Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emita
24. jan 2009

ahojte maminky, nemám čas čítať celú diskusiu, tak by sa našla nejaká ochotná mi poradiť bola by som vďačná. zvažujem vyskúšať látkové plienky ak nie pri našom ročnom drobcovi tak pri bábu ktoré čakáme. stretla som sa s takými univerzálnymi "3v1"len si to neviem predstaviť v praxi. máte skúsenosti? prípadne ktoré plienky sa vám zdajú naj a ktoré radšej nekupovať. ďakujem veľmi pekne 🙂 a ešte niečo: neobmedzujú dieťatko v pohybe? zvykol by si na to aj vo veku 1 roka?

bambusko
24. jan 2009

emita, zvykol. pocitaj od str. 82, popisalo sa toho dost pre zaciatocnicky 😉

3v1 v praxi su ok 🙂

labutka
24. jan 2009

bambusko diky za tip, ja budem v nemocke az kym sa krpec nenarodi... 😒 takze dufam ze este nejaky mesiac tu pobudnem...
budem musiet vyskusat sama, aj ked by som rada videla aj prakticke ukazky...

emita
24. jan 2009

bambusko diki moc-idem prečítať 😉

jancia
24. jan 2009

baby co mate itty bitty - davate na ne este vrchne nohavicky alebo sa nemusia? mozno blba otazka ale vdaka 😉

olinka6226
24. jan 2009

jancia nie, itti su vsetko v jednom 😉

dorotka
24. jan 2009

kocky neviete mi poradit ci sa este vyrabaju hamiko plienky a ak ano poprosila by som kontakt

bambusko
24. jan 2009

dorotka, hamiko je teraz babylucy

www.plienka.sk

dorotka
24. jan 2009

dakujem

dorotka
24. jan 2009

len pozeram ze nejak su ceny vyssie oproti tomu co sa pisalo na zaciatku diskusie

emita
24. jan 2009

bambusko, ďakujem, pomohla si mi, len mám ešte jednu otázočku. ja doma nič neperiem na 60 stupňov a keď vezmem len 2-3plienky na skúšku nebudem ich mať s čím oprať. periete niekto aj na 40stupňov?

bambusko
24. jan 2009

emita, bihan perie na 50, lebo ma taku pracku. ani uteraky neperies na 60 a postelnu bielizen? mne uteraky po oprani na 40 pachli 😖 myslim, ze mozes v pohode prat aj na 40, nic nehygienicke sa nestane. ak by neopralo dobre, budu citit cpavkom a potom operies na 60

dorotka, ale odvtedy ako zdrazeli energie a minimalna mzda? aj tak su cenovo najvyhodnejsie, kukni si ceny popolini 😕 chces nejaku najlacnejsiu alternativu?

dorotka
24. jan 2009

chcela som ich kvoli cene aj kvoli tomu ze su slovenske
ty si ich pouzivala
a rada by som ich aj obzrela nazivo ale to sa asi da len vo vyrobni ja totiz taketo veci rada osahavam osobne
nemate niekto skusenosti aj s tymi ich vlozkami som totiz alergik a vyskusam uz hocico len aby som to mala bez svrbenia aj ked az taky ekolog nie som

dorotka
24. jan 2009

zabudla som za druhou vetou otaznik

bambusko
24. jan 2009

dorotka, mam babylucy classic 3v1 a bambusove nohavicky aj stvorce a vrchn enohavicky fix, odporucam 🙂 baby z ba pisali, ze sa daju pozriet v predajni zivica. a davala som link - uplne hore na tejto strane - na prezentaciu plienok.

s vlozkami nemam skusenost, mas info o menstruacnom kalisku?

kili
24. jan 2009

emita, ja som raz oprala na 40, lebo som mala poloprázdnu práčku oblečenia, tak som pridala plienky a smrdeli 😔
takže vždy už len na 60

dorotka
24. jan 2009

bambusko mam ale toho sa bojim zas kvoli mykozam ktore som tiez mavala a celkovo je to nieco co naozaj nemusim
a dik za tu zivicu uz som o tom pocula ale som myslela ze tam sa daju prave len popoliny a tieto drahsie pozriet
inac mna by ani nenapadlo prat plienky na nizsej teplote je to treba na znicenie bakterii
ja na 60 periem skoro vsetko oblecenie babam moje nohavicky uteraky aj postelne pradlo aj paplony prave kvoli znicenu vsetkych potvor

bihan
25. jan 2009

Ja periem na 50 (občas pustím na 60 al. 70, ale to skôr kvôli uterákom, nie plienkam 😀), ale zrušila som kvôli tomu eko prášok, lebo nestačil, tak dávam jednu tabletu normálneho a bohato mi to stačí. Potvorky sa ničia už od 40 stupňov a ja zase veci v prípade potreby vyššej hygieny presuším v sušičke.

Dorotka, keby si mala "citlivé" chlpaté, farebné plienky, tak by si dávala sakra pozor, či ich pustíš na 90 alebo na 40, o vlňákoch ani nehovoriac 😉 Inak kalich používajú niektoré kočky práve preto, aby sa zbavili mykóz a funguje im to.

olinka6226
25. jan 2009

dorotka v zivici maju len popolini a baby lucy ale tie cenyyyyy ale na to aby si si ich pozrela je fajn tam ist. len si daj pozor oni maju otvorene len tusim 1-2x v tyzdni. aby si tam nesla ked bude zatvorene 😉 ak byvas blizko mna (Lamac) tak sa mozes stavit aj tu. ale tiez treba dat dopredu vediet aby som bola doma. chodim totiz aj do prace a do MC a pod...

michaelka
25. jan 2009

Baby prosim Vas ked mam Babylucy classic staci to na siroke balenie? Niekde som citala ze ano len ako ste to vy robili? Davali ste aj postolky? Mne sa postolky nepacia 😖

bambusko
25. jan 2009

michaelka, na zaciatku som mala len bl classic, na siroke balenie to staci, teda ak nie su nejake zdravotne problemy. pytala som sa aj ortopeda na sone a povedal, ze je to ok. navrch sa davaju len vrchne nohavicky, postolky nie. abdukcnu polohu zabezpecuje samotny strih plienky 😉

labutka
25. jan 2009

bambusko a toto plati aj pre ostatne plienky, alebo len pre BL clasic?

bambusko
25. jan 2009

labutka, tak to si netrufam povedat, kedze som vecsinu plienok v reale nevidela. myslim, ze jendovelkostne to splnaju, ked sa pouzivaju od narodenia do cca 15kg. napr. kapsy swb, co mam doma, su medzi nozkami dost stihle, velkost s je asi podobna. aj ked urcite sa da zabalit na siroko pridanim poskladanej stvorcovej plienky navrch ako sa robi pri jednorazovkach. dokonca ani na prevetivne siroke balenie nie su jednotne nazory, niekto tak bali, niekto nie

dorotka
25. jan 2009

olinka dakujem ale do zivice to mam blizsie byvam od teba na druhom konci vo vrakuni

olinka6226
25. jan 2009

labutka napr itti bitti ti siroke balenie nezarucia lebo su dost stihle. ale popolini, baby lucy, baby idea bamboo extra vacsina tots bots ano. ak mas na mysli nejaku konkretnu plienku pytaj sa poviem ti.

topzuzana
25. jan 2009

ahojte,
uvazujem o kupe latkoviek pre osemmesacneho, doteraz sme pouzivali jednorazovky. Planujeme este aspon dve dalsie babatka. Manzel ma ale odhovara, ze ak ich budem prat kazdy druhy-treti den, tak nemaju sancu "dozit" sa druheho babatka. Viete mi povedat, ako rychlo sa plienky nicia, resp. ci je sanca pouzivat ich aj pri tretom babatku?

bambusko
25. jan 2009

topzuzana, udava sa zivotnost 200 prani. periem raz za 2-3 dni, takze za rok je to asi 70-80x prana 1 plienka. tie co pouzivam uz rok, teda od narodenia, nejavia ziadne znamky opotrebovania, mam len nohavickove a dovnutra rozne typy ako pridavne sacie vrstvy. stvorcove plienky myslim vydrzia dlhsie

olinka6226
26. jan 2009

ja si myslim ze nohavickove sa doziju druheho, tretieho uz asi nie.

michaelka
26. jan 2009

Dakujem Bambusko, si ma potesila 😀

quika
26. jan 2009

ja som videla nohavickove plienky po 2,5 rocnom pouzivani dvojcatami, boli tvrdeeee, suchace uz nic moc, ale inac im nic nebolo a zvladli by aj tretie dieta 😲 viacvrstvaky mam zopar aj po 2 detoch, tie vydrzia 100 rokov, stvorce velmi zalezi od kvality - take polske zvladnu asi 5 prani 🙄