Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

izabelkak
16. feb 2010

tak ale mimochodom tie zavazočky a vv si kúpim tak či tak 😀 nejdete niekto objednávať z brány🙂)) 😝

izabelkak
16. feb 2010

no beriem spat, mám závazok najprv musím predať to čo nenosíme🙂)) 😒 😉

crysmile
16. feb 2010

hi.. no ale take zavazovacky sa vzdy zidu Iz 😉 ja som mojej malej este aj teraz dala disanu.. ty ake zavazovacky chces? moja svagrina zas ma rada hhs..

labutka
16. feb 2010

iz, davam predpranie. ono to perie len na 40 stupnov a kratko odstredi. to som nasla v navode. dam predpranie, ked vypusti vodu dam pauzu a mozem otvorit dverka , doplnim sliz popripade dalsie plienky a zase zspnem.

crysmile
16. feb 2010

labutka inak dik, ja mam tiez vlastne elektrolux, ale nikdy som nevedela ze sa da dat predpranie.. ja tak nerada citam navody.. ja davam ked periem tuto znacku vanicky s kolmou sipkou ako este preplakanie naviac.. aby tam neostalo vela prasku..

izabelkak
16. feb 2010

hmm no ja mám wirphool či ako sa to píše🙂 a mám obavu že by som dvierka neotvorila, jedine žeby som kolečko pretočila do stopky a opať zapla práčku, labutka ale dve plákania už nedávaš, že? no to si musím vybrať buď predpranie alebo dve plákania, keby som to dala všetko dokopy tak by sa pralo snáď aj 3 hod.🙂

zavazovačký mám disany ale len 4 ks som kúpila lebo som nevedela ako nám to bude vyhovovať a tak... na tie HHS som sa pýtala kočky čo mi poradila tie disany a vraj nejako moc savé nie sú a chodiacim deťom viac skĺzavajú ako tie disany tak neviem....

veď práve zavazovačky a vv možem v klídku strčiť do skrine pre ďalšie mimi a nemá sa na nich čo pokaziť...

dnes som kúpila mastičku na bradavky v DM-ke čo ste kočky písali, tak je dobrá aj na ritku?
na českom MK v nej vraj lanolínojú aj vlniaky, no písali že cena 20,- lenže u nás stojí v prepočte 50,-🙂)) navyše to nie je čistý lanolín ale je tam aj niečo ďalšie, inak zloženie o.k....

julia30
16. feb 2010

izabelak sak toto 🙂 ja mam dvoje pulky teraz a cakam kym mi pridu dvoje vlniaciky dufam ,ze nam budu vyhovovat ale aj tak by som na leto chcela dat niekomu nech mi ustrikuje vlniaky ale take nejake ozdobne a tensie nech mozeme v lete chodit len plienka a vlniaciky 🙂

izabeliak a co nenosite mozno by sa nam cosi hodilo 🙂 btw. tie zavazovacky som kupila na ekoplienky.sk sak dobra cena tam je 🙂 mozno sa ti oplati tam objednat ;)

crysmile
16. feb 2010

Iz, ja ju davam malej na ritku, ked ju ma trosku cervensiu.. ja som s nou spokojna..

izabelkak
16. feb 2010

no v podstate v piatok asi predám valnú vačšinu, ostanú asi len fleesaky TB a AIO MMT...

hej na zavazovačky je cena všade rovnaká, ale ja by som aj tie vv potrebovala a tie sú na bráne o dosť lacnejšie... no uvidím čo vymyslím...

inak ritku máme stále červenšiu ale teda cez obed mala malá vonku hnusku a mám pocit že ju mala horšiu ako doobeda kedy bola celý deň v látke...

my teda máme super repre vlniaky, sú síce dosť drahé ale sú parádne BI wool shorties, mám aj v albume... sú síce z dvoch vrstiev merina ale na omak by asi vlnu tipoval málokto neznalý...

julia30
16. feb 2010

to tie ruzove su tie vlniaky? ja chcem nejake repre ;) tak poradte niekto ked budete od niekial objednavat 🙂 tak by som sa pridala pls ;)

julia30
16. feb 2010

tak tie vlniaky su asi tie bordove 🙂 tak take krasne su ;) od kial su ???

izabelkak
16. feb 2010

kupovala som v bratislavskom e-shope aby som ušetrila na poštovnom http://www.eskrina.sk/vrchne-nohavicky-na-latko...
ale majú ich ešte aj tu http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/5-1-Vrc...

mne sa velmi páčia tie hnedé ale to na leto asi nebude, a jednej kočke som na webe videla na chlapca tmavomodré tie boli úžasné....

len neviem ako držia, kočka čo mi ich poradila odporučila 2 x lanolínovať na začiatku ale to som nezvládla čakať na sušenie cez deň často prebalujem tak som nemala ako zistiť, chcela by som ich začať nosiŤ aj von ale nemám dosť savých plienok pod ne, čo mám tak tie sú na noc...

a patentkové mám LVB crepe http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/5-1-Vrc...
verzia jersey je ešte tenšia, tiež možu byť výborné na leto...

izabelkak
16. feb 2010

jaj a inak ak si látky kupovala na sijemedetem, tak tam majú merino úplet sport tak z neho by šli ušiť také ako sú tie LVB... Katka Cárska si z toho matrošu urobila nádherné, aj krásne nafarbila, tak ako sa hovorí niekto umí a niekto len čumí🙂)) 😀

julia30
16. feb 2010

inak som uvazovala ze by som si usila 🙂 ale toto nezvladnem moc 🙂 bohuzial...

etuska
16. feb 2010

Parada-kocky 🙂
ja mam zatial kupene len vrchne nohavicky BL a jedny flisky na mrnuska:

http://www.fill-your-pants.com/product/109/8/fl...

Odkedy pouziavate vlniaciky?*My budeme mat majove/junove babatko-myslite ze by som mohla kupit nejake na zimu,ked uz bude mat pol roka?

etuska
16. feb 2010

Izabelka-akurat som chatovala s kamoskou-pisala ze zistila ze maly sa stale vyhadze len z tych BL Classic-Organic,aj Bamboo su vraj OK.

etuska
16. feb 2010

prave som vydrazila tieto plienocky,tak hadam budu aj v takom stave ako na fotke:

http://www.usednappies.co.uk/55812,auction_id,a...

henushka
16. feb 2010

dugyna,

ja som na malej otestovala Persil (ten obycajny), ked mala mala 3 mesiace a ritka v pohode. Ale som ho napokon zrusila, lebo som zistila, ze plienky vobec neboli tak dobre vyprate ako v Lovele, aj ich bolo trosku citit - pri vyberani sice vonali po Persile, ale ked uschli, tak trosinku ich bolo citit. A ostavali flaky 😒

Definitivne som ho zavrhla, ked som zistila, ze nejako divne reaguje s pocuranymi plienkami a straaasne penil, az tak, ze mi vytekala pena 😖 a robilo to iba s plienkami. Nechapem, ale nedoporucujem.

iz,

neviem, preco by predpierka nicila plienky, je to len preplachnutie v studenej vode a prasok mozes a nemusis dat, hlavne ze to trosku vyzmyka obsah plienok.

etuska
16. feb 2010

No link mi nevzalo-ale ved hodim foto ked mi pridu 🙂

henushka
16. feb 2010

baby, sice riesite uz inu temu, ale este k tomu praniu. pozrite si navod, ci nema vasa pracka tzv. fuzzy logic, to potom znamena, ze si okrem ineho kontroluje aj vodu pri plachani a podla potreby viackrat placha. ja som tak prisla na to penenie, ze mi neslo do hlavy, preco program trva o pol hodku dlhsie. tak ak mate take pracky je zbytocne davat dalsie plachanie, skoda vody 😉

mneme
16. feb 2010

ja skladujem spinave plienky na balkone vo vedre s deklom od primalexu, ako tu uz bolo spomentue, tie peniazky na nejake speci vedro radsej vlozim do nejakej fesnej plienocky 🙂

vcera mi prisla BG organic, hned som ju aj oprala. je krasna, ale este stale schne 😠 takze k tej - teraz u neaktualnej diskusii - o v3.0 verzus organic u mna zatial vyhrava klasicka kapsa, ktora je za noc komplet sucha

baskaj
16. feb 2010

lovela mi praženičku prala super, teraz príkrmové srajdy ako kedy 😒

a BI shorties máme aj my, hnedé. sú fakt krásne, celé leto nám ich všetci obdivovali. len sú drahé ako fras. a odporúčam kupovať vždy väčšie číslo!

ináč, my máme funkciu EKOpranie na pračke (zanussi) - perie trošku dlhšie na nižšej teplote a vtedy má aj triedu AA

labutka - a ty nemáš na prášok na predpierku špeciálne oddelenie, keď musíš potom pauzovať pračku??

baskaj
16. feb 2010

hmmm... ale tá BG kapsa je celá z umeliny a my pri látkovkách predsa machrujeme tým, že dieťa ma na riti bavlnu, nie?

henushka
16. feb 2010

labutka dava sliz a predpokladam, ze ten by jej tam hned stiekol. aj ja mam elektrolux a nie je tam zabrana na tekute pracie prostriedky, tak to potom treba ustriehnut.

henushka
16. feb 2010

mneme, tak potom napis, kedy ta BG uschla. ja som sa tiez napokon rozhodla pre bavlnku 🙂

dugyna
16. feb 2010

etuska a kde drazis? 😉
julia ten link nejde ☹ a nerozumiem ze keby som nemala stvorce kupim zavazovacie disany..nie je to tak ze poskladam tu bielu stvorcovu plienkua so snurovackou dam na ritku babatku?alebo tam dam BL bamboo 30x30cm?
asi som si to nejak zle pochopila naco sa pouziva disana 😒

labutka takze eset k tym dvom BL bamboo , mam dokupit dve bambusove? a ta panda tencel neni taka ako bamboo?

zajaciq ja neviem nemam deticky este toto je prve ..ale vsetky vecicky co sme pokupili som oprala v presile..lebo sak ked nie je babatko alergik tak by to malo byt ok..ale plienky som este neprala..tie asi az v orechoch..

a mne sa tiez neda pracka otvorit ked ju zapnem

dugyna
16. feb 2010

henushka ja kupujem persil v rakusku..lebo ten slovensky mi nepral dobre ani ponizky..tento z rakuska operie skoro vsetko...ale aj lidl prasok na biele formil velmi dobre perie

baskaj aj moja pracka elektrolux ma eko program ale ten je len na 60 stupnov..nejde tam dat ina teplota..

vlniacky chcem ustrikovat teda ja iba pokusim a dufam ze moja babicka ustrikuje 😉 neviete kde maju vlnu dobru?

izabelka a co ides predavat?

mneme
16. feb 2010

henuska, no este stale schne. to uz stihli vyschnut aj bl bamboo 🙄
baskaj, ja nemachrujem, ja to mam ako taky moj uplne privatny fetis 😀 😉

izabelkak
17. feb 2010

baskaj Ty tuším píšeš za mňa🙂)) s tým BG súhlas, je jasné že umelinka sa usuší skor.... ad sušenie organic, odporučúčam prevracať tú vnútro, ja začínam sušiť tak že tie vkladky vyvrátim do opačnej strany t.j. zvlášt sa sušia vkladky a zvlášť to čo je na spodu plienky - akože nie zvlášť žeby oddelenie ale po každej strane je bavlna no a keď sú tieto strany suché prevrátim a dosuší sa ostatok, ale suší sa tak 1,5 - 2 dni aj na sušiaku pri radiatore..... nemože to byť nosná AIO ak ich nemáte veľa... čo sa super rýchlo schne a v podstate dobre saje a je skoro prírodné je IB, tie vkladky schnú fakt pomerne rýchlo na to ako úžasne savé sú.... už som dajako IB zase prišla na chuť🙂))

henushka takže predpranie je tiež preplákanie? no dobre vedieť, ja tie osobitné kastlíky síce mám ale veľmi im neverím, lebo ten kde sa dáva aviváž je upchatý a ani za svet ho neviem vyčistiť, tak dávam prášok do plastovej nádoby od tekutého prostriedku priamo do bubna 😒

ja mám takú ništ moc práčku tak nejaké špeci program nemám, akruát rýchle pranie ale to na plienky radšej nepoužívam alebo denný program ale ten je tiež na také menej znečistené prádlo, ten tvrá hodinu a mimo intenzívneho plákania už nič extra.... ale zase tým mojím štýlom prania by som sa o novú práčku asi bála🙂)) navyše máme hafkáčov a keď periem ich veci tak tie chlpi asi tiež nie sú pre práčku ktovie čo...

k zavazovačkám, slúžia na to aby sa rovné plienky neposúvali, držali na mieste, sú to vlastne také akoby gatuše ale teda s velmi príjemného v prípade disán organického bavlneného úpletu, dá sa do nich vložiť prakticky čokolvek a pri naťahovacích vlniakoch výborná vec...

baskaj no naštastie som objednala tie shorties L-ko aj keď Iz má tak 6,5 kg, a keď došli som skoro odpadla som sa bála že budú malé ale nie veĺmi dobre sa prisposobujú sú fakt príjemné.... ale som teda rada že som nevzala M-ko...

hej sú dosť drahé ale keď si vezmem že lovíky stoja dajakých 600,- (sorry ja si pamatám stále len ceny v korunách🙂)) a je to o kus menej vlny tak mi to nepríde až také a oni sa fakt dajú použiť ako také "technické" gatuše - kus oblečenia, včera som priatelovi nachystala IB a hovorím mu na to nemusia vrchné gate a keď som došla malá mala IB a na tom shorties🙂) ale vyzeralo to úplne normoš akoby mala nejakú slušivé kraťasky...

etuska v podstate by som povedala že sa dajú vlniaky používaŤ od začiatku, napr. cez nohavičkovú plienku mi snáď nikdy praženica neušla, z novoslkadu výnimočne aj to trošinku, ja ak mám na lovíkoch len okraj trošku ušpinený tak preperiem len ten špinavý kúsok žlčákom a dám usušiť a používam ďalej, v noci Iz nikdy nekakala takže naťahovacie disany neboli nikdy poškrvnené🙂

dnes ráno sme inak mali ritku ovela lepšiu,malá bola v látke, dala som hrubšiu vrstvu weledy krémiku a večer homeo na zapareniny, tak neviem čo pomohlo ale najviac asi to že sme včera nemali kakací maratón 😉

julia30
17. feb 2010

dugyna to mas tak ked mas vela stvorcov skladas novosklad a davas dnu este jednu na obdlznik ak nemas dost (my sme potrebovali cca 70ks) tak ides do disan zavazovacich 🙂 ten novosklad ked ti nejde link tak do googlu novosklad a ono ti to najde 🙂

inak dieta nemusi byt alergicke od zaciatku ale na zaklade vplyvov moze ziskat alergiuy ja by som ten persil pre novorodena neriskovala... ale je to na tebe. ja som dostala na ariel alergiu v 25ke a na persil ked som bola tehu tak sme ho vsetkok zrusili ;) aj avivaze 🙂 to ale je individualne poznam baby co peru v persile od narodenia ale nevedeli o tych alergiach ale na stastie sa nic nestalo 🙂

pekne rano prajeme 🙂