Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

behulka
7. dec 2014

@hermiona368 nepomáha dávať čo najtenšie plienky - buď len štvorcovú poskladanú na obdĺžnik alebo väčšiu vkladačku, či je to pri všetkých plienkach ?

hermiona368
7. dec 2014

@behulka dakujem za odpoved. No ja si myslim ze ho odrali bambiroxy vrchne. Mam ich uz rok a zda sa mi ze stvrdli tie gumky. A vyskusam veru davat len cisto stvorec. skor mam pocit ze je to pri viasvrstvovych. Ste mali tiez nieco take ? nechavam ho o najviac rozbaleneho a dneska som mu tam dala nechtikovu indulonu. Ono ta kozicka je taka jemnucka strasne. Ma to cervene, potom sa mu tam spravia take suche mapky a zase cervene a stale dokola :(

manee
8. dec 2014

Žienky mám otázku akú vlnu kúpiť, ked chcem uštrikovať vrchné nohavičky. Viem, že musí byť merino. Len neviem, výrobcu ani názov. Vdaka

behulka
9. dec 2014

táto je výborná, aj cenovo:
http://www.detivbavlnke.sk/detivbavlnke2/eshop/...
Jedno klbko stačilo na dvoje maličké alebo na 1 a pol veľkých.

manee
10. dec 2014

@behulka vdaka

euka210
10. dec 2014

@hermiona368 bambiroxy aj mojho otacali na chrbte. Len mi tak hned napadlo...suche, cervene...nemoze to byt atopicky exem? Starsi mal (este ma) a zacinalo to podobne na zadku. Na cervene ja davam sudokrem, on to vysusi a ked je to rovnake ako ostatna farba koze, premastit napr. Excipialom.

euka210
10. dec 2014

potrebovala by som poradit...koncia mi vrchne Haipa-Daipa, ktore su fajne siroke na nocne plienky. Su nejake aj ine siroke aby mi tam vosiel vypchaty Bum huger? Paci sa mi Anavy pul aj so zaklapkami a teda boli by aj na den ale neviem ci su dost siroke. Bambiroxy su siroke ale maju pevne gumicky.

hermiona368
11. dec 2014

@euka210 mohol by to byt aj ten ekzem. On ma take male fliacky na nozickach.Pediatrcika povedala ze to ma len take male suche ekzemy. Presne ako pises, tak som to robila na zaciatku. Len excipial som nemala, to ma nenapadlo. Davala som mu ta infadolan, tiez tak premastuje. A zacala som mu tam davat biolapmu. len tym ze je to presne v tom okraji plienky na stehienku tak sa mu to horsie hoji. A co vam ten ekzem zhorsovalo ?popripade nieco overene co ho vyrazne zlepsilo. dakujem.
A ja davam na noc bamboolik vrchne gatuse, tie su makke. Alebo blueberry tie su obrovske podla mna.Tie plienocky co davas nepoznam, ale ja davam little lamb, bambiroxy a bamboozle.

manee
13. dec 2014

Na atopický mám overenú linolla olej do vody.
A anavy sú štíhle plienky, takže na noc ako vrchné skor nie

euka210
13. dec 2014

@hermiona368 co urcite viem, ze nam zhorsuje exem, je horuco, ked je prehriaty, ze je prekurene, lebo my mame chladnejsi odchov 🙂 Jemu sa vyhadzuje na lickach. Ked je cerveny davam sudokrem, vtedy sa nesmie premastovat, co som zistila dost neskoro. Ak je dost suchy a aj cerveny, tak tam bud biodermu PO zink alebo eucerin atopi control na akutnu fazu, a na to sudokrem. Su to drahsie 13e maste.
Na premastenie vecer ci na suchy ale nie cerveny exem davam ten excipial. Nam to funguje, na jar som zrusila kortikoidne maste ktore to ani nelepsili a teraz to je celkom stabilizovane, hoci niekedy trva dlhsie kym sa uplne zahoji.

handricky
19. dec 2014

@euka210 anavy su pomerne siroke vrchne.. na nohavickovu v pohode.. teda aspon tie co som mala..
anavy uzke su SIO plienka - tieto su ako bitti d lish. ale nie vrchne - tie su fakt sirsie.
To bambi roxy su proti nim uzke /aspon tato tretia generacia vrchnych bambi roxy.
tuto v clanku su miery a je tam aj video
https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/handri...

inak dobre vrchne na noc na nohavickovu su aj blueberry

vavrenka
7. jan 2015

kocky, vedeli by ste mi porovnat pulky bg flip, thirsties a bamboolik? mam doma kopec roznych vkladaciek a 14m synceka. popr. dajte dalsi tip na vrchne nohavicky vhodne na vkladacky pre uz chodiace dieta (vlnene mam, idem predat, nemoze ich nosit, je alergicky)

sunsun
7. jan 2015

@vavrenka flipky su jednovelkostne, thirsties su dvojvelkostne (ja som mala len tu prvu velkost), pacilo sa mi u nich viac, ako mali riesene nozicky, pre male dieta super..., kedze ty to chces pre vacsie, tam si myslim, ze je to jedno, pre ktore sa rozhodnes...,ja som pouzivala flip, bola som spokona, ale za 1,5 roka latkovania sme znicili 4 ks , jedny zacali pretekat a 3 maju uz tak roztahane gumicky okolo noh, ze pre dalsie dieta budem musiet opat kupit nove..., s bamboolik skusenost nemam...

vavrenka
7. jan 2015

@sunsun o tych flipkach som pocula, ze mozu prevlhnut okolo lmov a aj ta zivtonost, vraj nie je uplne ok.. asi vyskusam tie bamboolik, sama som zvedava

oskvarka
7. jan 2015

@vavrenka mne flipky obcas prevlhuju okolo lemov ale to len v extremnych podmienkach a zataziach.. inak na bezne denne rychle pouzivanie ked su vlniacky na snure su to pre mna tie naj ... su aj pohodlne pre babo nikde neotlacaju ... 🙂 ... a ja som o zivotnosti prave pocula ze vydrzia dlho... ale okrem nich mam len BL a BR tak nemam moc s cim porovnavat 🙂

trulka999
8. jan 2015

@vavrenka ahoj, no ja mám flipky aj bamboolik a rozhodla som sa pre bamboolik, nám najviac vyhovujú. a sú super úzke medzi nožičkami.

vavrenka
8. jan 2015

@trulka999 a mas na suchace alebo patentky? ja by som skor brala na suchace, mala som plienky na patentky a zle sa mi to nastavovalo, i ked esteticky sa mi viac pacia...

trulka999
9. jan 2015

@vavrenka suchý zips je lepší 100 percent.

vavrenka
9. jan 2015

@trulka999 dnes som si to len potvrdila. skoro so stratila nervy, ked osm svojmu zivemu syncekovi davala patentkovu b´bies, a aj tak mu nesadla, tak ako som chcela 😝

trulka999
9. jan 2015

@vavrenka no presne, súcitím 🙂 malá má 8 mesiacov a tiež mám čo robiť s patentkami, idem akurát hodiť do bazáru aj AIO bum geniusky .

zarica
11. jan 2015

ahojte baby, prosim mohli by ste mi poradit aky prefold vkladacky su naj na dovypchatie nocnej nohavickovej plienky... celkom sa mi pozdavala babyidea ale nejak je vsade vypredana... dakujem za rady 🙂

lvka
11. jan 2015

Ahojte, potrebovala by som poradit... Chcela by som latkovat ale neviem sa nikde dostat k takym sikovným zrozumitelnym "radam" co vsetko potrebujem napr pre novorodenca... Kolko kusov z coho, atd.. Viem ze ked ziskam prax tak budem vediet dokupovat, ale vedeli by ste mi prosim poradit ako zacat? Dakujem 🙂

behulka
11. jan 2015

@zarica tieto vyzerajú veľmi fajn, naviac sú lokálne: https://www.modrykonik.sk/shops/plienky/ugw6/ba...
@lvka ja som mala pri deťoch na začiatku cca 40 štvorcových plienok, pár vkladačiek z bambusu a troje vrchné nohavičky. Prvé mesiace mi to stačilo.

lvka
11. jan 2015

@behulka dakujem velmi pekne 🙂 tak som sa trafila 🙂)))) dnes som to tak objednala

oskvarka
12. jan 2015

@lvka prve mesiace som využila bambusove male vkladačky baby lusy, štvorce mala som aj bambusove aj obyčajne kikko lux... aj tie aj bez vkladačky malemnu vtedy stačili neskorej už len spolu s vkladačkou, bambusove stačia doteraz, a osvedčili sa mi flisove vrchne gatulky.

limoni
15. jan 2015

Dievcata, potrebujem radu, prosim Vas ake dievcenske leginky su dostatocne siroke, teda dost elasticke na latkovku, mala ma 8 mesiacov, chcela som nejake kupit, no tie co som videla mi prisli dost uzke, teda do niektorych by som ju aj obliekla, no pri sedeni by to isto bolo napraskane, dakujem, pa

zdejko
20. jan 2015

@manee a nevedela by si mi poslat postup na tie strikovane merino vrchne nohavicky? dakujem moc! 😉

manee
21. jan 2015

@zdejko pošlem

zdejko
21. jan 2015

@manee super, velmi pekne dakujem! 😉

manee
21. jan 2015

@zdejkohttp://strihplinky.xf.cz/Alciny_vlnacky.html