Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

petrinka
31. jan 2011

@zojec minule sme sa s mamou bavila, ze ako to robila s nami, ked boli len bavlnene plienky... ved ja som pri adamovi vydrzala s obycajnymi stvorcami len do troch mesiacov:-/

petrinka
31. jan 2011

@kaktusik007 nemate pri tolkych vkladackach, respektive vrstvach, velky balik na zadocku?

kaktusik007
31. jan 2011

@petrinka co ja viem.... ani nie.... my to nepride... ale je pravda, ze maly spava uz dlhooooo na boku - takze mu ten zadok ani nevadi..... a ano, ma ho vacsi ako cez den, ale je to v pohode 😉

zojec
31. jan 2011

@petrinka a co ti mamina povedala? 🙂

julia30
31. jan 2011

@katusik007 no my sme pulky vyradili z uzivania uplne doma len vlniaky a vtedy je to lepsie 🙂 puulkace len na von a aj to v lete vlniaciky pulky sa snazim obmedzovat 🙂 lebo mala ma fakt asi nejaku precitlivelu pokozku na rituli 🙂

kaktusik007
31. jan 2011

jezisi, ze aka hrubka... my ako mne s y.... sorryyyyyyyyyyyyyyyyyyyy... to ta tehu demencia.... aspon ze sa mam na co vyhovorit 😀 😀 😀 😀

petrinka
31. jan 2011

@zojec smiala sa, ze sa uz nepamata, ale ze uz si to nevie ani predstavit, ked vidi adama aky je curajuci🙂 ale zhodli sme sa na tom, ze asi sa deti museli skor odplienkovat a tie plienky boli hrubsie a viac sali ako dnesne bavlnene stvorce. no a este mi povedala, ze z madarska si doniesla nejake vkladacky, ktore nam davala do plienok. ze to bol taky hrubsi material, ale uz nevie z coho to bolo...

petrinka
31. jan 2011

@kaktusik007 😀 😀 😀

mojkamirka
31. jan 2011

Ahojte možno hlupa otázka, ale nestalo sa vám, že sa deti vyhádzali po tejto plienke ? http://www.ekoplienky.sk/product/babylucy-organ..., doteraz sme používali štvorce a okrem toho, že mal trošku červený zadok občas tak to bolo v pohode ale po týchto to vyzerá ako by chytil ekzem či čo 😅

zojec
31. jan 2011

@mojkamirka mozno ho v nej nechavas dlhsie ako vo stvorci, tak reaguje na vlhko. ale nestretla som sa s tym zr by to prave na BL plienku.. moja tak reaguje na vsetky z prirodneho materialu.. vadi jej vlhko 😉
@kaktusik007 ja som ju prehliadla 😀 si sa nemala ani priznat 😀 😀 😀

petrinka
31. jan 2011

@mojkamirka ja som mala tu istu plienku a nemali sme s nou ziadny problem. mozno to je aj niecim inym, nielen plienkou 😖 mozno maly volaco papal alebo tak...

chavele
31. jan 2011

Ahojte,
vas so zaujmom precitala asi tak cca 150 stran dozadu a popzerala fotoblogy a kedze by som so svojim druhym mimcom chcela latkovat (so synom som to nejako nezvladla) chcela by som vas poprosit o rady, co sa tyka vybavy. Podla vasich odporucani som si zostavila asi co by som potrebovala na zaciatok a ocenim vase rady a pripomienky (hlavne co sa tyka tych poctov, kolko coho):

Štvorce
MaM Happy Square 80x80 - 5 ks
Kikko bambus nebiel. 70x70 - 6 ks
Kikko Lux Eko - 20 ks

Nohavičkové
Baby BeeHinds Bamboo - 1x
Anavy bambusová - 1x
Tots Bots Bamboozle Stretch - 1x
BUM HUGER - 1x

Kapsové a AIO
Bum Genius 4.0 - 1x
Wonderoo V2 - 1x
TOTS EASY FIT V2 2010 - 1x

PUL
Bum Genius Flip Stay dry - 2x
Gro Baby wonder wraps - 1x

Vkladačky
Babyidea Bamboo Prefold - 2 ks
Babyidea Bamboo Twofold - 2 ks
Bambus viacvrst. Anavy M - 2 ks

Ine
Vak na plienky BL vel. M
snappy sponky
koš na plienky
separacky Popoliny
sieťka Popoliny

alusha
31. jan 2011

@chavele ja tvojmu vyberu nemam co vytknut, presne takto by som sa rozhodla aj ja 🙂

sima.p
31. jan 2011

Baby, ako sa správne treba starať o kapsové plienky? Jedna sa mi dostala do rúk, je to asi neznačková, a je na nej napísané, že prať v studenej vode.. 😲

limoni
31. jan 2011

@chavele ja by som si uz kiko lux eko nekupila, dost mi stvrdli a nevydrzia nam dlho, namiesto nich by som kupila viac kiko bambusove - podla mna najlepsie stvorce, MaM mame nebielene a su velmi fajn, troska vacsie
ostatne si si vybrala veeeelmi dobre 😉 mozno by som este prihodila nejake vlniaciky disany ci popolini natahovacie

@labutka loviku su vysoke asi ako natahovacie popoliny?

zuba
31. jan 2011

@sima.p Ahoj všetky plienočky periem rovnako - teda aj kapsovky - najčastejšie na 40°C a menej často na 60°C.

limoni
31. jan 2011

@sima.p ja periem kapsovky zo vsetkymi ostatnymi plienkami na 60tke, studena voda, teda chladnejsia len na vlniaky

labutka
31. jan 2011

@limoni loviky su strihane ako nohavickova plienka, nemaju taky siroky patent cez krize ako napr. Disamy.

@sima.p mne sa zda 40 na plienky malo. Mozno ked len vylucne dojcis a dieta cika "svetenu vodu" tak ok, ale pre prikrmovane dieta mi to pride malo.
ja perem vsetko na 60 a raz za cas pridam do prania dezinfekciu - miofresh.

sima.p
31. jan 2011

@labutka Však ved to, že aj mne sa to zdá málo. Moja veru už neciká svetenú vodu, lebo už má rok a pol...

labutka
31. jan 2011

@sima.p a co je to za znacku?

sima.p
31. jan 2011

No asi čínanská....

labutka
31. jan 2011

@sima.p skus oprat na 60 a uvidis ze co sa s nou stane.
o cinskych necertifikovanych plienkach sme sa tu bavili ani nie pred tyzdnom... Moj nazor sa odvtedy nezmenil - svojmu krpcovi radsej priplatim a viem co mu davam. Tymto sa ta ale nechcem nijak dotknut.

zuzkaro
31. jan 2011

ahojte holky sa chcem pochvalit so skusenostami s latkovkami 🙂
caz den sme vacsinou v novosklade a Pulkach a sme veeelmi spokojny(asi viac ako v pamperskach - tam nam ovela viac vadi kaka akov latke) a v noci skusame postupne nohavickove ale aj tak ked ideme papat tak sa prebalujeme a viac ako tie 4 hod. mi ziadna este nevydrzala ale sak ked papame tak sa aj prebalime 🙂
ale celkovo sme s latkami spokojni, len som zatial este nenasla odvahu dat na noc vlniaky, sak ale aj to raz pride :D

smejkoh
31. jan 2011

@majus246 To velmi dobre zvladate, ze mate skoro stale cistu plienku v 9 mesiacoch. Ale posadit dieta na nocnik, ked vidim ako tlaci, je dobry napad Mozno po viacerych pokusoch pochopi, co sa ma na nocniku robit. Mna tiez hneva, ked nasa mala nalozi a je dalej spokojna.
My zatial fungujeme na latkovych Baby Lucy v kombinacii s jednorazovkami, ale chcem si usit viac kusov latkovych nohavickovych.

Maminy, potrebujem poradit, ako periete latkovky? Aj pouzivate nejake antibakterialne prasky a nieco na zmakcenie? Mate niektora skusenost s tymi pracimi gulickami?

zojec
31. jan 2011

@zuzkaro s tymi vlniakmi sa ani necudujem 😀 ja som prvy krat zalozila az skoro v 3 mesiacoch, ale nohavickove plienky vacsinou kaku cez gumicku neprepustia.. 😉

zuzkaro
31. jan 2011

@zojec to dufam, ja som raz dala na noc BG kapsu ale asi som ju zle zapla lebo mi okolo nozicky pretiekla, nastasie len cika 🙂

etuska
31. jan 2011

@mojkamirka
my tu plienocku mame a vsetko ok

limoni
31. jan 2011

@labutka a das do lovikov aj hamburger?

sima.p
31. jan 2011

@labutka ja viem, čítala som to tu, ostatné mám BL, túto som tak viac menej na skúšku. A neboj, nedotkla si sa ma. Príde mi to podobne ako s klokankami a ergo nosičmi.... Ja osobne som za ergo nosiče, šatky a Mei tai - tieto som aj skúšala, aj babyvak.

labutka
31. jan 2011

@limoni ked mas spravnu velkost jasneze hej. 🙂 natahovacie su super v tom, ze tam das hocico a nic netrci von. A natiahnes ich aj poslepiacky vnoci.