Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

milvasik
24. sep 2010

@emjee Dakujeeem, kukam, ze som napisala ssuper vetu, ze ako avivaz nemusim pouzit nic-cize ked dam prasok, viem, ze avivaz nie, ani namiesto nej nic. Jednoducho plachani bez avivaze. Aha, takze ak tam budem mat bambus, tak ocot radsej nie, ok.

brinzulka
24. sep 2010

@brisilda studena, ak sa nacika, nesaje vela...varianta, ked nie su peniaze...alebo chvilu predtym ako idem von...ale to uz dam radsej na tu chvilu nejaky stvorec do IB

ked tak.. tak od nich mam oblubene velurky 🙂

brisilda
24. sep 2010

@brinzulka dik za info ja som skusila kupit aj neke lacnejsie az viem aky je rozdiel medzi drahymi a lacnymi plienkami a je veru obrovsky no ked budeme mat ocistovaci den tak budu super 😀 no tak ci tak 2 ks som sa rozhodla posunut dalej 😀

brinzulka
24. sep 2010

@brisilda ja mam 4....dorazime 😀

brinzulka
24. sep 2010

inak sem moc nechcem chodit...lebo sa tu potom namotam na nove plienky a to moj mm nezvladne 😀

brisilda
24. sep 2010

@brinzulka nooo ved aj ja som uz obmedzila navstevu latkarok 😀

anlu
24. sep 2010

@izabelkak ano frosch som mala len som si nebola ista ci je eko, tak sa vratim k nemu, pekne mi vsetko vypral... dakujem za typ.

ja mam fuzzi bunz jednovelkostnu tak asi preto je ok a presne moja kamoska co jej preteka tak ma tu inu asi Lko... az som isla pozriet na kolko je na mojej, ja mam na 60 prat. A bambusovy stvorec davam na vkladacku, cize ked ju ma na ssebe tak je najblizsie k telu, mam pocit ze lepsie tak saje. Uz ju mala aj na noc a v pohode vydrzala.
Mne zase niekedy pretecie ina plienocka Upsy Daisy, neviem ci taku niekto mate, je kapsova a ked sa Olivka trochu viac povrti, hlavne ked sedi tak jej pretecie. No je mozne ze je to tym mydlom. Uvidim ako sa bude spravat ked budem prat v niecom inom.

@brisilda ja mam dve BL clasic a pouzivam ich hlavne vtedy ked viem ze bude kakat alebo ked ju musim prebalit ale viem ze o 1-2 hodky pojde spat, cize ju budem musiet znova prebalit. Menej saju ale zase rychlo schnu. Ja ich mam celkom rada.

katka888
24. sep 2010

my mame taky pokladik toto obdobie. stalo sa mi uz 3x ze zaspala v BG flipkach, raz dokonca v BG flipkach so socik stvorcom a nastastie celu noc nemala napiskane, az nad ranom sa vypiskala, takze nebola dlho v mokrom . 🙂

anlu
24. sep 2010

@emjee a co urobi ocot s bambusom? cize ked periem vsetky spolu tak radsej ani ocot nedavat?

emjee
24. sep 2010

@anlu vyzerie ich 😀 nie hned, ale po case

katka888
24. sep 2010

@anlu
ja periem vsetky plienky naraz na 60 s lovelou bez avivaze a bez octu

anlu
24. sep 2010

@emjee cize radsej ocot nie... tak iba pripravok na pranie a nic viac? Stale som davala ocot ale zo zaciatku som mala len bavlnene a nejako ma to nenapadlo ze bambus to moze inak znasat 😕

anlu
24. sep 2010

@katka888 noooo tak sliz miniem len na nase oblecko ocot na cibulku a hotovo 😀 😀 😀 😀 tak dobre ze som sem nakukla, este by som znicila plienky skor ako ich nebudeme potrebovat 😲

katka888
24. sep 2010

@anlu
k slizu sa neviem vyjadrit, este som ho nerobila

anlu
24. sep 2010

@katka888 ja ho pouzivam od kedy sa bambula narodila, cize asi rok a pol, vyperie super, nemame ziadne flaky na plienkach ale asi naozaj je skor na bavlnu, lebo ked periem ponozky tak vydno ktore nie su cista bavlna alebo ktore su z nekvalitnej bavlny... Ale vypral mi flak ktory bol na plienke, co som kupila bazarovu. Raz za cas som pouzila frosch pre zmenu.

katka888
24. sep 2010

@anlu
ten frosch asi vyskusam, uz som o nom pocula tu na fore 😉

anlu
24. sep 2010

@katka888 podla mna uzasne perie, aspon moje pradlo aj plienky 😀 tak urcite bude dobre prat aj tvoje, len raz sa mi stalo ze som ho dala asi viac a nevyplachlo ho dobre a tak cudne mi pachli plienky ale Olivka nemala ziadnu reakciu, nastastie. No zacnem ho aj ja pouzivat znova a maju ho aj v Bille ale neviem ci je rovnaka cena, musim pozriet, ale zase v DM sa da vyuzit zlava 😀

izabelkak
25. sep 2010

kočky len ten frosch kúpte ten aloe vera, lebo on je aj citrusový a ten na bambus zase eee...

katka888
25. sep 2010

@izabelkak
aha, diky za info 😉

izabelkak
25. sep 2010

@katka888 nie je za čo, v DM je v takom náhradnom, uzatváracom 2 litrovom balení takže je aj fajn že nemusí človek zakaždým kupovať plastovú flašu, teda aj tento obal je z plastu ale myslím že je ho použitého menej ako pri klasických flašiach, ja mám obal z ecoveru čo som mala volakedy a tam si doma prelievam...
čo sa aviváže týka - používam na oblečko keďže periem v orechoch aby trochu voňalo, tak som mala teraz frosch mandlovú a teda vobec neodporúčam, tá aviváž je strašne hustá a aj keď som jej dala viac vobec som ju necítala, resp. mi dokonca smrdela... tak som teraz kúpila ecover snáď budem spokojnejšia...

inak @och tu písala že v rakúsku ho kúpila lacnejšie, neviem ja som nepozerala vždy zabudnem čo chcem keď tam ideme🙂

katka888
25. sep 2010

@izabelkak
diky... hmmmm, my mozme ist do rakuska tak prstom na mape..... 😀 😀 😀 z nasho dalekeho vychodu 😀 ale mozno madari by mohli mat za hranicami, uvidime 😉

zojec
25. sep 2010

citam, ze sa bavite o prani... vraj ani ecover nie je bohvieco na bambus, tiez tam je nieco citronove.. ja som doteraz prala v nom na striedacku s persilom... lovela mi smrdi.. :(
@izabelkak ecover avivaz mozem odporucit, vonia krasne.. sem tam pouzivam na nase pradlo, ale uz som odvykla pouzivat avivaz.. skusim pre zmenu aj ja ten frosh

majkafer
25. sep 2010

Dievčatá a máte niektorá prerátané, na koľko víde základná výbava látkových plienok? Najprv by som kúpila pre novorodenca potom dokupovať, alebo treba už kúpiť a vyskúšať rôzne?

emjee
25. sep 2010

@majkafer najprv sa treba rozkukat, lebo je vela druhov
potom sa treba rozhodnut (napr. ze pre novorodenca stvorce a pulka, pre vacsie dietatko nohavickove a vlniaky)
potom si zostavit zakladnu vybavu a nechat nam ju tu skritizovat 😉
a potom postupne zacat nakupovat
ked zacnes napr. stvorcami a pulkami, tak pre male babo bude pociatocna investicia 100-150 eur, potom budes dokupovat

limoni
25. sep 2010

@katka888 a ostatne dievcence, teda periete naraz vsetky plienky, znamena, ze spolu aJ PUL-ky, aj bavlnene, aj bambusky?
lebo ja som zatial oprala, este nove teda, osobitne bambus spolu s bavlnou a osobitne PUL-ky, lebo na nasa pracka ma program bavlna a program syntetika, okrem inych programov samozrejme, tak ak by som ich prala vsetky spolu, tak ani neviem aky program mam nahodit 😒
no super, o tom ecover, ze tam mam nejaku kyselinku citronovu som to ani netusila: Bambusovému vláknu neprospievajú kyseliny, preto nepoužívajte žiadne pracie ani čistiace prostriedky s obsahom kyseliny (Ecover, ocot, kyselina citrónová a pod.)!

emjee
25. sep 2010

@limoni kludne na program bavlna (to je dlhy program - trva dlhsie ako program syntetika) a vsetko spolu (okrem vlnenych veci samozrejme)

prsky
25. sep 2010

baby, ktore ste si plietli vlniaciky, mali ste cistu ovciu vlnu? odkial ste kupovali? dik

divoska
25. sep 2010

tiez periem skoro vsetko stale na bavlnu. tych par puliek a bambusov to nezabije.

baskaj
25. sep 2010

@prsky - z plienocky.sk

zojec
25. sep 2010

urcite to musi ist na bavlnu a dlhy program.. lebo po case zacnu plienky posmrdkavat, ked sa dostatocne nevyperu... tiez periem vsetko spolu.. ale napr. ruzove flipky mi pustili farbu.. biele pulky a suchace na nohavickovych ostali ruzove.. :( ale len na prvy krat chvalabohu!! tak pri farebnych a tmavsich plienkach pozor aby nepustili farbu