Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

milvasik
8. sep 2010

@divoska 🙂)))))))))tak vidim, ze sa mam na co tesit🙂)), takze babo asi riadne pokrsti nasu novu kupelnu🙂))

milvasik
8. sep 2010

@sulky teda sulky, vycerpavajuca odpoved, ale supeeeer, som si zopakovala ako na maturitu a skontrolovala moj nachystany zoznam na objednanie, uz sa nemozem dockat🙂)))

elixia
8. sep 2010

@sulky velmi dobreee,aj mne to dost pomohlo 😉

Baby, nemate niektora foto babatka zabaleneho v novosklade? Sa to pokusam naucit skladat,len mi akosi zostavaju trcat dlhe tie bocne konce..to mam potom okolo neho omotat ci ako? Som myslela,ze Snapi sponka pojde tak,ze kazdy cip na jeden cip plienky, ale tie boky omotam, bude Snapi drzat? Snad chapete co myslim 😀

Skladala som podla tohto http://www.latkovky.sk/skladanie-plienok no a tie konce 7 a 8 mam akesi dlhe.... 🙂

divoska
8. sep 2010

@elixia ja tie dlhe rozky co trcia zakladam dovnutra a az potom sponkujem, tiez som nevedela co s tym

katka888
8. sep 2010

@elixia
kukni na predchadzajuci odkaz zfidorky, na tej stranke si preklikni na novosklad a je to tam krasne nafotene. az teraz som sa to na zaklade tych fotiek naucila ja

sulky
8. sep 2010

ešte som zabudlana jeden typ vrchných nohavičiek.A to flísové.Sú obľúbené hlavne pri najmenších bábätkách. Flís je priedušný materiál a ak nie je pod tlakom, neprepúšťa tekutinu. Preto sú flísové vrchné nohavičky vhodné hlavne pre ešte nesediace bábätká alebo pre staršie deti na noc.

sulky
8. sep 2010
elixia
8. sep 2010

@divoska to aj mna napadlo,ze asi len dovnutra zahnut

@katka888 vdaka, som si nevsimla ze to tam je...a tiez ich ma zahnute dovnutra, takze uz chapem ako tak 🙂

sulky
8. sep 2010

@divoska , ten obdlznik je este lepsi do natahovacich vlniakov 🙂 zadocek dycha, a je to vybony material. Aj tricko by som si z toho dala usit 🙂

katka888
8. sep 2010

@sulky
ma namotavas na tie vlniaciky z tejto poslednej fotky 🙂 🙂 🙂

sulky
8. sep 2010

@katka888 , presne tak 🙂

katka888
8. sep 2010

@sulky
len keby boli trosku jemnejsie farby........ 😝
p.s. kuknes mi pls. na to lanolinovanie, ci bolo oki, som ti o tom pisala vyssie. dakujem 😵

lenka47
8. sep 2010

@sulky dakujem, si zlata ze si mi to takto rozpisala 😀 zda sa mi to zlozite preto ze je toho tak vela ale to asi len takto na prvy pohlad 🙂

sulky
8. sep 2010

@katka888 , jeej prepac 😀ax
skus zaliat horucou vodou - lanolin sa musi rozpustit; potom doliat studenou, aby to cele malo maximalne 30 stupnov a do toho hodit suche vyvratene vlniaky na celu noc
rano vlniaky preplachat trosku v studenej vode, jemnucko vyzmykat alebo zabalit do uteraku a vodorovne rozprestriet (nie na kurenie) a nechat uschnut - pocitaj so schnutim tak 2 dni

katka888
8. sep 2010

@sulky
jaaaaj, jasne, diky... mna zmiatlo to, ze v navode je, ze nemaju v tom byt dlho namocene.... no jasne, podla mojho postupu som tak prd nalanolinovala, ked som to macala vsehovsudy 10 min a to tiez este v zle rozpustenom lanoline. 😀 😀 😀 vravim, ing. musi sa riadit navodmi haha
dakujem

katka888
8. sep 2010

@sulky
normalne, ak to dobre dopadne, tak si asi fakt doobjednam tie vlniaciky, ktore si tu vysie dala. nejak sa stotoznim z niektorou farbou 🙂

sulky
8. sep 2010

@katka888 ,ale to cez noc, to spominali baby ze to tam nechavaju,nie som si ista.Viem ze sa tomu nic nestane.
Baby, ktore ste to nechavali iba chvilu namocene, stacilo to?

sulky
8. sep 2010

@katka888 , a ktore si si vlastne objednala? Sa mi pletiete vsetky 😀

katka888
8. sep 2010

@sulky
jasne ... disany, tie pretiekli a anavy, tie som este neskusala, dnes ich nalanolinujem na noc.

divoska
8. sep 2010

@milvasik mozno nebudete mat takeho vycuranca jak my 😀 ale mne sa ta kupelna fakt oplatila ze som odkukala od kamosky mat prebalovak na pracke / som este ani tehotna nebola ;) / @sulky good to know, inak hentim merinam som podlahla aj ja 🙂

julia30
8. sep 2010

caute nebudete riesit niekto branu? ze by som sa pridala mozno?

zojec
8. sep 2010

@sulky velmi pekne zhrnutie.. 🙂
@divoska no prvych par tyzdnoch je to len o prebalovani a kojeni.. 😀 ale rychlo ten cas bezi.. ja len cumim ako mala rychlo vyrasta zo vsetkeho.. 😉
dnes sme sa boli fotit.. fotograf nechapal z plienociek 😀 skoda ze som nestihla viac krat prezliect.. tak mam len 3 zvecnene 😉

greeri
8. sep 2010

ahojte,poraďte 🙂 akú plienku na "dovypchatie" odporúčate do štvorcov? ďakujeeeeem 😵

sulky
8. sep 2010

@greeri ,ake velke stvorce? ako balis?

sulky
8. sep 2010

@julia30 ,uz tu dlho nepadla tema brana 😎 . Baby podporuju slovenske eshopy 😀

greeri
8. sep 2010

@sulky 80x80 a zatiaľ novosklad 🙂

zojec
8. sep 2010

@sulky spravne.. podporujeme slovenske e-shopy.. a vcera som porovnavala aj ceny.. velmi sa tam ani neplati nakupovat.. ale pozriet by som sa tam hned isla.. 😉 som tam poslala segru na obhliadku.. studuje v Brne

@greeri ja do stvorcov davam vkladacku z BL, alebo vlastne usitu .. aj do novoskladu aj ked je klasicky obdlznik..

greeri
8. sep 2010

@zojec vďaka za tip 😵

izabelkak
8. sep 2010

@zojec v princípe ani nemusíš do brány napr. v BA je supriš kamenný obchod, veľký rozdiel medzi bránou a ním nevidím, ako v bráne majú o čosi viac iného tovaru - ekodrogeria a oblečko, ale čo sa plienok a nosiacich vecí týka úplne supriš.....

a brána už dnes vlastne z plienok už nemá nič čo by nenolo tu, dokonca si myslím že u nás je ponuka lepšia, variabilnejšia, napr. tie sady flipiek tam nemajú také fajn ako tu, som ich radila kamoške z CZ a nemá ich tam kde poriadne kúpiť....

izabelkak
8. sep 2010

@greeri fajn sú bambusové vkladačky do novoskladu, mne sa zdá ideálny rozmer 30 x 30, prehneš na tretiny.... skús si porovnať ceny spomínaných BL, aj kikko má šikovné no tie sa tu nedajú kúpiť za slušný peniaz, alebo na tejto stránke https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/monikajan/ predávajú kvalitné látky na plienky, či by sa Ti oplatilo urobitť si samej také vkladačky, nastrihať a obšiť.... neviem ako to vychádza cenovo v porovnaní s BL.... ja mám obosjtranný bambus ešte z CZ a keď som cenu porovnávala z kikko vkladkami, o moc lanejšie to nevychádzalo.... ale možno som aj blbo počítala 😀