Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

labutka
16. aug 2010

@milvasik cinsky nocnik je taky "kvetinac", ktory ty sedis a drzis medzi nohami a babo ti donho kaka a cika. Puziva sa pre babatka, ktore nevedia sediet. Kukni www.mokosha.info tam ho maju.

zfidorka
16. aug 2010

@martina05 ako si dovolenkovala s latkovkami?
@ivanajelinek v kapsovych ide vkladacka do kapsy... teoreticky sa da dat aj na ritku, ale neviem ci je ta vkladka stay dry...
@milvasik cinsky nocnik je toto: http://www.branakdetem.cz/cinsky-nocnicek.htm
mozes kupit obycajnu misku na slahanie, alebo hocico tomu podobne, je dobre ak to ma zahnute okraje, aby netlacil... pouziva sa tak, ze nan das babo cikat/kakat... hlavne na odchytavanie kak je to dobre, netreba zapierat 😉

labutka
16. aug 2010

...na tej mokoshi je vpravo hore link na mokoshop a taam ho najdes, som tu cez mobil, neviem dat priamo link. Aebo na branakdetem.cz ho tiez maju.

divoska
16. aug 2010

@milvasik cau babo. nepyta expert jeden. a nahodou dobra otazka ja tiez neviem co to je 😀 na maila ti odpisem jak sa k tomu poriadne dostanem.
inak zeny, zamilovala som sa prave nazivo do tych blueberry minky, itti bitti sio a bbh magic. prve dve som vedela uz z netu, to tomu clovek proste neodola. takze tieto troje si asi doprajem akoze nobl 😀 by som ich namieste zozrala. tots bots vrchne sa mi zdali velke a sustakove, bum genius ma vzhladovo a pocitovo tiez neuchvatili. little lamb prijemnucke, tie mozno na tu noc potom skusim /na druhu stranu si vravim ze sak aj tak hadam budem kazdu chvilu hore kvoli kojeniu tak to zo zaciatku rovno aj prebalovat mozem/. a tie ostatne v podstate to co si clovek predstavi ked to vidi na obrazku. a gulas riadny teda. o tie bambusove a frote a kadejake vlozky som sa radsej ani nesnazila 😀 jo a zistila som ze vlnaky ja nebudem moct. to clovek z obrazku nezisti. loveybums tam mali tie ja to chlpate neznesiem ani len drzat. to mam aj so svetrami takymi. ja len take tie hebke, jedine tie loveybums crepe alebo organic sa tusim dali ale to som si uz nie ista ze ci ano alebo to bolo skoro to iste. este by som rada osahala tie vlnene disany ale ak to je to iste tak by som maleho vyhodila do vzduchu kym by som ho do toho natiahla asi 🙂 alebo v rukaviciach 😀 a zvysok clovek uz bol uplne zmagoreny, imse vimse si pamatam ze boli ok, tusim tie nohavickove, bamboozle som zahovorila, mommeys touch som uz isla pozriet a potom som tiez niekde odbocila a tak 😀 . no sak uvidime. aspon mam zatial dojem ze co nazivo. clovek by to potreboval este tak 10x osahat vsetko aby sa rozhodol.

izabelkak
16. aug 2010

@martina05 a sušíš tú magic prevrátenú naruby? potom je to v pohode tak max. o pol dna dlhšie ako ostatné plenuchy...
@ivanajelinek vkladčky do kapsy, inak by bolo bábo v mokrom, vďaka tomu čo je na povrchu kapsy bude v suchom, vkladka zase rýchlo saje...

izabelkak
16. aug 2010

@divoska tá vlna je iná na dotyk keď sa nalanolínuje, ale sú aj také vlny napr. BI shorties že by si ani nepovedala že je to vlna, hladučký úplet, na noc nie je lepšia varianta ako vlnené nohavičku a cez deň doma je to tiež super napr. v týchto teplách nie je nič ideálnejšie.... pekne to dýcha a dieťa v tom nie je vobec spotené....

miruss
16. aug 2010

@martina05: Som rada, že si s kapsovkou woderoo V2 spokojná. Tiež by som hneď išla na ďalšiu dovolenku.
@ivanajelinek: Vkladačky do kapsy.

miruss
16. aug 2010

@divoska: izabelkak má úplnú pravdu.

pipera
16. aug 2010

ahojte, tak mame za sebou druhu dovolenku s latkovkami. narozdiel od prvej som mala uz aj nappy fresh. plienky som tam len na noc namocila, rano preprala v prasku a boli ok. bola som tym milo prekvapena. pozerala som ze take nieco robia aj ine firmy, ja som odskusala len tento jeden pripravok, ale mozem ho doporucit.

pipera
16. aug 2010

mozno trochu odveci,ale moje deti ked sa ucili na nocnik zboznovali tuto basnicku:
kazdy den je nocnik hladny,
tak si nan na chvilu sadni.
sadni si nan bez plienky,
ved uzu nie si malinky.
Ked uz na nom budes sediet,
nocnik bude rad.
Veru si on bude mysliet,
ze si jeho kamarat.

izabelkak
16. aug 2010

@pipera a už je malá v poriadku? dúfam že áno...

my máme pre zmenu zasebou herpangínu ale tak už je to o.k. našťastie...

pipera
16. aug 2010

@izabelkak herpangida? to je co?
mala sa po dvoch zapaloch drzi,ale zajtra stavama o 5,00 a zas chytame moc, tam uvidim koncom tyzdna co zas bude. uz teraz ma s toho boli zaludok 😒
dnes sme boli v poradni, mala ma 7310 g,ale ze je motoricky velkmi mrstna, tak ze asi aj preto menej pribera, uz to neriesim. ked pribera je ok a aspon menej nosim :D

inac pikoska. cez dovolenku sme sa zastavili u brata, on ma 1,5 rocneho maleho. moja mala sa ta, uz 3 x pokakala a uz som nemala plienku tak mi svagrina dala papierovu pampersku. ked sme prisli do hotela dala som malemu plienku aby ju vyhodil a on my zacal vysvetlovat,ze ci neviem, ze plienky sa nevyhadzuju,ale peru. a dal ju ku plienkam na pranie :D Tak som mu musela vysvetlit,ze su aj plienky co sa zahgadzuju :D

izabelkak
16. aug 2010

@pipera no niečo ako 6 choroba alebo 6 choroba no neviem Dr. ma presviedčala že to nie je 6 choroba tak aby si človek vybral, pritom 6 chorobu sposobuje herpes typu 6 a 7 .... sú to zrazu nevysvetlitelné horúčky, a afty v pusine, ako odzneli horúčky mali sme aj vysypané nožky a zadoček....

tak držím palce aby bol moč o.k. ...

my sme mali posledné dni červenú pišulku tak mi teda riadne trplo či tiež nemáme zápal močáku, no ako sa vyzdravelá odznelo to....

plienka
16. aug 2010

herpangina je v podstate angina virusoveho povodu (herpes), cize priznaky ako pri angine - teploty, bolesti pri prehltani, zachripnutost, i ked prejavy su obycajne miernejsie ako pri bakterialnej (klasickej) angine, vtedy su na mandliach hnisave capy, pri herp len nezakalene pluzgieriky - moze a nemusi prejst do bakt. formy
6. choroba - horucky od niekolkych hod po 2 dni, po ustupe horucky vysev - pre 6. chorobu svedci najma ak su aj na dlaniach a stupajach

izabelkak
16. aug 2010

@plienka tak to je zvláštne lebo pri 6 chorobe sme mali výsev na brušku, teraz pri tej herpangine bolo pár bodiek aj na chodilách a dlaniach 😕
no som z toho jeleň, teda nie je to to isté? 6 choroba je tiež vírusového povodu či sa mílim? kelu no schytali sme toho už dosť snáď máme na chvílu vystarané....

plienka
16. aug 2010

@izabelkak aj na brusku moze byt, chodidla a dlane to akurat jesne nasmeruju na 6.ch.
obe su virusove, obe herpeticke, ale nie je to to iste, samozrejme nie je vylucene, ze sa vyskytnu naraz
pre 6. ch je absolutne typicke, ze vysev nastane az po poklese teploty na normal, ale ak by slo o sucasnu koincidenciu s herpanginou, bol by mozny i vysev pocas teploty. Druh vec je ta, ze akakolvek viroza moze sposobit vysev.
zaver: v pripade virusovej inf je v podstate jedno, co to napokon bolo, v oboch pripadoch je liecba len symptomaticka

zojec
17. aug 2010

ahojky vsetky... @labutka, skoda ze si to varovanie nenapisala skor.. 😀 😀 pre postihnute uz je asi neskoro
@sulky... dakujem, za infosky o kalisku, aj za super plienocky..ja som z HH uplne nadsena a aj malicka, dokonca vcera aj ocko ked prisiel domov, chytil malu a hovori, co ma dnes taku makku ritku? to musi byt zas nejaka nova plienka 😀 .. ked bude trosku casu hodim fotocku... 😉 myslim, ze v kratkej dobe objdename este jednu.. aspon ma nebude mrziet, ze som tie ziarive kvety nechala tam.. dufam ze ich este mas 😉 spytam sa.. ktora plienocka je tejto podobna?

ivanajelinek
17. aug 2010

Baby este k praniu plienok. Vsetky vkladacky prat zvlast, cize odopnut? A kapsovky a AIO treba obratit naruby, ci prat normalne? A vsetky plienky treba pozapinat? 🤐 Dakujem.

alusha
17. aug 2010

@ivanajelinek ja vkladacky vyberam z plienok, plienky periem odopnute, len tie co su na suchy zips periem zapnute

zfidorka
17. aug 2010

@ivanajelinek ja periem tak isto ako alusha, aio sa obratia naruby pri suseni, aby to vnutro rychlejsie uschlo 🙂

divoska
17. aug 2010

bola som dnes v drogerii /krabice na sliz a plienky som splasila vcera v ikei 🙂/ sodu mam, mydlo tiez, ale mydlo mali len lanzu marsiglia. to je to akoze najprirodnejsie mairseilske co sa v teme o slize spominalo? mam ho tam potom narvat ci radsej skusit inu drogeriu a hladat to jadrove kokosove alebo take a toto nechat na skvrny? zlccove tam nebolo vobec, a cistiaca sol taka ta pracia tiez nie. to je doba toto 😀 budem musiet este inde kuknut. respektive to uz skor chlapa vyhnat potom... ooo to zas bude 😀 ale inak by ste nepochopili. ja som totiz taka antimatematicko geometricka truba ze z toho kresleneho navodu som nevedela pochopit ten treti krok novoskladu jak to treba pretiahnut na ten trojuholnik, lebo som to mala asi inak natocene. tak dosiel drahy a vravim ze help. no a ked na to dosiel, tak ze sak to je take lahke ze so zavretymi ocami. tak si zaviazal hlavu trickom a zacal skladat. tak sa pytam ze to je teda udajne jedina robota okolo klasickych plienok a ci mam akoze sukromneho skladaca, a on ze uplna pohoda 😀 tak to som teda zvedava ze ci zacne pomahat 😀 😀 😀 by som sa fakt konecne potesila, lebo ked som zavahala pred rokmi a ked zavaham aj teraz tak uz mam po masle 🙂

ivanajelinek
17. aug 2010

@divoska tak s tym novoskladom to bolo u mna rovnake..Tiez som nevedela pochopit ten treti krok. Potom prisiel mm, chytil plienku, kukol na to a mal to hned zlozene. 😀 Tak som mu hned povedala ze moze predskladat vsetky plienky dopredu.

labutka
17. aug 2010

@divoska lanza je v pohode, este ked chces vonave, tak v carefoure maju taketo, pridavam foto, je to hroznovo mliekove, este maju pomaranc oliva. To pomarancove nevoni az tak dobre. Fotka je z moobilu, som zistila ze je hore nohami, tak si otocte monitory. 😀
Zlcove mydlo maju v DM, v krabicke, gallseife. alebo maju aj tekute.

divoska
17. aug 2010

@labutka dik, inak hento vyzera pekne normalne ze pekne. za normalnych okolnosti by som aj isla do dm, ale otvorili nam tu obrovsku 101, a teraz uz velmi do mesta lietat nemienim tak reku musi stacit aj to co bude tu /som si paradoxne myslela ze v 101 bude vacsi vyber takychto somarin ako v dm, evidentne omyl/. v carrefoure som nebola hadam zopar rokov, ale normalne ze si spravim niekedy cestu 🙂
@ivanajelinek dakujem ze v tom nie som sama 😀 😀 😀 a uvidime kolko im to nadsenie vydrzi, ale dufam ze dlho 😀

dugyna
17. aug 2010

@labutka jej ake mydiellka 🙂 labutka ty v com peries kapsove plienky...stala sa nam 2krat havaria pretiekla pri chhrbatiku..myslis ze tam bolo malo navkladane?

dugyna
17. aug 2010

tak sa musim pochvalit uz treti den🙂 v nedelu mala nekakal do plienocky vobec az vecer pocas kojenia /ani cez noc/,vcera tiez pekne cely den drzala kaku...okrem raz ked prdkala tak trosku uslo...ale vecr kakala 3krat pekne do lavorika 😉 , a dneska tiez len troska prdlkla ale inak kakala zatial do lavorika 😉

labutka
17. aug 2010

@dugyna ano citala som, ako ti plienky pretiekli. Len nestiham na vsetko reagovat, chodim sem cez mobil a krpec mi ho stale berie a chce tiez donho tukat.
Ja perem plienky len v slize a octe. Podla mna to nebude problem malo vkladaciek. Ze si mala len zadnu cast vkladky mokru a predok suchy? Dievcata curaju viac dostredu a dozadu, a ked lezi na chrbate, tak po flise jej to asi stieklo a vytieklo az von z plienky.

labutka
17. aug 2010

fiiiha @dugyna to je slusne takto odchytavat kaku... 🙂

dugyna
17. aug 2010

@labutka no stalo sa to dvakrat..ovdtedy testujem podla farby..zatial zlta a biela nepratielki..a testujem dnes ostatne..
no hej cez chrbatik ako by jej vytielko...raz neviem ao bola vkladka mokra....ale raz bola myslim ze totalne cela...
tak maly chce asi tiez prispiet na konikovi 🙂
ja periem v orachoch a octe..a ked je fliacik tak zlcove mydlo...

dugyna
17. aug 2010

@labutka dakujeme ale to je aj malej zasluha...lebo vcera na mna kricala z postielky..ked som prisla som si vsimla ze prdkalaa troska tam bolo kaki..tak sme sili hned nad umyvadlo ..a kakala. 😉
a aj dneska sa uz tak tvarila..takze to je hlavne Miskina zasluha..a sa mi velmi paci ako sa potom usmieva a tesi ked ju chvalim 😉 myslim ze super pocit nielen pre mna ale aj pre malu 🙂