Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
10. jún 2011

@bambulka0406 podla mna ano, ak mas econappi s bambusovymi vkladackami, tie by to s prefoldom mali zvladnut 😉 musis urobit nejaku nocnu zurku, aby bolo plienku vidno 😀 😀 😀 😎 😎 😎

bambulka0406
10. jún 2011

@michaela80 jaj, tak to sa nemusime skladat na postovne 🙂 no pozeram, fakt to treba poriadne popozerat a zorientovat sa... ake kapsy pouzivas v noci?

bambulka0406
10. jún 2011

@zfidorka neviem preco ja mam k nej len jednu vkladacku. veru zurku musim urobit 😀 je to najkrajsia plienka aku mam, kravickova 😵 😵 😵

michaela80
10. jún 2011

@bambulka0406 na noc mam BG ale vypchavam vkladackou konopno bambusovou... a este sme nepretiekli

michaela80
10. jún 2011

@bambulka0406 vkladacka je green the acre

klapinka
10. jún 2011

@michaela80 Misi uz ti dosli?? Ake su?? aj na zivo su take krasne ako na obrazkoch?
mne pisali v stredu ze posielaju tak cakam na postara ci uz su dnes tu.

michaela80
10. jún 2011

@klapinka su nadherne..najkrajsie co mame..uz pozeram ake dalsie by som si vymymslela... 🙂 🙂 🙂 foto je predoslej stranke

klapinka
10. jún 2011

@michaela80 aj nam dosli juchuuu.. asi 15 min co ich priniesol postar .. sa nimi kocham, paradne su. Ja som hlavne chcela krasny wrap na totsbots a ten je geniaaalny. baterky sa mi nabijaju do fotaka, ale cvaknem a pochvali sa aj ja.... 😀 veru aj ja by som chcela mat ritku v comsi takom fajnovom 😉

lenadka
10. jún 2011

@michaela80 @klapinka tesim sa s vami s tych plienociek! su naozaj nadherne 😵

michaela80
10. jún 2011

@klapinka odfot..som zvedava..

wzorcek
10. jún 2011

@petrinka @majka1981 dakujem baby 🙂 vyskusam

@zfidorka diky moc, skusim daco vymysliet 🙂 mozno si este teda aspon na noc nejake tie kapsovky zozeniem casom, nech mame pohodu...
to s tou sprchou mi nenapadlo, som dnes skusila a cele to islo dole, fest rozdiel oproti obycajnemu prudu vody v umyvadle... diky :D
tie separacky som chcela kvoli kakaniu, ale ta prazenicka aj tak prejde cez vsetko... no ale aj tak ho obcas potrebujem natriet zadok a do latkoviek sa vraj nema...
no a periem par plienok pretoze mi schnu tri dni, takze ich nemozem tri dni skladovat, lebo potom tri dni balim do stvrocov, co teda robim aj tak, no ale este hladam system... budem musiet prat kazdy den tak 8 plienok + k tomu supnem stvorce ... a oblecenie nechcem prat na 60...
no a este ze tie vkladacky mozu na slniecko? som myslela ze sa nesmie susit na slnku ani na radiatore...

siss_sz
10. jún 2011

@michaela80
@klapinka
krasne su...aj ja som si hned zacala pozerat stranku a cela nadsena ukazujem mm... a on mi na to, ze "no, plienky...juchuu...mne by stacili 4 biele!" 😀

michaela80
10. jún 2011

@siss_sz ja hlavne pod satky chcem... 🙂 🙂 🙂 🙂 moj mm uz plienky neriesi.... 🙂 🙂 🙂

kloranebb
10. jún 2011

@zfidorka Skusila som latkovat bez vsetkych potrebnych pomocok: dala som malemu jednu latkovku na novosklad, nato ortopedicke nohavicky bez tej igelitovej vrstvy (tu som kedysi davno odstrihla nech sa pri sirokom baleni syn nepari), na to som zapla body, zabalila do zavinovacky a dala ho na brusko. Za chvilku bolo mokre vsetko vratane zavinovacky. Da sa z toho sudit ze vela cika?
Ako laik by som mu dala jednu latkovku, na to stay dry vrstvu a vrchne nohavicky. Myslis ze by mu bolo treba davat aj nejaku bambusovu savu vlozku? Citala som si tvoj clanok o plienkach a velmi mi pomohol pochopit veci a na zaklade toho rozmyslam..
Syn ma 3 tyzdne.
Dakujem za nazor.

lenadka
10. jún 2011

@wzorcek ja separcky nepouzivam ale bidetkovou sprchou to ho---ko splachnem do WC a plienocku zaperiem vanish mydlom a skvrny nemam ale tiez mi to schne 2-3 dni 😝 teraz som minula poslednu suchu a ostatne visia na snure uz 3 den ale teraz by uz mali byt suche, je to na doraz niekedy

wikira
10. jún 2011

@michaela80 ďakujem za linky, skúsim to doma preštudovať. Si zlatá 🙂 Už si plienočku aj odskúšala?

michaela80
10. jún 2011

@wikira este sa susi...

klapinka
10. jún 2011

tu su tie nase. 😀

emjee
10. jún 2011

@ellysa ja z mojej vybavy davam do susicky: vsetky nohavickove plienky a vkladacky (bavlna, bambus, konope aj mikrovlakno) a vsetky stvorce
nedavam vrch z flipiek ani ine pulky, urcite nie vlniaky, nedavam vrchnu cast z bbh magic (aj ked je na nich napisane, ze sa moze na miernom stupni a niekto z tejto temy ich susi aj v susicke, ja z nich davam len vkladacku do susicky), nedavam blueberry minky vrchnu cast, nedavam fuzzibunz vrchnu cast

zfidorka
10. jún 2011

@wzorcek separacky su stay dry flisove ekoplienky.sk/product/little-lamb-flisove-separacne-vlozky-10-ks-509/... ja pouzivam ak treba nivea sos krem, ten sa pekne vstrebe a plienku nezamasti...
no to je dalsia nevyhoda gro baby vkladaciek ze schnu priserne dlho, aj ked teraz ked su take horucavy schnu lepsie... skus to nejako skombinovat so stvorcami, ze ked je hore, tak daj len stvorec...
na radiatore sa nemozu susit veci s gumickami, na slnku sa nemoze pul a vlna...

zfidorka
10. jún 2011

@kloranebb z toho tvojho pokusu 😉 sa da usudit, ze maly cika normalne, ale si mu nedala ziadnu mokruodolnu vrstvu 😉 aby neprecikal 1 malou cikou, musela by si mu dat 3 stvorce (ja som to tak v lete robila, ale aj tak bola pre istotu na nepremokavej podlozke)...
ked das klasicky stvorec - bud stary socikovsky, alebo novy nejaky vysokogramazny tak uz bambusovu vkladacku dat nemusis, malo by to so stay dry vkladackou stacit...

kloranebb
10. jún 2011

@zfidorka dakujem. Este ma napada jedna otazka: Tie bambusove vkladacky si teda nepotrebujem na zaciatok kupit? Kedy ich vyuzijem? Ked bude syn starsi alebo trebars uz aj teraz na noc?

zfidorka
10. jún 2011

@kloranebb presne ako pises, bambusove uz teraz na noc alebo neskor ked bude viac cikat na dovypchatie napr. kapsovych plienok... uvidis podla potreby...

wzorcek
10. jún 2011

@zfidorka diky moc 🙂

sulky
10. jún 2011

@kloranebb , chyba bola v tom ze si odstranila ten igelit z ortopedickych nohaviciek, preto ti prevlhli 😎 Vymen ich za PULky alebo vlniaky.

emjee
11. jún 2011

@mamusia @henushka skusala som ecostain na vlnene nohavicky a nic 😠 vsetko ostalo

zistila som, ze vsetky vlniaky ma predrate / roztrhane na jednom mieste - v prednej casti plienky blizko sva - neviem, ci niekde robim chybu (periem malo alebo vela - periem ca. raz za 1,5-2 mesiace), alebo je to proste tak, ze sa roztrhnu po case vsetky - mam natrhnute disany (uz som ich aj zasivala a zase sa roztrhli na rovnakom mieste), loveybums a teraz som zistila ze aj little beatle sa trhaju, jedine ktore zatial drzia su bundlesky, aj to skor preto, ze ich pouziva malo (Mka su mu dost velke)

zojec
11. jún 2011

@emjee hm, sranda a pouzivas vylucne vlniaky? lebo mne sa teda nepretrhli ziadne, ale pouzivam na striedacku s kaposvkami a pulkami, cisto vlniaky pouzivam len na noc.. tiez periem len raz za 2 mesiace.. mozno to bude aj tym, ze si ich prala v odskvnovacoch.. to tiez oslabuje vlakna...

emjee
11. jún 2011

@zojec praveze v odskvrnovaci som prala dnes prvy krat, pouzivam len v noci (disany a little beatle), resp. tie tensie na striedacku s pulkami, ale skor davam pulky a kapsovky ako vlniaky

sulky
11. jún 2011

@emjee , vam je BoJ Mko velke? A kde? Okolo noziciek? Davas do nich nohavickovu plienku alebo stvorec.

emjee
12. jún 2011

@sulky na nohavickovu mu je BoJ kratke na brusku / chrbatiku, stvorec mu v nej lieta a okolo stehienok ma volne