Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

peluskovo
17. apr 2012

@lili_mia
kapsove plienky maju vkladacku uz pribalenu, len vyhoda je ta, ze pri suseni ti to rychlejsie vyschne, ked je to zvlast a podla potreby vies pridat aj nejaku inu vkladacku do tej kapsy. ked sa znecisti, vyberies to vnutro a das vsetko prat, ziadnu cast nepouzivas dalej, lebo cele je to znecistene.
AIO su take, ze mas vsetko v kope zosite, ale uz aj tu vyrobcovia robia nejake upravy , napriklad niektore AIO maju aj kapsu, z nej vytiahnes sice to vnutro, ale ono je na jednej strane prisite, takze to uplne neoddelis, ale "rozoberes" aby rychlejsie schla, napriklad tots bots easyfit
na doma mozes mat vrchne nohavicky a do nich akykolvek kus latky, ktory menis po znecisteni. mozu to byt stare socik stvorce, alebo nejake novsie typy - vkladack,y ktore su presite z viacerych vrstiev, takze lepsie saju, alebo spominane nohavickove.
cenovo od najlacnejsej po najdrah verziu:
1. vrchne a socik stvorce - menis tie stvorce, vrchne, len ked sa nahodou znecistia, alebo ich citit, e treba vymenit
2. vrchne a vkladacie / viacvrstvove / plienky - ako pri 1, len tie viacvrstvove su savejsie
3. vrchne a nohavickove, nohavickove su drahsie ako viacvrstvove, ale aj savejsie, preto su vhoadne aj na noc
4. kapsove
5 AIO

lili_mia
17. apr 2012

@peluskovo ďakujem za info

sonkab
17. apr 2012

Náš model Max (21 mesiacov) a Max Bambou značky B´bies 🙂

susul
18. apr 2012

@sonkab fesak 🙂 , ako ste spokojna s tymito plienockami? Vyzeraju byt strihom take uzsie, nepretekaju? Rozmyslam nad nimi, nakolko nas maly nema moc dobru reakciu na umelinu a tieto su z bambusu. Ta vkladacka v nich ma aky tvar stvorec alebo dlhy sliz.

lyongirl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lyongirl
18. apr 2012

a naše chlapčiatko v TE2

sonkab
18. apr 2012

@susul plienocku som zatial len 3x oprala a uz teraz saje naozaj dost. Po prvom prani mi ale prevlhla, co je normalne, aj vyrobca udava, ze ich treba najprv aspon 2 - 3 x oprat .Vcera (tesne po foteni 🙂 sa mi maly do nej riedko pokakal a nic nevytieklo. Plienka ma po bokoch dvojite gumicky, takze nepreteka.
Vkladacka je ako pise lyongirl v tvare presypacich hodin, pripina sa k plienke na chrbatiku patentkou. No a cele vnutro plienky je bambusove, ako ked si predstavis nohavickovu bambusovu anavy.
Ja som s nou zatial maximalne spokojna 🙂

strociatka
18. apr 2012

baby som zufalaaaaa... take strasne velke mnozstvo ponuk je na trhu, ze som z toho totalne zmatena, co mam vlastne kupit???? Tento tyzden je tyzdnomlatkovych plienok a ja netusim kde nakupovat, lebo tych obchodikov je neuuurekom. Problem vidim v tom, ze mam tucnucke babatko, mame 5 mesiacov a 9 kil, co mi dava fakt zabrat nie len fyzicky, ale aj ako vybrat toe spravne plienk? No hotova som 😖

Babenky, co mate tlustickov, ake plienky doporucujete? Ste mooc zlate, vela ste mi popisali aj do IP a vsetkym Vam strasne moc dakujem, len chcem uz vyuzit na nakup tie zlavy, co su teraz a fakt zuala som z vlastnej nemoznosti 😠 Plienky nie su zrovna lacne a ak kupim zle a mala mi bude prekakavat, tak ma trafi...

sonkab
18. apr 2012

@strociatka skus TE2 od B´bies - plienka sa sklada z 2 casti - nohaviciek so zaklapkami (ako flip) a bambusovej vkladacky, ktora sa k nohavickam pripina vpredu aj vzadu patentkami. Ak nebudes mat save jadro suche, do nohaviciek mozes dat akukolvek vkladacku. Plienka je do 17kg, takze ti urcite vydrzi i pre tucniacika 🙂, po bokoch ma dvojite gumicky, takze nepretecie. Pozri o 2 prispevky vyššie foto od lyongirl

ramzesa
18. apr 2012

@strociatka som na tom podobne 😒 . Plus este neviem aky nosic vybrat, uz ked budem objednavat 😒 .

zuzanamolnarova
18. apr 2012

@strociatka ahoj aj ja mám doma baculku 🙂 s hrozne tučnučkými stehienkami. Máme 6 mesiacov a 9,1 kg 🙂 Najlepšie nám vyhovujú Bum Genius 3,0 či 4,0, tot bots easyfit, z puliek Flip a Blueberry, z vlnených loveybums organic na patentky. Mali sme gro via sady, IB AIO z puliek Bumkins ale boli nám veľmi tesné a tiež odtláčali, takže sme ich museli posunúť ďalej. Dúfam že som ti trošku pomohla 🙂

tatya
18. apr 2012

Ahoj dievcata, pouzivame latkovky od narodenia a teraz mi niektore zacali pretekat... prala som ich vacsinou v orechoch, ale niekedy sa stalo, ze som vrchne nohavicky prihodila k obleceniu a oprala s Lovelou - mohla som takto poskodit tu nepremokavu PUL vrstvu? A da sa to nejako este napravit? Napr. viem, ze existuje vosk na svy a lanolinova kura je na vlnene nohavicky, ale co mozem pouzit na vrchne PUL nohavicky? Mam AIO GroVia a Pop-in plienky. Dakujem za akukolvek odpoved.

zojec
18. apr 2012

@tatya praci prasok ich zrejme neposkodil.. skor si myslim, ze by si mala zmenit vkladacky 🙂 za viac save.. najlepsie nejake bambusove.. mala zrejme zacala viac cikat.. ten pul nie je nepriestrelny, nie je to guma.. cize ak je vkladacka uz velmi napita mocom tak pul vrstva jednoducho prepusti. ci je poskodeny zistis lahko, ked vyvratis plienku 😉
pokial ti pretekaju popri sve, tak existuje vosk na svy aj na plienky.. vygoogli si v nejakom plienkovom shope ho isto maju aj s navodom ako na to 🙂

zfidorka
18. apr 2012

@tatya ja periem plienky v lovele skoro 2 roky a nepretekaju... gro via ma sietku, cez tu popraskany pul neuvidis... skus viac dovypchat, ako ti radila zojec...

strociatka
18. apr 2012

odpisujem takto vsetkym naraz, moooc dakujem, tiez mame hodne tlstucke stehienka a samozrejme z vlastnej pohodlnosti uprednostnim jednovelkostne, velka vdaka za pomoc a ked Vas este cokolvek napadne kludne piste, ste velmi zlate vsetky 😉

lenusskaa
18. apr 2012

ahojte, pouzivate niektora plienocky ecobu? aky mate na ne nazor?

strociatka
18. apr 2012

ozaj a co navrch? odporucate PUL? Vlniaciky? alebo kapsovky? co buculku nebude moc stahovat a tlacit?

labutka
18. apr 2012

Baby, mate niektora skusenost s pouzivanim monitoru dychu Snuza s latkovkami?

lenusskaa
18. apr 2012

@strociatka PUL aj kapsovky - zalezi od strihu plienky ako sadne, vlniaky by tlacit nemali

zuzanamolnarova
18. apr 2012

@labutka ja som ho v pohode používala, dali sa krásne dať na flipky aj na gro via sady. . Prečo sa pýtaš, nezdá sa ti?

lenusskaa
18. apr 2012

@strociatka len pri vlniakoch je problem, ze ak ich babo okaka, tazko sa to perie, zle to ide dole

labutka
18. apr 2012

@zuzanamolnarova dik. snuzu som nazivo nevidela a z fotiek mi nebolo uplne jasne, ci sa da zapnut aj cez latkovku. Vsade su len fotky z jednorazkami 😝

ramzesa
18. apr 2012

No, ja som sa konecne rozhodla a uz objednane. Dufam, ze budem spokojna... no, hlavne malinka 😵 .

tatya
18. apr 2012

@zojec @zfidorka dakujem velmi pekne za odpoved 🙂 je pravda, ze mala uz viac cika, nad ranom sa mi po celej noci casto pocikala az na plachtu 😝 tak som dokupila bambusove vkladacky a davam na noc naraz dve a to pomohlo 🙂 takze asi budeme musiet davat nieco viac save aj cez den a este chvilu vydrzime, uz sa nam casto podari cikat do nocnicka, len sa este obcas pri hre zabudne a potom su mokre aj pancusky a niekedy aj nohavice 😀

tatya
18. apr 2012

@zojec chcela som sa este opytat, ten vosk na svy, ked natriem, ako dlho to vydrzi nepretekat, kolko prani?

anelisa
18. apr 2012

Baby a ta Real easy AIO plienka, co je teraz za super cenu v ramci akcioveho tyzdna je co zac? 😕 Vkladacka asi nebude velmi sava, ale dovypchata bambusom by mohla nieco vydrzat.......

anelisa
18. apr 2012

a tuto plienku uz niekto vyskusal? http://www.naturalnarodinka.sk/naturalnarodinka...

zojec
18. apr 2012

@tatya neviem ci ti poradim, nikdy som to neskusala , ale predpokladam ze nejaky cas vydrzi.. mozno 3-5 prani.. treba vyskusat 😉

@anelisa myslim, ze za tu cenu bude velmi dobra.. podla mna podobna ako wonderoo (materialovo), akurat nie je viacvelkostna a ma inu vkladacku.. vyhoda je, ze ju fakt mozes super dovypchat 🙂 velkost M bude predpokladam az do odplienkovania 😉 nemat vela plienok, tak idem do nej 😉

lemurko
18. apr 2012

@labutka My pouzivame, teda uz pomaly koncim SNUZU. Na Flipku s original vkladackou som ju zapla, ale niekedy sa stalo, ze spustila poplach, predsa ta plienocka viac odstava od telicka, hlavne pri malinkom babatku. Potom som ju uz na den nepouzivala a davali sme iba na noc (tu snuzu), ale na jednorazovku, na latkove je problem ju zapnut tak, aby to neodstavalo od bruska. Teda je vacsia sanca, ze bude plany poplach. A nie je nic horsie, ako ked konecne zaspate babatko zobudi takyto alarm.. Zhrniem to tak, ze kvoli snuze sme na noc na pamperskach.

tatya
18. apr 2012

Rozmyslam nas kupenim "nocnej" plienky, ale neviem sa rozhodnut, ktora viac nasaje - Anavy (ma bambusove vkladacky) alebo Tots Bamboozle Stretch ? Mate niekto skusenost s tymito plienkami?