Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

trulka999
10. apr 2014

@labutka Ahoj môžem sa Ťa opýtať, že v čom si prala flísačiky? Lebo na stay dry je ulrich a to je v podstate tiez flis.

trulka999
10. apr 2014

@handricky Ahoj, prosím ťa v čom mám prať flísačiky vrchné nohavičky, tiež v ulrichu?

labutka
10. apr 2014

@trulka999 flisaky som prala spolu s ostatnymi plienkami , periem v slize. Nemam pocit, ze by to nejak ovplyvnilo funkcnost.

handricky
10. apr 2014

@trulka999 mozes vo vsetkom moznom.. aj v mydle.. prave mydlo ucpava pory a potom tade nepreteka curanica. a flisove maju byt nepremokave, cize tam je to super. flisove gate su jak flisova mikina.. v com peries mikinu? ecover, lovela, vlocky, sliz, persil, ariel, hocico mozes dat.
akurat na flisove stay dry separacky nie je dobre mydlo, lebo ucpava pory - a tu zas potrebujes aby tekutina pretekala do nizsich spodnych sacich vrstiev

trulka999
10. apr 2014

@labutka Ďakujem veľmi pekne. pomohla si mi.
@handricky Veď toto mi nešlo do hlavy, ale už mi je to jasné 🙂 ďakujem ti veľmi pekne.

trulka999
11. apr 2014

Prala z vás niektorá plienky dlhodobo v mydlovom slíze. Urobí mi mydlo niečo s bambusovými plienočkami? Myslím, či môže bambusu ubrať na savosti.

behulka
11. apr 2014

@trulka999 podľa mňa nemá ako ublížiť, máme otestované počas 4 rokov a všetko ok - ale nemám stay-dry plienky. Naviac funguje super, lepšie než niektoré komerčné prášky.

trulka999
11. apr 2014

@behulka A môžem vedieť tvoj pomer riedenia? Lebo každý píše inak.

shopvick
12. apr 2014

Práve u nás môžete od dnes do štvrtku (12-17.4.2014) využiť skvelú 18% zľavu na všetky produkty značky Imse Vimse.(AIO, vkladacie plienky,separačné plienky, vaky na plienky, podbradníky, plavky, doplnky na pranie). Zľava vám bude zarátana vo výslednej faktúre.

indys
13. apr 2014

@trulka999 ja periem v slize uz 2 roky koplet vsetky plienky bez rozdileu na 60-tke. savost urcite neubralo,ale nie su take makke ako na zaciatku 🙂 co je dost logicke. ja robim 10 litrov 1 mydlo n a pranie a / sacku krystalickej sody. niekdey ku praniu pridavam perkarborat na vybielenie a namiesto avivaze ocot,aj ked by sa vraj na bambusky nemal ak som dobre niekde zachytila. zatial sme nemali so ziadnymi plienkami problem. mam bambus,bavlnu aj sty dry aj papierove separacky, Pul-ky aj flisove vrchne nohavicky.

fitfiritka
13. apr 2014

neviete da sa cosi pouzit aby boli plienky makksie? lebo avivaze neodporucaju pridavat do prania a neviem co ine moze pradlo zmakcit a neposkodit plienky. Som z Trnavy, mame tu tvrdu vodu.. a je mi maleho luto ked mu davam plienku co nie je makkucka-sama by som taku na jeho mieste tiez nechcela 🙂 Inak periem tiez vsetko na 60tke.

trulka999
13. apr 2014

@indys Ano to som aj ja počula, že na bambus by nemal ísť ocot. Ja neviem prečo, som úplný začiatočník ešte 🙂

ekoplienky
13. apr 2014

@fitfiritka: Na zmäkčovanie vody sa dá použiť sonett zmäkčovač vody.

hermiona368
13. apr 2014

@fitfiritka ja som to vyriesila tak, ze som kupila take bambusove frote a z toho som mu nastrihala take obdlzniky a je to o milion krat lepsie ako len samotna plienka 🙂 a vzdycky posucham plienku v ruke 🙂

behulka
13. apr 2014

@fitfiritka na zmäkčenie vody sa pridáva sóda na pranie (dávkovanie je na sáčku). Inak pomáha aj sušenie vonku, žehlenie a šúchanie v rukách.

fitfiritka
13. apr 2014

hermiona368 dakujem za odpoved, chcem sa k tomu spytat nie je v takom frote prilis teplo?

fitfiritka
13. apr 2014

@hermiona368 dakujem za odpoved, chcem sa k tomu spytat nie je v takom frote prilis teplo?

fitfiritka
13. apr 2014

@behulka a ta soda nevadi ked sa peru cele plienky? Myslim hlavne na tie vrchne nohavicky s nepremokavou vrstvou. Lebo plienocky co mam sa nemaju zehlit a suchanie v rukach by mi asi zabralo privela casu-to sa sucha ked uz je plienka vysusena asi vsak.

behulka
13. apr 2014

@fitfiritka sóda je aj v klasických práškoch na pranie. Áno, šúcha sa až keď sú suché. No ja mám jednu nohavičkovú z noci, v praní za dva dni sú to dve, takže je to cobydup. Ešte môžeš skúsiť to sušenie vonku.

oskvarka
14. apr 2014

@fitfiritka ja nesucham.. 😀

hermiona368
14. apr 2014

@fitfiritka co ja viem, ani nie. To nie je moc hrube, ale zvysuje mi to savost. Skus nadstavit na pracke mensie otacky odstredovania.

hermiona368
14. apr 2014

@fitfiritka a ja periem aj vrhcne s perkarbonatom a tiez by sa nemalo 🙂

hermiona368
15. apr 2014

baby mam otazku 🙂 chcem kupit malemu nohavice h&m s tym sirokym pasom. Mate niektore skusenost ako sa to natrepe cez ten objem ? 🙂)) moj ma asi 7kg- 6 mes. Kupujem mu vrch 68 a spodne casti 74. mam take na traky a tam sa daju este viac rozopnut po bokoch, ale s takymi s tou gumou nemam skusenost. Dakujem baby 🙂

purinkaa
15. apr 2014

Baby poradte, aku vybavu latkovych plienok pre novorodenca? Klasicke stvorce, velkostne 70*70 alebo stacia aj mensie?.... bavlnene ci Kikko bambusove s tou spajacou sponkou? Skusenosti s latkovymi plienkami mam, ale zacala som so starsou dcerkou az od 9 mesiacov. Dakujem 🙂.

zarica
16. apr 2014

@purinkaa ahoj, ja som zacala klasickými stvorcami 70x70, mám ich okolo 50, značka sa mi osvedčila libstatske bavlnené extra kvalita... Mám aj kiko bavlnené ale bola som sklamaná, nesali tak dobre a po pár pranich sa z nich stali obdĺžniky :( ... Balili sme do novorodeneckého skladu cca 3 mesiace a potom sme začali plienky skladať na rovno 🙂 ... A tá snapi sponka, no neviem, mám ich 2 ešte nerozbalene... Nejako sme nevyužili

trulka999
16. apr 2014

Dievčatá, ktoré plienočky sú najužšie medzi nožkami z tých čo máte odskúšané? Nechcela by som maličkú obmedzovať v pohybe. Ďakujem

evulikm
16. apr 2014

@trulka999 ja mám otestované Itti Bitti ako jedny z najužších plienok.

wewe22
16. apr 2014

@trulka999 najuzsie su itti bitti ja som mala jednu a isla het mala sa mi z nej precurala do hodinky ale hlavne som ti chcela napisat ze deti to neobmedzuje moja najstarsia bola pampersova lozit zacala 11mes a chodit 12mes, prostredna latkovana lozit zacala 7mes a chodit 11mes( nosila mega plienky bola velmi ucurana), najmladsia latkovana lozi od 8mes a chodi od 10mes

wewe22
16. apr 2014

ahojte som tu nebola snad rok a pol dufam ze sa tu najdu aj maminky co maju za sebou odplienkovanie ja tu moju latkovu ritulu nemozem odplienkovat uz ma 2,5roka som na prasky perem jak sialena mladsia plienky a prostredna vecne docurane pancusky
malej nikdy nevadilo mokro a nevadi jej ani teraz uz som dokonca skusila jej nejaky cas davat pampesky ze by bola v suchu a potom ked bude mokra sa jej to nebude pacit a nic
poradite?

trulka999
16. apr 2014

@wewe22 aha, tak ďakujem 🙂 si ma potešila