Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emjee
10. jan 2010

izabelka ani nase uz nie su lepkave a zda sa, ze ani vlhke 🙂 super su 🙂
inak pulky mi smrdia po jednom pouziti, aj ked necham vyvetrat je to citit 😖 😝 mam TB wrap

katkaalex mne nejako netvrdnu (jedine ked dam von na mraz 😀) ale asi by som ich skusila nasucho pozmolit v rukach 😉 a nabuduce prat v niecom inom - orechy?

izabelkak
10. jan 2010

hmm tak to je blbé s tými pulkami, ja mám flexiwrap, neviem aký je medzitým rozdiel ale nerobia mi to?)

laskonka
10. jan 2010

Ahojte, rozmyslam nad latkovymi plienkami, ale mam v tom mierny chaos. Prosim Vas poradte mi co si mam vsimat pri plienkach, ktore su dobre a hlavne ako to vychadza financne, pridu mi drahe, ale ked si zratam ten odpad a ....
Dakujem za rady 🙂

crysmile
10. jan 2010

ahoj laskonka, ked si hodis do googlu latkove plienky, zistis, ze mnohi tam prepocitali, ci sa latkove plienky oproti pamperskam oplatia.. latkovanie nemusi byt draha zalezitost a podla mna sa latkovky oplatia.. ked si vezmes ze jeden balik jednorazovych plienok stoji okolo 12eur, tak za to mozes mat jednu plienku, ktoru vyperies urcite viac krat ako 52x (priblizny pocet jednorazoviek v baliku).. a prat sa da aj lacno, nemusis kupovat drahe prasky..
da sa latkovat aj lacnejsie, aj drahsie.. na doma ti stacia aj lacnejsie plienky a ked ides von, alebo k doktorom, mozem pouzit drahsie.. tak to robim ja..
ide aj o presvedcenie.. mnohe latkarky to nerobia len kvoli tomu, ze je to lacnejsie, latkovanie ich bavi, je to zabava.. plienocku si na dietatko mozes dat podla nalady, podla toho, aku prave potrebujes, ci savu, menej savu, farebnu, chlpatu.. taktiez je latkovanie zdravsie.. hoci sa snazia nas presvedcit tieto rozne firmy o opaku, latka je len latka.. a tiez si spomenula, ze by ta trapil ten odpad, teda su aj ekologicke, jednorazoviek by si vyhodila strasne vela a dlho sa rozkladaju... pri prani napr. mozes pouzit aj ekologicky prasok, alebo orechy, alebo urobit si doma sliz..
ale ved vravim, najdes si toho na nete az az..
na zaciatok by si si mala asi uvedomit rozdelenie plienok, ci chces stvorcove, tvarovane, nohavickove, atd. a potom ake potrebujes vrchne nohavicky a kolko.. ved napis v com mas problem, my ti tu poradime.. kazda sme tym presli, ja som napr. mala popisanych 6 A4 papierov co kupit a aj tak som si pokupila ine plienky.. ono sa to aj tak utrasie az pri pouzivani..

miruss
10. jan 2010

Laskonka IP. 🙂

labutka
10. jan 2010

laskonka, crys este zabudla, ze latkovanie je laska. 🙂
inak stale plati moja ponuka, ak chcete ten clanok z Dietata o latkovych plienkach, napiste mi majl do IP. 😉

crysmile
10. jan 2010

labutka, veru, dakujem ze si to doplnila 🙂

juju
10. jan 2010

laskonka ja som tiez zaciatocnik a uvedomila som si az po dlhom studovani, ze je potrebne si urcit vek babatka, ktore chces balit do plienok - to je zasadne a potom by som prisposobila druhy plienok. No a financie su tiez dolezite. Male mimco aspon ako som si vselikde precitala potrebuje castejsie prebalovat, takze lepsie je kupit viac plienok, mozno menej savych, naj su stvorcove. a ked babatko vyrastie a menej cika, tak pouzivat najma v tvare nohaviciek a dobre save. Ale to je len moja teoria, a babatko je este v brusku, tak nech skusene latkarky poradia. 😉

crysmile
10. jan 2010

juju, dobre si to vysvetlila.. stvorcove plienky sa pre male babatko odporucaju preto, lebo sa casto a vela prebaluje a aby to stihlo uschnut a nebolo to tak financne narocne.. ale zalezi naozaj na tom, kolko chce do toho maminka vlozit penazi.. ja by som si aj pri malom miminku neodpustila par peknych kuskov plienociek..
potom je naozaj dobre investovat uz pri vacsom dietatku do nohavickovych, alebo aj aio, sio, alebo kapsoviek.. alebo aspon do peknych vrchnych nohaviciek.. ono nejde ani tak o vek dietatka, vacsinou sa to vsetko urcuje v kg..

labutka
10. jan 2010

juju v principe dobra teoria, len k tomu prebalovaniu mam ja svoju teoriu. - ked viem, ze dieta je pocurane, prebalim ho. je mi jedno, ci si len cikol 4 kvapky, alebo je uplne precurany, je jedno ci ma plienku z flisom na vrchu, kde mokro neciti. ked je pocurany, proste ho prebalim. v tom je krasa latkoviek - nemusis pocitat, ze dnes miniem napriklad 10 plienok, lebo operies a nic ta to nestoji.

a treba zvazit aj to, ci chces nechat prebalovat aj chlapa - viem, ze moj manzel urcite krpateho do stvorca nezabali.
a ked mas plienky roznych farieb a vzorov, lahsie chlapa zainstruujes, ako ma zabalit. ja davam instrukcie typu - daj zltu plienku a na to tu fialovu gumu (PULky 😉 ). 😀

crysmile
10. jan 2010

labutka, super instruktaz pre chlapa.. 😀 😀 som sa dobre zasmiala..
no moj zvlada trochu pojmy: itti bittka, pulky a snapka.. ale tym to hasne, ale kedze vacsinou prebalujem cez den rovnake plienky, tak to vie urobit aj on..

mamutka
10. jan 2010

moj sa orientuje tiez podla farieb

to ma privadza k tazkej dileme....moze manzelka farboslepeho chlapa latkovat??? ha?

crysmile
10. jan 2010

asi na to vytvorili plienky s kruzkami a roznymi vzormi 😀

mamutka
10. jan 2010

su chlapi co sa budu do krvi hadat co je kruzok a co bodka 😀

crysmile
10. jan 2010

😀 hm.. tak v takom pripade uz neporadim, ale mozno len zaobstarat si plienky s kruzkami aj bodkami..

sisa.b
10. jan 2010

holky, ja som prisla este na dalsiu vyhodu latkoviek 🙂 boli sme teraz tyzden a pol u svokrovcov a oni maju komunalny odpad na systeme zetonov, ktore si nakupia a ked potrebuju odpad odviezt, tak "zaplatia" tym zetonom. neviem si predstavit, kolko zetonov by padlo, keby sme mali so sebou hnusky 😝 takze aj taketo ekonomicke plus mozu mat latkove plienky. urcite je tento system u nas na rozdiel od zahranicia len v zaciatkoch, ale verim, ze aj u nas zacnu mamicky za chvilu pocitat, ci budu platit za vyvoz odpadu 5x tyzdenne alebo len raz 😎 ked som minuly rok platila smeti, tak som sa na urade pytala, ci nemame narok na nejaku zlavu, lebo male babo v latkovych plienkach vela odpadu neurobi. bohuzial na sidlisku je to jedno 😒

miruss
11. jan 2010

Sisa u nás je to s odpadom podobné máme na osobu predplatené 3 vývozy, čo mimieš viac musíš zaplatiť. My neminieme ani to, keďže triedime odpad a používame látkovky. 🙂

jaandy
11. jan 2010

no s tymi farbami by to u nepreslo, minule sme sa pohadali lebo ma poslal po "hnedy" obojok a ja som taky nenasla-myslel tym biely 😀 , taktiez ruzova a oranzova farba su normalen cervene a zlta tiez niekedy hneda...tak som mu povedala ze ked julcu budeme ucit farby tak sa bude ucit aj on 😀 😀 😀

emmka3
11. jan 2010

sisa, tusim, ze aj v Rakusku je ten odpad nejak tak rieseny, tak aj tam maju radsej latkovky 😉 My sa tiez v stredu chystame k svokrovcom, a prvykrat beriem aj latkovky, lebo ideme na dlhsie ... svokra uz aj susiak kupila, tak som zvedava ako to zvladneme 🙂

jo, a hodila som nove fotky do latkoveho albumu ... uz som skusila IB Lka, zatial sadli, uvidime ako bude, ked v nich bude aj naloz, ci nepretecu okolo noziek 😉

labutka, aky clanok do Dietata? Bude nieco nove? Ci si pisala svoje skusenosti s latkovkami? 🙂

jo, a juju ma v principe s vysvetlenim latkoviek pravdu 🙂

izabelkak
11. jan 2010

tie žetony by sa dali v podstate uplatnit aj na sídlisku, koš by sa skor neotvoril kým by sa nevhodil, lenže ja mám obavu že potom by ten odpad končil kdesi v lesíku či na lúčke, vidíme to dost často ked venčíme hafákov a kočíkujeme, tabulka chránené územie a kúsok odtial odpad a sutiny z rekonštrukcie a podobne ... ☹

izabelkak
11. jan 2010

emmka vlniačiky nádherné, a kolko máte teraz kg a cm? aby som mala predstavu dokedy nám vydrží IB M🙂))

miruss
11. jan 2010

Emmka pekné fotky, vlniačiky vyzerajú super. 🙂

emmka3
11. jan 2010

Izabelka, teraz mame (dufam) 9kg a 80 cm ... buducu stredu ideme na poradnu, tak budem vediet presne vahu ... ale este stale ficime na tych Mkach, aj ked AIO som uz vyradila, maju tusim mensiu saciu schopnost ako SIO ... uvidime ako sa osvecia Lka, lebo mam este dalsie dve, lila a jablcko

Mirka, vlniacky su super, len su troska volnejsie, aj okolo noziciek ale ucel plnia a vetraju paradne 🙂

laskonka
11. jan 2010

Dakujem krasne za rady, ked si to ujasnim tak sa isto este ozvem ci je to vhodne a spravne to co vyberiem.
Este raz dakujem za pomoc a prajem vela radosti s detickami.

zajaciq
11. jan 2010

ahojte, perie niektora z vas plienky v persil sensitive? viem,ze to nie je eko, len chcem poznat nazor ci je ucinny na plienocky 🙂

emmka3, ty si pouzivala aj Ska IB AIO resp SIO ? na kolko mesiacov asi vydrzia ? dik

emmka3
11. jan 2010

zajacik, ja som Ska IB nemala, rovno sme vhupli do Miek ako 4,5 mes. ale dorastli (pribrali) sme do nich az okolo 10 mes. .. Sko si kupila sesterka, zevraj je malicke, ale neviem sama posudit ... radsej by som rovno brala Mko, kedze na novoska davat takuto plienku je skoda (caste parazenicky) a rovnako je velmi stihla medzi nozkami, co nezabezpecuje siroke balenie ... tam ak by si chcela AIO, tak fajne na kvazi siroko su Bum Genius alebo Tots Bots
jo, a ja periem teraz v Persile Sensitive a myslim, ze nie je rozdiel od Lovely, len intenzivnejsie vonia

stanusa
11. jan 2010

ahojte,
uz mi dosli plienky BL, strasne pekne aj tie color vyzeraju dobre a BL organic je fajne makucka. Vrchne nohavicky BL fix ok ale tie Uni som sklamana - gumicka okolo noziek no neviem ci maleho nebude rezat. AIO sa mi tiez pacia, uz len vyskusat v praxi...
este som dostala gratis vlozky do podprdi a letaky 😀

dahlia23
11. jan 2010

stanusa, my máme fix, mne sa tuším lepšie páčia tie. ale mám pocit, že oni sú tam celkom ochotní to vymeniť, ak sa ti to nepozdáva, tak sa skús spýtať. 😉

labutka
11. jan 2010

zajacik, my mame 2 IB velkost S, adamovi boli este donedavna dobre... (ked sa narodil mal 3kg, teraz ma 8kg). pouzivat som ich zacala az po kontrole na ortopedii, a samozrejme ze na prazenicky je ju skoda.

zajaciq
11. jan 2010

a ktore sa este nemozu kvoli sirokemu baleniu novorodencu davat? nohavickove vsetky predpokladam 😅