Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

nenocka
15. feb 2012

Ešte dnes je 10%-ná valentínska akcia na bambi roxy plienočky (na ich originál stránke 😉 )

zojec
15. feb 2012

@lias ja som kupila vak za 4,50 gro via kvietkovany pred viac ako rokom, teraz neviem kolko stoja, nemam velmi prehlad 🙂 ale ked pises, ze tolko, tak potom by ta to vyslo na rovnako 😉 a bude to tvoje dielko 🙂

lias
15. feb 2012

@zojec ešte raz som si prebehla stránky s vakmi a veru vychádzajú tak ako som písala, väčšinou sú navyše jednofarebné. Najlacnejší som našla Popoliny 32x36 za 3,90, ale je iba biely 😒 A skoro všetky sú navyše na sťahovaciu šnúrku a o tej som si tu prečítala že zvykne zadrhávať pri tvrdej vode (a tú mi máme veru extra tvrdú), tak aj to je jeden z dôvodov prečo si ho radšej ušijem a dám si zips alebo sucháč 😉

alusha
15. feb 2012

@lias alebo ostatne dievcata, mam na predaj tots bots vak cerveny na snurku 🙂 ak by ste chceli niektora 🙂

eridani
15. feb 2012

Neviete, ci sa da niekde na Slovensku kupit na vahu perkarbonat sodny a kyselina citronova? Teda perkarbonat viem, ze maju na detivbavlnke.sk, ale este tu kyselinu by som rada. V Cechach viem, ze maju oboje na http://tulenik.cz/index.php?main_page=index&cPa... aj na http://www.latkovky.cz/ekoprani-a-cisteni/ . Len to postovne ☹(

maticap.
15. feb 2012

@zojec vdaka zojec, snad tie M-ka na nas este trocha pockaju... ale tych S-iek je mi luto, lebo savost bola vyborna.

nenocka
15. feb 2012

bambi roxy objednané 🙂
dievčatá, ktoré bezplienkujete... ako ste vychytali tie kakacie a cikacie signály? môj kaká cca. každý druhý deň v noci, alebo nad ránom okolo 4:00 a cikanie netuším... cez deň dosť spinká-v kočíku... čo robiť potom, keď sa zobudí, aby som prišla na tie jeho signály... môžete aj IP 😉 VĎAKA

juliam
15. feb 2012

@nenocka skús sa poradiť v tejto téme: https://www.modrykonik.sk/forum/tema/bezplenkov...
ale môj sa napr. pri kojení začne mrviť alebo je nepokojný a vtedy ho dám nad nočník, hovorím mu kakaj a pekne sa vykaká. ale kedy ciká, tak to fakt netuším. väčšinou keď je práve zoblečený, tak robí fontánky 😀

vrn
16. feb 2012

Maminky, neviete mi poradit ci je vhodna pracia gula aj na AIO plienky, neznicia sa? Na nohavickove a bavlnene svorce asi v pohode, ale mam vela BG neviem ci je to vhodne............ mate niektora odskusane?

blovitc120
16. feb 2012

@vrn ja tak periem bezne, cim by ta gula mohla znicit plienky?

@zojec oprala som bambus podla tvojej rady zastehovany, vdaka za nu, fakt by ma porazilo, ako by sa dokrutil.

Poradte pls. aj ostatne dievcata, chystam sa sit vkladacky a neviem sa rozhodnut, ci urobit obycajne, alebo "twofoldy ci prefoldy". Ci to mam nakombinovat? A ked mam aj stay dry latku, mozem spravit tak, ze dam na niektore vrstvy aksamit, flaus, stay dry a budem pouzivat raz ako stay dry a raz ako aksamit na ritku? Nevadilo by to stay dry zospodu plienky?

zojec
16. feb 2012

@blovitc120 narob si prefoldy 40x30cm, slize 12x60 a male vkladacky 12x30 :D na ne si nasi suede z jednej stray a z druhej mozes bambus alebo aj akskamit do stredu bambus 😉 tie potom mozes klast na cokolvek 😉

zojec
16. feb 2012

@vrn no znicit ich neznici, skor nevyperie 😉

nenocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vrn
16. feb 2012

@blovitc120 myslela som ze by mohla ta gula znicit ten nepremokavy zater na plienke alebo vrchnacikoch, teda mechanicky.... manzel podobne znicil bundu s nepremokavym zaterom ked nonstop nosil tazke tasky cez rameno a vysuchalo sa mu to, doslova sa to rozdrobilo.
Dcera mi teraz kaka len raz do tyzdna, takze vacsinou periem len ocikane plienky a na to by myslim stacila ta pracia gula bez prasku alebo len uplne minimum na prevonanie.
Takze nikto tak neperiete, nemate skusenost?

blovitc120
16. feb 2012

@vrn mne nič nezničila, ale baby tu s nimi neperú a ani nebudú po tom českom videu. ja s guľou problémy nemám, mám pocit, že mám čisté prádlo a dávam asi tak 1/6 pracieho prostriedku k nej a to máme mega tvrdú vodu.

vrn
16. feb 2012

@blovitc120 Vdaka, tak asi vyskusam, uz dlho nad nou spekulujem....... aj my mame tvrdu vodu a prasok sa mi stale akosi rychlo mina, nebavi ma to furt kupovat. Este otazocka, kde si gulu kupila?

vrn
16. feb 2012

@blovitc120 A co to bolo za video?

petah82
16. feb 2012

@vrn ja periem s gulou uz rok, ale druhu si uz teda nekupim kvoli videu... som spokojna, vyperie, ale podla spominaneho videa by aj voda vyprala. inak mam aj gulu proti vodnemu kamenu a pracka je cistucka, manzel kukal dovnutra a ze ziadny kamen...
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/109742988...

vrn
16. feb 2012

@petah82 Ja to beriem tak ze ono to nema nejaky praci cistiaci efekt, skor to mechanicky vycisti tym je to tam v pracke "vyklepe" tak ako kedysi prali nase babky na valche. Ale kuknem video, dik.

wewe22
16. feb 2012

@petah82 no pekne a potom ze preco mi tie plienky stale smrdeli a uz viem ze 7,50e je vyhodenych von oknom

latea1
16. feb 2012

@nenocka
ja ich mam, su to dobre vrchne gatky, na boku maju dvojitu gumku proti preteceniu, su elasticke nielen vzadu, ale aj vpredu (oproti flipkam napr., ktore maju gumicku len vzadu na chrbte) a tiez su v peknych vzoroch, nielen jednofarebne, odporucam + ak chces, tak si pozri aj video

https://www.youtube.com/watch?v=EXZCSVfZ3l4
iron
16. feb 2012

@nenocka jej, super...tak tieto znacky happy heinys a rumparooz patria medzi jednotky na americkom trhu, co som citala recenzie nenasla som v podstate ziadne negativne. Uprimne sa tesim ze to tu niekto doviezol a napriek tomu, ze cez nase colnice je to niekedy tazke....

majka1981
16. feb 2012

Baby mate skusenosti - ako na to ked ma dieta kiahne? mozu sa davat latkovky - treba neako dezinfikovat? nevadia vlniaciky?

nenocka
16. feb 2012

@latea1
@iron je to niečo podobné ako blueberry coweralls?

blovitc120
16. feb 2012

@majka1981 mojej sestre mama davala latkove stvorce,ked ako mala odo mna chytila kiahne 😉. Vlniaky vtedy neboli, ale davala jej tie hrozne umele vrchne gate. Natierat najlepsie nicim, niekto strieka Tantum verde, kamoska si pochvalovala Tea Trea a priamo na kiahne a dermatitidy v lekarni maju Tanno-Hermal Lotio, pripade kratko okupat v hypermangane jemne ruzovom, alebo voda so sodou bicarbonou.

iron
16. feb 2012

@nenocka to neviem, ale tiez som po tychto znackach poskulovala, ale odradili ma papierovacky pri dovoze z USA.

larosa
16. feb 2012

mám otázočku 🙂 musím žehliť štvorce ak ich vysuším v sušičke? väčšinou sú len popiškané, periem na 60tke a dvakrát plákanie

katka888
17. feb 2012

@larosa
odporuca sa aspon v sestonedeli, ale pri dnesnych prackach a pracich praskoch ak napriklad kapsovky aj tak nezehlis.....
ja zehlim stvorce kvoli tomu, ze su z tej vody drsne.. ale nie vzdy stiham. a bambusove nohavickoe musim drhnut v rukach aby aspon trosku zmakli, ale podla mna, nemusis zehlit.

crysmile
17. feb 2012

@larosa ja susim v susicke a ozehlene som mala len na zaciatku, ked som si nachystala vybavu pred narodenim..

sladkasue
17. feb 2012

@blovitc120
@vrn
pozerala som to video a mozem povedat, ze dobra blbost! ja periem s gulou biowashball uz vyse roka a pol - aj normalne veci aj plienky... kedze periem viac pradla, mala by som mat dve gule-ale nemam, tak namiesto toho pridam orechy! nemozem povedat ze by sme chodili v spinavom! kto nevyskusa, nebude vediet aka je skutocna realita!