Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

hoota
24. máj 2012

@vvrka plienky bum hugger uz stay dry vrstvu maju, tam to davat nemusis 😉 ak chces zvysit savost daj este do kapsy navyse nejaku vkladacku, ja davam bambusovu, ale pozeram, ze ty mas este mensie dietatko takze mozno vam postaci s tou original vkladackou, ktora v bum huggeroch je.

lias
24. máj 2012

@ramzesa áno, už som ich začala používať, malá mi rastie ako z vody, doteraz jej boli veľké, teraz má 5,5 kg a je to O.K 😉 Tá bambusová je na nej síce taká mohutnejšia, ale drží dobre. Neviem aké sú to jednoveľkostné a dvojveľkostné, kúpila som ich tu na bazári za 10 € (5 plienok v super stave k tomu 2 vrchné nohavičky, 5 vkladačiek navyše a vrátane poštovného 🙂 🙂 🙂 ) a je na nich M-L.

indys
24. máj 2012

@vvrka a kde je ten navod na cistiacu emulziu od zfidorky? ma to v profile, alebo kde to mam hladat, prip. posles link prosim.

ramzesa
24. máj 2012

@lias jednoveľkostné sú tie 3v1... viacveľkostné sú tie XS-S, M-L... že je viac veľkostí ... Inak vkladačky som mala v každej jednej plienočke aj ja 🙂 .

ramzesa
24. máj 2012

@lias a kolko ma mala mesiacov? 🙂 Moja mala na 2 mesiace ani nie 5 kil, ale ked dam vkladacku do BabyLucy, tak mam pocit, ze je uz nejaka kratka, rozmyslam, ci uz nezvacsit, bez vkladacky je na najmensej velkosti tak akurat.

lias
24. máj 2012

@ramzesa malá mala v utorok 7 týždňov. Tie vkladačky som mala ku každej plienočke + ešte ďalších 5 navyše 😉 Ešte som ich nezväčšila, sú jej zatiaľ dobré. 🙂

ramzesa
24. máj 2012

@lias aha 🙂, ja som si dokupila 6 navyse, ale nejak ich este nepouzivam 😝 . Snad aj na to pride 🙂. A malinku mas fajnu 🙂 .

vvrka
24. máj 2012

@hoota aha. 🙂 moj problem je, ze som nakupila kopec vselijakych plienok a uz ani neviem, ktora je aka. a ktora vkladacka do ktorej patri a z akeho je materialu. 🙂 🙂 asi si budem musiet spravit nejaku tabulku a pouzivat ju ako tahak. 🙂

vavrenka
24. máj 2012

@vvrka 😀 😀 to mi pripomenulo moje zaciatky - dosli mi plienky, ja som ich nadsene vyprala aj vkladacky, vyvesila a ustrnula 😀 , nevedela som ich poparovat, ale kocky mi pomohli fotkami a radami, som si pripadala dost uboho 😉 😎

labutka
24. máj 2012

@evening_star @ivanka.7 ja periem plienky v slize, nic im nieje. 😉 flaky som natierala a zapierala zlcovym mydlom z DMky, tuhe je podlamna lepsie nez tekute, aj ked to tekute ovela krajsie voni.

ivanka.7
24. máj 2012

@labutka ok, pouzivam tuhe, tak snad to bude ok 🙂

hoota
25. máj 2012

@vvrka to je uplne normalne, ja ked som zacinala s latkovkami tiez to tak vyzeralo, ale neboj dostanes sa do toho a zachvilu budes na prvy pohlad vediet co je stay-dry a co neni a ktora plienka je z akeho materialu 🙂

labutka
25. máj 2012

Baby, ked ste vonku pouzivali Medvidka, v com konkretne ste si to nosili? Ciste a pouzite utierky? Rozmyslam nad nejakou plastovou krabickou s dvojitym dnom, igelitove sacky urcite nechcem... Nejake tipy pls? @emjee @zfidorka

baska1
25. máj 2012

dobrý den, rada by som sa spýtala ako zacinajuca latkarka aký je rozdiel medzi stay dry vkladackou a organic vkladackou? A k zadocku babatka ide ta jemnejsia strana tej stay dry, ci to fote? Dakujem velmi pekne

handricky
25. máj 2012

@baska1
pozri o stay dry vsrtve tuto http://sijemeplienky.sk/home/category/stay-dry/.
v praxi to znamena: organic (ak myslis vkladacku bum genius organic) ta ta je zo 100% biobavlny. tu dieta vhlkost citit bude. a nie je to frote, ale flis otoceny hladkou castou von.
Stay dry (ak myslis bum genius) su 3 vrsvy mikrofrote a na tom 1 vrstva suedeclothu. Vsetko su to polyestery - syntetika. Cize v tejto dieta vlhkost citit nebude. K zadocku ide ta jemnejsia strana /semisovy povrch.

baska1
25. máj 2012

@handricky dakujem za rýchlu odpoved, ano, presne som myslela tie bum genius :o)

wewe22
25. máj 2012

ahojte mam otazocku kedy vasi drobci zacali sedet? ja mam pocit ze Bare ta latkovka troch zavadza uz ma 7m a stale poriadne nesedi co vy na to?

zfidorka
25. máj 2012

@labutka ja som nosila v takych zatvaratelnych sackoch 😅 ale ked chces krabicku, tak ja by som skusila nejaku malu uzatvaratelnu, ako sa predavaju na potraviny, s tym ze utierky by som si doma namocila, pouzite mozes hadzat do pul vrecka...

zfidorka
25. máj 2012

@wewe22 moja si sadla sama ked mala 8m, od narodenia bola len v latkovkach

janulkan
25. máj 2012

@wewe22 neboj, ani mne maly nesedi, ale uz pomaly lozi, teda este to len doladuje a az potom z lozenia by si mal sadnut, takze to nejako neriesim a vobec nemam pocit, ze by mu latkovka zavadzala nejako 🙂

handricky
25. máj 2012

@wewe22 ono je to strasne individualne. a ked dieta nie je ako okolite na ihrisku, tak mamicka hned rozmysla, ci na vine nie je latkovka. my sme tiez dlho nic (ani sediet, ani lozit) a potom to slo vsetko strasne rychlo. za tyzden mame rok, este sami nechodime, len pri gauci, zato nas strasne bavi stavat sa a hadzat sa do zadu na zadok, ked uz mame taky vycpaty air-bag 😀

vavrenka
25. máj 2012

@wewe22 neboj, nei je to latkovkou. ma este cas, norma je 8m +-1mesiac, takze ma moreee casuu 😉 , moja sa posadila sama posledny den v 8.mesiaci. a nasa rehabilitacna (cvicievam s malou, je hypotonicka) je unesena latkovkami, odkedy ich pouzivame 😉 😉

vavrenka
25. máj 2012

@wewe22 este- mala ma 11m a este len stoji piri nabytku a veruze sa jwj okolo neho nechce chodit, takze rovbi to, co kamoskina dcera na konci 9m, dalsi kamoskin syn v tomto case uz robil prve samostatne krocky, je to fakt veli individualne, ako pise @handricky

wewe22
25. máj 2012

no ste ma potesili bo moja starsia sedela ako 6m tak uz sa mi to zdal velky rozdiel ale latkovky by som sa asi nedokazala vzdat ja som manus a milujem ten mravcekovsky zadok 😀

indys
25. máj 2012

@vvrka ja som urobila presne to iste. dokonca som mala tu smolu, ze plienky mi prisli, ked som bola v nemocnici a domov sme sa vratili uz s babatkom a plienky mi poprala mamka, takze som z toho mala trochu gulas, ale sadla som si k tomu, vkladacky co neboli oznacene pozrela na internete co k comu patri a tiez som si urobila tahak aspon pre zaciatok

ivanka.7
25. máj 2012

@wewe22 a ved kedysi to deti ako robili, ked boli vsetky v latkovkach? 🙂 moja posledna sestra zacala chodit ako posledna z nas (par dni pred dovrsenim 11teho mesiaca) a ako jedina bola v jednorazovkach, my s mladsou sestrou sme chodili skor a obe sme boli latkovane 🙂

lyongirl
25. máj 2012

@wewe22 ja ti neviem, ale začali sme látkovať po tom, čo malý už sedel a aj štvornožkoval a niekedy som veru mala pocit, že tou "nošou" medzi nohami to zvláda horšie, ako v jednorazovke, ale presne ako píšu baby, povedala som si, že niekedy boli všetky deti v látke, ale občas naňho pozerám a aj tak mám stále ten pocit, že v jednorazovke je všetko oveľa ľahšie, ale už sa naučil aj v látkovke perfektne sedieť, behať, stavať...

zuzanamolnarova
25. máj 2012

@lyongirl ktoré by si radšej odporúčila TE2 alebo max bambou? 🙂

peluskovo
25. máj 2012

@wewe22
pri viki sme zacali latkovat od cca 6 mes, kym sme presli komplet na latkovky / nonstop den noc/ tak presli asi 2 tyzdne / kym dosli vsetky plienocky / a motoriku mala rovnaku pocas tych 2 tyzdnov ci mala jednorazoku ci latkovku.