Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dahlia23
24. jan 2010

andy a aké plienky to máš? hoď link... 😉 teda, nie že by som ich nemala dosť, ale zvedavosť... 🙂

jaandy
24. jan 2010

take cosi, no hlavne od tohto predavajuceho, je super mily 🙂
http://cgi.ebay.de/BN-Soft-Baby-Cloth-Pocket-4-...

prave pozeram ze maju protistekaci obojok za 14€! ja som kupovala za 2000 sk!

julia30
24. jan 2010

ahojte ako to je s tym, ze 3% dole z ceny ked som tu registrovana 🙂 lebo objednat chcem z www.ekoplienky.sk tak dufam, ze to je v pohodicke ;)

a este jedna vec zaregistrovala som sa na ekoplienky.sk a nic ziadny email nic ziadne heslo nic ;( to akoze az zajtra si mozem objednat :( ?

linnetka
24. jan 2010

jaandy, ja mam tiez tie plienky, ale od ineho predavajuceho a nejake babyland a coolababy, vsetko skoro ta ista kvalita a ja si ich tiez neviem vynachvalit. Mam ich cca 15 ks, jednu mam uz aj velurovu a pouzivam ich uplne najviac. Tiez ich periem stale na 60 a uplne v pohode. AKurat ze mi zacali pretekat na svoch. Riesim to vrchnymi nohavickami. ALe uz som objednala ten impregnovaci vosk, tak uvidim co to spravi.
Ja som kupila 10 ks za cca 25€ a su dobre aj mojej 2rocnej dcere. A pouzivam ich ako nocne plienky s 2 vkladackami a vydrzia celu noc. Osvedcili sa mi uplne najviac zo vsetkych plienok. Vobec v nich nie je citit vlhkost.

linnetka
24. jan 2010

julia, no ja som mohla objednavat hned. nezadali si zly mail? ved uvidis, co ti povie mirrus

julia30
24. jan 2010

Linnetka a kde si ich kupila za taku dobru cenu? a da sa to este? 🙂

julia30
24. jan 2010

linnetka uz som to 2x skontrolovala a mail je dobry ;( no a stale nic zo sijemedetem.cz okamzite to doslo a tu ee ;( a to som sa tak tesila ze objednam 🙂 ble ble ;) ale aspon zo sijeme detem mam registraciu uz mam vsetko dorucenie vyriesene uz len najst niekoho s uctomv v CR nech to zaplati a ja mu dam tu penezi. ach jo ;) ale dorucenie vyriesene to som rada ;)

linnetka
24. jan 2010
linnetka
24. jan 2010

ale pozeram, ze uz su trochu drahsie. Ja som to kupovala este asi v oktobri, ked som bola tehotna. V tedy ma to fakt vyslo cca 25-27€ po prepocte aj s postovnym a prislo mi to asi za 3 tyzdne.

julia30
24. jan 2010

no su super ale ked tam vidim ze postovne 20 libier alebo dolarov tak mi je z toho zle ;(

jaandy
24. jan 2010

linnetka
velurovu z ciny? a ten impregnacny vosk sa neda nahradit lanolinom napr? z coho je ten vosk? vcely vosk?

inak tie vlkadacky su slusne! inak z ciny sa ohromne prijemne nakupuje

julia30
24. jan 2010

mna by len zaujimalo ked ste to posielali sebe sa 🙂 ze ake bolo clo?

jaandy
25. jan 2010

ake clo? ziadne clo 😅 , niekedy ani postovne 😀

linnetka
25. jan 2010

jaandy, hej ale to som objednavala z UK od jednej pani, taky mix. Mala som dostat SWB velur, ale asi jej dosla a poslala mi coolababy ale teraz pozeram, ze to je flees. Je to to iste ako tieto cinske kapsovky, akurat na vrchu je taka chlpatucka. toto je ona http://www.coolababy.com.my/goods.php?id=13 mam ju v ruzovej.
A este jedna vec, strasne dobre sa z nich vypiera prazenicka. Pouzivam lanza mydlo a vyperiem ich v rukach do biela za chvilu. Takze v podstate by na vypratie stacila ozaj ta 30-tka ako pisu, ale ja to netriedim a periem vsetko spolu na 60.
A ten impregnacny vosk tu baby spominali na pretekajuce svy PULiek, tak to chcem vyskusat, ci to na tie svy nepomoze. Toto je ten vosk http://www.ekoplienky.sk/product/vlneny-vosk-na...

jaandy
25. jan 2010

ten vosk je lanolin, tak asi by sa dal votriet aj ten lanolin z lekarne...ale cena je porovnatelna s tym z lekarne 😉

skusala som ich aj vypchat normalnou stvorcovkou a celkom dobre, ani nerobia velky zadok 😀

jj celkovo z flisu ide kaka dobre vyprat 😉

linnetka
25. jan 2010

no ja nemam doma ziadny lanolin, tak som objednala aj s gro gatusami 🙂
a v lekarni to kupim ako lanolin, ci pod inym nazvom?

izabelkak
25. jan 2010

linnetka budeš si pýtať bezvodový lanolín, choď ale do lekárne kt. je pri poliklinike či nemocnici prosto kde miešajú maste... vyjavené pohlady a divné otázky si nevšímaj 😀

linnetka
25. jan 2010

😀 izabelka, dik a tym robite potom aj lanolinove kuzy na vlniaciky?

jaandy
25. jan 2010

ano z toho je kupel pre vlniaky 😉

busni
25. jan 2010

ahojte baby, prosim vas o radu - v com periete plienky tak, aby na nich nezostavali flaky? nasa Lukrecia ma 10 dni - takze kaka do kazdej, separacku sice vyhadzujeme, ale taka hneda voda pretecie na vlozku v plienke a ked to periem na 60 len s mydlovymi orechami a s octom tak zostava flak.
dakujem 🙂
inak musim napisat, ze sme aj pri takom malom babatku uplne nadseni, ze mame latkovky 🙂

jaandy
25. jan 2010

ja namacam opratu plienku do perkarbonatu sodneho 😉 poriadne horuca voda a perkarbonat tie flaky vybieli, dokonca v pohode aj na farebnu bielizen 😉

izabelkak
25. jan 2010

busni hned po zašpinení plienky preperiem v rukách s žlčovým mydlom, ale ak máš separačky bude stačí potrieť nechať posobiť a potom trošku preprať, resp. ak aj nepreperieš a žlč.mydlo ostane v plienke vyperie sa to, my nepoužívame na praženicu separačky a ešte nemám na plienkach jediný flak, ale ak periem v orechoch tak pridávam ešte tú sol na škrvny buď sonett alebo ulrich, alebo možeš kúpiť v DM kde denkt mit sol na škvrny orechy bez toho nevyperú dĺa mňa, tak som si znovu zarobila mydlový slíz a periem v ňom... možno s tou solou by sa to vypralo aj bez zaprania žlčovým mydlom, neviem neskúšala som?

izabelkak
25. jan 2010

alebo ako píše jaandy keď sa mi nechcelo zapierať tak som švihla do lavóra pridala soly na škrvny a vrelú vodu....

katarina.banska
25. jan 2010

caute.
mozte mi tu niekto poradit ake su dobre plienky? teda chcem klasicke latkové plienky a pouzivat budem asi normalne pampers pozdejsie nieco lacnejsie. alebo mam pouzivat len latkove? co je lepsie? a kde by som ich vedela zohnat? poznat nejaku dobru internetu stranku, asi vyjdu lacnejsie objednat si ich z netu, vsak?
dakujem za kazdu radu. som prvy krat tehotna a v rodine mi v tomto nema kto poradit. dakujem krasne

matja
25. jan 2010

baby, ten vosk na švy od ulrichu nie je čistý lanolín, ktorý používame na lanolínovanie vlniačikov.

ludmilabb
25. jan 2010

katarina precitaj si v tejto diskusii rady na cca strane 100 približne

stránky, kde sa dajú plienky objednať na SK www.plienocky.sk, www.latkovky.sk, www.latkoveplienky.sk

a este nejake budu urcite

julia30
25. jan 2010

ja sa stale neviem prihlasit na www.ekologickeplienky.sk :( neviete mi niekto poradit uz tam mam vybrate veci ale nejde mi sa registrovat a ten moj mail hlasi ze uz je pouzity :( ale ziadne prihlasovacie udaje neprisli ;(((

a este k tym plienockam z ciny AKOTO ZIADNE POSTOVNE???? sak tam pisu horibilne sumy na ebay postovne preto ma to odradilo a ani clo???? ako je to mozne???? navedte ma pls kusok 🙂 alebo popiste ako ste to bojednavali vy 🙂 dikes 🙂

julia30
25. jan 2010

aaaaaaaaaaaaaaaa hodilo mi to do spamu 🙂 ospravedlnujem sa aspon jedna zahada vyriesena 🙂 ale to druhe s tymi cinskymi plienockami to mi vysvetlite pls. dakujeme ;)

sissik
25. jan 2010

busni sam orech tu spinu nevyperie uplne. mozes k nemu pridat puer alebo sol na skvrny z dm.
ja som prazenicove plienky trochu zaprala zlcovym, ale neslo vsetko von, nechcelo sa mi to suchat 20 min. potom som namocila do soli na skvrny z dm a do pracky uz isli takmer bez flakov. puer alebo sol na skvrny spolu s orechmi to potom dotiahli do uplnej bielej 😉

busni
25. jan 2010

😉 dakujem baby velmi pekne, posielam prave manzela do dm kupit sol a skusime.