Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

matja
17. apr 2010

dugy, ale sa tých látkarok zbiera, fajn, osveta sa šíri 🙂 V našej termínovej téme je tiež veľa látkarok, samí chlapci a možno sa k nám pridá prvé dievčatko 🙂

dugyna
17. apr 2010

matja tak to som nekukal ci cakaju chlapca alebo dievcatko..musim kuknut 😉
a aj jedna kocka z temy prvy krat tehotne minule pisala IP..ze co by som poradila na zaciatok kupit tak sa tesim a okrem mna su uz v tej teme 2 kocky ktore tiez budu latkovat ,tak sa tesim 😉 kazdej co sa prida k nam 😉

matja
17. apr 2010

baby, nebola by lepšia predpierka namiesto plákania? Neviem, ešte som nerobila ani jedno, ale moja práčka dáva samotné plákanie na 50 minút a predpierku na 30 min.
Ako mám vlastne dať predpierku? Hodím orechy do bubna, nastavím na predpierku a tie isté orechy tam budú aj na pranie alebo mám potom práčku zastaviť a dať nové orechy?

dugyna
17. apr 2010

mtja pokial viem tak orechy sa daju pouzit na 3-4 pranie na 40, a asi 2 na 60 stpinoch, takze podla mna ka das predpierku tak nechas tie iste orechy co budu na pranie...

a kocky davaju plakanie asi koli tomu..ze to odplavi moc..ale neni tam vtedy praci pripravok

labutka
17. apr 2010

ja davam bud predpranie alebo plachanie a potom davam prat.
myslim ze predpranie trva o nieco kratsie, ale ked dam plachat, tak myslim ze to 2 alebo 3 krat vymeni vodu.
lenze ked dam predpranie, tak musim mysliet na to, ze po 30 minutach treba otvorit pracku a pridat sliz.
inak teraz davam aj do predprania trochu slizu, nech to trochu pomoze.
dugy, ak mate nejake baby aj z BA, pripominam ze buducu stredu o 10.00 robim prezentaciu v MC Rybka vo vrakuni, tak dojdite kuknut, ked mate chut. 🙂
sa tesim ze eko osveta sa takto krasne siri dalej.

kkaattkkaa
17. apr 2010

Ahojte latkacky,
mate niekto skusenosti s natahovacimi vlniacikmi na stvorcove plienky narovno ? Odporucite nejaku konkretnu znacku ? Ide mi hlavne o to, aby tam ta plienocka drzala, aby sa v nich nesuchala. No neviem, ci to vobec ide. Mame chlapceka, 3 mesiace, zatial som ich chcela na noc, no casom ked podrastie len na den.
Doteraz sme pouzivali zapinacie Loveybums, ale tie patentky mi nevyhovuju.
dakujem za rady

matja
17. apr 2010

katka, ja som dávala na štvorcové plienky naťahovacie vlniačiky, ale balím novosklad.

izabelkak
17. apr 2010

katka co som citala baby na rovno chvalia tieto http://www.branakdetem.cz/male-merino-kalhotky-...
ale musia sediet akurat si myslim nie mat rezervu ako na nohavickove ....
tiez by som brala take balenie ale u nas zatial nehrozi mala kaka o 100 6 a prekakava mi plienky narovno,

emjee
17. apr 2010

iz ako to vyzera s anavy? ja by som zobrala nieco uz z brany, takze mozno nakoniec nebudem chciet este samostatne od nej objednavat 😔 alebo len par drobnosti 😅 😀 😀 😀

ja som sa vcera dostala s mojou prackou, chcela som dat na posledne plakanie ocot, takjze som pracku zastavila, otvorila, naliala ocot a pracka chcela prat od zaciatku cely program a nie len tych poslednych 15 minut 😅 ale nastastie som si to hned vsimla, tak som pretocila na plakanie, to na mojej pracke trva 24 minut

emjee
17. apr 2010

jaj a som nasla, ze 30.4-2.5 bude v inchebe vystava expo dieta - poznate? oplati sa tam ist?

ludmilabb
17. apr 2010

baby ja by som tiez nieco z brany brala 😀

izabelkak
17. apr 2010

emjee čakám až spustí ten e-shop a bude viac info, snáď to už bude čoskoro, to ešte prezistím ...

a nie je problém, ja by som z brány asi tiež vzala tie jej plienky a od nej už len to čo na bráne nie je, momentálne je myslím aj výpadok s tým vlneným úpletom takže na vlniaky by sa tak či tak čakalo....

monr
17. apr 2010

emjee, ja som sa chystala vlani, ale keďže som musela ležať, tak som mala smolu. Ak sa podarí, tak sa chystám tento rok, mali by tam mať látkovky, nosiče a kopec iných vecí pre deti od kočíkov, cez postieľky.
ja sa chystám hlavne kvôli plienkam, akurát to sadne na ten týždeň plienok, tak by mohli mať nejaké fajn ponuky, + výstavné zľavy. Preto aj rozmýšľam či sa pridať k objednávke z brány, alebo skúsiť niečo poriešiť na výstave.
Možno by bolo fajn, keby napísal niekto aj osobnú skúsenosť, ako je to tam s predajom a pod.

potrebujem jedny vlniačiky a pul-ky a zopár vkladacích plienok, nech už mám komplet výbavu.

a ešte ma láka pevná šatka, nech môžem striedať s becom. (ale to už je mimo témy 🙂 )

kkaattkkaa
17. apr 2010

Izabelka ďakujem, tie vyzerajú na pohľad fajn, no asi sa to neoplatí kupovať z Čiech. Alebo sa dajú aj niekde na Sk ? Viete mi prosím poradiť, ako sa v skratke "zorientovať" v látkovkách ? Čo to som počítala, no Sio, Bio, Aio, mi nič moc nehovorí... chcela by som niečo prírodné na noc.
Ďakujem

ewulalia
17. apr 2010

ja som sa zas dozvedela toto:
http://www.agrokomplex.sk/zobraz/clanok/1466/BO...

myslite, ze aj tam budu prezentovat nejake plenuchy? 😉

romanacka
17. apr 2010

Na stránke www.altermater.eu to jedna baba celkom pekne rozpisuje, tak laicky z vlastnej skúsenosti, takže žiadna reklama. Skús si to kuknúť mne to dosť pomohlo,keď som sa rozhodovala. 😉

romanacka
17. apr 2010

ewulalia, hoci som na tejto téme prvý krát, musím ti poďakovať za link, konečne niečo pre deti, hoci to budem musieť nejako domyslieť, lebo ten víkend by som mala mať aj skúšky z laktačného kurzu. Ešte raz dík

miruss
17. apr 2010

KKaattkkaa záleží aké máš veľké bábo, pre menšie stačí na noc aj BabyLucy bamboo XS-S alebo Tots bamboozle.
Pre väčšie Babyidea bamboo extra.
Najlepšia, ale aj njdrahšia je táto plienka:
http://www.ekoplienky.sk/product/one-size-organ...

bambuska1
17. apr 2010

monr, ako vies ze tam budu aj latkovky a nosice? Nevies kto to bude prezentovat?

monr
18. apr 2010

http://www.dietaarodina.sk/ tu je aj popísané, čo všetko by tam malo byť. Ale konkrétne neviem

dugyna
18. apr 2010

labutka a na akej ulici je to materske centrum?
uvidim ako budem na tom..ci budem mat auto alebo mm...lebo do vrakune to mam dost daleko...rychlejise som v trnave 😉

pipera
18. apr 2010

labutka: v stredu to moc nestiham :( planujes robit v ba este niekedy nieco? vybavu uz sice mame az prehnanu, ale clovek nikdy nevie 😀 😀 😀

mirca
18. apr 2010

ahojte, ste daktorá hovorila o látkovkách v lekárni. Tak táto mamička tam asi nakupovala 😅 .
http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=2012645

miruss
18. apr 2010

Mirca. 😀

labutka
18. apr 2010

dugy, mc rybka: http://www.webareal.sk/mcrybka
na dieta a rodina latkove plienky urcite budu, aj nosice. ja sa tam tiez chystam. ak si kupite aprilove dieta, je tam dvojstranka z programom, ale urcite to budu mat aj na webke. www.dietaarodina.sk. maju a program pre deti, aj pre maminy, laktacne prednasky, strava a tak. ja sa tam tesim.
romanacka, na tej altermateri je aj moj album zaveseny 🙂 mozno ten myslis?

dugy, pipera, ak chcete inokedy prezentaciu, mozme aj inokedy, dajte mi do IP kde by sa vam to hodilo a kedy a mozme si dat sukromnu konikovu. 😎
inak, aj je tu niekto aj z okresu DS, tak aj tam viem dobehnut. 🙂

romanacka
18. apr 2010

No jasné, že tvoj. A ja že prečo mi to meno labutka bolo tak známe a aj papajka mi ťa spomínala. Ja som sa na látkovky rozhodla len nedávno a to vtedy, keď sa do smetiaka už nezmestili ďalšie plienky, tak som ten smrad musela držať na balkóne. Hneď som si spomenula na papajku (látkovala dve deti), že jej sa také niečo stať nemohlo 😀

Ináč tvoj album mi pri rozhodovaní dosť pomohol.

ludmilabb
18. apr 2010

mirca 😀

emjee
18. apr 2010

dve veci:

- zlcove mydlo z dm - tuhe je uplne super, ale to tekute aj ked krasne voni sa mi zda, ze vobec nezabera 😝 aku mate skusenost?

- objednavka z brany - uz len tyzden do vypuknutia plienkoveho osialu 😀 kto si vezme na plecia objednavku? minule bola objednavka cez 15000 czk, mozno by sa mohli spojit vzdy babulky z rovnakeho mesta / okresu, aby usetrili na postovnom? podmienka je tusim nakup za 4000 czk - vtedy je kurier zdarma. a ako je to s tou 5% zlavou - treba to pri objednavke dat niekde do poznamky, ze objednavame z kona?
spisala som doterajsie zaujemkyne o hromadnu objednavku z brany (ktore sa vyjadrili v teme alebo mi pisali ip):
z BA: dugyna, mneme, janocka, izabelkak
z TN: julia30, dahlia23, ewulalia
zo ZV: crysmile
z PB: katka.carska
netusim odkial: miracle
z MA: emjee

izabelkak
18. apr 2010

emjee ja z BA🙂)

ad žlčové presne to tekuté mi vobec na ručné zapieranie nefunguje, nie je nad tuhé.... a tekuté síce pekne voní ale mám pocit že Iz vadilo keď som ho dala do prania...

julia30
18. apr 2010

katka.carska je z PB 🙂