Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emjee
17. jan 2009

kocky poradte kde zozeniem "tetraplienky" resp. take tie hrubsie plienky ake sa volakedy bezne pouzivali (mama ich pouzivala na vselico mozne este aj ked sme odrastli) - vsetky plienky co som doteraz "omakala" su ako "fluspapier" - chcem ich pouzivat ako osusky resp. na grckanie

sirinka
17. jan 2009

bihan diky za info 🙂

bihan
17. jan 2009

Emjee.. skús sa pozrieť po Kikko Lux.. to sú vysokogramážne plienky (myslím, že česká výroba), videla som v Detskom svete alebo tak nejako sa tá predajňa volala v BB... tak možno budú dostupné aj inde, resp. kočky možno poradia ešte niečo.. alebo potom v nejakom internetovom obchode.. tam väčšinou tú "gázu" nedržia.

emjee
17. jan 2009

vidis ten vyraz "gaza" som hladala - presne take su vsetky, ktore som bohuzial aj kupila 😅 no nic budu na handru, diky 😉

bihan
17. jan 2009

Teraz pozerám, že Imse Vimse majú vysokogramážne mušelínky s potlačou 80x80 za cca necelých 7€, to by mohlo byť to pravé orechové...a v BA sú dva látkarske obchody 😉

bihan
17. jan 2009

teda 7€ za 4ks.. ak sa nemýlim, tak tie gázové obrázkové som snáď kupovala ešte drahšie, ale to som nevedela, že vôbec existuje nejaká lepšia varianta.

sirinka
17. jan 2009

mali ste latkovky uz aj v porodnici?

luciabah
17. jan 2009

ahojte

chcela som sa opytat, hoci to nesuvisi priamo s plienkami... teda vobec to nesuvisi, ale mate niektora doma manducu? chceli by sme si s matkom nieco take kupit pre gretku, lebo tak od marca chceme zacat chodit na turu a samozrejme nasa gretka s nami, no a na nosic bude este malinka.

luciabah
17. jan 2009

sirinka... do nemocnice zober jednorazovky, lebo pochybujem, ze sestricky budu mat pochopenie, aj tak pri tolkych miminkach maju dost prace. a na druhej strane, novorodeniatko bude veeela kakat... nasa gretka 6-7x za den a je to dost riedke, tak aby si nemala hned spinave plienocky

sirinka
17. jan 2009

luciabah ok...diky 🙂

bambusko
17. jan 2009

sirinka, v porodnici sme mali jednorazovky, po prichode domov latkovky

emjee, linky su na predchadzajucej strane

emjee
17. jan 2009

ano uz som kukla, dik

labutka
17. jan 2009

a tie najmensie, co su pisane do 8 kg, to je do kolko mesiacov? viete mi to prepocitat?

bambusko
17. jan 2009

labutka, to je rozne. nas mal ako 4-mesacny 7kg a ako 10-mesacny 7,6kg 😒 v polroku by malo mat dieta dvojnasobok porodnej vahy

labutka
17. jan 2009

aha co som nasla... 🙂 tie swaddlebees vrchne gatky su krasne, take som si predstavovala... 🙂

http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/5-Vrchn...

hm, moj maly asi pojde skor, takze do pol roka mozno vydrzia... no uvidime.
len neviem ci mozem objednat bez toho, aby som fakt vedela, co si mysli manzel..... dufam ze svoju pani ekologicku pochopi a podpori v jej rozhodnuti. 🙂

sirinka
17. jan 2009

baby a kupovali ste vybavicku postupne s tym ako babatka rastli, alebo taku velku naraz s roznymi velkostami?
neviete mi poradit, kde su tie obchody v ba?

bezaz
17. jan 2009

labutka nasa ninka mala porodnu vahu 2810 a v 2mesiacoch ma skoro 6kg 😅 takze to neodhadnes 😉
sirinka baby z niektorych netovych obchodov robia aj prezentacie, ja som bola z www.latkoveplienky.sk bolo to super na oboznamenie sa a omakanie si roznych druhov plienociek, ukaze aj balenie a pod 😉

sirinka
17. jan 2009

bezaz ja poznam jednu, co tiez robi prezentacie, ale ma iba jednu znacku, tak preto by som chcela radsej niekoho, co maju sirsi vyber...tak kuknem na tu stranku, dik.

taanak
17. jan 2009

Ahojte, pozeram, ze sa to tu rozbehlo... 😅
Sirinka, v BA su dva internetove obchody (ako uz bolo spomenute), kamenny obchod s takymto sortimentom je iba v Ekoporadni Zivica a tam ponukaju iba Popolini a BabyLucy.
Obidva internetove obchody ale robia prezentacie plienociek, na ktorych je mozne prezriet si plienocky "nazivo". 😉

labutka
17. jan 2009

hm... ostatne marcovky mi trosku nalozili, ale ja uz som rozhodnuta... 🙂 vsak nemaju pravdu, ze som sa rozhodla dobre? 🙂

maca66 • 1d, 33tt • Dnes o 20:55
ahojte baby.no labutka drzim palce.ja by som sa na to veru nedala.kopu prania,vystipany zadocek a podobne.ja mam doma tie separacne plienky,ale nikdy som ich nepouzila lebo ked babatko kaka automaticky aj cika a rovno mozes dat v tvojom pripade prat a v mojom som vyhodila pampersku.co je veru jednoduchsie

lubi22 • 1d, 33tt • Dnes o 21:01
Labutka takze Ty si sa rozhodla pre latkove plienocky? Ja urcite budem pouzivat jednorazovky, ked si predstavim kolko starostlivosti je o babulko, jednorazovky su super vynalez. Mam kamaratku co je tam proekologicky zmyslajuca, pouziva plienocky Popolini od narodenia dcerky. Musis mat dost vela tych plienociek, aby si nemusela prat kazdu chvilku. Myslela som si, ze deticky co pouzivaju tieto latkove plienky chodia skor na nocnik, ale jej dcerka je o 7 mes. starsia od Samka a este ma tie plienocky, lebo v nich az tak mokro necitit. Navyse je to balenie dost velke, cize mala je omnoho menej pohybliva ako deticky v jednorazovkach. Ale iste to ma aj vyhody

maca66 • 1d, 33tt • Dnes o 21:03
aj podla mna to budes mat velmi tazke.fakt zlaty co clovek co vymyslel jednorazove plienky.

sirinka
17. jan 2009

labutka dopadla som podobne v majovkach 😉 hlavne ze je to drahe 🤐

taanak
17. jan 2009

tak uz ma niekto predbehol 🙂

sirinka
17. jan 2009

taanak aha...takze cez internet je lepsie...hm

bezaz
17. jan 2009

labutka z toho si nic nerob, u nas v novembrovkach nas latkarok je dost, tak sme taketo kuvicie hlasy poslali do PPPP... 😀 resp. kazdy ma pravo na svoj nazor.. 😉 napr. my sme zacali latkovat az po mesiaci, predsa len, kym som sa s malou aklimatizovala a este som cakala na susicku, lebo nam z vlhka zacali plesniet rohy v izbach 😔

taanak
17. jan 2009

Labutka, moja mala sa mi ani nahodou nezda a ani nikdy nezdala menej pohybliva. A doma na parketach alebo vonku v piesku som bola za latku vdacna - nikdy som nemusela riesit, ze sedi na studenom, ked mala pod sebou x vrstiev latky. 😉 Tu to asi nemusim nikomu hovorit, ale mozes to nakopirovat marcovkam 😎

bambusko
17. jan 2009

labutka, sirinka, vecsina ludi ma ten nazor kvoli tomu, ze su neinformovani. kazdy si pod latkovou plienkou predstavi klasicky stvorec, ktory treba vyvarat a zehlit. ak sa rozhodnete pre latkovky, je treba byt pripraveny na taketo reakcie okolia, mozno aj vlastnej rodiny 😖

ad vystipany zadocek: verulka, bammbi presli na latkove plienky z jednrazoviek kvoli zapareninam a su spokojne, ze sa tak rozhodli.

ad nocnik: moj maly kaka do nocnika odkedy sam sedi, do plienky len malokedy. mimo plienky kaka cca od 4 mesiacov - ak chcete pozrite si nieco o bezplienkovej komunikacnej metode.

ad nepohyblivost deti: na to sa neda povedat nic, kto ma doma, sam vie 🙂

najdolezitejsia vec je, ze deti sa nemaju porovnavat, kazdy je iny a sikovnejsi v niecom inom. niekto skor chodi, niekto skor odplienkuje, niekto skor rozprava 🙂

labutka
17. jan 2009

uz idem objednavat! len si precekujem, kde su lepsie ceny, predsalen ked sa cena vynasobi dvadsiatimi plienkami, tak uz zalezi aj na centoch. 🙂

lante
17. jan 2009

Prepáčte babulky, že sa vám pletiem do témy, no musím napísať Labutke. Nepoužívam látkovky. Vili je od narodenia v jednorázovkách.............a dôvod? No moja pohodlnosť. Obdivujem v duchu všetky čo sa nato dáte a študujete aké plienky sú tie naj.....je to hotová veda.........A preto ak si rozhodnutá, myslím, že baby v tejto téme ti určite pomôžu a poradia............a popravde............ak ich stále používajú tak asi natom niečo bude. Kecávam často s Bihan, dovolím si napísať, že je to moja kamarátka na ktorej mi záleží..tiež začala látkovať...........spočiatku som sa tvárila skepticky.........no ako mi tak posielala rôzne odkazy a vyberali sme farby plienok....som si povedala, no a čo je natom? Robí to čo je presvedčená, že je to najlepšie...............a dohodli sme sa, že ak chcem, tak mi pomôže a poradí ak by som sa nato chcela dať s druhým drobcom.............takže som na vážkach............prať perieme aj tak na práčke, nie? Uvidím, či sa pridám, no určite by som neodrádzala niekoho od toho aby to vyskúšal....skôr by som chcela vedieť jeho názor po nejakom čase používania. Takže ak mi dáš na konci mája vedieť ako si spokojná budem rada 😀 Nedaj sa odradiť rečami tých čo to nevyskúšali 😉

quika
17. jan 2009

luciabah, k tej manduce, my ju mame a je super, aj ked prve asi 3-4 mesiace to malemu az tak nevyhovovalo, takze sme nosili len malicko. ale ked chces na tury, tak moja kamoska (co ma vlastne na manducu inspirovala) si ju kupila presne kvoli tomuto, na prvej ture boli este pred skoncenim sestonedelia a odvtedy casto niekde chodia a aj na dost dlho a velmi si to chvali. no mrkni temu nosenie deti, tam ma manducu kopa ludi 😉

bambusko
17. jan 2009

lante 😵 😵 😵
bihan, mas dobre kamosky 😉

este k farbe 😀 tiez som na to zo zaciatku kukala, ze to je na co dobre???? 😒 no na to, ze si sprijemnis prebalovanie. ved ked je aj darcek na ho...o a je pekne zabaleny, aspon trochu radosti je z toho na zaciatku 😀 najprv ma odradzalo davat malemu na zadok a predok zbytocne farbiva, ale som zistila, ze vecsina tych plienok je vnutri natur 🙂 takze uz sa nebranim, akurat by mohli babylucy aj bambusove gate robit zvnutra natur. a dokonca v popise na bum hugger od ella´s house je napisane, ze farebna plienka je pre potesenie pri schnuti plienok a prebalovani - a to je v tej plienke farebny flis len zvnutra 😕 😀