Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
4. sep 2012

@rolla20 ano, ked su suche

peluskovo
4. sep 2012

@zfidorka nemam odsledovane, no ked susim dnu , niekedy su jemnucke, inokedy tvrde a to iste plati aj pri suseni vonku... osobne si myslim, ze to niekedy prezeniem s praskom a vtedy mozu byt take " pretazene praskom "

peluskovo
4. sep 2012

@rolla20 ked ich vesam, ich ponatahujem a potom po vyschnuti podla potreby.

lienka1411
4. sep 2012

@myska2233 môžem sa spýtať, tá stay dry vrstva - to je vkladačka? a aká? ďakujem

zfidorka
4. sep 2012

@peluskovo ano, aj vela prasku sposobuje tvrdnutie...

chichinka
4. sep 2012

@peluskovo Kati v akom prasku peries plienky? ja som pouzivala tots bots a miocare, potom som presla na persil sensitive...a teraz sa mi mina a rozmyslam ze co 🙂 sliz nie je nic pre mna ani orechy 😅

myska2233
4. sep 2012

@lienka1411 áno je to vkladačka..."stay dry" znamená, že dieťatko má pocit sucha...čiže dáva sa skôr ako doplnok ale sú rôzne druhy, záleží od výrobcov...

peluskovo
4. sep 2012

@chichinka periem uz od zaciatku, tj cez 2 roky v lovele

ianitka
4. sep 2012

@chichinka
@leishmania
ja tiez na noc davam jednorazovku - niekedy v noci prebalim (kvoli smradu 😀 ) a to dam vacsinou Max Bambou a v pohode, ale vecer som sa este neodvazila dat latkovu.

Aj ked mam pocit, ze nastal cas 🙂
Ale akosi neviem ake vybrat na noc a tak to odkladam a odkladam - asi kym sa mi jednorazovky neminu. 😝

ianitka
4. sep 2012

Baby, skusal niekto Pop In New Gen s tymi navliekacimi vkladackami na noc ?

nenocka
5. sep 2012

@ianitka myslím, že Katka @peluskovo dáva sem tam pop in-ku na noc 😉 ja som tam minule len tak zo zvedavosti narvala 😀 wonderoo vkladačku+tenkú LL (lebo tú originál nočnú nemám) a noc dopadla super, takže smelo do nočného látkovania 😉

dadenka1
5. sep 2012

@ianitka ja ich používam a sú super

peluskovo
5. sep 2012

@ianitka u nás jediné kapsovky čo potiahnu noc / pišká v noci a ešte nadránom / sú little lamb s bambus vkladackou od wonderoo a pop in new generation, tu davam ale bez tej nocnej vkladacky navyse, kedze nam postacuje a nemam rada objemne plienky.

tasiko
5. sep 2012

Ahojte, chceme zacat latkovat. Zatial mame kupene 2x baby lucy organic, 2x kapsove a chcem este dokupit podla toho co mi bude treba IB aio alebo sio, tutto a vkladacky do nich.
Na noc budeme davat este jednorazovu. Mala ma nieco cez 8kg, ktore by ste mi este odporucili? Neviem si z tych plienok vybrat je ich neurekom, - dakujem velmi pekne za akukolvek radu!!!

peluskovo
5. sep 2012

@tasiko
pri dcerke sme zacali od polroka latkovat a to takto:
na doma vrchne nohavicky flip od bum genius, do nich obycajne socik stvorce, ked bola u babky, tak miesto socik stvorcov som davala original vkladacky stay dry od bum genius / kupis sadu vrchne + vkladacky /
na von, k doktorovi a pod nase najoblubenejsie kapsovky a AIO plienky: kapsovka bum genius, wonderoo kapsovka, little lamb kapsovka , tie su so stay dry, s bambusom pri pokozke easyfit V2 / V3 ma uz mikrovlakno nie bambus , ale mamicky si aj tuto novsiu verziu velmi pochvaluju /, pop in new generation a aj bumkins nam vyhovuju.
na noc som davala nohavickove plienky a na to vlniaciky.

andulqa
5. sep 2012

Ahojte 🙂

mate niekto skusenost s anavy vrchnymi Pul nohavickami, strasne sa mi paci jeden vzor co maju v obchode 😅 😀 ja zatial len tak pozvolna nakupujem vybavu, pulky este nemam ziadne a tieto mi padli do oka 😀 😅

peluskovo
5. sep 2012

@andulqa skus sa opytat aj na ceskom modrom konikovi

andulqa
5. sep 2012

@peluskovo dakujem, to mi nenapadlo, idem tam napisat hned 🙂

peluskovo
5. sep 2012

@andulqa
my sme ich naskladnili, no nemam odskusane, ak chces, mozem ti neskor pofotit ako vyzeraju zvnutra.

tasiko
5. sep 2012

@peluskovo dakujem ti velmi pekne za odpoved...neni mi jasne,chcem sa vyhnut vrchnym nohavickam nakolko dcerka je nervozna z viac vrstiev na sebe,a kapsove vrch je nepremokavy? nam objddnany jeden vrch minky a druhy pul.ja som z toho este taky blb 😅

peluskovo
5. sep 2012

@tasiko kapsove plienky a plienky vsetko v jednom su take, ktore nepotrebuju vrchne nohavicky. sacia cast je zosita spolu s nepremokavou vrstvou dokopy. jediny rozdiel je v tom, ze kapsove maju tieto dve casti pri chrbatiku nezosite, cim vznika kapsa z ktorej pred pranim vyberies vnutro aby ti plienka rychlejsie preschla. po prani ho tam da s dnu. Nove typy AIO plienok sice maju tiez uz aj kapsy, ale to vnutro sa neda vybrat von uplne, len ho vytiahnes, a na jednom konci ostava prisite spolu s plienkou.... pri oboch plienkach ked babo plienku znecisti, menis ju celu, nie iba cast..... pisem ako tatar, ale hadam pochopis, ak je to nezrozumitelne, poslem aj foto ak by si chcela

tasiko
5. sep 2012

@peluskovo dakujem, takze su nepremokave ale ked mi zakaka treba samoska oprat cele. Tomu rozumiem. Ak mi zacika, treba oprat vlozku iba-podla toho ci je iba ta zacikana alebo cela plienka- kapsove predpokladam ak zacika tak treba cele vyprat,lebo zacika aj tu cast kde je vlozka pod kapsou...?
Pozeram,ze asi mate obchod s plienkami,da sa u vas aj objednat?pisem z mob tak nemam batku pozerat a je mi to strasne pomaly,hned ako pridem dom pozriem pro obchpd.
A este: ked si kupim itti bitti aio alebo sio alebo tutto a do nich vkladaccky dostattocne mnozstvo,mozem pouzivat iba tieto plienky???dakujem ti!!!

keziah
5. sep 2012

@tasiko vstupim vam trosku do debaty. itti bitti SIO maju sice velmi sikovne riesene vymienanie vkladaciek, avsak strih nemusi sediet kazdemu- plienocka je uzka medzi nozkami, osobne sa mi zda byt trosku menej spolahliva. Anavy easy sa mi zdaju byt v tomto dost podobne. Na tvojom mieste by som nesla vo velkom do jednej znacky, skus ich viac. Pripadko najprv mrkni do bazaru, skus viac druhov, uvidis, co vam bude sediet.

tasiko
5. sep 2012

@keziah hej citala som, a co tutto? Nechcem ist do jednej plienky,Le tieo splnaju teda viac poziadavok,preto som sa pytala... Vies mi navrhnut alternativy IB tutto alebo aio/sio??? Dakujem ti,zatial som novacik,takze sa moc nevyznam.mala cika menej lebo odmieta caje a vodu,pije iba mlieko 2xdo dna to su najvacsie davky,kaka tak 2x denne raz tuhsie raz poloriedke

keziah
5. sep 2012

@tasiko obavam sa, ze neviem, mam skusenosti iba s itti bitti sio a anavy easy. z kapsoviek bumgenius, little lamb a blueberry (tie vsetky su fajn). Inak tocim doma site plienky.

baska1
5. sep 2012

este sme to sice neskusali aj prakticky, ale ak by som dala kikko stvorec narovno do Flipiek pod tie zaklapky, nie je to prave na skodu, že sa mi tie zaklapky rychlo znecistia?

handricky
5. sep 2012

@tasiko KAPSOVKA sa sklada z vonkajsej nepremokavej vrstvy:
1a, vacisnou polyesterovy uplet laminovany polyuretanom - PULKA
1b, alebo minky (co je polyesterovy uplet s dlhsim chlaptym vlasom) laminovany polyuretanom.. z minky pul sije napr. bitti dĺish
a vnutorna dotykova strana je
2, vacsinou stay dry vrstva (teda zadok v suchu) z polyesteroveho microfleesu
2b, alebo suedeclothu (tiez polyester ale jemnejsi - jemne cesany)
Medzi vonkajsou a vnutornou stranou je KAPSA do ktorej sa vklada vkladacka. Ta moze byt z roznych materialov prirodnych (bambus/biobavlna a pod) alebo syntetickych (polyesterove mikrovlakno). Mikrovlakno velmi rychle schne ale nenasaje tolko ako prirodne materialy (hlavne ked su deti vacsie a viac cikaju), cize aj toto si treba zvazit pri vybere kapsovky.

AK JE POCIKANA, peries ju celu

Napr.:
Obr.1 - Wonderoo kapsovka ma 1 mikrovlaknovu vkladacku z 3 vrstiev a 1 bambusovu z 2 vrstiev (po poskladani na tretiny mas 6 vrstiev bambusu)
Obr.2 Bababoo ma 2 mikrovlaknove vkladacky, kazda z 3 vrstiev mikrovlakna

handricky
5. sep 2012

@tasiko AIO plienka - teda plienka vsetko v jednom je zase z jedneho kusu. Niektore su zosite v kope, takze dlhsie schnu, niektore maju sacie jadra prisite z jednej strany, takze sa daju povytiahnut a lepsie schcu. Vacsina ma sacie jadro z mikrovlakna /polyester. Niektore najdes aj s prirodnymi materialmi.
pr: Bum Genius Freetime s mikrovlaknovym sacim jadrom a stay dry vrstvou na vrchu
AK JE POCIKANA, peries celu

SIO mas este Pop In New Gen (a vymienas len sacie jadro - teda vkladacky), gatky peries az ked su spinave.

Itti Bitti Tutto jednovelkostne maju tak komplikovanu vkladacku (kym ju zopnes), ze ta z toho slak trafi🙂
Pri dcere 11 mes starej by som sla radsej rovno do L-ka, savostou su dobre (je tam 8 vrstiev bambusovo/bavlneneho flisu) a na vrchu stay dry vrstva. Akurat ze uzke. A max. by som si kupila 1 ks na skusku🙂

tasiko
5. sep 2012

@handricky Aha.uz tomu rozumiem-ako tak. Si strasne zlata dakujem ti za vysvetlenie,este aj s obrazkami si si so mnou robila starosti 😠 co uz ked som taka blbana 😀
Dakujem!!!! Takze vlastne kapsovky periem cele.
A je taka plienka,ktora sa nemusi prat po kazdom pocikani,ze sa iba menia vkladacky- pokial nezasiahne celu plienku?A ze ju operiem raz za dva-tri dni?
Asi iba nohavickova plienka,ze? 😅
Pozeram ze ty sijes,kamoska mi aj hovorila ze si velmi ochotna.idem hned pozriet obchodik. 🙂