Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

susul
9. nov 2012

@strociatka no ja teraz tocim hlavne suchacove, lebo patentkove mam za jazdy problem zapnut, suchac zalepim, natiahnem body a hotovo 🙂

ivanka.7
9. nov 2012

@barbyes mojej mokro nerobi dobre, takze davam stay-dry vrstvu, cize u nas je to fuk; keby som prebalovala, tak mozem spanok zabalit, ona sa v noci zobudi aj na suchot periny alebo upravenie deky, takze na prebalovanie mozem zabudnut, ak chcem trochu spat - cize si pomaham ako sa da a kvoli plienke sa mi urcite nebudi, pretoze mala aj obdobie kedy sa budila len 1-2x v noci na kojenie a nezmenila som v navykoch prebalovania nic (a ked bola na dovolenke alebo u svokrovcov v jednorazovke na noc, tak to nemalo ziadny vplyv na budenie-nebudenie). Ale tak to je nas pripad, u vas je to viditelne inak 🙂

handricky
9. nov 2012

Hand made ,,Snap in one,, su na svete.

Multifunkcna plienka sa da pouzit:
1, v zakladnej verzii s kratkou a dlhou bambusovou vkladackou
2, dovypchavat bambusovo-konopnymi s obojstrannymi patentkami, cize vsetko je pekne zpatentkovane🙂
3, pre mensie deti je vkladacka s kridielkami, aby kaka neutekala, kam nema 😝
A s moznostou natural aj stay dry.

ivanka.7
9. nov 2012

@handricky si hrozna... mam plienkovu vybavu pre dve deti a ty ma takto tyras 😔 ale su nadherne, takze... zavislost

kkl82
9. nov 2012

@handricky mammamia, bicyklikova je krasna a bubo by sa jej hroozne tesil! ale kedze je to sio, tak jedna sada nestaci a zas tolko dalsich mi netreba :(. ale aj tak, aka je cena? 😀

handricky
9. nov 2012

@kkl82 kukni, uz je v e-shope 🙂

chichinka
10. nov 2012

@handricky su uuuzasne 😵 (tie plienocky 🙂) ta dinosaurikova je paradna, aj bicyklikova 😵

vojann
10. nov 2012

@handricky
Nádherné 🙂

slavdzug
10. nov 2012

ja mam velmi dobre skusenosti s kapsovými látkovkami, hlavne bambusové

tynamartina
11. nov 2012

Dievčatá neviete mi poradiť čím vybieliť staršie zašednuté plienky aj perinku keď som zbadala skoro mi oči vypadli ako sa to zadubilo 😒 . Ďakujem

kkl82
11. nov 2012

@slavdzug kvoli tomu ze ich predavas alebo naozaj? 😀 😝 cinske necertifikovane plienky s neurcitou savostou a nekvalitnym pulom sme tu uz mnohe zavrhli 😉

rolla20
11. nov 2012

@handricky tiez sa mi pacia bicyklikove, no na nasho baculka toho nenavybieram, zial ... 😔

slavdzug
11. nov 2012

@kkl82 Ahoj, tieto plienky ponúkam preto,lebo ich mam odskúšané. Používam ich už tri roky pri svojich deťoch. Čo nemám overené ani neponúkam. Na trhu je mnoho plienok, ale nie vždy platí, že čo je najdrahšie je i najlepšie 😉 . A kedže som tiež začínala s drahými látkovkami tak to viem i porovnať. A nohé sme spokojné. A vlastne, čo dnes nie je vyrobené v číne ??

kkl82
11. nov 2012

@slavdzug takmer vsetko je vyrobene v cine, ved aj tie drahsie znackove, na to som nenarazala. ide ale o to, ze tieto nemaju absolutne ziaden zdravotny certifikat, ze su vyrobene z tkanin vhodnych pre deti do 3 rokov. a kedze vsetci dobre vieme (aspon dufam), ake agresivne chemikalie sa pouzivaju na vyrobu a farbenie tkanin, tak ja radsej davam od vsetkeho bez oekotestu a pribuznych testov radsej ruky prec 😉. znama ich tiez zopar nakupila a po 6 mesiacoch vyhodila, lebo pul pretekal. takze o nejakej uspore nemoze byt ani rec. radsej kupim znackovu (tie sa daju zohnat tiez pomerne lacno, ak clovek hlada), ale nech mi vydrzi do odplienkovania resp. aj pre druhe dieta...

uzovicka
11. nov 2012

Baby, ako spravne pouzivat zlcove mydlo? Ja jedno miniem za 3 dni, periem kazdy den stvorce aj babylucy, na 60 stupnov, dam slaby vrchnacik tekuteho persilu sensitive a tie plienky poriadne namydlene k tomu. Latkujem tyzdnove babo a ma bolavu ritku aj vysyp na brusku. Kde robim chybu??? Dakujem vam za rady.

vojann
11. nov 2012

@uzovicka
Neviem, aké mydlo pouzivas, ja som používala toto http://www.tvojadrogeria.sk/dr-beckmann-zlcove-...
A vydrzalo aspoň pol roka. Natierala som ho na skvrny. Možno to je reakcia na veľa mydla, co ostane v plienke. Vyskusaj dať o plakanie viac, ked budeš prat. Ja som dávala vždy na plienky. Poprípade zmeniť prací prostriedok. A toho mydla menej- natrieť len na flaky. Ak nezaberie, skús plienky ozehliť, ak nezehliš. Odporučila by som oprate plienky oprat este raz bez pracieho prostriedku, aj by si videla, či v nich ostáva mydlo. Malý mal tiež vysip z prasku, ked bol novorodenec. Vyskusaj dať jednorazovku, ak je to z prasku, mal by zmiznúť, alebo zlepšiť sa za deň.

uzovicka
11. nov 2012

@vojann davam zlcove mydlo z dm, ale asi robim volovinu, ked mi vydrzi len 3-4 dni. Mydlo z plienky vyperies, ci das do pracky namydlene??? Dakujem

handricky
11. nov 2012

@uzovicka pouzivam mydlo z dm-ky - vydrzi mi cca 1-3 mes. a pouzivam ho iba na okadene plienky. kaku najpr splachnem, skvrny potriem a trocha posucham, nech sa vytvori pena. necham chvilu posobit (niekedy den, niekedy pol dna, niekedy vobec, ked nemam cas), preperiem vodou, aby tam to zlcove mydlo neostalo a potom hodim k ostatnym spinavym plienkam alebo rovno do pracky.

vojann
11. nov 2012

Dám do pracky namydlene, no hovorím, používala som len na skvrny, mala som pevne mydlo, teda len potrela preprala v rukách a dala o plakanie viac. Maly mal reakcie na prášky na pranie, teda som davala orechy, alebo ekoprasky. Z iných sa vyhadzal - chudák už v porodnici a všade aj na krku a tvári. Ale ak je maly vyhadzany len v plienkovej oblasti, poprípade v oblasti, kde sa plienka mohla dotknuť a peries plienky zvlášť, môže to byt reakcia na to mydlo, možno by bolo lepšie ho nepoužívat. ak to je reakcia na mydlo, zistíš rýchlo, tak že sa rýchlo zlepší, keď prestaneš použivať.
@uzovicka

uzovicka
11. nov 2012

@handricky jej, ty si poklad, takze to zlcove mydlo tam nesmie ostat???? Boze, ja som tava, ja som to hadzala do pracky riadne namydlene. A zidu skvrny aj ked to len trochu potries a posuchas, bez dlheho prania v rukach?? Lebo mne to aj ruky vyzralo, ked som v nom prala. A co to dvojite plakanie, je nutne? Zlata si, dakujem ti.

handricky
11. nov 2012

@uzovicka no nikdy som presne nestudovala zlozenie zlcoveho mydla, tak ho davam dole. neviem, ci smie alebo nesmie ostat. moj stary niekedy hadze aj namydlene. mala vyhadzana nikdy nebola, takze to neriesim. ked posucham, niekedy samozrejme nezidu hned, niekedy musim viackrat a niekedy necham dlhsie posobit. periem v miesanom prasku z eko-eko.sk (su tam mydlove vlocky, krystalova soda a boraxova nahrada), tym padom nemam problem so skvrnami. dvojite plakanie nedavam. ale najprv preplakan na 15 min, nech sa vyplavi moc a pod. az potom periem. ale baby davaju dvojite plakanie.

lindana
11. nov 2012

@handricky uff, to je krasa! Ako ma clovek tomuto odolat?? 😀

kkl82
11. nov 2012

@uzovicka ja som tiez pouzivala tuhe zlcove mydlo, ale len na pokakane plienky. z plienky som stiahla kaku, osprchovala a potrela mydlom len tolko, aby sa vytvorila pena. potom vyzmykala v rukach a hodila do kyblika k ostatnym plienkam. takto to potom putovalo do pracky, ked bol kyblik plny. prala som na 60 a s predpierkou, dlhy program nieco cez 2 hodiny.
niekde sa spominalo, ze je lepsie tuhe ako tekute mydlo, lebo toho tekuteho clovek minie ovela viac nez je potrebne. takze mozno ti aj preto tak malo vydrzi 😉. a suhlasim s tym, ze babo moze byt vysypane prave z toho mydla. mydlo sa vacsinou "nalepi" na tkaninu a dlho trva kym sa vyperie. tiez ked sa to s mydlom prehana, moze to znizovat savost plienok. preto radsej len trochu potieraj tuhym mydlom, vyzmykaj a pouzi pri prani predpierku 😉

kkl82
11. nov 2012

@uzovicka este doplnim, ze preco pisem v minulom case 🙂 stale latkujem, ale maly mi uz styri mesiace do plienky nenakakal, takze mydlo uz nepouzivam 🙂

biba321
11. nov 2012

@uzovicka hm aj ja davam namydlene plienky do pracky,ja to predtym neplacham,a maly sa nevyhadzal vobec..
ale ja tiez mydlim iba okakane flaky,precikane vobec

biba321
11. nov 2012

@rolla20 preco myslis ze na baculka by neboli dobre? ja mam tiez bacula a ja by som mu aj hadam kupila,myslis ze nie?
nam sedia perfektne b bies max bambou,a wonderoo
este cakam na pul od luciavan,inak bf flip aj pop n gro ho stale otlaca,tak sa bojim hocijake ine kupit..

zuzu_epona
11. nov 2012

@kkl82 Ahoj, môžem sa opýtať, ako si sa naučila vystriehnuť, kedy Ti synček ide kakať? Zaujímajú ma hlavne tie začiatky, ako ste to robili, môj má práve tri mesiace a chceme to skúsiť, bolo by skvelé prať len pocikané plienky a žiadnu kaku 😉

rolla20
11. nov 2012

@biba321 ja to vidim pri pulkach, sice teraz konecne meni proporcie, ale nechcem radsej riskovat 😉 a najradsej mame tie nase stvorce, z kapsoviek mam len little lamb a grovia shell set, kedze sa pripina patentkou by mala byt sio a uz som si akosi zvykla na kridelka na pulkach

kkl82
11. nov 2012

@zuzu_epona u nas to prislo nejak prirodzene, aj ked som si pred porodom slubovala, ze budeme robit bezplienkovu komunikacnu metodu, nakoniec z toho zislo, hlavne v noci som nevladala striehnut na signaly 😖. potom ale bubo mal asi od druheho mesiaca isty rezim, vzdy kakal 5x denne v cca ten isty cas. mal trochu problemy s prdikmi, tak som sa ho snazila pri prebalovani v priblizne tie casy nabadat na kakanie, hlavne stlacanim noziciek a masazou bruska. a tak si nejak sam na to zvykol, ze je to pohodlnejsie naklad vypustit mimo plienky 😉. treti mesiac sa kakanie upravilo na 3x denne a vtedy mi uz zacal sam "hmmmkat" a tak zvlastne sa pucit v tvari, tak som vedela ktora bije 😀. rozbalila som ho a az potom pustil. v piatom mesiaci ma uz rano vzdy budil kopancami (spi so mnou v posteli) a pustil. vtedy mnohokrat sice do plienky, lebo to urobil hned ako som ho vzala na ruky. jednoducho, uz nevydrzal na pultik 😀. potom odkedy sme zacali prikrmovat, kaka len raz denne a to vzdy rano po prebudeni. odvtedy je to jednoduche a konecne som ho zacala chytat do klbka nad nocnicek (dovtedy sme kakali na papierove kuchynske utierky 😝). takze, v podstate, sme za posledne tri mesiace mali mozno tri pokakane plienky, dvakrat z toho kakal mimo harmonogramu a tatinko nevedel, co maly chcel tym hmkanim 😀

zuzanamolnarova
11. nov 2012

@kkl82 nato že sú made in čína bez certifikovaných materiálov sú dosť drahé - slovneské bambi roxy sú za skoro za túto cenu a viem že sú zdravotne nezávadné 😝