Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
17. dec 2010

@milvasik vsetky deti zo zaciatku pri prebalovani grckaju.. hlavne ked maju plne brusko.. mne tiez hovorili prebalovat pred kojenim, ale sak to bolo jedno, prebalovala som min . 15x denne , cize skoro stale 😀 ked jej trosku spevni zaludok tak to prestane,.. a ak je to len raz za den, tak to neries.. aj moja ked sa preje aj teraz este grcka a to ju nemusim ani prebalovat.. a este jedna rada.. skus pouzivat po kojeni misku na odchytenie kaky.. ak vies ze kaka vzdy vtedy..usetris plienku a aj brusko 😉

nattou
17. dec 2010

ahoj maminy, chcem poprosiť o radu...vážne začínam uvažovať o tom, že prejdem s druhým bábom na látkové plienky, lebo s prvým synom bol pri jednorazových stále nejaký problém so zápalmi, exzémami, vyrážkami, vystriedali sme hádam všetky značky...no, a teraz mám ten problém, že sa v téme látkových vôbec neviem zorientovať...vrchné, tvarované, kapsové, viacvrstvové atď...no hotová veda. Nemáte prosím kontakt na nejakú "plienkovú" poradkyňu? Ak si nájdete čas, napíšte mi prosím IP. Ďakujem. 😅

lulukn79
17. dec 2010

@milvasik tak ako pisala @avila ak negrcka casto a prospieva tak to asi netreba riesit. moja mala ma dni ked negrcka vobec a niekedy niekolko x za den. oni tie deticky nemaju este celkom tu mieru v jedeni 😉 a ved aj my to niekeky prezenieme a je nam zle no nie 😀

limoni
17. dec 2010

@izabelkak maly ma 2 a pol mesiaca a v noci uz nakaka, zato rano hned da aspon dve davky, aj by som skusila to odchytit, no len co sa ja preberiem uz je nalozene
do hambaca uz davam len twofold, najprv som davala prefold, lebo som len testovala ako saje hambac, az teraz som si ho kupila 😉
ja som myslela, ze kupim tie longies a uz nedam pyzamko, no este uvidim, cez den davam anavy vlniaciky

@behulka dakujem, ale pliect neviem aj som amla velke oci, ze na materskej sa naucim mnoho veci a medzi nimi je aj pletenie

cinocka
17. dec 2010

@milvasik - tak my sme si doslova pregrcali prvych cca 5 mesiacov...uz som bola na prasky z tolkeho prezliekania (aj 5-6x) ☹ ale Timik jedol a a aj teraz je strasne "pazravo", tak to bolo tym...teraz ked uz papame prikrmy , je to uz super 😵

milvasik
17. dec 2010

maminky, dakujem vam, ste ma upokojili s tym grckanim, ja viem ze je to normalne u babiniek, ale ked toto byvaju strasne sable az cez nos a kvanta mlieka naraz-teda cely obsah co vypije. Ale sak prospieva az moc, ma skoro mesiac a kilo uz pribrala, aj je to na nej vidno.Len som sa bala, ked nie som pri nej, aby sa zvratkami nezadusila, musim ju furt kontrolovat. A s tym odchytavanim-uz sa chystam. toprebalovanie mi pri latkovkach az tak nevadi, lebo viem ze nevyhadzujem tony odpadu🙂.

juvimail
17. dec 2010

milvasik, aj my sme grckali pri prebalovani...teda co grckali, my sme fontanovali, cez vsetky otvory, pomaly aj cez usi...len nestlacit brusko, tak som ich potom prebalovala otacanim na bok, nie dvihanim noziciek hohre na brusko...

emjee
18. dec 2010

@nattou my sme tu v tejto teme vsetky viacmenej plienkove poradkyne 😀 kuk nase fotoblogy a clanky, ak chces prezentaciu s "ochytavanim" plienok 😀 tak sa obrat na @taanak @miruss @labutka mozno aj @sulky

emjee
18. dec 2010

baby vcera som kupila v tescu miofresh 😀 mali tam aj nejaku zakladnu vybavu bambino mio, ale to ja nepotrebujem

labutka
18. dec 2010

@emjee kolko stal mio?
Bambino mio sada je podla mna blbost, naco tolko VV? Mozno na zaciatku budu stacit, ale vacsie dieta na VV si neviem predstvit. A vnoci uz vobec nie...

emjee
18. dec 2010

@labutka 6,25
nevedela som sa z toho sacika vysomarit, ze co je vlastne obsahom, ale bola tam asi viazacka, stvorce alebo vv a vrchnaky, no posobilo to na mna blbym dojmom uz cez ten sacek 😀
ale nie je vv ako vv, taka anavy 😉 to je radost

martina05
19. dec 2010

@emjee normálne v ponuke tesca ??? mio fresh??? waw...to musím ísť hľadať..

avila
19. dec 2010

Baby, M. sa mi rozcural v noci. Kedze nemam pojem o case, lebo len prilozim a opat zaspime, stale si myslim, ze prebalim neskorsie. A okolo 6 je uz blhke aj bodynko ☹ Sa bojim za oblicky. Pouzivame BBH s origos vkladackami+prefold. Kojime sa cca 4 krat v noci. Co pouzivate vy?

divoska
19. dec 2010

@avila to tym kojenim, ja detto. hamburger s twofoldom bbh s twofoldom, ellas house konopna s prefoldom, bamb LL s hour vkladackou - vsetko vydrzi max 4-5 hodin. stale lepsie ako 3-4 prebalovanie stvorcov, ale aj tak cakam na zazrak ze vydrzime celu noc. u nas asi utopia proste. ale je pravda ze hamburger je fajn, a ta LL ma moc prijemne prekvapila. inak z blueberry minky som rozcarovana. mokro tam citit podla mna viac ako v hamburgeri, a to vnutro moc nesaje zatial. ale asi to musim len viac krat zas oprat. doteraz som ju tu susila ale uz ju tiez zacnem pouzivat lebo nemozem na vsetky pekne plienky len kukat 🙂

avila
19. dec 2010

@divoska tak asi fakt to plienkami nebude, tiez pouzivam EH konopnu (ta ma moc ale nenadchla), LL a hambaca. No nic, asi su ti nasi nocni hladosi. Nas bude po tatikovi 😀

Btw. ako tvoj chrustik s kakanim?

divoska
19. dec 2010

@avila jo a uz vobec nie oblickami. dufam teda ja si vravim ze dobre jem, vela pijem, casto kojim, dieta ma ukazkovy metabolizmus, v podstate sa nemam na co stazovat ze jo 🙂 okrem tej roboty 🙂 a na nase deti plienku este evidentne nevynasli... 🙂 kazdopadne uvitala by som nejaku 😀 asi este dokupim hamburgre a LL, evidentne u nas budu viest. btw tie BL bamboo a organic co som nakupila rozmyslam ze rovno poslem dalej, saje mi to tusim rovnako jak stvorce...
s kakanim sme na tom lepsie, nedava uz do kazdej plienky, vacsinu uz mame len ciknutu. ale par krat za den nadeli tak, ze sa v tom mozeme kupat 😀 ale rozhodne menej frekventovane ako predtym. vidim to aj na pocte pranych utierok na prdelku voci poctu pranych plienok. hadam sa takymto stylom raz dopracujem aj k tym krasnym jemnuckym nobl kupovanym utierkam. zatial ficime len na roztrihanych pyzamach 😀

avila
19. dec 2010

@divoska 😀 aspon usetris. BL uz posuvam dalej, vobec ma nepresvedcili 😠 Kikko bambus nasaju oveeela viac. Inak kolko krat kojis ty v noci? Ja mam pocit, ze cim je M. starsi, ty, viac 😉

emjee
19. dec 2010

@divoska
@avila moj pije teraz najviac v noci 😝

jana
20. dec 2010

ahojte . chcem sa spytat ci mi nahodou neviete pomoct. Asi tak pre vyse mesiacom sa malemu zacali na pod bruskom a v okoli noziciek robit take male cervene vyrazky. Neviem prist nato, co mu to sposobuje, ci to moze byt mokra plienka, alebo prasok v ktorom periem, alebo tiez som kupila vlniaciky Loveybums Jersey, ze ci tie mu neurobili niejaku reakciu. Ja len ze ci nemate skusenosti nahodou. Ritku ma ukazkovu a len ta oblast okolo noziciek a pod bruskom.
A este sa chcem spytat .. v ramci pokusov, ze co mu to moze sposobovat, som prala v orechoch ale po oprati som mala pocit, ze plienky vobec niesu oprate, ze stale smrdia. V com je najlepsie prat? Asi ten slyz , vsak? V com periete vy?

zojec
20. dec 2010

@avila aj moja pije teraz ako o dusu.. zacala mi soplikovat, tak uz dve noci nespala dlhsie ako hodku.. cize som bola hore cca 8x citim sa ako keby ma presiel parny valec ale aspon 300x ... ja teraz na noc davam BG kapsovku s oboma vkladackami a bambusovym prefoldom mnou usitiym, alebo prefold a na to sty dry fliokovu.. a na to pulky.. rano je to sice mokre, ale aspon je ritka v suchu.. musim asi zakupit vacsie BH, lebo Ska su sice este dobre, ale uz tam bohviekolko toho nenapcham, a na tych usitych je uzky otvor, musim to nejak prespekulovat.. a snad aj prerobit
@jana ak to je len v okoli brska a nozisciek moze to byt tymi vlniakmi, skus ich chvilu nepouzivat, niektorym detickam to moze vadit.. no moze to byt aj mokra pienka, ale to by skor bolo na ritke .. my sme sa trapili dva mesiace.. posledny tyzden musim poklopat mame pokoj.. ale u nas to bola mokra plienka a mozno aj prasok, zacala som pouzivat len sty dry plienky, ziadna bavlna ani bambus, nic mokre neznesie.. staci chvilocka a uz ma vyrazticky.. periem uz len v slize, fakt som prekvapena a spokojna. ani gula ani ecover tak dobre neoperie 😉 pradlo je pekne biele 😉 dala som na rady a zakupila niveu SOS, a ritka je krasna..fakt ma ten kremik ocaril.. 😉 nam to trvalo 2mesiace kym sme sa z toho ako tak dostali,a ver mi ze som to riadne prezivala ☹ dufam, ze aj u vas to rychlo prejde a zistis co to sposobuje..

divoska
20. dec 2010

@emjee potespanbuh 🙂 @avila ja mam dojem ze aj hocijake 🙂 a tak som sa tesila ze super budem mat na den nohavickove konecne, ale normalne sa mi so stvorcami rychlejsie a lepsie manipuluje. len som nadobudla presvedcenie ze stvorce raz fakt neutiahnu. asi tie bl fakt predam radsej aj ja a radsej prikupim nejake drahsie no savejsie. kojime inak podobne ako vy. najdhlsiu fazu spanku tereaz mava medzi osmou a polnocou a potom zas kazde dve hodiny. @zojec drz sa zeno

julia30
20. dec 2010

@jana cafte my sme mali tento problem z IV impregnacie, cize nam vadili vlniaky ale teraz uz je tiez dobre dali sme si asi 2 az 3 tyzdne pokoj od vlniakov a bolo 🙂 a este co som zistila po roku nam zacali robit problem flisove "separacky" vkladacky vsetko co je s flisom. Takze jej nevadi, ked ma priamo na suske mokru plienku ale ked jej dam flisovu vkladacku tak hned cervena ritka aj suska. Tak sme to prestali pouzivat a latkujeme dalej. Kazde babatko je individualne a meni sa ako rastie 🙂 takze len odsledovat odporucam a zistis co to bolo 🙂 vzdy sa to da riesit 🙂

petrinka
20. dec 2010

baby, ked tu pisete o kakani, hlavne teda @divoska, tak pri starsich detoch to nie je o nic lepsie... 😒 to, ze moj krpec ma tvrdu stolicu raz za uhorsky rok, tak s tym som sa uz zmierila, ale teraz zacal mat take hnacky, ze s kazdym kakom musim menit aj pulky☹ este pockam a ked to neprejde, tak asi budem muset skocit k nasej doktorke, lebo tie farby sa mi nepacia☹
na vianoce mu jezisko prinesie nocnik, tak som zvedava na reakciu🙂

josie3331
21. dec 2010

ahojte, latkovat planujem, zatial len tak zbezne zistujem, ale uz mam z toho hlavu ako melon... spravila som si taky predbezny zoznam a poprosim vas ho zhodnotit... coho je moc, co je nekvalitne a co mi este treba...

Nohavicové:
Bum Hugger patentky 3x
Imse Vimse
Little Lamb bambus
Anavy bambus

Kapsové
Little Lamb - 2x
Wonderoo V2 - 3x
plyš - 2x
Swaddlebees Econappi

AIO:
Itti bitti Snap in one
Grovia
Bum Genius
Blueberry minky patentky

Vrchne:
Tots Bots
Bummis Super Whisper
Wee Huggers

Vkladacie plienky:
2xHemp Hour (long)
2x Tots Bots bambus
2x Baby Lucy bambus
2x Baby Lucy organic

dakujem

divoska
21. dec 2010

@josie3331 podla mna solidny zoznam s tym vydrzite hodnu chvilu, ale my by sme urcite s 3 pulkami nevydrzali. Bummis Super Whisper inak osobne ani nepoznam

josie3331
21. dec 2010

pulky su tie vrchne co? no ja si myslim, ze urcite nejake pridam, lebo su vsetky take krasne 😀 a kolko ich mas ty?
a tie co nepoznas su tieto http://www.ekoplienky.sk/product/bummis-super-w...

zojec
21. dec 2010

@josie3331 no celkom pekny zoznam.. akurat mas podla mna trosku vela tych AIO plienok.. este nevies co bude drobatku dobre robit na ritku.. urcite by som radsej dokupovala neskor.. ale vyber celkom dobry. 🙂 nohavickove moze byt.. akurat tie Bum hugger si zober aj nejake suchacove,aspon jedny, sa ti budu lepsie aplikovat na mensie babo.. ja nohavickove plienky preferujem suchacove.. mam pocit ze lepsie sedia.. daju sa lepsie dotiahnut a prisposobit ,
Wonderoo som ja zacala pouzivat az teraz ked zacala mala viac cikat.. lebo ta vkladacka vo vnutri je strasne velka.. a tu novorodenecku vzdy precikala..
kapsovky LL, su celkom dobre, ale ta jedna vkladacka nestaci od cca 4 mesiaca, ale da sa dolozit 😉 .. velkost S je tak do 7-8 mesiaca..
plys si myslela co? Wonderoo minky?
Itti bitti SIO.. mne ta plienka vo velkosti S nevyhovovala vobec, vzdy ju precikala a prekadila.. skus radsej potom radsej viacvelkostnu
bum genius flip.. ok.. zober si aj dvoje so 6 vkladackami (zvyhodnena sada)
wee huggers, fajne.. pasuju tam aj vkladacky od flipiek 🙂
vkladacie plienky urcite aj bambusovy twofold a prefold od Baby idea 😉
na zaciatok by som ja osobne z tohto co si tu dala zobrala:
nohavickove:

Bum Hugger S 2x - nosime stale
Anavy viacvelkostne 2x
Little lamb velkost 1 2x tie celkom dobre sedia malemu babatku, dobre cca do 3-4 mesiaca

kapsove
Little lamb velkost 1 - 1x
BumGenius kapsovka 2x
Wonderoo V2 1x
(zvysok dokupovat postupne)
BG flip zvyhodnena sada 2+6 vkladaciek
tots bots PULKy
aj Little Lamb pulky velkost 1 su fajne
weehuggers pri malom babatku neodporucam, lebo dost dlho schnu a ked ich okadi,tak ichmusis prat v pracke
a skus si vybrat nejake flisove vrchne nohavicky.. take malicke 😉
no a nakoniec stvorce aspon 40ks 😉

zfidorka
21. dec 2010

@josie3331 ahoj, ja by som miesto kapsovky wonderoo zobrala bum genius 4.0,
z vrchnych by som este zobrala bum genius flip...
mas tam weehuggers, ale v zozname nemas ziadne stvorce alebo viacvrstvove, weehuggers by si pri nohavickovych musela prat po kazdom pouziti, pouzivaju sa na stvorce alebo vv...
vkladacku baby lucy organic by som urcite nebrala, radsej nieco bambusove a ked vkladacku, tak urcite stvorcovu - su variabilnejsie a lepsie schnu... nova anavy viacvrstvova sa da pouzit aj ako vkladacka, zobrala by som napr. tie, a vies z nich urobit aj nohavickovy sklad... 🙂 ak vies sit, resp. niekto v okoli, tak si vkladacky mozes usit aj sama 😉

viliatko
21. dec 2010

Zienky z KE a okolia, zaciatkom januara budem objednavat z babykind.co.uk
, keby ste niekto nieco chceli, napiste mi pls do IP
este napisem, kedy je deadline🙂

zfidorka
21. dec 2010

@josie3331 chcela som ti este napisat k tym weehuggers, ale pozeram ze @zojec pisala tesne predomnou 🙂 pri malom babu ich vyuzijes len ked ti nebude casto kakat, alebo ked budes odchytavat do nocnicka/misky 🙂
a kedze cakas babo v juni, s nakupom pockaj do konca aprila, bude tyzden latkovych plienok a zlavy v e-shopoch 😉