Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
10. nov 2011

@zuzanamolnarova ano, to je ono 😀 takze presne podla toho nasi 🙂

wewe22
10. nov 2011

ked neni kam dat aj pracku aj susicku tu je riesenie ma ju svagrova a je superbtichucka
http://www.obchodny-dom.sk/automaticka-pracka-s...

katka888
10. nov 2011

@anelisa
ak sa mozem opytat, co je ti nesympaticke na nohavickovych ?

anelisa
10. nov 2011

@katka888 ja Ti neviem 😅 asi to, ze to navlhne cele alebo co 😕 aj ked je to asi to iste ako ked navlhne stvorec a s tymi problem nemam 😕 a este ze mam taky pocit, ze ma dve plienky na sebe. Ja fakt neviem, proste to je taky pocit, ale mozno im pridem na chut 🙂

zfidorka
10. nov 2011

@anelisa mne na nohavickovych vadi, ked na ne musim zapinat vrchne - ze zapinam 2x... ale ked davam na ne natahovacie vlniaky tak v pohode 😉

luba41
10. nov 2011

@anelisa ani ja som nemala vztah k nohavičkovým plienkam, tiež pre to, že som ráno dávala z riťule dole len jednu veľkú mokrú guču. Ale teraz malá má rok, v noci cucá o 106. Kapsovky už neviem ako by som vyplnila, ked nadránom vypustí nádrž, tak pretečú. Tak až teraz nohavičkovým prichádzam na chuť. 🙂

luba41
10. nov 2011

@anelisa a chystám sa kúpiť vlniačiky 🙂

katka2711
10. nov 2011

ahojte, tak ja mam jedno "babo" uz doma, ma momentalne sedem rokov, druhe kazdym dnom ocakavame 🙂 Pri prvej dcere som pouzivala klasicke bavlnene plienky, najprv male, potom velke, stredne sme preskocili a nedam na ne dopustit. Jasne, je to robota, prat, zo zaciatku aj zehlit... ale nemali sme este ani tri mesiace a uz sme mali klby - jadierka v poriadku, kedze v tychto plienkach je babo zabalene nasiroko, a na nocnik sme sa naucili pytat zhruba v 19. mesiacoch. Pampersky a vsetky im podobne su fajn, vyhodis a mas pokoj. Lenze co sa tyka pytania na nocnik (u mna je toto dost dolezite, cim skor tym lepsie) do latkovej plienky sa babo vycika a je mu neprijemne, snazi sa toho pocitu cim skor zbavit. Do Pampersky sa vycika aj trikrat a ma to na haku, takze ho to nejak netlaci, aby si radsej sadlo na nocnik, stale ma totiz zadocek v suchu. A co sa tyka financnej stranky, nikdy ma nikto nepresvedci o tom, ze papierove plienky, aj ked sa kupuju tie najlacnejsie, ake existuju, vyjdu v porovnani s latkovymi (po zohladneni ceny elektriny, vody, pracieho prasku atd) lacnejsie. To je vyhovorka lenivych mamiciek, ktorym sa nechce prat.

katka888
10. nov 2011

@anelisa
hej, aj ja som mala tie pocity, ze je toho nejak vela, ale teraz ich zboznujem, kedze co sa tyka savosti tak fakt zvladaju aj "extremne zataze " 😀 a prisla som na chut vlniacikom , cize nohavickova + vlniaciky = savejsia kapsova ci AIO 😀
ale Elenka ma len 2 mesiace, ked bude mat rok, rok a pol tak bude jej treba nieco savejsie ako stvorec, kedze bude viac piskat / vacsi mocovy mechur /... tak mozno neskor ta oslovia..

katka888
10. nov 2011

@katka2711
😀
sesterka davala maelj len jednorazovky, mala piskala do nocnika od 18 mesiacov
nasa viki je v latkach, ma 20 mesiacov a o pytani sa na nocnik snivame... som rada, ak odchytime do nocnika kaki 🙂
a co sa tyka ceny, latky su urcite lacnejsie.
kupis hoc len kapsovky 30 ks po 20 eur = 600, elektrina a voda jedno pranie cca 0.33 eura , peries kazdy druhy den dva roky, to je cca 365 prani = 120 eur / prasok neratam, kedze niekto ma sliz, nekto priemerne a niekto drahe prasky / dokopy bez prasku cca 720 eur + prasok indivindualne kto co pouziva
jednorazovky po akciach a neviem co, 5 sk za kus dobra cena, v priemere 7-8 ks denne, ak nenechas dieta s 2 kilami na zadocku pol dna, to je za dva roky cca 900 eur
a to ratam najlacnejsie jednorazovky a najdrahsiu plienkovu zostavu

katka2711
10. nov 2011

@katka888
hehe, riadna kalkulacia! A co sa tyka pytania na nocnik - naburala si mi vsetky moje teorie 😉

maticap.
10. nov 2011

Ahojte babulky, este vas idem otravovat s jednou otazkou - davali ste do kosa na pouzite plienky nieco (niekto tu nieco davnejsie spominal, ale nechce sa mi hladat 😔 )? Ci skratka hadzat to tam pocikane, zbavene stolice (a potrete napr. mydlom na pranie) a potom iba sup do prania? Dik za odpovede.

zfidorka
10. nov 2011

@maticap. nemusis davat nic, ked chces mozes napr. na veko vedra prilepit kozmeticky tampon a nakvapkat tam nejaky olej/silicu, napr. tea tree, levandulu...

maticap.
10. nov 2011

@zfidorka Dik, aj som si myslela, len som sa chcela uistit. Porod klope na dvere, tak uz rozmyslam nad vsetkym moznym aj nemoznym... teraz napr. si idem poskladat stvorce na novosklad - nech je to pripravene... a aspon zabijem cas.

moninka1
10. nov 2011

Latkarky, prosim poradte. Chcela by som do vybavicky doplnit/dokupit vlniaciky. Maly ma 13kg, nosime velkost 92. Co si myslite o znackach Loveybums CrepeXL, a vlniacikoch Disana 98-104 ? Pripadne neviete poradit, ako ich ustrikovat? Myslite, ze by sa dali pripadne z merina usit aj v rukach? Ake su podla vas najlepsie na den na stvorce, a ktore na noc na nohavickove? (v noci aspon 2krat prebalujem - neviem, ci by som ho s natahovacimi velmi nebudila).....vopred dakujem za kazdu radu.

nenocka
10. nov 2011

Dievčatá, nemáte niektorá na predaj BL Panda bamboo na môjho fešáka (buď veľ. M-L, alebo jednoveľkostnú)? Vďakááá 😉

moninka1
10. nov 2011

@zfidorka prosim ta, preco su podla teba lepsie natahovacie? a mas skusenost konkretne aj s tymi disanami? dakujem za odpovede aj linky

zfidorka
10. nov 2011

@moninka1 lebo su vyssie na chrbatiku a nemaju gumicky co by mohli otlacit...
disany som mala, podla mna su lepsie baby idea wool shorties velkost XL.. mozes pozriet moj album (clanok moja zostava) mam tam popisanych a odfotenych viacero vlniakov 😉

crysmile
10. nov 2011

@anelisa ved uvidis, ako to bude dalej, ja mam stale najoblubenejsie stvorce.. teraz uz skladam na draka.. nohavickove a tvarovane davam na noc... ono sa to postupom casu stale meni, tie preferencie..

julinka2787
10. nov 2011

baby stalo sa vám niektorej, že sa vám v kýbli s počúranými plienkami zafarbili na oranžovo??? pozerala som ako blbá na to. nebolo tam nič od čoho by sa to mohlo zafarbiť. čisto len biele plienky a jedny bg flipky. a to ich prepieram od moču pred vložením do kýbla.

larosa
10. nov 2011

@wewe22 vraj nič čo je 2v1 nie je dobré- teda elektronika, je neviem, ale švagor robil v NAY a, že sa dosť kazia, no a sušiť nemôžeš celú várku čo vyperieš, sušia väčšinou len polovicu, ale máš úplnú pravdu, ak je málo miesta a chceš sušičku, tak je to dobré riešenie 🙂 a ak je navyše tichúčka, tak super 🙂

crysmile
11. nov 2011

@julinka2787 a cim si tie BG prepierala? mne sa raz stalo ze som dala puer a pustili mi farebne kikko, ale to bolo jasne, len som zabudla ze aj tie boli v kybli..

crysmile
11. nov 2011

@moninka1 loviky crepe aj jersey som mala vo velkosti L, horsie zakryvali plienku, najma ked bola viac vypchata... XL sme nemali.. ale crepe su dobre drziaky.. daju sa jasne ze aj usit z merina - ja take mam od Katky.. aj ustrikovat sa daju zo 100perc vlny.. ja sa na ne chystam, teda kupit vlnu a dam mamine ustrikovat.. lebo uz nemam PULky Ska, iba flipky a tak ideme na vlniaky rovno..

wewe22
11. nov 2011

@larosa no zatial sa to nekazi zas vybrat pol pracky a zvysok osusit na druhy krat neni az taky problem a svagrova ma jednoizbak tak dve naozaj neni kam dat ona je spokojna ja lutujem ze som si tiez nekupila ale ked sme kupovali pracku este sme netusili ze nam pod domom tak stupne voda 😠 teraz musim vetrat skoro stale mame vysoku vlhkost a ideme kupovat odvlhcovac tak susicka by sa zisla

wewe22
11. nov 2011

@crysmile ahoj predpokladam ze na foto mas satku na nosenie chcem sa spytat nepretekaju plienky ked je v tom babo stiahnute lebo ja som dala malu zatial raz do satky (este len dorazila) a hned bola okolo noziciek mokra a to bola cerstvo prebalena a ako sa ti zda lepsie nosit na kolisku alebo hore koncom?

zfidorka
11. nov 2011

@wewe22 do satky/ergonosica su lepsie plienky, ktore su sirsie medzi nozkami, napr. bg kapsa, alebo potom nohavickova + vrchne...

crysmile
11. nov 2011

@wewe22 ano, mam tam satku.. do satky som davala vzdy novosklad.. nikdy nepretiekol.. mikrovlakno zvykne presiaknut.. nosim zvislo - v krizi s kapsou vo vnutri.. chcem sa aj naucit viazat dvojity kriz, ten by sa mi zisiel ked ideme nieco nakupovat, lebo potom pri kazdom vyjdeni z auta musim viazat nanovo..

anelisa
11. nov 2011

@luba41 @katka888 pomaly predsa tie nohavickove zabehavam aspon na denny spanok, nech ziskaju max. savost, som zvedava, ci to fakt zvladne nejaku mega naloz 😅
a k tym vlniakom sa mozno tiez casom dostanem 😀

latea1
11. nov 2011

baby, ktore ste skusene v latkovani, co hovorite na vrchne nohavicky thirsties duowrap a tots flexiwrap? su dobre? odporucate kupit? neviem sa totiz rozhodnut, ci vobec niektore z nich alebo len BG flip 😒