Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bihan
10. okt 2008

Crys, ja by som teraz brala najradšej vlniaky na sucháč.. pri tých patentkách a tenkých vlniakoch sa vždy bojím, že to urvem.. naťahovacie nemám, ale zatiaľ som nepotrebovala.

Pollar Bummies mám doma, po Jersey Lovíkoch moje najobľúbenejšie.. neprevlhnú a super rýchlo schnú aj po "nehodách".

crysmile
10. okt 2008

dakujem babenky za rady.. no mam pocit ze som o daco mudrejsia, ale stale neviem ake vybrat.. chcela by som vsetky vyskusat.. strasne 😖
rozhodne sa mi paci, ze by ju tie natahovacie netlacili.. asi aj lepsie prilnu k telu.. a asi by sa mi viac pacilo, keby mali take dlhsie nozicky, takze tie maju disany..
bihan tu plienku co mam od teba strasne radi nosime 🙂
a tie lovíky sa mi tiez pacia.. no fakt neviem co vybrat.. 😅 😕

verulka
10. okt 2008

crys, ja som pokupila z vela typov po 1 ks a teraz uz mam jasno 😀
bihan, som mrkala tvoj album, to aka ja ta SWD s 9rstvami? ta vyzera super 😵
crys, mne dojdu na suchac v pondelok ,tak poreferujem 😉

bihan
10. okt 2008

Crys, vyber podľa toho, čo potrebuješ - ak chceš vlniaky radšej na noc, tak asi naťahovacie, ak na deň, tak radšej niečo tenšie, čo sa ľahko rozopína 😀 Nedajú sa už kúpiť na MMB home-made naťahovačky?

Verul, to je velúrová jednoveľkostná konopno-organicko-bavlnená 😀 jemnučká, tenká, variabilná...u nás hlavne nočná plienka. Drahá, ale skvelá.

crysmile
10. okt 2008

verul, super, cim viac nazorov tym lepsie.. 😉
bihan, daju sa kupit na mmb natahovacky.. aj som nad nimi rozmyslala, ale myslim ze su tam dve co ich predavaju tak neviem ktore kupit a potom sa bojim, ze ak nebudu dobre, ze ma odradia..

angelik
10. okt 2008

kocky, poradite?

moja mala ma rok a teraz sa mi zapacili latkovky
teda uz aj na zaciatku som kupila 5ks BabyLucy, ale mala malo spala, casto curala aj kakala, tak som na to nemala nervy

no teraz sa mi to zda vhodne, aj kvoli castym vyrazkam na zadku...

jedine, co mi vadi je valky zadok, teda nie ze by mi to nejak vadilo, vyzera ako taka mala vcielka maja 😀 , len sa do maloktoreho oblecenia vojdeme

ktore plienky a vrchne gate su podla vas vhodne na stihle balenie?

inak, dokupila som ImseVimse aj s vrchnymi soft, ale suchy zips ju otlaca bud na brusku, alebo na stehnach

verulka
10. okt 2008

bihan, musim juknut, ci ju ma aj ta kocka na MMB
angelik, podla mna najstihlejsie su tie kapsovky od swaddlebees- nedavas vrchne gatuse..a ta plienka je fakt super stihla...ale ja riesim skor savost nez stihlost, takze viac neporadim 😅
inak velky zadocek je len otazka zvyku 😉

verulka
10. okt 2008
bihan
11. okt 2008

Verul, jj, to je ona 😉

U mňa sú jednoznačne najštíhlejšie kapsovky vypchaté bambusom alebo nejakou konopnou vložkou (ale tie až tak nemám v láske). To je potom hrúbka takmer ako pri hnuske 😀

angelik
11. okt 2008

dik za radu

asi vyskusam kupit nejaku kapsovku a uvidim

mne ten velky zadocek vadi len kvoli obleceniu, inak sa mi celkom paci 🙂

mala je nase tretie dieta a dalsie neplanujeme, takze nechcem investovat prilis do noveho oblecenia, ani do plienok, preto hladam nejaky kompromis

ale tu kapsovku vyskusam a doma moze behat aj v inom

bezaz
11. okt 2008

babulky, okrem bambusiek treba este niektore plienocky prat viac krat na zvysenie savosti? 😅

bihan
11. okt 2008

Bez, organickú bavlnu a konope, ale nemusíš ich predpierať, len budeš zo začiatku častejšie prebaľovať 😉

verulka
11. okt 2008

bihan, no premylsim este...ja som predala svoje 2 SWD lebo Ronusikovi boli male...ma stehienka po maminke 😀 ale rozhodne chcem nejake take.
angelik, ja mam 4 a uz dalsie neplanujem 😅 som to ratala, ze pri tempe nasho prebalovania (v jednorazovkach) by sa mi investicia uplne ze max do Ronovho troka mala vratit...takze potom uz plienkujem len za cenu energii 😀
bez, ja som ich pre dpouzitim len 1x oprala a potom som ich len castejsie menila- ako bihan pise 😉

crysmile
13. okt 2008

ahoj verul, aky mas dojem z tych vlniacikov na suchac?

inak, uz neviem najst vobec tie home made vlniaciky na mmb... 😕 vzdy som na ne natrafila a teraz nic.. neviete niekto ako sa volali tie baby co ich vyrabali? stale neviem ktore vlniaciky kupit.. sa mi to zda riadna investicia..

verulka
13. okt 2008

crys, dnes dorazili, su uplne tenulinke asuper drzia..v zivote by si ich netipla na lvlnu. Pri tej casti suchaca co je pri nozke je aj patentka, aby tam drzali (da sa nastavit na 3vekosti a moj slonik ju ma na najmensom ) vyzeraju fakt uzasne..

crysmile
13. okt 2008

verul, tak hod foto potom do albumu, nech vidim.. asi si ma na ne riadne navnadila.. 😵

quika
15. okt 2008

verul, a to ti teraz ake prisli?
baby ja som vcera videla loviky jersey a som zamilovanaaaaa 😀 je pravda ze tie patentky by som sa asi bala ze vytrhnem, ale inac su uzasne. skoda ze u nas sa ten material neda zohnat 😠

lenki33
15. okt 2008

ahojte az teraz som objavila ze je tu aj sk verzia latkoviek 🙂
chcem kupit Danusovi SWB vlnene vrchne nohavky, do nich chcem davat len cc.
Danu vazi cca 9,5kg meria cca 70cm mam mu zobrat M ci L??? Chcem brat aj loviky a tam som rozhodnuta pre L
Ale rozmerovo sa mi zdalu tie SWB vacsie ako loveybums
Diky za rady 😉

verulka
15. okt 2008

baby, nestiham trochu..fotky budu 😀 quika, dosli mi sckoon..su z 2.ruky za super cenu, ale su uzasne..uplne tenke a hlavne, pouzivame ich na stredacku s lovikmi a este ani raz nepremokli, ani nenavlhli 😉 mam take obycko biele
lenki, no ja by som rozhodne kupila L, ja mam SWD pulky M a musim ich predat, lebo su mu male- teraz ma cca 8,5kg a 70cm 😉 takze ja by som radsej vzala vacsie..ja uz menise ako Lka ani nekupujem 😀

lenki33
15. okt 2008

verul, este mas jedny vlniaciky v albume, to su ake??

verulka
15. okt 2008

lenki, to su loviky 😉

lenki33
15. okt 2008

som si myslela a tie mas tiez L?? a co davas dovnutra?? lebo ja chcem vsade davat len cc

verulka
15. okt 2008

lanki, mam L, ale ja davam do vnutra bud bamboo extra, alebo bamboo od BL aj s vkladackou..ja mam starsne ucurane ditko 😉 dnes mal P´tit ale ta mu vydrzala hodinu a dala sa zmykat 😝

bambusko
15. okt 2008

verulka, dik za fotku 🙂 chystam sa uskutocnit zo sekacoveho gap vlneneho svetra gate, na tej tvojej fotke paradne vidiet ako treba strihat 😉

lenki, aj my mame swb kapsovku velkost L a nemame ani 8kg. davam dnu viacvrstvovu popolini alebo 2 bl vlozky

verulka
15. okt 2008

bambu, no vidis, tie sikovnejsie sa maju...ale zase mna tesi, ze ich cena bola velmi priazniva 😀

bihan
16. okt 2008

Lenki, vezmi L, nemám síce SWB, ale my sme používali Lovíky L zhruba pri tých istých rozmeroch a ešte dlllho budeme. Kapsovky od SWB mi prídu o dosť menšie ako vlniaky, pri kapsovke by som do M nešla, Sáre boli L keď mala asi 9kg a pol roka 😀 Ale sú jej stále.

A Jersey lovíky sú úúúúžasné 😵 len mám momentálne sakra problém, lebo som si zabudla doma lanolín a tu ho neviem zohnať a vlniaky nutne potrebujú oprať 😖

lenki33
16. okt 2008

tak som objednala loviky jersey aj swb vlnene, obidvoje L 🙂 dakujem za rady
pani co predava swb mi povedala ze mi ich pripadne vymeni za M, tak uvidime
inak ja som zatial vzdy vymienala vrchne noahvicky raz za vacsie a raz za mensie 😒 tak dufam ze teraz to bude bez problemov

quika
16. okt 2008

baby a kde kupujete tie SWDB, loviky a pod.?

ja mam dnes sijaci den, uz som spravila 2 viacvrstvaky a 3 vlozky. jedna viacvrstvova je docela velka, ale som zistila ze nasaje 400ml a to este ani oprata nie je 😲 zatial najsavejsia plienka aku mam nasaje tusim nieco cez 250 takze tuto asi ocenim az ked mi zacne viac curat 😀

a maly sa mi pokakal ale tak ze mal este aj tie zapinacie cipy na haipe zvnutra cele os..ne 😀 uplne ze pod plienkou nebol milimeter bez hovienka, ale nic nepretieklo 😎 no jasne ze pri prebalovani si do toho namocil nozicku a sup s nou na moje tricko 😠

angelik
16. okt 2008

quika
😀 😀 😀

dobra sa smeje, ked viem, ze nielen ja schytavam taketo bonusy 😉