Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sima.p
19. jan 2011

http://www.plienky.sk/plienkove-systemi/-/-/pli... a skúšali ste niektorá tieto plienky? Aké sú?

zojec
19. jan 2011

@sima.p neskusala, ale je to bavlna, cize extra sat to nebude ☹

elixia
19. jan 2011

@zojec cize sa pouziva na zvysenie savosti? Videla som to na nete,len som si nebola ista co s tym 🙂

zojec
19. jan 2011

@elixia ano.. vhodny do akejkolvek kapsovky.. do nohavickovej klasickej bude asi trosku velky, potom uz nepriliehaju gumicky okolo nozky, ale do bum hugger ako stvoreny na noc 😉

elixia
19. jan 2011

@zojec super,vdaka za vysvetlenie 🙂

zojec
19. jan 2011

@elixia som zabudla.. ta plienka sa da vyuzit aj takto : kuk dole na stranke.. http://www.ekoplienky.sk/product/bambusova-viac... , inak aj tieto anavy budu fajne 😉

dahlia23
19. jan 2011

@sima.p ja to s tou kakanicou riešim tak, že máme v záchode stierku na cesto, normálnu plastovú, a ňou to z plienky "zlíznem" do záchoda 😀

crysmile
19. jan 2011

@dahlia23 ahooj, teba som davno nestretla.. sme obe zmenili asi bydlisko, hm?
to s tou stierkou na cesto si musim zapamatat.. 🙂 nikdy som nevedela ako riesit kaku prilepenu k plienke.. som to stierala toaletakom..

sima.p
19. jan 2011

@dahlia23 🙂 😉

anitab
19. jan 2011

ahojte, prosim poradte vyrobcu alebo zdroj predaja bavlnenych plienok, ale take, ktore pranim a pouzivanim prilis netvrdnu podla vasich skusenosti...nieco ako boli kedysi klasicke plienky co sa vyvarali, aj po rokoch boli pevne a makke 🙂 dakujem

emjee
20. jan 2011

@anitab mam extra tvrdu vodu a netvrdnu mi len tie plienky, ktore su z kombinovanych materialov (cize nie cisto bavlnene, bambusove alebo konopne) - jedina vynimka je Anavy bavlneno-bambusova, ta netvrdne, ani Anavy bambusove vkladacky netvrdnu

evulikm
20. jan 2011

ahojte 🙂
tak včera mi prišiel balík s plienkami. kúpila som wonderoo a bum genius flip organic 🙂 vyzerajú dobre 🙂 tak som zvedavá, aké budú

a mám ešte jednu otázočku pre tie, čo si robia sliz na pranie. skúšala som ho urobiť, mydlo sa mi pekne rozpustilo, ale keď som tam pridala kryštalickú sódu, tak sa mi porobili "zrazeniny" a tie sa mi už nerozpustili. viete mi poradiť, čo urobiť nabudúce, aby sa mi tie "zrazeniny" neurobili? vopred ďakujem 😉

zojec
20. jan 2011

@evulikm musis miesat.. a mat dost teplu vodu.. nie vriacu ale horucu... mne sa nikdy neurobili este

anitab
20. jan 2011

@emjee aha, dik, to ma nenapadlo, das mi aj tip, akeho vyrobcu tie kombinovane plienky kupujes? asi skor cez net najdem, ze? lebo v kameninovych som videla len cisto bavlnene...

emjee
20. jan 2011

@anitab konkretne plienky kuk do mojho clanku https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok... a potom si natukej latkove plienky do googlu a hned ti vyskoci zopar slovenskych eshopov - vacsina z plienok v mojom clanku sa da kupit na slovensku

labutka
20. jan 2011

ten predosly link - itti bitti tutto je top australska latkova plienka 😉

zojec
20. jan 2011

@labutka no na case vyskusat tu IB novu 😀

emjee
20. jan 2011

uz sa tesim ked mi pride, nakoniec bude fialkova tutto 😀

evulikm
20. jan 2011

@zojec vďaka. tak tam asi bude problém, mydlo som síce rozpustila v teplej vode, ale potom som už pridávala iba studenú, asi to nestačilo na tú sódu, hoci som miešala 🙂

anitab
20. jan 2011

@emjee dakujem 😉

divoska
20. jan 2011

@emjee no vidiiiiis 🙂 jezis aj ja bych ju to, ale sak nemooozem 😀

laura033
20. jan 2011

aahojte baby aj ja pouzivam latkovky:D pri prvom som mala kupenycg par Bl a pri druhom ma odradili ceny plienok tak som sa radsej pustila do sitia a spravila si "plienku na mieru"....je super ze vas je tak veeeeela co latkujete som len teraz nasla tuto temu ..... akurat pozeram ako sa robi sliz na pranie chcela by som ho skusit len sa chcem spytat ako vam to vyperie plienky ci neostanu flakate alebo nejake sedive......nenici to pradlo?neztvrdn z toho viac plienky lebo mame vemli tvrdu vodu...pouzivam klasicke stvorce a bambusove uz mam doma kupene vsetko na sliz uz mi treba zohnat len nejake vedro co sa da zatvorit a vrchnut sa do robenia:D len eset najpr by som chcela spravit toho menej kolko mam toho dat do cca 5l vedra??

fraufrt
20. jan 2011

ahojte sem tam si precitam niektore prispevky a chcem sa opytat, ktore gatusky, a ci nejake su, ktore by sa dali pouzit na normalne, klasicke, bavlnene plienky. Doteraz som balila tak, ze som dala jednorazovu a na nu latkovu. Ale, cim je mala starsia, tym skor je jednorazovka mokra. Chcem zostat u bavlnenych plienok a dokupit nieco na vrch, poradite?

zojec
20. jan 2011

@laura033 ja periem v slize este pomerne kratko, ale par poznatkov mam. .. 🙂 pred tym som prala v komercnych geloch.. pradlo nie je tvrdsie , ale vsetky flaky nevyperie, periem v nom cca mesiac a pradlo nie je zasednute, ale raz za 2 tyzdne ho hodim do persilu sensitive, kvoli flakom 😉 ja som do 18l vedra dala celu lanzu a polku sody 😉 tak do 5 l by som dala 1/3 mydla a 1/4 sody
@fraufrt nechapem to s tou jednorazovkou... naco si na jednorazovu davala vrchne gatuse? a ake mas?

laura033
20. jan 2011

@zojec ja som este ze ci by nepomohlo aj dat pol toho slizu a pol prasku ........a nevies nieco poradit na zmkcenie vody ked sa peru plienky lebpo potom su dost tvrde ...ked som prala u nasich na dedine tka som mala o polocu meksie plienky a pritom pouzivma rovnaky prasok ako moja mama,......

fraufrt
20. jan 2011

@zojec asi som to poplietla, davam latkovu a na nu jednorazovu. Tu jednorazovu by som chcela niecim nahradit (mozno nejakymi gatusami... 😵 ).

zojec
21. jan 2011

@laura033 no odporuca sa ocot miesto avivaze, cca 100ml . my mame velmi makku vodu, takze ja ho nepouzivam.. ale skus co to urobi.. potom tu baby radili susit v susicke, ale ten ocot asi vyjde trosku lacnjesie 😀
@fraufrt na vyber je mnozstvo nepremokavych vrchnych nohaviciek, PULky, vlniaky alebo flisove..
ja som spokojna s PUL nohavickami BG Flip, do nich mozes dat uplne vsetko : http://www.ekoplienky.sk/product/testovacia-sad..., ak su kupis nejaku zvyhodnenu sadu, budes ju mat aj s vkladacimi sty dry alebo organic plienkami.. 😉 potom su velmi dobre tieto : http://www.ekoplienky.sk/product/gro-baby-wonde... , ak by si sa rozhodla pre vlniaky, tiez je velmi dobry vyber.. aj v bazari mozes pozriet, ak nechces investovat vela koruniek 😉

labutka
21. jan 2011

@laura033 perem v slize vyse rok a pol, a nemam na plienkach ziadne flaky. Podla mna sliz pere porovnatelne s pracim praskom, ale je pravda ze na nase biele veci ho nepouzivam - nenasla som odvahu.
Robim si do 3l kybla - davam asi 150g mydla (lanza, marseillske z carefouru - pridavam fotku, a zlcove mydlo) a asi 200 g sody. Dostanem taky husty gel, ktory krajam lyzickou. Do plnej pracky davam 2dcl.
Osobne by som sliz a prasok nekombinovala. Uz samotna soda zmakcuje vodu, a do tvrdej vody davam ocot. Ale takisto ked das vela slizu/prasku pradlo bude tvrdsie.

hhenike
21. jan 2011

Ahoj. Mate niektora tieto plienky z ebay
http://cgi.ebay.com/10-U-PICK-AIO-BABY-CLOTH-DI....
Ako ste s nimi spokojne?