Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

labutka
21. jan 2011

@hhenike moj osobny nazor je, ze radsej by som investovala do certifikovanych plienok viac penazi, ako do tychto . predsalen ich davam na zadok mojmu dietatu. tym nechcem povedat ze su automaticky zle, baby ich tu maju a su spokojne. ja si radsej zvolim serioznu znacku a zaplatim si za nu.

tinax
21. jan 2011

ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu ake nohavickove plienky by ste odporucali. Rozmyslam nad BabyLucy Bamboo suchý zips XS-S, BabyLucy Organic Velour XS-S alebo Baby Lucy Organic bio velour XS-S. Su aj tie organic na suchy zips- podla obrazku ano ale pre istotu sa pytam. Alebo: http://www.ekoplienky.sk/product/tots-bamboozle...
I ked ma laka kupit len jendovelkostne, nie je problem pri uplne malych babatkach do pol roka- privelmi naskladane? Ako ste to riesili vy? Vdaka za rady

laura033
21. jan 2011

@zojec ocot som skusala trochu to pomohlo ale potom som niekde citala na nete ze ocot sa nema davat na bambusove latky a ked som ho pouzivala dlhsie tak mi zacali trochu plznut plienky tak som to prestala pouzivat....sice boli to BL a na tych co som si robilato bola ina bamusova latka tak tam sa mi to nerobilo len som sa bala to dalej pouzivat.....

laura033
21. jan 2011

@zojec akurat som kukla tvoj album neviem kde byvas ale mate tam nadhernu prirodu juuuuj ja by som tiez brala takto .....ale snad raz sa to podari:D:D:D:

laura033
21. jan 2011

@tinax ahoj tak ja mam BL dvojvelkostne ale tie som brala pred š rokmi tak sedeli aj mensiemu babetku teraz som si zobrala jednu lebo som vedela ze menili strih tak na skusku a bola som velmi skalmana z strich vobec nesedel ane mensiemu ani vacisemu dietatku a este aj gumicka sa velmi otlacala ja osobne by som ich uz nechcela aj ked pri prvom som s nimi bola uplne spokojna ......ale tak radsej zober na patentky lebo tie suche zipsy co mam tak uich uz musim menit lebo uz vobec nedrzia.....vydrzali asi rok plienkovania......

tinax
21. jan 2011

@laura033, vdaka za radu. A ktore nohavicky by si odporucila?

laura033
21. jan 2011

ja nemam vela skusenosti s nohavickami ked som objednala tie BL a uplne ma sklamali tak som si zvysne usila a strih som si upravila......ale velmi sa mi pacili itty bitty aj na omak boli super len ich nemam odskusane....:(takze ti s tym velmi neporadim....

sima.p
21. jan 2011

Baby, aké plienky, príp. ak niektorá predávate, by ste mi odporučili pre 1,5 ročnú na noc? Ale nie super drahé, radšej niečo lacnejšie.

zojec
21. jan 2011

@tinax mne BL nevyhovovali vobec , hlavne tie jednovelkostne.. robili strasnu hrcu vpredu a otlacali gumicky.. a potom ked uz ako tak sedeli, velmi pretekali.. cize radsej ti odporucam tu TB strech.. 😉 napr. nohavickova anavy mojej malej krasne sedela od cca 3 mesiaca.. mozno by aj skor, ale len vtedy som si ju zadovazila 😀
@sima.p na noc ti stacia cca 2-3 plienky, zalezi co do nich vlozis 😉 dobra je bum hugger a do toho kupit alebo usit dobru bambusovu vkladacku 😉

alusha
21. jan 2011

@sima.p na noc su dobre, BI bamboo extra, bum hugger, TB stretch, anavy bambusova, little lamb alebo aj BL bambusova, ja do kazdej davam este navyse dobre savu vkladacku...

etuska
21. jan 2011

@hhenike
suhlasim s labutkou.

brisilda
21. jan 2011

@tinax ja mam presne tie plienocky co si hodila link no nas maly ich strasne rychlo precika ☹ ale baby behinds su aj pre velkych cikacov 😀 a taktiez bum hugger tie zanechavau aj pocit sucha a daju sa dovypchavat neviem ci ich chces na noc alebo na den 😉 inak BL nevyhovuje ani nam aj ked jednu limetku mam 😀 no stoji nam v skrini
@sima.p anawy su uzasne a uz spominana baby behinds 😉

brisilda
21. jan 2011

@hhenike ja ked mozem porovnat wonderky alebo happy heinys a tie z ebay tak nebadam velky rozdiel 😀 dokonca vkladacka s happy h je rovnaka 😉 teda aspon na pohlad 😀

fialllka
22. jan 2011

@sima.p tak my na noc davame len bambusovu anavu a este sa nestalo, ze by mi ju precikala ... mam tri, takze stihaju aj schnut ...a uz som skusala davat na noc aj BG flipku s obidvoma skladackami, organic aj sty dry a tiez super 😉 😉 😉 vydrzala 😵

evulikm
23. jan 2011

ja som dnes v noci dala kapsovku wonderoo a maximálna spokojnosť 😀 páči sa mi viac ako LL 😉

lenka1990
23. jan 2011

@hhenike Ahoj, ja som mala nakupenu celu vybavu z tychto plienok, kupovala som ich normalne v detskom obchode v Londyne aj s fakturou (drahsie nez na ebay). Bola som s nimi strasne spokojna, lubili sa mi viac ako Poppolini, Baby Lucy alebo aj Bum Hugger. Vydrzali dlho a velmi rychlo schli. Dokonca som ani nepuzila vsetky (mam aj tu v bazare) lebo som si myslela, ze schnutie bude trvat dlhsie. Kedze sa predavaju na EU trhu, maju samozrejme certifikat o zdravotnej nezavadnosti, mala som ho prilozeny v startovacej sade. Jed fajn ze su jednovelkostne, nemusela som riesit aku velkost si vybrat. Mna napriklad vobec neocarili Litlle Lamb - po par opraniach vyzerali ako zrele do zberu obnoseneho satstva.

bihan
23. jan 2011

Kočky, prosím, aké sú referencie na Tots Bots Easy fit? Dosluhujú mi BG ešte po prvej dcére a potrebovala by som ich z časti nahradiť.

olinka6226
23. jan 2011

ahojte babule, hladam kocku z BA co latkovala a nosila a hlada pracu do predajne v BA. surne.aj na ciastocny uvazok.

martina05
23. jan 2011

Ahojte baby, po dlhšom čase som sem opäť nakukla.. Vyskytol sa nám problém, Vanda mi začala precikávať BG3,0 a HH ... Takže neviem v čom na dlhšie prechádzky...poraďte....

zfidorka
23. jan 2011

@martina05 skusila si dat do bg miesto jednej vkladacky bambusovy stvorec - napr. BL 40x40 alebo BI twofold?

martina05
23. jan 2011

@zfidorka nie, dávala som tam len obe tie vkladačky čo sú k BG, ale asi to budem musieť niečím dovypchávať ...
skúsim mrknúť na tievkladky..

zfidorka
23. jan 2011

@martina05 mikrovlakno rychlo nasaje, ale pod tlakom ma tendenciu prepustat spat ak je nacucane... bambus neprepusta spat, preto je dobra kombinacia mikrovlakno+bambus, ako to je napr. vo wonderoo kapsovke... tu wonderoo si neskusala davat? skus v bg a hh vymenit napr. kratsiu vkladku za nejaku bambusovu vkladacku...

zojec
24. jan 2011

@brisilda no ja by som plienky HH a wonderoo nedavala na rovnaku uroven savosti.. HH vydrzi max 2 cikania, wonderoo potiahne aj noc 😉
@martina05 ako pise
@zfidorka skus tam vlozit jednu malu bambusovu vkladacku miesto tej malej microfleesovej😉 nam zatial staci 3 vrstvova 12x30 😉
@bihan ja som s TB velmi spokojna aj s novym aj so starym typom 😉 novsi typ ma microvlakno plus bambusove jemne frote ako savu cast, saje velmi dobre, ale treba dokupit alebo usit este jednu vkladacku, vacsinou ju nepredavaju ako sucast plienky :( schne o trosku rychlejsie ako stary model. pekne priliehanu na ritku, ten pul je ovela jemnejsi ako na starom type a su aj fajn uzke medzi nozkami 😉 jedina nevyhoda je, ze moja mala neznasa mokro na ritke, co bambus bohuzial robi, ale vyriesili sme to sty dry vkladackou tiez od TB 😉 co sa tyka savosti, ked dovypcham bmb vkladackou 10x60 v 2 vrstvach, vydrzi dost dlho 😉

limoni
24. jan 2011

dievcata,

poradte nejake stihlejsie pulky, mam z bazaru Tots FlexiWrap este bez kridelok a tie su celkom stihle, no zisli by sa este nejake, ale pozeram v eshopoch, ze uz su tots flexiwrap su uz asi iba z kridelkami?

tiez chcem kupit nejaku stihlejsiu kapsu, napr. Swaddlebees, robi pocit sucha asi ako BG kapsa?

tak nam uz druhu noc nevydrzala BG kapsa z BI prefoldom, o pol piatej sme prebalovali 🙂 maly sa rozcural

algon
24. jan 2011

@bihan Ahoj, aj ja mam Tots Bots Easy fit, som s nou velmi spokojna, z vnutornej strany je mikrovlakno, na povrchu je bambus, chobot sa vytahuje, celkom rycho schne, mam ju suchu skor ako do 24 hod, teraz bola aj akcia, pridavali vkladacku zadarmo, neviem, ci to este plati. Maly ma 6 mes, zatial extra vkladacku ani nepotrebujem, lebo velmi dobre nasava. Takze maximalna spokojnost. Este by som dodala, ze je pekne stihla a velmi dobre sadne.

algon
24. jan 2011

@bihan Aha, prepac, uz Ti to napisala aj @zojec, nechcela som to opakovat

avila
24. jan 2011

@bihan tie TB easyfit su fakt fasa, moja najoblibenejsia plienka na von a teraz ked sa M. rozcural, tak davam na noc s prefoldom.

bihan
24. jan 2011

Vďaka kočky 🙂 Dostali ma tie nové vzory, tak nejaké pribudnú do výbavy 🙂
@zojec aký je vlastne rozdiel medzi starou a novou verziou? len v hrúbke PUL? lebo tie staršie sú na babykinde teraz za 10 libier asi.. ale nie sú také pekné 😀

algon
24. jan 2011

@limoni Ahoj, mam SWB kapsu, je pekne stihla, dobre sadne, mne vyhovuje, ale vnutro je z jemneho veluru, nie z flisu, vlhko tam je trochu citit

labutka
24. jan 2011

@limoni ak chces tots flexiwrap jedny mam v bazare , bez kridelok.