Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

karolinkafe
17. mar 2009

Quika ako si mozem tie zavinovacky vyrobit z tricka ? si to nejako neviem predstavit 😅
Zijem vo FR, uz som sa aj s Bihan poradila 🙂

emmka3
17. mar 2009

baby, a co tie plavocky? Poradite? 😉

olinka6226
17. mar 2009

emmka ja mam plavky popolini a som spokojna. tie IV sa mi az tak strasne nepacia.

kili
17. mar 2009

baby, vy ste určite také zbehlé v objednávaní z čiech. ako to je? čo stojí asi prevod peňazí? a čo poštovné?

labutka
17. mar 2009

kili, najjednoduchsie je zaplatit kartou. ked chces poslat peniaze na ucet, je to drahsie.
my s weronikou sme objednavali z branakdetem.cz ale trvalo to dlhooo a este nam aj poslali o 1 plienku menej, a inu farbu nez som chcela...

kili
17. mar 2009

labutka, ja nechcem plienky.
ale tuším sa mi to ani neoplatí, som myslela, že si tam budem môcť objednať bez niečoho a u nás je to iba s niečím, ale aj tam je to iba s tým, tak to víde len o niečo lacnejšie.
a ako sa dá zaplatiť kartou?

labutka
17. mar 2009

kili, musis kuknut v podmienkach predaja, ci sa u obchodnika da zaplatit kartou... potom das na stranku len cislo karty a nejake tvoje udaje, a je to take iste, jak keby si zaplatila v obchode. 🙂

standu
17. mar 2009

baby, tak cirou nahodou by niekto nechcel vymenit IB sio?????

mam tmavozelenu, jade- vyzera trocha tmavsie ako na obrazku...neviem sa s nou stotoznit 😢

kupovala som, ze neutralna zelena (operujem s moznostou syna v buducnosti 😉 )

pomoze mi niekto???
samozrejme by som vymenila len vrchne gatky-za hociaku inu, len nie tmavozelena..... 😢

bambusko
17. mar 2009

emmka, zisti si na kurze, ci mozes pouzivat latkov eplavky. v pp sme nemohli, len jednroazovky 😖

zita, prat by sa malo najneskor po 3 dnoch, ja som uz prala aj na 1/2 program. ale valka tusim plienky necha vysusit a vtedy to vydrzi dlsie neoprane

miracle
17. mar 2009

Hej, pp trva na jendorazovkach...ale ja som dala na to este IV. Bol zlaty, ach jaj. Bambusko, kedy si chodila na plavanie?

maja22
17. mar 2009

Ahojte 🙂 Nemám šancu, resp. sa mi nechce 😅 prečítať všetkých 139 strán, tak vás chcem poprosiť, ktorá si nájdete čas, pošlite mi do ip, ktorá značka u mamičiek "víťazí" a prečo... Uvažujem o tom, že by som pri druhom bábu začala s látkovkami, zatiaľ nie som o tom 100%ne presvedčená, uvažujem aj nad tým, že by som pár kúpila a vyskúšala na Marekovi, či na to budem mať trpezlivosť a chuť... Počula som, že sa dajú takéto plienky kúpiť aj niekde na bazáre, ale mne to príde dosť nehygienické, neviem... dajú sa prevárať? Vopred ďakujem všetkým, čo mi napíšu a podelia sa so svojimi skúsenosťami 🙂

dudri
18. mar 2009

maja22 kuk str.24 co pisala bihan 21.7.2008 o 20.19 😉

strociatka
18. mar 2009

prosim poradte, mala ma 16mesiacov a chystam sa ju odplienkovat. Doteraz sme boli na pampers, ale chcem latkovat. Mam doma klasicke stvorcove (take kvalitnejsie) plienky a chcela by som to vyuzit. Myslite, ze mi k tomu staci dokupit len tie vrchne nohavicky? Alebo vlastne ako postupovat? Dakujem vam velmi pekne

standu
18. mar 2009

strociatka, my sme zacali latkovat pred mesiacom asi, aj ja som si myslela, ze to poriesim stvorcami, co som mala doma a vrchnymi gatkami...
a ked som zacala obzerat webstranky, tak som sa zalubila do AIO plienok, na skusku som kupila aj 3ks nohavickove a stale dokupujem AIO 🙂 , teraz sa najblizsie chystam na kapsovky Blueberry a stale ocumujem nove plienky, vzory, farby, materialy....
snazim sa kupovat jednovelkostne, nech su aj pre druhe babo, ked bude

inak podome nosi mala zvacsa stvorec s gatkami, aj to som sa uz preorientovala na babylucy stvorce 40x40 bamboo, su uchvatne makke..

na noc ti vsak len stvorce neodporucam, menej saju, pretecu, takze nejake bud bambusky alebo aio...alebo na noc pouzivam ajj lacnejsi variant-babylucy organic 3v1(cca 200sk)

poobzeraj, kup si po jednom kuse z toho, co ta zaujme a dokupis podla potreby, vkusu, atd..(ide leto, pod saticky 🙂 )

quika
18. mar 2009

strociatka, hlavne si ujasni kolko chces investovat. ked sa uz chystas na odplienkovanie tak sa ti nijake vacsie investicie neoplatia. mozes pouzivat tie stvorce co mate doma, a k tomu dokupit nejake lacne vrchne gate - napr. BL fix. to mas za par korun, ale asi to bude stacit iba cez den na doma. na noc a na von treba nieco savejsie, ale to uz je vyssia investicia, no ked planujes aj druhe dieta a budes s nim latkovat, tak sa ti to oplati.

maja, kazda z nas tu ma inu "naj" plienku - a aj v kazdom obdobi, v kazdej situacii je ina plienka najlepsia, takze skor popis co mas v predstave a skusime ti nejake odporucit. bazaru sa neboj, vacsina plienok sa da vyvarat, alebo mozes oprat v dezinfekcnom prostriedku.

karolinkafe
18. mar 2009

Quika mi teda poradis ako vyrobit tie zavazovacky z tricka? 😅

strociatka
18. mar 2009

guika, presne si vystihla co som mala na mysli, na noc jej chcem este nechavat pampersky (mam ich vela nakupenych, tak nech sa minu) a na den ju skusat odplienkovat pomocov latkoviek. Predsa len su fakt najlepsie a sama sebe sa cudujem, ze som s tym nezacala skor. Idem teda skusit pozhanat tie vrchne nohavicky.

Baby viete mi nejake doporucit, ja som zatial nasla len tieto:

http://www.latkovky.sk/?akcia=showkategoria&vyb...

olinka6226
18. mar 2009

strociatka tak tie ti na stvorcove plienky neodporucam. to skor niektore z tychto
http://www.latkovky.sk/?akcia=showkategoria&vyb...
http://www.latkovky.sk/?akcia=showkategoria&vyb...
http://www.latkovky.sk/?akcia=showkategoria&vyb...

tie ktore si nasla hore su strihane len na nohavickovu plienku a klasicke stvorce v nej nedrzia dobre. tieto gatuse sedia dobre aj na stvorcoch 😉

standu
18. mar 2009

strociatka, presne tak ako vravi quika......
gatky ja mam tieto:

http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...
fajne, aj tieto by sa mi pacili:
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...

a tieto:

http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...
tieto su umelinove, ale tenucke...

strociatka
18. mar 2009

jej baby vy ste zlate, este mam dotaz, kym nohavicky objednam, mala uz bude mat 12 kg a predpokladam, ze vaha este porastie (kedze mi terz pre chorobu schudla), myslite, ze tie nohavicky to znesu? vacsinou tam uvadzaju, ze su do 12kg

quika
18. mar 2009

jeeej karolinka, tebe som pisala a az teraz som si vsimla ze mi to asi neodoslalo prispevok 😠 disany su taky obdlznik cca 20x100cm, na jednom konci je asi poslednych 20cm trochu rozsirenych - tak o cca 8cm. v strede su prisite snurky. takze priblizne taky nejaky utvar si vystrihnes a mas 😉 vobec to nemusi byt nejako presne, mala by to byt nejaka elasticka latka - napr. tricko ale radsej nie take uplne najtensie priesvitne. ak nemas taky dlhy kus, tak odstrihni kolko mas - kludne by stacilo len tych 50cm, rozsirena cast a po snurky. ako to ma vyzerat trochu vidno napr. tu http://www.naturalstyl.cz/popup_image.php?pID=150 - to uz je prelozene na polku po dlzke. alebo tu mas navod na pouzitie, tam to tiez trochu vidno http://nosime.sk/kategoria466-plienky-disana

karolinkafe
18. mar 2009

Dakujem quika, nejako to vyskusam, alebo rovno objednam aspon jednu tu disanu a budem mat vzor 😀
Ja som si pred par dnami objednala prvu plienku 🙂 - tots bots bio bavlna, plus nohavicky tie modre s hviezdickami (posledny link od standu) tak snad budu dobre....

bezaz
18. mar 2009

baby, ninka sa prave prvy krat vycikala do lavorika, sikulka moja 😵 len dufam, ze to nie je aj posledny 😅
oli ty mas aj baby legs?

emmka3
18. mar 2009

kocky, tak ja uz mam doma moju "testovaciu" sadu plienociek a prave ich periem, tak dufam, ze zajtra ich uz synacik aj poriadne pokrsti 😉 Inac, prvykrat periam aj v slize a dala som aj asi decko octu, tak som zvedava, ci to bude makksie ako s avivazou ...

No a k plienockam, vyzeraju celkom fajn a na to ze som objednavala 3v1 a bambusku XS/S, tak mi pridu dost velke, rovnako aj pulky na vrch 😅 asi som maleho nejak "precenila" lebo som myslela, ze budem kupovat Mka, ale aj po dnesnom vazeni u Dr. (5700g), pojdem predsa len do Siek ...

papajka7
18. mar 2009

baby poradte segre chcem nachystat plienkovu vybavicku 😉 a chcemyacat najskor stvorcami to sa jej zide hned prve tak ake mate skusenosti?napr.bambusove kikko stvorce

karolinkafe
18. mar 2009

Baby aky je rozdiel medzi Kikko Lux a Kikko Lux Eko? 😅

marcelka11
18. mar 2009

papajka,
na Kikko bambusky su ako som si vsimla, len pozitivne ohlasy. Vyborne stvorce su aj bambusky Baby Lucy a bavlnene Imse vimse.. ale skus par stran dozadu polistovat, odporucani je tu uz dost ... zaver jednoznacny: skombinovat rozne plienky 😉

marcelka11
18. mar 2009

karolinkafe,
eko su nebielene, take naturalne, tie druhe su biele

katuska.
18. mar 2009

baby, chcem sa spytat.. latkujeme uz par mesiacov a teraz idem objednavat vacsiu velkost. kolko mate doma plienok? my sme mali doteraz 16 a vystacili sme si aj pri hnacke. je realne, ze by nam stacilo aj menej? kolko mate vy plienok? kolko z toho all in one a kolko vrchnych nohaviciek? dik 😉

bambusko
18. mar 2009

emmka, co ja viem, my sme mali velkost m a 2. polohu na bl 3v1 od 2,5m, asi 5,5kg. myslim, ze do s-ka sa ti uz neoplati investovat