Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

handricky
17. apr 2013

baby otazka, skusali ste niekto jednorazove jadra, ine ako bum genius?

ivanka.7
17. apr 2013

@handricky planujes dovolenku? Ja toto tiez teraz riesim, vobec sa mi nepaci predstava, ze budem mat dieta 12 dni v jednorazovkach :/

kkl82
17. apr 2013

@ivanka.7 no ved toto, dovolenka mata aj mna... dufam, ze aj tak bude bubak vacsinu dna bez plienky. len netusim, ako vyriesim noc, lebo u nas jednorazovka na spanie nehrozi. bubo spava na boku a ked pusti, tak ide taky prud, ze z jednorazovky vytecie vzdy bokom. tak rozmyslam, ci predsa nezobrat aspon nohavickove na spanie a nejak prepierat v umyvadle. my stale nemame objednanu dovolenku, tak by mozno nebolo odveci najst nieco s prackou. navyse ideme s priatelovym bratrancom, jeho zenou a babom a oni tiez pouzivaju latkovky. tak to musime nejak zmenezovat 😉.

ivanka.7
17. apr 2013

@kkl82 presne, na noc nechcem, to som takmer rozhodnuta ze beriem nohavickove a vlniaky a na den aspon stvorce a plus asi tie jadra. Neviem, musim si to rozmysliet. Radsej obetujem denne 20 minut na namacanie a prepieranie.
Tiez este nemame objednanu dovolenku a tiez ideme s kamaratmi (rodicia + jedna dcerka, o rok starsia od nasej - oni latkove a jednorazove striedaju, takze oni asi poficia na jednorazovkach).

peluskovo
18. apr 2013

@handricky
@ivanka.7
@kkl82 my sme sice na dovci s detmi neboli na tak dlho, ale viem ze niektore maminky beru plienky na posledne tri dni a prve dni davaju jednorazovky. zavisi to aj od toho, ci letite / kvoli objemu batoziny, alebo idete autom a tam sa Vam taska latkoviek zmesti /

handricky
18. apr 2013

@ivanka.7 nie, na dovolenku som mala vzdy latkovky. my chodime autom a do kempov. planujem porodnicu hehe. zatial mam oskusane iba tie BG. tak reku, ci niekto aj nieco ine skusil.

oskvarka
18. apr 2013

@lenusskaa dakujem ti za rady velmi pekne a ak si tam vsijem zips v pripade potreby sama nemozem prepichovanim ihlov tu pul vrstvu na tom vrecku nejako znicit vsak nie ?... lebo taky mam plan ak sa mi snurka neosveci lebo tie na zips mi pridu zbytocne drahe...
aj moj muz prehlasoval tie little lamb lebo aj kamoska ich ma a velmi si ich pochvaluje, tak reku uz par korun hore dolu... a s tym ze sa da pouzivat na utieranie ritky si ma potesila... ja sa chystam aj nastrihat kikko obych plienocky na 6 kuskov cca a tym utierat ale tak toto asi schne rychlejsie... lebo aj mm mi tvrdi ze podla neho nieje flis ako flis...

na tych nohavickovych anavi ma presne to odradilo lebo som aj tu vcera nasla viacej bab co pisali ze su mensie a teda nevystacia na cele plienkove obdobie takze asi budu tie bambiroxi ktore mozem mat teraz dokonca lacnejsie ako pouzite anavy z bazarika, bambusove frote si viem predstavit mam taky zupan je to fain... ako oni na stranke bambyroxi ku nim pisu ze moze byt aj oni s axamitu http://www.bambiroxy.com/product/latkove-plienk... tak teoreticky .. jedine co tam pisali ze rosdiel je te ta vkladacka asi nieje taka sava lebo ma bavlnene jadro ale nevadi ja by som tam kludne mohla dat frote bambusovy stvorec navyse a je to 🙂

len som teraz na vazkach lebo mam v plani si kupit dvojo flisaciky anavy tieto http://www.latkujeme.sk/latkujeme/eshop/2-1-Vrc... ci oni tiez nebudu mat mensi strih a ci budu dostacujuce na cele plienkove obdobie .. ci nebudem musiet dokupovat dalsie neskorej... hlavne by som bola rada keby sa do nich zmestila ta bambyroxy nohavickova

@mary939 ani tie bambusove niesu dost save?... chcem k tomu kupit aj 10 frote stvorcov 30*30 tak v pripade potreby dovypchat a na noc nohavvickovu plienku... a tie mam stvorce to su ake bavlna ci bambus?

oskvarka
18. apr 2013

@mary939 inak myslis tieto ? MaM Happy Square 80x80, 155g/m2 (5 ks) a nevies kde sa daju kupit za dobru cenu .. ja by som ich potom isto tiez dokupila na neskorsie nech nemusim davat napr dve alebo tri plienky naraz.. diki... a myslis ze to budem mat moc vela stvorcov na balenie na zaciatok (ci prave naopak) planujem 20 kuko lux a 18 kikko bambus + 10 tych frote 30*30 diki 🙂

ozaj myslis ze tieto MaM Happy Square 80x80, 155g/m2 (5 ks) su kvalitov porovnatelne ?... ci to su uz moc drahe?

oskvarka
18. apr 2013

@mary939 joooj som zle skopirovala myslela som tieto http://www.latkujeme.sk/latkujeme/eshop/0/3/5/6... s tym ze teraz je 10 percent zlava a este na prvy nakup vraj 5 (zatial neviem ci sa bude dat kombinovat) tak by som ich mala za nejakych 15 eur teraz cca

peluskovo
18. apr 2013

@oskvarka flisove vrchne anavy su dostatocne velke, len flis pod tlakokm prepusta takze neskro, ked babo bude sediet, ti mozu pretekat, su dobre pre mensie deticky, pre vacsie na noc / ak nespia na brusku, tam by to tlakom tiez mohlo prepustat / alebo mamicky, ktore praktizuju BKM tak si ich chvalia, ze su priedusnejsie ako PUL a kedze pri BKM odsleduju, kedy babo chce piskat, tak deti zvacsa do plienocky ani nepiskaju.

oskvarka
18. apr 2013

@peluskovo ja mam presne tak ich v plane pouzivat ze od narodenia a neskorej skor tak na noc alebo ked uz bude chodit BKM chcem skusat ale nie nejak nasilne tak uvidim.. chcem zatial len dvojo a jedny tie vlniaciky imsevimse akosi som sa do nich zalubila tak smola ze su drahe :D 😀
hlavne moj muz je akosi zasadne proti pulkam sa mu to zda umele.. citujem "keby este dievca nic nepoviem ale si predstav ze chlapcek bude mat cely den gule v igelite"😝
kukala som ze teraz mate ako jediny MaM Happy Square 80x80, 155g/m2 5 kusov .. hruza ze v kazdom obchode maju par veci a vsade je postovne zdarma len nad 75 eur alebo 80 (ale tak ved je to logicke to sa nestazujem iba frflem 😀 😝 ) aj tak mam pocit ze cim viac to budem pytvat tym viac toho nakoniec kupim.. ale som sa rozhodla ze zacnem kupovat uz tento tyzden nejake tie veci teda co uz na 100 percent viem ze chcem a su teraz v akcii ...
aj ty si myslis ze kiko lux uz nebudu stacit po pol roku?... teda ze budem musiet pridavat tu vkladacku ?

peluskovo
18. apr 2013

@oskvarka je to velmi indiidualne, nasej dcerke stacili klasicke stvorce na doma do roka a pol , synatorovi stacia aj teraz, to bude mat skoro dva roky. Pouzivame iba na doma, vratila som sa k nim, nakolko uz chcem nech si uvedomuje, ze piskal. Ak by Ti nepostacovali, neskor mozes dokupit bambusove vkladacky.
Flisaciky su vynikajuce aj od vyrobcu Haipa daipa

oskvarka
18. apr 2013

@mary939 @peluskovo este jedna otazka dodatocna.. myslis ze tie muselinove bavlnene mam alebo imse vimse su jemnejsie a savejsie ako bambusove kikko ?... lebo vlastne ked to preratam cena je docela porovnatelna nasla som za dobru cenu napr tu http://www.nosime.sk/tovar1543-imse_stvorcove_p... pisu sice ze su 90*90 ale na tom obale maju 80*80 tak neviem ake vlastne su, ale snad by neboli moc velike..
vyhoda sa mi zda ze sa peru na 60 a teda vsetko by som mohla prat na 60.. takto by sa mali bambusaciky prat na 40

mary939
18. apr 2013

@oskvarka Myslela som MaM Happy Square 80x80, 155g/m2 (5 ks), tie su naozaj super. Mala som aj bambusove (6ks), po zrazeni som ich skladala na obdlznik, ale tie MaM sa mi pacia viac, tak bambusky su len zalozne. Osobne som nechela plienku stale vypchavat, pridavam vkladacku len ked ideme von, alebo ked viem, ze maly bude dlho spat.
Co sa tyka Imse plienok, aj tie mam, ale tie som davala pod hlavicku, do kocika. Bolo mi ich luto davat pod ritku, su take makucke 🙂

zuzanamolnarova
18. apr 2013

@handricky pôrodnicu? čakáš druhé bábo 🙂 ak áno tak veeeeľmi ti gratulujem a nakedy? 🙂

mary939
18. apr 2013

@oskvarka Neviem aku maju savost tie Imse Vimse, kedze som do nich neprebalovala, ale su makke. Ja som aj bambusove prala na 60 stupnov.

mary939
18. apr 2013

@peluskovo Ake su vlniaciky Disana?

handricky
18. apr 2013

no, inak v DM sa zlava 25% na kikko nevztahuje. aj to su podla nich plienky 😝
@zuzanamolnarova no, cakam, taka zloba sa mi prihodila 😀 . az za 3 mes.

peluskovo
18. apr 2013

@mary939 su ako svetrik, maju silne lemy pri nozkach, a na pase, ja som ich davala najprv dcerke na noc a neskor ich mal synator na novosklad. su velmi prijemne, oproti napriklad bundles of joy objemnejsie. ale krasne obopnu stehienka a chrbatik. a netlacia. u nas sa napriklad BG shorties neosvedcili, nakolko su dlhsie pri nozkach / mne pridu ako kratasky / a dcerka to uz nechcela nosit takto /. disana robi vlniaciky aj na suchy zips vo vnutri maju viac vrstiev medzi nozkami, kde je predpoklad vyssieho premocenia.

oskvarka
18. apr 2013

@handricky ja som to akurat chcela napisat lebo som hned vcera nabehla do DMka a prinutila to tetusku vyskusat :D... a tie darcekove predmety pre tehotne sa treba nahlasit az 2 mesiace pred terminom (skorej vraj nie) a tehu knizku vraj netreba (asi staci ze vidia brucho alebo co :D)
@mary939 na tie vlniaciky som pocula dobre ohlasy ...
no tu babenka na oboje dala rovnaky popis https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zfidorka/cla... tak ak su porovnatelne tak by to bolo fain maju aj tie pekne farebne teraz ale 15 eur za 4 plienky sa mi zda dost vela...
takze si mala aj bambusove... kolko takych 60 stupnovych prani vydrzali ?.. teda myslim tak ze asi to uz neni ono verit ze vydrzia aj pre dalsie babo pripadne dalsie dve... nehovoriac o tom ze skladat novosklad z obdlznika tiez nic moc :D, aj ked ja ich chcem prat tak ako sa bude dat ak budem prat nieco na 40 tak ich mozem aj s tym hodit lebo avivaz sa aj tak chystam prestat pouzivat... ale ak nie tak na 60 z ostatnimi plienkami...
no a ak by som kupila muselinove porovnatelne cenovo s bambusovimi ktore by mali porovnatelnu kvalitu a tie by som mohla prat na 60 bez toho aby sa casom velmi znicili (uz par eur hore dolu) tak mozno by to bolo lepsie riesenie...
.. takze tebe sa imsevimse zdali este meksie ked boli nove ako MaM.. no tak ak ich mozem za porovnatelnu cenu kupit tak asi radsej imsevimse potom.. hmm.. uz neviem :D...

oskvarka
18. apr 2013

baby co si myslite o muselinovych plienkach kupenych len tak na ebay http://www.ebay.co.uk/itm/10-x-WHITE-BABY-MUSLI... .. asi sa moze stat ze nebude kvalita zodpovedat tomu co cakam svak ? 😕

labutka
18. apr 2013

@handricky gratulujem, tak si vymenime stafetu? 😉
Skusala som aj grovia jadra.
- maju zospodu "igelit", takze mokro neprejde na pulky, ale na leto nic moc teda...
- postranne gumky su fajn, prazwnicka nevytecie
- od ceslych latkariek som dostala varovanie, ze urcite nelepit do plienky , lebo lepidla sa potom tazko zbavuje.
BG jadra:
-tvarovo ako bg stay-dry vkladka, len rovny dlhy sliz
- myslim ze maju aj menej chemie ako grovia
- podla potreby ohnes pre zvysenie savosti
- ziiadny "igelit", takze ak babo vela cika alebo malo casto prebalis, pretecu

labutka
18. apr 2013

Ale ine som chcela.
Zajtra na TV Wau (zenska verzia Jojky) Supermama aj o latkovych plienkach. Zacina o 11:00 😉
Http://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4956...

handricky
18. apr 2013

@labutka no mozeme🙂 diky. BG mam odskusane, Gro via som na zivo nevidela. som bola zvedava aj na ine, vsak uvidim🙂

marusik
18. apr 2013

ahojte! mám otázku: asi potrebujem obnoviť moju plienkovú sadu - mám takmer 6 mes. bábo, cca 8,5 kg... z plienok po staršej dcére mi ostalo 20ks bambusiek Little Lamb, asi 2-3 froté Baby Lucy, 1 kapsová BumGenius a 1 Pop-in 3v1... čo by ste mi doporučili? Myslela som na vkladačky do Pop-in, ale to sa mi zdá málo na staršie dieťa - babusky dlho schnú... nejaký návrh?

albahaca
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peluskovo
18. apr 2013

@marusik ak chces na doma nieco do vrchnych, tak vkladacky bambiroxy stvorcove ML, ak chces kapsove / aio, tak B´bies , nove pop in, tam je pri pokozke bambus, ak chces nejake kapsove so stay dry, bambi roxy, alebo sweetmonkey, alebo t-tomi maju bambusove vkladacky . ynikajuce strihovo su kapsovky Bum genius 4.0 , neskor v kladacka nemusi stacit, bude ju treba vymenit, ale strihovo nam najlepsie sadli pre deti, ked boli vacsie / maly este nosi na 22 mes /

marusik
18. apr 2013

@peluskovo ďakujem. zvolila rom bambi roxy.. rada podporím slovenskú výrobu - o to viac, že peniaze ostávajú na východe🙂

oliverka
19. apr 2013

Dievčatá, dajte link na e-shopy, ktoré sa zapojili do týždňa látkových plienok. 🙂
Pozrela som:
www.latkoveplienky.sk
www.latkovky.sk
www.peluskovo.sk
www.ekoplienky.sk
www.handricky.sk

Ktoré ešte? Hľadám najmä bambusové nohavičkové plienky za lepšiu cenu 😉

alena0305
19. apr 2013

@oliverka - na anglickej stránke sú super ceny - ale musel by to niekto tam objednať a preposlať - aby bolo lacnejšie poštovné. Ak by niekto objednával - potrebovala by som pulky Littlelamb. http://www.clothnappyshop.co.uk/category/two_pa...