Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kristy_g
9. okt 2013

@sunsun jj, presne tie bambusove kikko 70-ky sa este chystam doplnit... aj ked tusim prave o nich som citala, ze sa dost zrazia, tak asi ako komu 🙂 a k tomu este par kuskov obrazkovych a myslim, ze budem vybavena 🙂

mary939
9. okt 2013

@kristy_g aby som Ta trosku zmiatla🙂 ja som po rocnom pouzivani kikko lux 70x70 mala z nich handry. Vobec sa mi ako plienka nepacili. MaM 80x80 boli aj po rocnom pouzivani super. Teraz pri druhom babu mi kikko nestacili, vobec ich nepouzivam, dokupila som len MaM a som velmi spokojna. Druhe latkujem od mesiaca a nie su vobec obrovske (asi mam velke deti🙂)

sunsun
9. okt 2013

@kristy_g @mary939 ono je to asi individualne, co komu sadne, ja latkujem od narodenia maleho (prve dva tyzdne som experimentovala aj s jednorazovkami, ale potom som skoncila cisto pri latkovkach).... a najlepsia volba pre mna boli prave bambusove kikko 70 (neviem, ci si ty mala bavlnene al. bambusove)... , tym, ze mam susicku, kupovala som mensie mnozstvo plienok a vzdy rano hodim jednu pracku a potom sup do susicky 🙂 najskor som ich pouzivala ako novosklad, teraz skladam obdlznik a bud ho davam namiesto vkladacky do kapsovky al, davam len pul-ky.... tie MaM 80-tky sa mi zdaju strasne hrube a nevedela som ich pouzivat ako plienky.... su kvalitne a stale su ako nove, ale pouzivam ich na ine ako "plienkove" ucely... 😀

danielle37
9. okt 2013

@sunsun ahoj, a tie kikko 70 si kde kúpila, mne sa pozdávajú all in one. Plánujeme bábo a chcem látkovať tak to študujem ale akosi neviem pochopiť tak asi zvolím all in one a hotovo - tam nič netreba 🙂
a kde nakupuješ gate a plienky?

danielle37
9. okt 2013

@mary939 a kde si kupila plienky MaM? porad prosím

handricky
9. okt 2013

@danielle37 hej, pri all ine one nic netreba, ale moze sa ti stat, ze casom budes musiet dovypchat aj all ine one, lebo ti savostou nebudu stacit.. https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/handri...
inak prestuduj vsetky moje clanky o plienkach, su tak vsetky systemy..
vacsina mamiciek ti aj tak na zaciatok poradi kupit 2-4 ks vrchne nohavicky a do toho skladat klasicke stvorcove plienky (70 na 70 alebo 80 na 80). je to najlacnejsie, najekonomickejsie.. do toho kupit po 1-2 ks kapsovu plienku, all ine one alebo snap in one plienku.. osvojis si systemy a potom dokupis, co ti bude najviac vyhovovat
gate a plienky kupis - profesionali - plienky a prebalovacie potreby - mas tam vyse 10 plienkovych shopov

danielle37
9. okt 2013

@handricky
ahoj,
aká značka je vrchné nohavičky lebo z toho mam gulaš. Zopar starých plienok mám ešte by som dokúpila... ale zasa nie všetky sú kvalitné takže zasa otázka, ktoré plienky si mám kupiť?
no a potom tá kapsová plienka - to je to čo vyzera ako postrihaný uterák?
Ďakujem

a ozaj nejaký profesionál Nitra nie je?
Daniela

mary939
9. okt 2013

@danielle37 asi posledne z Ciech, lebo uz nie su ani tam☹

kristy_g
9. okt 2013

@mary939 ach jaj 🙂 tak teraz si vybrat 🙂 MaM som pozerala, ale tiez som narazila na to, ze je ich problem zohnat... mam tam preto par tych imse vimse na vyskusanie, predpokladam, ze tie by mohli byt dost kvalitne, ale zas ta cena... 😒 na zaciatok sa asi uspokojim s kikko a keby boli fakt zle, tak budem postupne vymienat za nejake drahsie... no je to riadna veda teda 🙂

handricky
9. okt 2013

@danielle37 Pozri si moj clanok o vrchnych nohavickach... su tam niektore zo znaciiek, co su na trhu.. ale vseobecne oblubene su napr.: Bum Genius Flip, Blueberry alebo Bambi Roxy.
Ohladne klasickych stvorcov ti odpovie niekto iny, ja som ich nepouzivala, davala som vkladacky..
Kapsova plienka je druh plienky, myslim, ze nevyzera ako postrihany uterak 😀 , vyzera takto: https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/handri...
precitaj si tie clanky, budes v tom mat jasnejsie.
z NR nie je... ale skus pogooglit, ci tam nemate niekoho (mozno nie je na MK)..

euka210
9. okt 2013

zienky, co mate skusenosti so stvorcami...da sa nieco urobit, aby neboli plienky take tvrde, drsne? Lebo vyprala som teraz pre maleho vsetko a citim vyrazny rozdiel medzi tymi, co som pouzivala skoro 2r a tymi, co boli odlozene a teda pouzivane vyrazne menej, lebo neskor mi stacilo tocit menej kusov. Vodu mame makku, prala som v slize, teraz dlho len v Lovele. Su to Kikko de luxe. Neviem ci nebudu take vadit na novorodenecky zadok.

lenusskaa
10. okt 2013

@22ivanka22 z tychto tvojich spominanych sme mali akurat baba boo, s nimi som bola spokojna, kapsa mala super strih, malej dobre sedela, dnu sa dalo vopchat cokolvek.. original su k nej 2 mikroflisove vkladacky, tie som nepouzivala, nahradila som doma vyrobenymi bambusovymi.. je tu zopar mamiciek, co z nich maju poskladanu celu vybavu.. co mozem odporucit - tots bots easyfit, s nimi som bola najspokojnejsia.. alebo obycajne stvorce prip. vkladacky a na to vrchne nohavicky (BG Flip) - toto sme vynosili najviac 😉

mary939
10. okt 2013

@handricky musim Ti povedat, ze Tvoje 3-vrstvove prefoldy su lepsie ako prefoldy Bambi roxy a lepsie ako drahe Baby idea. Nasaju urcite viac ako spominane. Jedine male minus je, ze sa krutia a niekedy je ich problem poskladat ☹

mary939
10. okt 2013

@danielle37 nekupuj vsetko all in one, casom nebudu stacit. mne osobne sa to potom zle dovypchavalo, radsej zvol stvorce s vrchnymi a kapsovky.

mary939
10. okt 2013

@kristy_g imse vimse mam tiez, nedavam ich sice na zadocek, ale su urcene vyhradne pod hlavicku. su stale makkucke a vyzeraju, ze by mohli nasat viac ako kikko lux bavlnene. mala som aj kikko bambusove, savostou super, len ma odradilo to, ze sa velmi zbehli a pri druhom som ich uz nekupovala. pri prvom ale posluzili.

ivanka.7
10. okt 2013

@mary939 sranda, ze ja mam aj Kikko lux (70x70) aj MaM (80x80) a ano, MaM su lepsie a savejsie, ale Kikko po 17 mesiacoch pouzivania su este stale normalne pouzitelne a myslim si, ze pol druheho dietata este zvladnu 😀

kristy_g
10. okt 2013

a neskusali ste nahodou niektora aj tieto od antonyho? http://www.antonyfashion.sk/406/bavlnena-plienk...

behulka
10. okt 2013

@euka210 pomáha sušiť vonku, alebo žehliť, ak máš čas a chce sa Ti.
@kristy_g Kikko LUx štvorcové sú ok (kupovala som 70x70 a veľkosťou stačili až do odplienkovania). Dve deti po sebe nezvládli, ale jedno v pohode. No nič nie je večné a už som našla aj pár deravých MaM, ktoré sú ospevované ako najnajnaj.
My máme doma mix kadečoho a prebaľujem do tej, čo je v kope na rade. No keby som si mala vybrať, tak pomer kvalita/cena vyhrávajú Kikko Lux (kupovala som eco).
Aj tie Antony vyzerajú gramážou ako vyššia kvalita.

euka210
10. okt 2013

@behulka ved som ich susila vonku a aj som pozehlila, co neznasam a uz som od toho odvykla 🙂 Pomohlo len trosicku. Asi sa s tym vela neda robit ked uz maju jedno dieta za sebou.

handricky
10. okt 2013

@mary939 hmm, tak nemali by sa krutit.. posli mi ich spat. ono, raz sa mi to uz stalo, ked zosivam 3 vrstvy, musim to naskladat. a kedze je to uplet, natahuje sa to.. moze sa stat, ze natiahnem jednu vsrtvu viac alebo menej ako zvysne 2 vrstvy.

nina88
11. okt 2013

Ahojte, prosím vás poraďte mi, včera som si v obchode bola ,,pochytať,, rôzne značky, lebo cez net,to človek tak nevie odhadnúť a som veľmi naklonená k plienkam pop in, máte s nimi niekto skúsenosti?? Mám si kúpiť veľkú sadu za 350 eur (20plienok+6nočných) a budem mať ,,pokoj,, alebo si to mám vyskladať? ale ako? to by som musela všetky vyskúšať. Ach jaj, toľko ich je na výber... ☹

tynamartina
11. okt 2013

@nina88 ja by som určite nekupovala celú sadu jednej značky , nám napríklad Pop in vôbec nesadli a musela som predať aj keď sa mi veľmi páčila.

nina88
11. okt 2013

@tynamartina a čo ti na nich nesedelo?? Aké používaš nakoniec??

tynamartina
11. okt 2013

@nina88 No na malej boli čudné, stále bola hrozne otlačená ´,keď som dala na väčšie tak jej to odstávalo medzi nohami až po kolená. Proste každé dieťa má trochu iné proporcie a podla toho mu plienka aj sedí. Ja používam bum genius, baba boo, bambi roxy aj keď tie nám tiež nie až tak dobre sedia, a ja som veľmi sklamaná Easy fitkami aj keď ich tu všetky chvália mne stále pretekajú, tak neviem

nina88
11. okt 2013

@tynamartina a keby si si mala teraz vybrať, do ktorých by si išla?? Veď musia byť nejaké ,,najlepšie,, 😒

tynamartina
11. okt 2013

@nina88 Podla mňa sú naj strihom aspoň pre nás bum genius a baba boo., len škoda že ich nepredávajú s bambusovými vkladačkami, lebo všetky povymieňať tak cca od pol roka je ďalšia investícia kedže to mikrovlákno nenasaje toľko ako bambus. A nočná jednoznačne bambozoole tots bots je top a babi roxy sú tiež dobré

peluskovo
11. okt 2013

@nina88 nam pop in sadli velmi dobre, maximalna spokojnost so savostou. ak ich nemas strihovo vyskusane este na babatku, osobne by som od zaciatku nesla do celej sady.
na zaciatok by som brala :
cca 40-60 stvorcov
cca 3-4 vrchne nohavicky
cca 4-6 ks AIO plienok.
na doma pre novorodenca ti uplne stacia klasicke storce, babatka piskaju menej a casto, n azaciatoko su zbytocne "velke" AIO plienky. na stvorce vrchne.
mimo domov by som pre jednoduchsiu manipulaciu bravala AIO plienky , ja som si na zaciatok kupila viac druhov a dokupila som neskor tie, co nam sadli.
a po par dnoch latkovania, uvidis, co ti najviac sadne, aky system, aky strih plienocky a potom si mozes dokupit dalsie, ak budes mat potrebu. ja som stvorce davala dcerke do roka a pol na doma, syncekovi do roka, potom uz iba AIO nakolko sa mi pri dvoch detoch nazbieralo cez 19 ks AIO plienok.
na mensie nam dobre sadli napriklad b;bies AIO plienky, alebo anavy easy, alebo wonderoo, aj grovia a na vacsie dietatko strihovo najma bum genius 4.0 - do nich som davala vkladacky z wonderoo / ono dost sme vrcali tak, ze syn mal wonderoo s vkladackami bum genius a dcerka , starsia zase bum genius s vkladackami wonderoo 🙂
pop in zase bola plienocka, ktoru ako jedinu som nemala obavu dat na noc, najma ked sme boli mimo domov a bol predpoklad ze synator cestou domov zaspi, tak aby som mu nedavala na noc nohavickovu , vrchne a este teplaky, tak mal pop in

peluskovo
11. okt 2013

@nina88 skus nahodit link na novo, nezobrazuje ho 🙂

nina88
11. okt 2013

DO kelu. ☹ tak to asi nepojde, ja to vypíšem. Som si priebežne nahádzala do košíka:
2xplienka Bum genius Flip (AIO)+6 vkladačiek,
2x plienka Pop in new gen (AIO)+3 nočné vkladačky,
2x Anavy Easy (AIO) +4 vkladačky,
2x Little Lamb (nohavičkové)-veľkosť 1
1x Ellas House (nohavičková) -veľkosť S
1x Anavy Newborn -do 6kg (AIO)
1xnohavičky Bum Genius-jednoveľkostné
1x vlnené nohavičky Popoliny 3-6kg
separačné plienky Popoliny 120ks,
Podložka na prebalovanie
Bum Genius flanelové obrúsky 24ks
@peluskovo