Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ivanka.7
23. okt 2012

@kkl82
@zuzanamolnarova jejda baby, to mi ani nehovorte :/ ale tak hadam, kym z M-ka Eli vyrastie, tak este vydrzia, nefrcim na nich nonstop (mam jersey)

peluskovo
23. okt 2012

@indys weehuggerky maju bavlnene zaklapky, ktore rychlejsie nasiaknu tekutinu, ja ich pouzivam s vkladackami organics do bum genius ako nocnu plienku, kedze mi tie zakplapky rychlo navlhnu
@nikitag pridam sem odpoved od bambinomio k miofreshu, ked pride 🙂
@sophie32 bud flisaciky haipa daipa , na zaciatok, a na neskor, flipky. flip sa mi osvedcili na plienku narovno, no nepokryli cely novosklad, syncek mal pod 3 kg. thirsties, sadli na novosklad super, tie uz mas 🙂 ak chces ine, jednovelkostne, dobre sadnu aj anavy pul alebo bambi roxy. haipa daipa ma dobre aj PULky, mamicky si chvalia aj blueberry, tie mi pridu na zaciatok velke, aj ked su jednovelkostne ..

handricky
23. okt 2012

@biba321 ta babuska je fajn, je to 2 vrstvove frote. mozes ju dat navrch pod zadocek, ale kludne ju zamotaj to nejakeho bambus prefoldu flisoveho, maly bude pocitovat menej vlhka na zadocku - ak budes mat pod zadkom bambus flis /flisy75/25 alebo flisy100 (pokial nedavas stay dry)

handricky
23. okt 2012

@zuzanamolnarova a vadi ti to? na premokamie to asi nema vplyv, akurat na vizual. jedine presit nejakou vlnenou zaplatou a vymenit patentku

kkl82
23. okt 2012

@biba321 ja tiez zvyknem k plienkam prihodit aj oblecko, ale maly mi uz niekolko mesiacov neokakal plienku, takze su len ocikane 😉 ale ak pokakane osprchujes a potres zlcovym mydlom, tak je to jedno a mozes prat s obleckom tiez....

kkl82
23. okt 2012

@ivanka.7 nechcem ta strasit, ale ja som moje crepe pouzila zatial asi 10x. kupila som l-ka, lebo som netusila, ze by mi stacili aj m-ka a tak, kedze sme do nich este nedorastli, tak ich davam len sporadicky, kym sa peru/lanolinuju ostatne...

naveen
23. okt 2012

no baby, ten bezvodny lanolin je v BA asi k nedostaniu, isla som do jednej lekarne ako na istotu, niekto mi vravel, ze tam ho kupoval a lekaren zatvorena z technickych pricin.. este skusim tie kramare a ked nie, no ja neviem 😠 😠

a malej som kupila hriesne drahe jednorazovky v bio obchode, ze ked ideme niekam na dlhsie von, nech nie je cela premocena v tejto zime a uz ma zaparenu ritku, ja nechapem ako ten humus mozu ludia normalne pouzivat .. 😖

indys
24. okt 2012

@susul kolo noziciek mam pocitze sa to odtial pretiahne na celu plienku.manzel raz omylom dal na nocnu plienku a o 6 hodin boli totalne mokre.

ivanka.7
24. okt 2012

@kkl82 tak to ich zas mam uz napouzivane o dost viac... hm, idem mrknut dovnutra na patentky 😕

mmacca
24. okt 2012

Máte skúsenosti s kapsovými plienkami Bambi Roxy? Aké sú?

brca
24. okt 2012

@mmacca ja jedny mam, zatial moc nepouzivam, ale sedia pekne. Viacej momentalne pouzivam nohavickove bambiroxy a pulky. Tie pulky nam trochu tlacia na nozicky, ale nohavickove su ako site na prdel nasho maleho 🙂

mmacca
24. okt 2012

@brca Malá je tenučká. Plienky už dávam iba na noc a na von. Doma je úplne bez plienok. Teraz už budú plienky pomalšie schnúť, tak chcem doplniť pár kusov, lebo si netrúfam ísť bez plienky von. Vonku je priveľa podnetov, nemá čas sa pýtať piškať.

brca
24. okt 2012

@mmacca jaj tak to ja mam 3mesacneho este len, takze ja zas naopak- na noc a von davam este jednorazovky 🙂 zatial tie nohavickove zabieham cez den doma aby lepsie sali. Ale ja som s bambiroxy spokojna.

lenusskaa
24. okt 2012

@mmacca tiez mam jednu BR kapsovku doma, som s nou spokojna.. gumicky neotlacaju, strihovo je z tych vacsich (na ritke asi ako real easy Mko), momentalne mame nieco cez 10kg, viacere plienky uz nezmensujeme, tuto mame stale na M-kovej velkosti.. dnu vopchas cokolvek, my davame prefold od handricky, original vkladacky pouzivam na dovypchatie inde..

blovitc120
24. okt 2012

@mmacca ja som tiez na skusku zobrala a mne sa celkom pacia, isto viac ako Bum Genius, tie ja jedina z tejto diskusie neznasam 😀. Neotlacaju a su take sirsie medzi nozkami, tak nepretecu. Dokonca moj maly ju mal asi 4 hodiny vypchatu dvomi tymi origos vkladackami z bambusu, ale boli len raz oprate, cize savost este neuplna a nepretiekla, nacucana bola riadne, ale vydrzala

ivanka.7
24. okt 2012

@kkl82 @zuzanamolnarova tak ja mam loviky jersey uplne ok, pouzivane tak 3 mesiace na striedacku s pulkami

behulka
25. okt 2012

@zuzanamolnarova mne sa to stalo na BabyIdea, časom sa patentka vytrhla - tú dieru som podložila fleecom zašila, a nacvakla novú patentku, ani vidno nebolo. Na lovíkoch sa to nestalo, no Organic som nemala. LPokiaľ nie je vytrhnutá, stačilo by dookola obšiť, nech sa úplet stiahne.
Vytrhnutú patentku by mohli zvládnuť opraviť aj u predajcu.

marta222
25. okt 2012

Dievčatá, prosím Vás, aké vlnené vrchné nohavičky na patentky alebo na suchý zips sú podľa Vás dobré? Ja mám všetky vlniačiky iba naťahovacie a do tých sa ťažko dáva štvorec narovno.
@behulka spomínaš nejaké BabyIdea - sú dobré? A kde sa dajú zohnať?

terezka1631
25. okt 2012

Ahojte kočky, som v tejto téme nová a priznám sa nechce sa mi od začiatku čítať všetky príspevky, kto by mi poradil aké plienočky kúpiť na začiatok pre miminko? lebo ako vidím je ich milion druhov a ja sa v tom vôbec nevyznám ☹ chcela by som možno také kde by sa tá vnútorná plienočka vkladala. Velmi vám ďakujem za rady 😉

ivanka.7
25. okt 2012

@terezka1631 na str. 1563 dala dohromady zakladny prehlad @handricky, tak mrkni najskor to a potom sa pytaj dalej 🙂 na novorodenca sa mi najviac osvedcili stvorce na novosklad s vrchnymi nohavickami, ficim na tom doteraz, len pridavam malu vkladacku k tomu. Na noc davam nohavickove plienky s vrchnymi nohavickami, na von pouzivam AIO plienky alebo kapsovky.

behulka
25. okt 2012

@marta222 mne prišli skôr na nohavičkové plienky, sú dosť široké. Neviem, či sa dajú ešte kúpiť, ja som kupovala ešte pre prvé bábo pár rokov dozadu. Na plienky na rovno stačila veľkosť S až do odplienkovania. Pri Loveybums do L ka ani jedno dieťa nedorástlo - plienky na rovno im tam pľandali. Tak asi treba pozerať menšiu veľkosť, aby dobre sedeli.
Nové značky nepoznám, možno maminy budú vedieť poradiť. No keď som nedávno bola pozerať v obchode zapínacie vlniaky, mali len lovíky.
Suchý zips mi sedel viac - dá sa lepšie regulovať veľkosť, je to rýchlejšie, no je to asi otázka osobnej náklonnosti. Manžel patentky odmietol zapínať.
Patentky sú na veky, suchý zips, pokiaľ nie je kvalitný, môže za tri mesiace nefungovať (ImseVimse), kvalitný prežije i samotné vrchné nohavičky.

marta222
25. okt 2012

@behulka ďakujem. Ešte to nie je také akútne, zatiaľ dávam väčšinou nohavičkový sklad, zapnem snapkou a natiahnem vlniaky, keď dám plienku narovno - tak dávam flísové, ale vraj keď začne sedieť, tak flísáky môžu prevlhnúť... No, uvidíme...

baska1
26. okt 2012

prosim ako davate separacky do plienok, doteraz som ich strihala po sirke na polovicu, ale už nemam taký odpad ako ked bol malý novorodenec, tak by som ju davala celu, len sa mi zda, že riadne vytrca z plienky po bokoch:o(

duratlicka
26. okt 2012

Po 2 mesiacoch skusania vsetkych druhov latkoviek,napriek vsetkej snahe sme skoncili na noc na pamperskach☹Asi mam doma cikaciu babiku,zaspala o 8mej,o 12tej sa plienka dala zmykat,plus vycikanie nad lavorom a o 4tej znova precikala asi 16 vrstiev bambusu a bavlny.Skuste o polnoci zaspat,ked sa mrzute snazite na decko navliect 16 vrstiev plienok😀 Som nastvana.

duratlicka
26. okt 2012

@ikuza Ja vzdy na cesty dlhsie ako 2 dni kupujem jednorazovky,raz som skusala cestovat s 20 plienkami a bolo to na nervy.Nieto co na 2 tyzdne.

sonice
27. okt 2012

Dievčatá dajte tip na recenzie mamičiek na jednotlivé typy plienok. Akože 1500 strán prečítať nie je v mojich lenivých silách!!
Našla som tému o plienkach, ktoré sa neosvedčili. Chcem dokúpiť dačo do výbavy ďalšiemu bábätku, ktoré je na ceste. Najmä tip na pulky, bo z BL sú také tvrdé,...
Mám hlavne disany zaväzovacie - tie milujem, pastelky od HD, nejaké bambusky od BL. A tiež mám veľmi rada happy square od tusim baby idea?
Dajte, prosím tip 🙂

juliam
27. okt 2012

@marta222 ja mám loviky na sucháč a spokojnosť.
@sonice štvorce: MaM Happy Square, Kikko bambusové, pulky: Thirsties duowrap, Blueberry coverals, BG Flip, nohavičkové: Bambi Roxy, Tots Bots bamboozle stretch, Anavy; kapsovky a AIO: BG Onesize, Wonderoo, B´bies Max bamboo, TB Easyfit.

sonice
27. okt 2012

@juliam: oukej, pokusím sa to zajtra rozlúštiť, čo si mi to popísala 😀 😀 ďakujem!!!!!

marta222
27. okt 2012

@juliam to sú aké? Ako sa presne volajú? A kde ich majú?

ivanka.7
27. okt 2012

@marta222 loveybums 🙂 maju ich v shope latkovky alebo sa daju objednat priamo z usa 🙂 su rozne druhy, zavisi od toho, na co ich najviac chces - hrubsie, tensie