Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miskatn
10. feb 2011

s latkovanim zaciname, ja viem trochu neskoro, ale predsa 🙂
prosim vas, zakladne veci mame nakupene, chcela som sa spytat, ked idete na dlhsie von, s akym typom mate najlepsie skusenosti? niekto tu pisal, ze nato su dobre tie kapsove? ak ano, tak co doporucujete? vopred srdecna vdaka

hhenike
10. feb 2011

jednej veci nerozumiem 🙂 . Viaceré používate Irmu z Ikei na vkladačky - "stay dry", takže predpokladám, že rýchlo nimi vlhkosť pretečie. Tá deka je z fleecu. A na druhej strane sa z fleecu robia vrchné nohavičky, ktoré vlhkosť "relatívne" zadržia. Tak ako to teda je? Chcem si čo-to ušiť, len teraz nechapem, je rozdiel fleece a fleece? 🙂

bleble
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka888
10. feb 2011

@miskatn
ahojky, nezacinate neskoro, my sme zacali az po 6 mesiacoch a som rada 🙂
ja ked chodim von tak jej davam hlavne kapsove plienky, teda, ak ideme na dlhsie, cestujeme a pod. ak idem tak na pol hodku len do obchodaku, tak jej davam bum genius flip stay dry vkladacky.
doma pouzivame klasicke socik stvorce, ale to ju kazdu hodku pozeram... ak ju maju nastarosti stari rodicia, tak im nechavam k bum geniuskam flipkam stay dry vkladacky... predsa len na nu nekuknu tak ako ja...

a z vkladackovych pouzivam wonderoo V2 -. tie maju origos dve vkladacky, lepsie sa vyplnaju, dalej little lamb, tie su pomer cena - vykon velmi dobre a aj nejake bum geniusky mame vkladackove.

behulka
10. feb 2011

@hhenike polyesterovy flis ma imitovat vlastnosti ovcej vlny, do urcitej miery dokaze vlhkost zadrzat, je priedusny, tym padom vhodny na vrchne nohavicky. (Odporucam dve vrstvy, medzi nozky tretiu). Problem je, ked dietatko dlhsie sedi - auto, nosenie...ale na doma su flisove nohavky dobre, ved ktore babo dlhsie posedi ?
Irma z Ikei vo mne vzbudzuje podozrenie, ze nie je celkom vhodna na detsku pokozku. Pravdepodobne nebola na taketo ucely testovana, ktohovie ci je vobec vhodna pre deti do troch rokov.
Podla mna je lepsia varianta kupit si par kusov (mozno stacia dve, tri) separaciek z e-shopu, ako experimentovat:
http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/11-1-Do...
http://www.ekoplienky.sk/product/tots-sty-dry-v...

katka888
10. feb 2011

@sulky
ak sa pamatas, raz sme si pisali, ze sa nam tazko zatvaraju vaky na plienky.... takze moja skusenost, zacala som ho prat s avivazou a cuduj sa svete, uz sa ovela lahsie stahuje ta latka po snurke a da sa ovela jednoduchsie zatvatrat ten vak.
asi to bolo velmi tvrdou vodou, ze ta latka nejak nepovolovala 🙂 🙂 🙂

hhenike
10. feb 2011

@behulka jasne, to viem, ze v e-shope kupim veci vhodné pre deti do 3 rokov. Ja skor nechapem, ako je mozne, ze sa fleece raz pouziva na separacky a raz na vrchné nohavicky. Ved to sú dve uplne protikladné funkcie. Tak som chcela vediet, ci je nejaký rozdiel v tom, aký je to fleece podla toho, naco to chcem pouzit.

labutka
10. feb 2011

@hhenike rozdiel je v tom, ze pod tymi vrchnymi gatami mas plienku, ktora ti to mokro absorbuje.
flisove vrchne gate pod tlakom tiez prevlhnu, tkaze ked dieta uz sedi, uz nevydrzia - jedine ze by pod nimi bola fatk supersava plienka. flisaky su dobre na malicke babatka, su priedusnejsie nez PULky a lahsie sa udrziavaju nez vlniaky.

miskatn
10. feb 2011

dakuejm ti @katka888 , prosim ta tie kapsove tam vidim tri (pelus...), len na litle lemb treba vrchne nohavicky? ostatne stacia bez?

hhenike
10. feb 2011

@labutka super, chápem. díky 🙂 Vcera som kupila v Tescu dve nadherne flisove deky, ze z nich nieco posijem, len tak pre radost. A aspon nadobudnem trocha zrucnosti v sití vrchných nohaviciek predtým, ako si na to objednám drahsie, vhodné látky.

katka888
10. feb 2011

@miskatn
LL su aj nohavickove, aj kapsove 😉 pockaj, kuknem ti link 😉

janefonda
10. feb 2011

@emjee
@mneme
@sulky Dakujem kočky za rady ohľadom vkladačiek! 😉
Inak v Deichmane majú imregnáciu na boty z včelieho vosku. Odskúšala som to na švy plienok čo pretekali a funguje to super 😉

etuska
10. feb 2011

nam dnes prisli BG bamboo L-tak som zvedava ako posluzia-vecer ich hodim k plienkam do pracky.Este ich skusim dat Simimu ako mu sadnu strihovo-lebo na L/ka sa mi zdaju dost stihle

sulky
10. feb 2011

@etuska , budu vam sediet ako uliate, maju dost pruzne gumicky, daju sa natiahnut. To, ze su stihle nam velmi vyhovovalo, dobre sa mu v nich chodilo. My sme ich nosili dost dlho.

sulky
10. feb 2011

@miskatn , na von sa nam najlepsie osvedcili bum genius kaposvky, nemaju konkurenciu 🙂

sulky
10. feb 2011

@katka888 , myslis ten BL vak?

katka888
10. feb 2011

@sulky
ano ten.
ja som kvoli vode zacala prat s avivazou, kedze uz nepouzivame bambusove plienky, v noci mala vynimocne sa stane ze piska, tak jej davam flipky alebo BG organic a cez den doma mame zvacsa klasicke socik stvorce, tak som zacala davat trosku avivaze.
a vak sa pekne opat zatvara.

emjee
11. feb 2011

@miskatn ja som zacinala v 11m 😉

@janefonda ja zase pouzivam bezvodovy lanolin z lekarne aj ako krem na kozene topanky 🙂

my uz netrpezlivo ocakavame itti bitti tutto 😀 snad zajtra dorazi, po dvoch mesiacoch uz by sa patrilo 😀

zojec
11. feb 2011

@emjee 😀 sa ti maly aj odplienkuje zatial :D som zvedava na tvije reakcie, ja o nej tiez rozmyslam..

emjee
11. feb 2011

@zojec zatial to nevyzera 😀

miskatn
11. feb 2011

@katka888 dakujem, dakujem
@emjee @katka888 to ste ma potesili, ja som myslela, ze uz sa nam to takmer ani neoplati 😵

katka888
11. feb 2011

@miskatn
joj, oplati, aj ked zavisi od toho, kolko a akych plienociek nakupis 🙂 🙂
planujete aj dalsie babo? a o.i. tie plienocky co sa ti nepozdavaju, mozes predat napr aj tu v bazare 😉

sima.p
11. feb 2011

My sme tu asi "rekordmani", my sme začali až v 18-tich 😒 😢, strašne banujem, že nie skôr.

sulky
11. feb 2011

@sima.p , pri 3. Bábike mozes od narodenia 🙂

etuska
11. feb 2011

@sulky
jej-tak to ma tesi 😵
uz sme vyskusali aj BG 3.0 a je super 🙂

sima.p
11. feb 2011

@sulky Na pláne síce nie je, ale keby náhodou, tak určite áno...

miskatn
11. feb 2011

rada by som sa poradila, zacali sme davat latkove aj na noc, poradili nam little lamb bambusove, ale rano boli uplne mokre, sice nepretiekli von, ale maly mal zadok vlhky, ako to robite? prebalujete aj pocas noci? alebo ako? dakujem 🙂

sima.p
11. feb 2011

@miskatn Však práve pre toto sa obávam dať na noc látkovú, ona už celú noc spí, a ja tiež, sa mi teda nechce v noci prebalovať, a bojím sa toho, že by celú noc mala mať na sebe mokrú plienku. Ale cez deň len látkujeme.

kaktusik007
11. feb 2011

@miskatn su take separacky flisove v podstae ze ma zadok v suchu... a ano, nocna plienka sa da zmykat, niekedy ani zmykat nemusis a z nej kvapka 😀 😀 😀 😀 v noci prebalujem len ak je nepokojny, vtedy viem, ze kakal, no a v tom ho nenecham 🙂 ked tak skus este doplnit nejaku vkladacku 😉

zojec
11. feb 2011

@miskatn ja na noc pouzivam nohavickove kapsove plienky s flisom na povrchu a dovypchavam BI prefoldom, alebo doma ustitymi vkladackami.dnes prvy krat testujem nohavickovu so suedeclothom na ritke. v noci neprebalujem.. LL je fajn plienocka, ale cim dalej, tym menej ti bude na noc stacit. chce to nieco ovela viac save. 😉 preto su dobre tie kasovky, lebo si tam mozes regulovat saciu vrstvu 😉