Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

blovitc120
17. feb 2012

@sladkasue ja s tebou uplne suhlasim, som s gulou spokojna a som presvedcena, ze chodime v cistom, tiez mam biowashball a casto pouzivam k nej za lyzicu gelu z orechov a v tom videu mi napr. chybal vplyv na atopicky ekzem pri prachoch na pranie (ja osobne len chytim veci, ktore sa prali v Persile a nech su aj 2x vyplachane, zlezie mi z ruk koza ako pri lepre) a ina zataz ZP, nielen pH ci co tam spominali, ja som pisala priamo panovi, co ma stranku s gulami a poslala mu link na video, bol prekvapeny, ale podakoval mi a ze to posunie vyrobcom.

ivanka.7
17. feb 2012

@blovitc120 Tak ono to moze zavisiet na druhu pracej gule, su gule za 4 eura a gule za 40, gule s nejakym systemom a gule s dalsim systemom. Mamina tiez pouziva praciu gulu a nemaju problem (ale je pravda, ze tam nie je ani tak problem so spinavymi vecami ako s tym ze su jednoducho nosene :D).

majka1981
17. feb 2012

@blovitc120 dakujem. kiahne teraz nema, ale kamoska co ma syna, tak jej syn ma a sme/boli s nim v kontakte, tak chcem to vediet 🙂

sima.p
17. feb 2012

@blovitc120 no ak Ti ešte odpíše, že čo na to výrobca, daj vedieť, zaujíma ma to veľmi...

monhla
17. feb 2012

Neporadíte?
Kde v okolí Trnavy a Hlohovca zoženiem snapi sponku?
Potrebujem jednu na odskúšanie a nechce sa mi kvôli tomu cestovať až do BA.

katka888
17. feb 2012

@monhla
napis @sulky

susul
17. feb 2012

@blovitc120 no ja som tiez zvedava na reakciu vyrobcu, resp na argumenty. Reportaz bola zamerana len na cistiaci úcinok guli, to suhlasim, ze tam chyba dalsi aspekt ako je drazdivost pokozky klasickym pracim praskom. Ja periem v mydlovych vlockach, striedam s komercnmi praskami i eko praskami, davkujem vzdy menej, flaky predpieram mydlom, nad gulou som rozmyslala..., ale teraz neviem, ci by rovnaky efekt nemala tenisova lopticka v bubne pracky 😀

ivanka.7
17. feb 2012

Tak, prisli mi stvorce a snapp sponka, mozem trenovat :D

latea1
17. feb 2012

@nenocka
s blueberry nemam osobne skusenosti, takze nemozem porovnat 😒

larosa
17. feb 2012

@katka888 @crysmile vďaka za odpoveď 🙂 Kati oni sú zo sušičky také príjemné a aj babusové vkladačky 😉

katka888
17. feb 2012

@larosa
ed to, zo susicky by som asi nezehlila, ale nam sa susicka nikam nezmesti ☹ panelaky, chapes 😀

lias
17. feb 2012

baby, zase otázočka 😅
Kúpila som cez bazár jednu plienočku a bol tam aj taký malý kúsok - bambusový aksamit, ale je to len 1 vrstva, proste len vystrihnutý obšitý obdĺžnik. To sa kedy a načo používa?

zojec
17. feb 2012

@lias no o tom som este nepocula.. ale mozes ho dat napr. na nejaku umelinku, aby malo dieta na zadku prirodu 🙂 iny vyznam to nema.. teda jedna vrstva akskamitu nenasaje dokopy nic 😉

lias
17. feb 2012

@zojec díky, no bolo mi to veru čudné, lebo som sa to zatiaľ nikde nedočítala a predávajúca mi to pribalila ako "bonus" 😀
A dá sa bambusový aksamit využiť aj na šité vkladačky ako vrchná vrstva? Sú potom mäkšie, alebo skôr savejšie?
A ešte otázočka na bambusový flís. Flís mám v hlave zafixovaný ako "umelinku z PET fliaš" z ktorej sa šijú mikiny 😝 Tento bambusový je teda niečo iné a je to prírodné?

ivanka.7
17. feb 2012

@lias A nemoze to byt ako obrusok pratelny? Prosto miesto vlhceneho obrusku? 🙂

zojec
17. feb 2012

@lias ano da sa pouzit ako vrchna vrstva na vkladacky, len po niekolkych praniach nie je taky jemnucky ako za nova , pokial nemas susicku 😉 flis sa vola preto flisom, lebo z rubovej strany je taky chlpaty ako flis (pocesany) a aj hruby je priblizne rovnako. z licovej, je ako teplakovina 😉 a samozrejme pokial sa pise ze 100ˇ%bambus tak je 100% prirodny 🙂 su ale aj rozne kombinacie s konope, bavlnou ale aj s PES (ten dodava elasticitu napr.) treba si precitat, nemenej dolezita je aj gramaz.. na vkladacky je dobre hladat nieco nad 350g 😉

lias
17. feb 2012

@ivanka.7 nie, to je len taký malý kúsok ako malá vkladačka. No ale aspoň viem čo je aksamit za materiál, lebo doteraz som nemala predstavu 😉

ivanka.7
17. feb 2012

@lias mne prisiel taky kusok 20*20 ako obrusok, tak len preto som myslela 🙂

lias
17. feb 2012

@zojec ďakujem, sušičku veru nemám ani neplánujem - miesta mám dosť a aspoň nám prádlo zvlhčí vzduch v dome 😉
Ten flís vyzerá zaujímavo, skúsim teda z neho nejaké vkladačky na skúšku ušiť. Dáva sa potom k zadočku tou "chlpatou" alebo "teplákovou" stranou?

lias
17. feb 2012

@ivanka.7 no môj kúsok má len 25x9 cm 😉 , takže využijem fakt len ako vrchnú vrstvu na nejakú umelinku 🙂

ivanka.7
17. feb 2012

@lias Tak asi vzorka 🙂 Ja som na sitie absolutne negramotna (ako na vsetky rucne prace) a stroj tiez nemam, takze budem len dalej obdivovat zrucne maminy 🙂

zojec
17. feb 2012

@lias tou teplakovou, lebo ta chlpata zvykne zlahnut a nevyzera to uz pekne 😉 nezabudni sit strechovou ihlou, aby sa ti na tom uplete nepopustali po presiti ocka 😉

wewe22
18. feb 2012

ahojte uz ste niektora davala na vosk na netesne svy? dosiel mi konecne vosk a neviem ako ho tam mam davat

wewe22
18. feb 2012

@lias co sa tyka latok toto je uzasny clanocek odporucam nastudovat mne to velmi pomohlo
http://ekozahrada.blog.cz/1202/nevylecitelna-po...
moj nazor na bamb aksamit je ze po niekolkych praniach zostane tvrdsi ako bamb frote ja uz by som ako dotykovu nedavala sice zmakne ked sa posucha ale po kazdom prani suchat sa mi teda nechce

wewe22
18. feb 2012

@monhla ja mam dve a uz takmer nepouzivam nepredam ale mozem ti na odskusanie pozicat casto chodim to trakovic mam tam rodicov ak mas zaujem napis IP

vavrenka
19. feb 2012

@emje citala osm si tvoju recenziu na latkovky - do nosica, satky idu aj blueberry kapsovka de luxe a aj wondero V2 minky? a avlastne - ta wondero je dobra?

estterka
19. feb 2012

ahojte,chcem sa spytat,rozmyslam,ze by som potrebovala v BG kapsach na von trochu zvysit savost asi,sit neviem ani nemam cim,ani specialne latky neviem nikde objednat,pòmoze aspon trochu napr nastrihany uterak? ze prilozim k tym originalnym vkladackam? ci je to blbost? nech nenicim uterak zbytocne 😅 dakujem 😉

zuzanockamt
19. feb 2012

@estterka ja davam maly bavlneny uteracik (myslim, ze je to rozmer 30x30 - prelozeny napolovicu), lebo este stale nemam posite vkladacky ... a pomaha aj ten zatial

katka888
19. feb 2012

@estterka
ja davam do BG kapsovky orignal vkladacku od wonderoo kapsovky

estterka
19. feb 2012

@katka888 tu mam len jednu doma,davam ju do nocnej namiesto prefoldu,ked nemam suchy 😅