Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ema72
14. nov 2011

@sima.p pravdou je ze si denne 8 krat necikas do nohaviciek.

sima.p
14. nov 2011

@ema72 ako Ti radia baby, ak teda chceš, skús ten novosklad a tie Flipky.... ved tie sú super.

ema72
14. nov 2011

@crysmile diky za podporu, ked ta ritka bude vacsia skusim to este. Pranie mi fat nevadi, ale vsetko ocikane, to mi vadi.

sima.p
14. nov 2011

@ema72 necikám, preto ich nemám na sebe denno denne, len počas menzesu, kedy je to nevyhnutné, inak nosím len bavlnu

crysmile
14. nov 2011

@ema72 to vsetko je ocikane len preto ze si zvyknuta nechavat v pamperske dlhsie.. ale ved uvidis, vrat sa tu ak sa rozhodnes zacat, tu ti poradime potom co dalej..

crysmile
14. nov 2011

@sima.p je dobre ze si vobec zacala a nema ta co mrziet..

katka888
14. nov 2011

@ema72
tazko porovnavat damske vlozky a plienkami, okrem toho, ze maju uplne iny tvar, nejdu od brucha az po chrbat a cez boky a nenosia sa 2 roky v kuse.
skor je na mieste ich porovnat s nohavickami, ktore nosis denne a maju obdobny tvar a tie ako pises, tak citis, ak nie su bavlnene.

inspirovala si ma k pokusu, kupim si plienky, zo stareho svetra usijem vlnene nohavicky a osobne vyskusam v com mi bude prijemnejsie 😀

crysmile
14. nov 2011

@ema72 dietatko cika ovela castejsie ako 8x za den.. je to niekedy aj 4x za hodinu.. si to predstav, ako dlho musi byt v tej pocikanej plienke, aj ked to v pamperske nie je citit.. som rada ze pouzivam latkovky aj kvoli tomuto.. ze sa nemusim trapit, ze do prave prebalenej plienky mi nacikal.. a jednoducho ju hodim do kybla a dam novu..

crysmile
14. nov 2011

@katka888 kazdopadne potom napis vysledok..
babulky, ja sa lucim, ved to uz je polnoc prec.. dobru nocku a latkovaniu zdar 😵

miumia
14. nov 2011

ahojte viete mi poradit ci este niekde predavaju klasicke hrube balvnene plienky ako sme mali ako deti my?
nechapem ze to nidke neviem zohnat.. vsade same tenke, priesvitne nekvalitne cista gaza..
ak o niecom viete poradte znacku prosiiim!

katka888
14. nov 2011

@ema72
podla toho co popisujes, problem nie je v latkovani ako takom, ale v tom, ake plienocky a ako pouzivas.
mas nejake kapsove, alebo AIO plienky vo vybavicke? mas nejake bambusove nohavickove?
samozrejme, nemusis kupovat dalsie, len by som, ak mozem , ti poradila skusit zmenit system latkovania, ako pisu dievcata, vyber si z tvojej ybavicky nejake bavlnene stvorce / asi som dobre pochopila, ze mas aj flanelove / , skus ich poskladat na novosklad a na ne dat flipky. samozrejme, ak ti niekde bavlnena plienka bude vytrcat, tak ju vsun pod flipky, aby ti cez ten kusok bavlny nenasiaklo vlhko na oblecenie. nam osobne pri takom to pouzivani nepretekalo na oblecenie. ale taketo balenie ti ydrzi jedno napisknutie, treba prebalovat castejsie. ak by si nechala dieta takto 2-3 hodky, tak napiska tolko, co bavlnena plienka nenasaje a moze ojst k rpeteceniu, predsa len dieta nema na sebe igelit.
a ako casto si zvykla prebalovat?

crysmile
14. nov 2011

@miumia pozri si kikko lux alebo kikko lux eco.. cenovo su fajn a su to take tie hrubsie vysokogramazne stvorce..

katka888
14. nov 2011

@miumia
v klasickych kamennych obchodoch nenajdes hrubsie plienky, mne to niekolko predajcov vysvetlilo vetou, ze su drahsie a nikto by to nekupoval .. co uz, aj takto s ada pristupovat k podnikaniu 😀
viac gramazove plienky najdes najma v eshopoch s latkovymi plienkami, napr MaM happy square, tie su sice dlhsie nedostatkovym tovarom, ale maju byt uz k dostaniu zaciatkom decembra, uz su niekde na ceste na mori 😀 / vypadok bol sposobeny narastom ceny za bavlnu /, dalej KIKKO LUX , KIKKO LUX EKO / nie obycajne kikko v obchode, tie maju nizsiu gramaz / urcite este dievcata zajtra dopisu aj ine znacky.

larosa
15. nov 2011

ako čítam bola to vzrušujúca noc 😀
@ema72 ja mám dve deti a tretie čakám, áno používala som jednorazovky, lebo som vtedy poznala len klasické štvorce a poštolky a to bol des.... teraz sa už tri mesiace pilne pripravujem na príchod bába aj plienkami 🙂 neskutočne ma nadchli, spomínam si ako boli obe dievčatá alergické na pampersky a koľko bordelu bolo z toho, no a pamätám sa ako boli naši neskutočne nadšení z jednorazoviek- tá pohody a kľud 😀
teraz som si nakúpila plienočky- tu mi dievčatá poradili, u niektorých som nakúpila 🙂 najprv som v tom mala totálny bordel, ale teraz už viem čo chcem používať 🙂
a naozaj napíš im názvy plienok čo máš, ani raz si to neurobila a vyzvali ťa niekoľkokrát , 😨 nemalo by ti to robiť problém 🙂)

nenocka
15. nov 2011

@crysmile ďakujem, ani si nevieš predstaviť, aká som bola prekvapená a potešená 🙂 aj táto noc dopadla rovnako dobre. neviem, či sa mi to len zdá, ale akoby malý spal tvrdšie a spokojnejšie, hoc má na zadočku toľké závažie... aspoň necestuje cez všetky tri postele 😀

vie mi niekto poradiť, aký je rozdiel medzi flanelovým a bavlneným štvorcom? aká by mala byť gramáž kvalitnejšej bavlnenej plienky? a ešte, menia praním bambusové štvorce KIKKO veľkosť, zrážajú sa?
vďaka 😉

crysmile
15. nov 2011

@larosa tesim sa ze ides latkovat a chapem tvoju radost z plienociek 🙂
@nenocka flanel je myslim len uprava bavlny.. inak je to bavlna.. ja by som radsej investovala do poriadnych stvorcov.. bmb kikko sa zrazaju a riadne.. gramaz by mala byt tag 100g tusim.. teraz myslim ze asi na m stvorc.

nenocka
15. nov 2011

@crysmile hmm, to aký rozmer zostane zo 70x70 😨 a ešte ma napadlo-bambusové plienky, resp. skladačky sa sušia voľne, alebo sa môžu aj na radiátore - zatiaľ som sušila voľne, aby som niečo nepokazila 😝

jarkam2
15. nov 2011

@crysmile látkovať som začala hlavne kvôli malej, len v istom momente som nevedela, čo je pre ňu horšie, či zle spať a keď vtedy zapareniny nemala, tak bolo jednoduché riešenie .. 😒 Už sa mi podarilo 6 ks predať (sú teda ako nové, lebo som používala len týždeň), ale ešte mi zostalo 14 ks. Bambusové Tots bots. Dávala som jej do plienky aj vkladačky, tiež bambusové a separačné vložky. Ale stále bolo mokro. Tak skúsim ešte stay dry ..., aspoň vtedy keď má spať a na noc dávaš tiež látkovky?

sasettka
15. nov 2011

ahojte babulky, nemate nahodou daktora tieto vlniaky?
http://www.klingacik.sk/detail/1082/wollebi---v...

zuzanockamt
15. nov 2011

@jarkam2
@ema72 dievcata, ja som zacala pomalinky latkovat, ked mal syn cca 5 - 6 mesiacov (neviem to uz presne), vyskusala som rozne plienky, co mi nevyhovovalo som predala ... teraz davam na den bavlnene stvorce, vonku kapsy a na noc bambusky+vlniaky ... ja si latkovanie neviem vynachvalit ... je to trosku roboty naviac, hlavne, ked sa pokaka a treba obcas aj vrchne gate cistit 😀 ... ale nevratila by som sa uz k jednorazovkam ... pouzivam sice aj tie este, ked ide muz s nim sam k svokrovcom, lebo on do latky nevie zabalit ... pampersky ale nekupujem, ked jednorazovku, tak len eko plienky z DM ... a co sa tyka vlniakov, tak je to len predsudok, ze ak je to vlna, musi to hriat ... hlupost ... ked prebalim a ma na sebe PUL-ky, tak ten zadocek vyzera uplne inak, je teplejsi ... vo vlniakoch vidno, ze to perfektne dycha ... a jasne, ze pri latkovkach sa prebaluje castejsie, ja prebalujem niekedy kazdu hodinu, inokedy uz po polhodine je plienka mokra ... a denne spanky absolvuje bez plienky, lebo pocas spanku necika ... zakryjem mu zadocek bavlnenou plienku, potom prikryjem bambusovym stvorcom a spi

zuzanockamt
15. nov 2011

a este k tomu precikavaniu ma napadlo ... aj mne sa krpec obcas precika, ze ma mokre oblecko ... ale to zvycajne vtedy, ked sa pozabudnem 😅 a neskoro vymenim, ked cikne dvakrat do tej istej plienky, to je jasne, ze ta plienka to nema sancu udrzat, ale nie je to vina latky, ale moja ... snazim sa prebalovat fakt po kazdom cikani, ked som doma, tak nie je problem ... no a vonku, ked vypcham kazdu kapsu este jednym bavlnenym uteracikom navyse, tak tie 2 - 3 hodinky mi vydrzi ... lebo len original vkladacky mu v kapsach nestacia ... a obcas prebalujem aj v noci, ked vypije mlieko, skontrolujem stav plienky a ked treba, tak menim, jemu to nevadi, trosku sa pomrvi a zaspi

tinika
15. nov 2011

ahojte, tak dnes prvykrat latkujeme aj mladsieho, novosklad mi este velmi nejde, je malinky tak snad to bude dobre

crysmile
15. nov 2011

@jarkam2 ja cisto latkujem.. ano, na noc skus prosim tu stay dry vrstvu.. tots bots bambusky je super volba.. zvladnete to.. este nehadz flintu do zita..
@tinika viac strkaj ten stvorec pod flipky, inak krasny je.. gratulujem.. 🙂

juliam
15. nov 2011

@ema72 možno pomôže správna technika. skús zájsť do kamenného obchodu v BA, tam ti isto ukážu a poradia, ako správne baliť a čo a ako používať. ja látkujem od narodenia, malý mal 4 kilá, a v pohode to zvládame. teraz idem zase objednávať ďalšie plienky 😀

crysmile
15. nov 2011

@juliam super ze sa ti latkovanie paci.. a ake ides kupovat? mne dorazili akurat od Katky a neviem sa vynadivat co sa tesim..

tinika
15. nov 2011

@crysmile no len stale bude mat dierku okolo nozky .(

crysmile
15. nov 2011

@tinika neboj, to zaloz dovnutra ako take nohavicky urobis.. ked to takto nechas, ak bude mat mokrejsiu plienku, prejde ti to na oblecko..

kryska5
15. nov 2011

@sasettka wow, tie sú parádne 🙂 tie patentky s tou vkladačkou sa mi veľmo páčia 😵

juliam
15. nov 2011

@crysmile anavy nohavičkové a aj AIO sú už objednané priamo z čr - manžel tam má služobku, tak zajtra ich zoberie. a majú tam úúúúžasné vzory a aj vaky na plienky 😀
chcem vyskúšať Bitti Boo nohavičkovú, IB tutto, TB Easy fit, určite 2 vlniaky - zrejme Disana, Lovebums alebo BL longies - ktoré by ste odporučili pre mesačného mrňúsa? rozmýšľam, že či malému zobrať nejaké stay dry vkladačky alebo radšej niečo bambusové. lebo malý dosť spí - aj 3-4 hodky, v noci aj 5 hodín, ale mokré mu nevadí. čo poradíte, hm?

ema72
15. nov 2011

@larosa tie stvorce su flipky, tie hrube gazove nemaju znacku, gate su flipky. Bola som aj v kamennom obchode - latkovky a nakup vzisiel z ich rad, takze by to nemalo byt mimo misu.