Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

susul
30. júl 2012

@rybicka3 ja mam pre maleho tu novu V3 a som milo prekvapena, lebo tiez davam prednost skor prirodnym materialom. ALe mikrovlakno je tu take chlpate a jemnulinke, savostou je tiez super, je k nej pribalena este jedna mikrovlaknova vkladacka a tiez separacka z fleesu. Inak Zuzkamolnarova ich ma vsetky porovnane v albume. Dokonca V3 je vacsia ako V2, co ja osobne ocenujem, kedze nas krpcek ja trosku vacsie dieta. Mne osobne sa paci kvalitou materialov velmi.

vrn
30. júl 2012

maminy, poradte do IP ako impregnovat vlnene nohavicky, kde kupit lanolin a aky? Uz som z toho jelen co mam kupit 😒

zfidorka
30. júl 2012

@vrn https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zfidorka/cla...
lanolin kupis bud v e-shopoch, ako hotovu kuru,
alebo vo vybranych lekarnach cisty bezvody lanolin...

zuzanamolnarova
30. júl 2012

@rybicka3 ako píšu baby tie V2 majú vo vnútri bambus a V3 jemnulinké mikrovlákno 🙂 Mám všetky V1,V2 aj V3 a najradšej mám tie posledné. Robia malý zadoček, sú dobre savé, priedušné a musím povedať že brutálne rýchlo uschnú - s max bambou sú naše Nr.1. preto z nich mám ďalšie 2 na ceste 🙂

rybicka3
30. júl 2012

Dakujem vam kocky za rady a vysvetlenie, som v tom nova, ale poctivo studujem 😉 A este vas poprosim ci by ste mi neporadili ktore stvorce su podla vas najlepsie, pripadne poslali nejaky link kde sa daju zohnat? Dakujem 🙂

rolla20
30. júl 2012

@rybicka3 ja pouzivam kikko bambusove a som spokojna. a latkujem uz 7 mesiacov a este stale sa ucim 😵

kkl82
30. júl 2012

@rybicka3 tak tak, suhlasim s @rolla20, aj ja stale pouzivam kikko bambusove a zdaju sa mi najlepsie. trocha sa scvrkli do obdlznika, lebo ich periem s ostatnymi plienkami na 60-tke, ale na mojho 8kg sa este stale daju poskladat na novosklad. su makkucke a supersave 😉

jugu
30. júl 2012

@ramzesa Napis im svoj problém, určite ti aspon poradia. Mne opravovali síce plienky inej značky ale musia to byť podobné patentky, aby na to mali strojček.

ramzesa
30. júl 2012

@jugu skusim 🙂. Patentky pasuju. Mam aj BR, tak som vyskusala 🙂 . Zapli sa do seba.

strociatka
31. júl 2012

ahojte, pozrite najskor, kolko je hodin, ked pisem tento prispevok 😕 som strasne sklamana, zufala, nahnevana (zbytok pocitov radsej nejdem opisovat), mam 100 chuti predat vsetky latkovky! Absolutne netusim, kde robim chybu, ale mala sa mi opat precikala, ale keby, ze precikala, spinkala na boku a len si cvrkla do nohavickovej plienky vypchatej este aj bambusom a na tom vrchne nohavicky dobre zapnute a sme hore, lebo pretiekli!!! A to si len viac menej cvrkla, ziadne naliatie plienky nad unosnu hranicu.

Netusim kde robim chybu, periem vyhradne len a len v mydlovych orechoch (som lenivac, takze len v geli z mydl. orechov), nepouzivam ziadne odskvrnovace len PUER, nikdy som nepouzila ziadnu avivaz, nikdy som nepouzila ani len kvapku octu a pretekaju mi 2-3 kapsovky a jedny nohavicky PULky. Vsetko som si nakupila uplne nove, takze co robim zle? Uz fakt neviem co mam robit, ale chyba bude asi vo mne, lebo si toto vazne nijak nedokazem vysvetlit ☹ 😖 😢

Od zlosti, zufalstva a ... som malej rovno praskla jednorazovku, len ju teraz nedokazem uspat!

keziah
31. júl 2012

@strociatka ja len hadam, ale ak mas v kapsovke sty dry -suedecloth alebo mikroflis- pranie v mydle moze sposobit, ze tieto latky nepiju. Ja mam tiez teraz problem s mojimi usitymi kapsovkami- tekutina mi po suedeclothe tecie ako po igelite, nevpije sa do plienky ale vytecie von, ale vraj to robi aj novy material (fakt dufam, ze sa pranim v perkarbonate sa ten efekt strati. mydlovy sliz som prestala pouzivat prave kvoli tomuto). Skus plienky so stay dry vrstvou par krat oprat v prasku alebo v perkarbonate.

liviapeto
31. júl 2012

Aky je rozdiel medzi Max bambo a Lou bambo?

strociatka
31. júl 2012

taka som sklamana, ze som tak strasne moc penazi do toho vrazila, vlastne som namiesto kocika kupila latkovky a tot efekt...
pisem teraz plna emocii, lebo jedna kapsovka draha jak fras (BG preteka, lebo vyrobca urobil chybu a presil ju stredom...) dalsie dve kapsovky som kupila tie lacne z Taiwanu, mam ich vela, ale zatial pretekaju len dve, ale tiez 7e x2 - 14e a vrchne nohavicky tiez dobra znacka za 14,20e tak to mi nepride len tak malo.. Som smutna, skusim teda na plienky v dalsom kole vyprat beznym praskom a uvidim. Ale ked nad tym tak rozmyslam, tak PUER je prekarbonat sodny, ci? A v nom periem plienky vzdy..

lu2112
31. júl 2012

@keziah ahoj ja som si myslela ze mydlovy sliz je pre plienky uplne v pohode. takze nieje??

keziah
31. júl 2012

@strociatka mas pravdu, puer ju asi perkarbonat. ja kupujem perkarbonat, ktory sa vola perkarbonat a to za 3 eura/kg. vies co, mydlovy sliz si nechaj na detske vecicky a plienocky skus teda vyhradne v puere alebo v prasku. co sa tyka tej BG, neda sa reklamovat? skus sa pripadko popytat dievcat v teme o siti, ci ti s tym nieco neporadia, ci tie dierky nejdu nejak zalepit. aku mas vybavu? ak mas najma plienkove nohavicky a robia ti problemy pulky, nepouvazujes o dokupeni vlniakov? inak aj tu v bazari sa daju obcas kupit dobre plienocky za nizsie ceny- napr. ja som kupila jednu BG organic (skoro novu) za 5 eur.

keziah
31. júl 2012

@lu2112 mydlovy sliz niektore mamicky pouzivaju uplne v pohode a ine sa stazuju, ze im potom dobre nesaje stay dry vrstva v kapsovkach a tym padom cika tecie von alebo je babo v mokrom. Pri plienkach, kde ide prirodna vrstva na ritku, vsak sliz nemoze vadit. Vyskusaj a uvidis 🙂

strociatka
31. júl 2012

@keziah prosim ta, napis mi do IP kde kupujes prekarbonat, lebo ja teda davam za PUER hodme moc penazi 😒

levice13
31. júl 2012

kočky, máte niekto plienky Bumkins? aké sú? stále mi vŕta v hlave či ich objednať, len som ich naživo ešte nevidela a nepoznám nikoho kto ich má. ďakujem.

zuzanamolnarova
31. júl 2012

@liviapeto no ja mám len max bambou -ale ako som čítala lou bambou sa odporúča nosť do cca 15 kg a maxka do 16 kga lou nemá ten biely lem. @peluskovo Katka má lou bambou opýtaj sa jej ale ak sa mi dobre marí tak pár strán dozadu písala že sú skoro také ako max bambou verzia 2011 - majú žlté bambusové sacie jadro a nie ako maxka 2012 ktorá to má biele. 🙂

zuzanamolnarova
31. júl 2012

@levice13 ja ich mám, najlepšie by sa dali porovnať s Tot bots Easyfit V2 avšak chobot sa do neho dáva z predu a nie zo zadu - mne osobne toto veľm nesadne, lebo moja dcérka ciká viacej dopredu a tam ten chobot nijak neviem tak poskladať aby jej sacia vrstva zostala aj pod rižkou aj pod šušulkou. Aby nepretiekla musím ju aj dovypchať ešte jednou 3 vrstvovou bmb vkladačkou . Patentky na nej sa niekedy rozopnú aj bez väčšej námahy. Zhrnutie: po prvej testovacej jazde ktorá ma milo prekvapila so svojou savosťou sa bohužiaľ nestala mojou oblúbenou (mali sme ju asi 3x) 😝

zuzanamolnarova
31. júl 2012

@keziah to fakt môže byť od slízu - ja používam detský dreft ale toto sa mi naozaj stáva pri kapsovkách so stay dray vrstvou 😝 a nevedela som príčinu - takže navrhuješ prať v komerčných pracích práškoch či len v tom prekarbonáte? aj ja by som mohla prosiť názov toho čo používaš ty do IP diky

keziah
31. júl 2012

@zuzanamolnarova ja momentalne striedam bezny prasok a perkarbonat. u mna mohol byt problem aj v novom materiali, v kazdom pripade- sliz som zatial odlozila a problem s kapsovkami uz nie je taky vypukly.

petah82
31. júl 2012

@keziah
@zuzanamolnarova
@strociatka to s tym slizom sa tu riesilo uz davnejsie, este ked ja som zacinala latkovat pred 18m. je to tak, mydlo a kapsovky so stay dry a flis vseobecna nema rad mydlo, bo sa moze polepit, co nie je okom vidno, ale neprepusta tekutiny dnu do plienky. ja nemam skusenost, prala som s pracou gulou, teraz davam predpranie s detskym tekutym praskom a pak sa to perie len vo vode a octe 2h, octu iba trosku, aby nicil bakterie a pachy, vela octu Pul skodi. ziadne exemy, ziadne reakcie.

petah82
31. júl 2012

@strociatka na spanie a na noc na 100% iba nohavickove bambusove s vrchnymi Pulkami. ja by som sa s kapsovkami uz ked mal 3m nepohla. ked lezi na boku, moze vzniknut strbina pri stehienku, pri brusku a ide to von, aj ked len ciknute. kapsovky na pohyb a cez den. na spanie nohavickove, skus, malo by sa to zlepsit. a vy ste uz velki, uz sa asi v spani vrti aj sama... my sme v roku museli na noc zacat davat dm nature jednorazovky, bo moj precikal vsetko, horom, dolom, vela cika, ale aj sa vela vrti. niekedy rano je docikany aj v jednorazovke... 😒 odplienkovat sa zatial nechysta, ani prestat pit mliecko v noci... 😖

latkove_plienky
31. júl 2012

ja periem normalne v prasku, ale moja uz prestala pouzivat plienky. Tak ich musim nafotit, ze hodim do bazarika.

zuzanamolnarova
31. júl 2012

@latkove_plienky budem sledovať - ja by som potrebovala už zabehnúté nohavičkové v dobrom stave 🙂

latkove_plienky
31. júl 2012

@zuzanamolnarova mam tu TB bamboozle stretch a lollipop....sak potom tu hodim link na moj bazar, chcem sa ich zbavit
a uvolnit sufel v skrini

zuzanamolnarova
31. júl 2012

@latkove_plienky ok, čakám 😀 to by bolo super 🙂

ivanka.7
31. júl 2012

@levice13 ja mam bumkins, patentkovy problem nemam, lebo mam na suchac... s pretekanim problem nie je ani savostou, lebo mam este pomerne male babo, neprecikala mi ju ani raz a to som ju v nej nechala aj 4 hodiny (ked idem takto von na dlhsie s nou, davam dnu stay-dry vrstvu); co urobi pri vacsom dietati ale povedat neviem

@keziah
@zuzanamolnarova
@strociatka mne presne preto stoji polkilove balenie orechov v skrini, nemala som odvahu ich pouzit a odmietam triedit plienky na tri druhy len preto, ze jednemu skodi to a druhemu ono. Davam komercny sensitive prach, tak stvrtinovu-tretinovu davku odporucanej, pol odmerky miofreshu. Ked periem aj aio a kapsy, davam vacsinou na 40, ked len stvorce a vkladacky, tak na 60. Pulky periem s detskym oblecenim na 40tke. Koniec. A ked mam velmi malo plienok, ze sme lietali po vonku a mala mala len aio ci kapsy, tak dam vyplachat najskor plienky, potom prihodim normalne detske pradlo a dam na 40.

peluskovo
31. júl 2012

@liviapeto
max bamboo je dlhsia, predpokladam, ze vydrzi aj pre vacsie babatko , ma biele olemovanie, a bambusove vnutro je biele. lou bamboo je kratsia, ondrik ma rok a mesiac a zapiname pomaly na poslednu patentku, nema biely lem / mne sa preto viac paci /, bambus je do zlta, taky "prirodny". nafotim zachvilu
https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/m581/b-...
https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/i0f1/b-...

@strociatka mas odsledovane pri ktorzch plienockach sa ti to stalo? ako pisu dievcata, mikrovlakno moze byt "upchate", jeden vyrobca mi odporucil prepra plienky v pracke s praskom do umyvacky riadu a trikrat plakanie, aby sa to odstranilo. co sa tyka BG s tym svom, vyrobca dporuca dat do susicky na setrne susenie, alebo jemne prejst fenom, aby sa uvolnilo lepidlo, ak to nezabere, je moznost reklamacie a co sa tyka PUL, mne osobne zacali pulky rpetekat, ked som sa pozabudla a susila som ich na priamom slnku. dalej ak mas plienocku zapnutu slabo alebo naopak aj silnejsie, moze rpetekat, a odporucam napr pri niektorych kapsovych / AIO skontrolovat ci nahodou okolo noziciek nie je vnutorna latka jemne vytocena smerom von a tak moze oblecenie nasat.
mozno ak by si popisala ktora plienocka a kde ti preteka, tak by sme ti tu vedeli poradit. co sa tyka plienok noname ala ebay... tazko sa vyjadrit, nemala som ich v rukach, a kto vie aky material je tam pouzity, nie je PUL ako PUL.