Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emjee
30. máj 2010

baby ja mam tea-tree-olej z dm ale nie ten, co mavaju vedla sviecok vylozeny, ale das gesunde plus - vylozeny medzi vitaminovymi doplnkami, stal necele 3 eura tusim a je to 30ml

julia30
30. máj 2010

jj sak ten mam 🙂)) taky nenapadko 🙂 presne ten lacak a dobra kvalita na plienky akurat ;)

henushka
30. máj 2010

ahojte, mozno sa budem opakovat, ale ako casto treba prat vlniaky, ak ich pouzivame len na noc?

avila
31. máj 2010

@sulky mam BL organic. No to nebude ktovieco pri stehienkach... Ako to riesite? Ci ich pouzivate co najmenej? Mam len 2 ale aj tak ma to kaka.

sulky
31. máj 2010

@avila ,ja somich naavivazovala🙂hoci sa to nema 😎

izabelkak
31. máj 2010

@avila mne ešte zmekli keď som použila zmakčovadlo z DM denkt mit, ale tak nebudeš to kupovať koli jednej plienke, radšej trochu aviváže ako píše sulky....

avila
31. máj 2010

Dik baby, zlate ste, skusim cosi 😉

crysmile
31. máj 2010

@avila, ja tiez sem-tam avivazujem.. a radsej susim v tieni pomalsie..
baby, my mame asi celkovo s tou branou smolu.. nielen ze s me boli posledne ktore vybavili, aj tu zlavu nam nezapocitali, tak som tam pisala, naozaj to potvrdili ze na to zabudli a navrh riesenia bol taky ze ci nebudeme robit dalsiu objednavku a ze tam sa im mame pripomenut.. no haha dakujem za take riesenie 🙄 😠 tak najrpv mi potvrdia ze nam daju zlavu a potom na to zabudnu 😖

emjee
31. máj 2010

crys ani janockina skupinka nedostala zlavu 😅 tiez na to zabudli 😅

crysmile
31. máj 2010

ale tak riesit to tak, ze sa mame pripomenut pri dalsej objednavke je smiesne..

henushka
31. máj 2010

caute, v noci som pisala, ale len tak strucne, normalne som pri tom zaspala 😅

nemam zatial velke skusenosti s vlniacikmi. teraz sme ich zacali pouzivat na noc, lebo malej idu zubky, tak sa zacala pocuravat a su super. len by som chcela vediet, ci ich treba prat 1x tyzdenne, ci ako casto, ked ich vyuzivame vlastne len v noci a cez den sa luftuju???

crysmile
31. máj 2010

@henushka vlniaciky staci prat raz za mesiac, nemali by byt citit mocom, ak su citit mocom, tak ich oper aj skor..

mneme
31. máj 2010

dievcata, dakujem za lanolinove tipy 🙂

@henushka raz za mesiac urcite staci. ja tiez pouzivam takmer vylucne na noc - necham ich cez den vyluftovat. priznam sa, na pranie som si spomenula az po dobrom 1,5-2 mesiacoch 😔 , lebo jednoducho nesmrdeli ani nepretekali 😎

henushka
31. máj 2010

diky, baby, aj som si myslela, ze tie vlniacky netreba az tak casto prat. ved to je na nich super, ze aj ked je plienka durch mokra, tak vobec nezasmradnu 😎 ako to bolo po noci s PULkami.

zfidorka
31. máj 2010

ja som dnes prave nove vlniaky lanolinovala - optimisticky ich chcem pouzivat od novoska, tak uvidime 🙂

mneme
31. máj 2010

ked uz sme pri vlniakoch, neviem sa rozhodnut s ktorymi este zhresit 😀 poradte, pre co sa rozhodnut

mam
loviky crepe - su vyborne, ale dost stihle, takze z nich tie sirsie nocne plienky vylezu a po okrajoch pretecu
shorties od bi - tie davam najma na denne spanie namiesto gatusi (s podkolienkami alebo babylegsami), v lete ich budem davat aj na hranie po byte

no a chcela by som este dobre najma nocne vlniaciky, ktore by poriadne drzali a pritom boli jemne a prijemne na nosenie.

viacere si chvalite disany - nie su hrube? je to cislovanie spolahlive?

pacia sa mi natahovacie loviky - maju fajn strih, ze to nie su kratasy, na druhej strane vyzeraju dostatocne hlboko krojene. ale ta cena je zase ☹ mate ich niektora? ako ste spokojne?

a preberali ste aj vlniaky bbh - su hrube? trochu ma na nich odradza suchy zips 😕

izabelkak
31. máj 2010

mneme a ten sucháč Ťa odrádza koli životnosti či čomu?

v princípe mi na noc ten sucháč príde lepší ako patentky ak spí dieťa na bruchu...

strih BBH je ako strih puliek, matroš je to niečo ako - kelu neviem si spomenúť na názov - ale podobné ako to čo je na biliardových stoloch🙂)) nie sú hrubé ale v mokrej zóne zdvojené takže isto hrubšie ako LVB, lenže tieto tak ľahko nezvlhnú....

ale je ťažko porovnávať naťahovačky so zapínacími, ja mám rada aj disany no odkedy mám BBH dávam tie na noc a disany na deň s babylegs, a keď sú LVB pokakošené tak nosíme BBH aj cez deň.... BI shorties furt šetrím na neviem čo, no odkedy malá lozí, chce jesť sama a podobne, je mi tých vlniakov lúto na ňu dať🙂))

no a dnes... asi po sto rokoch spíme v PUL-kách, lebo všetky vlnoše pokakošené až na BI shorties, no tie som nedala lebo som vedela že budem prebalovať spiace dieťa a to by veru bolo obtiažne s nimi....

mneme
31. máj 2010

ani nie kvoli zivotnosti, ved to jedno decko tie suchace zvladnu. nejak mam predstavu, ze natahovacie budu lepsie sediet na vsetky typy plienok.
neviem, biliardove stoly nie su potiahnute filcom?

izabelkak
31. máj 2010

hej presne filc🙂)) ale teda vlnený filc to je, asi sa tak aj ofiko tá úprava vlny volá, okolo nižiek a bruška sú bavlnené lemy....

hmm tak neviem aké pleny máš, mohli by byť strihom problém asi len pre vyššie v sede si myslím, strihom mi veľmi pripomínajú PUL-ky thirsties čo teraz mám....

ale je fakt že naťahovačky sú naťahovačky.... ešteže už nás sa uživia oboje že sa nemusím rozhodovať ako Ty teraz🙂))

mneme
31. máj 2010

no z lovikov mi napriklad vylieza okolo noziciek bi be 😒
ale filc je dost hruby, nie 😖

emjee
31. máj 2010

baby mam vytiahnute vsetky vlniaky naraz, ale zvycajne tocim len dvoje, takze tie tretie "stoja" - no zda sa mi, ze aj ked ich nepouzivam, potrebovali by nalanolinovat - ono ten lanolin vyprcha z nich aj ked sa nepouzivaju? potom je asi blbost lanolinovat hned po oprani, ked viem, ze ich hned neudeme pouzivat, ci?

labutka
31. máj 2010

@mneme natahovacie loviky su uplne najlepsia investicia, ktoru som urobila. neriesis zapinanie, natiahnes aj potme a ficis. nikde nic netrci. a su o nieco maksie nez swb merino. a vobec nepichaju.

taanak
31. máj 2010

@emjee podla mna by mal ten lanolin vydrzat. Ja mam nove Babyidea, iba oprane a zatial drzia 😉 Predstavujem si to tak, ze ten lanolin sa vytrati pouzivanim.

taanak
31. máj 2010

Ja mam kupene BI shorties, ale nema mi ich kto oprat a nalanolinovat 😒

labutka
31. máj 2010

neuveritelne, konecne nahodeny nejaky novy tovar na latkovkach. gro baby, blueberry, fuzi bunz. hura. 😀 a skoda ze uz nic nepotrebujem. 😅
http://www.latkovky.sk/obchod/kategoria-latkove...
http://www.latkovky.sk/obchod/kategoria-latkove...

izabelkak
1. jún 2010

@mneme ten filc som myslela skor povrchom nie hrúbkou, ale nepichajú ani nič podobné ....

z LVB crepe vytrčajú mimo anavy snáď všetky plienky, ak chceš aby nevtŕčali musela by si mať o číslo vačšie, máš M či L?

mneme
1. jún 2010

@izabelkak L, od 9 kg (martina este celkom nema), prekrizujem usi na maximum. netrci hamburger a swb velour, bi be a bbh trcia 😠

crysmile
1. jún 2010

baby, nasla som toto - ak by ste niekto chceli kikko plienocky http://www.dm-drogeriemarkt.sk/Master_CMS/index...

mneme
1. jún 2010

@izabelkak a tie bbh vlniaky su dostatocne siroke, aby prekryli plienocku?

izabelkak
1. jún 2010

áno v šírke je riadna vola, proti LVB sú to bombardiaky🙂)) ale teda ja mám LVB M-ko.... strihom by sa dali prorovnať aj k IV pulkám, ale lepšie riešenie sucháčov, v tom že sú uzučké teda nerobia hrče, neodstávajú a podobne....
keby si mala niekedy cestu cez petržku mohla by si sa staviť a ukázala by som Ti ich.... to by bolo asi najlepšie alebo Ti ich mám dajako ofotiť? čojaviem vložiť do nej narp. BE? tú tiež pokryli celú, jedine čo trochu trčalo tak na vrchu zo zadu ten vejárik čo má BE na chrbte nad gumičkou.... napriek tomu však dosť slušne držia aj plienky narovno....
najlepšie asi vidieť....