Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

susul
31. júl 2012

@levice13 ja mam problem s patentkami na zmensovanie, sava cast ma velmi cudnu dlzku a velmi zle sa tam vklada vo velkosi M, suchace su pevne, ale ked maly lezal na bruchu, ked nestvornozil, tak mi pod tlakom prevlhli okolo sucheho zipsu, ale za tu cenu v akcii, je to pouzitelna plienka,ale za povpdnu cenu by som si ju uz nekupila. 😒

strociatka
31. júl 2012

@zfidorka mala spala na boku a pretieklo to v celom okoli nozicky, nepretieklo to len svami, ale ked som dala pulku dolu, tak bolo vidno, ze je vnutri pekene ako keby sucha ta pulka a len v mieste, kde pretekala boli velke mokre mapy ako keby to bolo podtecene, neviem to popisat, skoda, mala som to odfotit, mokre boli nie len svy, ale aj cela pul vrstva v okoli tej nozicky. Nohavicky boli v tom mieste mierne nasiaknute, lebo to bola mala davka mocu, to sa riadne nevycikala, ked sa nic podobne nestane, tak rano mame totalne kompletne premocene nohavicky do poslednej nitky a pulky komplet krasne drzia, tak ja sama nechapem, co sa to vlastne stalo???

zuzanamolnarova
31. júl 2012

@strociatka Len rozmýšlam.......a nemohlo to byť tým že ti malá spinká na boku a cika jej vytečie presne medzi nohavičkovou plienkou. Ciku zastavia pulky avšak tej záťaži nevedia odolať a pretečú?. Aj ja som takéto niečo riešila cca pred 3-4 tyýždňami s tým rozdielom že moja mala na sebe vkladačky pocky od handričky + vlniaky. Prišla som nato že jej táto kombinácia moc pri nožičkách netesnila a v tej polohe v ktorej spala jej cika ani šancu nemala dostať sa ku vkladačke ktorá by tekutinu nasala. 😝

strociatka
31. júl 2012

@zuzanamolnarova aj mna to napadlo, ale v inej pulke (ta ista znacka) ma po noci az uplne rano po cca 10 hod spanku totalne nakomplet premocenu nohavickovu plienku aj s vkladackou a pulka to krasne drzi a teraz len cvrknutie je komplet von? to mi uz nepride nahoda

sonkab
31. júl 2012

@peluskovo tak to nie je nic dramaticke. Po skusenosti s Max Bambou opranej na 60 som cakala horsi vysledok 🙂

m_moni
31. júl 2012

ahojte mamičky mohli by ste mi poratiť chcem používať látkové plienky ale mám v tom trošku chaos neviem sa v tom celkom dobre zorientovať páčia sa mi tie vkladacie plienky, kde stačí vymeniť len časť plienky podľa precikania ale sú tu potom aj kapsové plienky a tie neviem v čom sú iné alebo ktoré by ste odporučili podľa skúseností vy

petah82
31. júl 2012

@m_moni par rad je aj v mojom fotoblogu, aj na ine latkujuce fotoblogy tam najdes odkaz. treba trosku postudovat a potom sa kludne konkretne opytaj na tie, ktore ta zaujali.

peluskovo
31. júl 2012

@susul nam praveze lepsie sedela ta vkladacia cast / chobot / ked som plienocku ondrikovi zmensila na strednu velkost, ohla som tu vkladacku aby bola s tou prisitou castou na tretiny / tj som ohla 2x / a sadlo to ako sa vravi ako r.ť na šerbeľ, ale ako je teraz plienocka nezmenšovana, neviem to zapasovat 😀

handricky
31. júl 2012

@m_moni
1. Mas nohavickovu plienku (ala pamperska) - na nu idu vrchne nepremokave nohavicky.
Ak je nohavickova pocikana, peries celu. Vrchne pouzivas pokial nie su spinave (okadene).
2. Mas akukolvek vkladacku (bavlnena plienka, bambusova plienka, kratka, dlha, tvarovana, cokolvek, stary uterak), na to idu vrchne neprekmokave nohavicky. Najekonomickejsia varianta. Vrchne pouzivas az pokym nie su spinave.
3. Mas AIO /all in one plienku (ta je vacsinou zosita v kope a obsahuje savu vkladacku a vrchnu nepremokavu vrstvu. Ak je pocikana, peries cele.
4. Mas AI2/all in two alebo aj snap in one a ta obsahuje vrchne nepremokave mohavicky a vkladacky sa do nich pripinaju pomocou patentiek alebo sucheho zipsu. Po bode c.2 druha ekonomicka varianta (Bitti d ĺish, Pop In, Gro via)
5. mas kapsovku /vlkladacka sa dava do kapsy nepremokavych nohaviciek. Ak je pocikana, peries cele.
Ty si musis zvazit, ako pohodlne chces mat prebalovanie alebo kolko prachov do toho investovat.
Neznamena, ze draha zostava je ta najlepsia, je to iba o pohodlnosti v prebalovani a komfortnosti. Ale vacsina mamiciek ma v zostave z kazdeho nieco a z niecoho viacej.
Podrobne delenie plienok aj s fotogaleriou najdes aj u mna na oficial web stranke.

juliam
31. júl 2012

@strociatka tie pulky ti pretiekli len raz? možno by si ich mohla vyskúšať ešte raz, či to bola náhoda alebo je tam naozaj nejaká vada...

levice13
31. júl 2012

@zuzanamolnarova @peluskovo @susul @ivanka.7 kočky, ďakujem za Vaše skúsenosti. TB V2 mám, nie som s nimi nejak extra spokojná, malá mi ich zvykne prečúrať, ale ona mi prečúra skoro všetko. asi vyskúšam to ofénovanie lemov na pulkách 😉
@peluskovo moja skúsenosť s Max Bambou, veľmi príjemné na dotyk, dobre sedia, nerobia veľkú riťku, ale mám pocit, že cez to olemovanie mi pretečie cika, ale ako píšem vyššie, moja dcéra ciká veľa. periem ich výlučne na 60-tke po kaknutnutom mi ostávajú fľaky, kaknuté okamžite zapieram žlčovým mydlom. periem v persile sensitive + 2 lyžice PUERu. neviem si predstaviť, že by som to prala len na 40-tke, či by vyšli všetky škvrny. nechápem prečo tie fľaky ostávajú, robím niečo zle?

peluskovo
31. júl 2012

@levice13 mne ak nahodou ostanu flaky, tak po opakovanom prani prejdu. neskusala si davat separacky? inac moj maly posledne dni kakal cele cucoriedky, plienky su modre, teraz sa peru tak som zvedava ...

sonkab
1. aug 2012

@peluskovo @zuzanamolnarova B´bies ma aj nohavickove plienky, zlozenie 50% konope a 50% bio bavlna. Su jednovelkostne - teda od narodenia az po odplienkovanie, vyrobca ich uvadza ako nocne. Zatial sme ich nenaskladnovali, na Sk preferujete bambusove plienky 🙂 , ale ak by bol zaujem, vieme objednat 🙂 Prikladam aj par foto ako plienky vyzeraju

zfidorka
1. aug 2012

@strociatka takto to zvykne byt, ak je plienka fakt uplne nacucana... ako pise juliam, mozno je to len nahoda, ak sa ti to stalo uz predtym, tak asi by som to riskla este raz, aby si si bola ista, ze problem je v pul, a zvazila by som reklamaciu...

zfidorka
1. aug 2012

@levice13 pokakanu plienku je dobre pred potretim zlcakom osprchovat silnym prudom vody, tak zide dole kaka aj vacsia cast skrvny, a tak potriet mydlom...

latkove_plienky
1. aug 2012

totalne vypredajove ceny u mna na stranke 🙂

strociatka
1. aug 2012

@zfidorka tiez som si myslela, ze nahoda. Stalo sa to vsak uz druhy krat. Mam z tejto znacky troje vrchne nohavicky a prepustaju len tieto jedine ☹

handricky
1. aug 2012

@latkove_plienky tak ja uz som si objednala🙂 nie ze by som potrebovala, ale idem robit taky clanok - fotogaleria s popismi a tieto modely nemam🙂. Inak neboli rano este na stranke aj AIO tots bots flexi? alebo sa mi mari? lebo teraz uz ich nevidim v ponuke

zuzanamolnarova
1. aug 2012

@sonkab jééj si zlatá 🙂 bola som na ne veľmi zvedavá 🙂 nakoľko B´biesky majú super AIOky či by aj nohavičkové neboli také suprové a extra savé. Nevieš koľko by vyšli?

zfidorka
1. aug 2012

@strociatka ja by som ich poslala na reklamaciu... alebo mozes este pred tym skusit test, ze das na ne uterak, zacnes liat vodu a uvidis ci ti prepustia...

strociatka
1. aug 2012

@zfidorka skusim ich pretriet lanolinom, vyfenovat a potom skusim ten test

peluskovo
1. aug 2012

mame pre Vas nove PULKY od ANAVY: https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/e90m/an...

tigerca10
1. aug 2012

@latkove_plienky velmi dobra stranka, skoda, ze uz sme takmer odplienkovani a latkovu vybavicku teda uz (pre 2. baby) mame 🙂

latkove_plienky
1. aug 2012

@handricky boli a uz nie su.

@tigerca10 dakujem, specialne dobre su nohavickove bambusove plienky 🙂

behulka
1. aug 2012

@m_moni myslím, že @handricky napísala dobrý prehľad.
Ešte by som dodala, že je fajn myslieť i na to, že nie všetky detičky znesú priamo na tele umelé materiály ako flees či suedecloth, ktorý je v prevažnej väčšine kapsoviek ako vnútorná vrstva. Radšej vyskúšať jednu a keď tak potom dokúpiť.

Možno maminy poradia aj kapsovku, kde je vnútro bavlna či bambus, ja nepoznám.

Celkom podstatné je i to, koľko miesta a kde máš na sušenie. V našom podkroví bez balkónu sa štvorcové plienky sušili na jeseň a na jar, keď sa ešte nekúri celý deň. Nohavičkové a aio by snáď ani za dva dni neboli suché a to by už asi aj smrdeli.

latkove_plienky
1. aug 2012

@behulka ako vnutro? Vkladacky bambusova je pri Wonderoo. Inak vsetky kapsovky maju kapsu zo syntetiky. Jedine, zeby sa vkladacka dala nie do kapsy. To uz nie je asi velmi kapsovka 😅

ivanka.7
1. aug 2012

@peluskovo vyzeraju super, skoda, ze puliek mam dost :D teraz som mala dvoje pulky strcene v prebalovacej taske a vobec mi dva dni nechybali :D

behulka
1. aug 2012

@latkove_plienky myslím práve to vnútro, nie vkladačky, tie by sa keď tak dali vymeniť za iné. Som nevedela, že sú všetky umelé.
A nejaká aio, čo sa "rozoberie" dostatočne na to, aby rýchlo uschla ?

ivanka.7
1. aug 2012

@latkove_plienky prave preto asi niektorym maminam kapsovky nevyhovuju, to tym podla mna chcela @behulka povedat, ze ten material samotnej kapsy je umelina;
Ja som zistila, ze kym narvem do kapsovky co potrebujem, som z toho akurat nervna (smartipants je vynimka, lebo ta ma otvory na oboch stranach, tak sa to robi lahsie). Takze wonderky su zatial odlozene (navyse tam mi je mikrovlakno origos uz malo a bambuska zas velka pre malu, jakziv mi to tam nejde dobre poskladat :D) - este ze mam len dve :p

tigerca10
1. aug 2012

@latkove_plienky ano, mame ozaj rozne...