Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

crysmile
9. nov 2011

@tinika tak ale ked mas kde inde susit, tak ti to ani treba nie je..

tinika
9. nov 2011

@crysmile ved to ze jedine v obyvačke a tam tiez toho miesta nie je dost a dlho schne aj ked sa topi a to medzitym sa uz zase perie .(

katka888
9. nov 2011

@anelisa
pri wonderoo treba, ked das plienocku, kuknut ci pri stehienkach nevytrca vnutorna strana smerom von a tym nasiakne pradlo tu vlhkost.
na noc si myslim, ze su lepsie co sa tyka savosti nohaickove plienky, ak chces so stay dry vrstvou, tak tu ma bum hugger, baby odporucaju ho dovypchat twofoldom alebo prefoldom na zvysenie savosti , alebo mozes pridat nejaku flisovu vkladacku, napriklad od little lamb.

larosa
10. nov 2011

@crysmile máš úplnú pravdu, aj ja mám Bčkovú a radšej doplatím za elektrinu, ako na Ačkovú, a aj preto som sa rozhodla pre látkovky, že ju využijem poriadne 😀

crysmile
10. nov 2011

@larosa no pri latkovkach vyuzijes susicku naplno.. a najma ked budes prat stvorce a bambus..

larosa
10. nov 2011

@crysmile a s tými uterákmi máš tiež úplnú pravdu, nikdy nie sú tak mäkké ako zo sušičky, a ušetríš na žehlení, mm má dokonca niektoré košele také, že len vyberiem zo sušičky a zavesím 🙂
@tinika my ju máme tiež narvanú v kúpelke na pračke a je super hlavne teraz perfektne vykúri celú kúpelku a aj chodbu a deti sa čľapkajú vo vani, je to moja naj kámoška, hneď po umývačke 😀

larosa
10. nov 2011

@crysmile už sa teším, nejako mi to teraz pomaly uteká 🙂 a aj froté plienočky by mali zmäknúť, ale také nemám, pozerala som, že skoro všetko sa dá dať na jemný program do sušičky, neskúšala si aj kapsovky BG a BG flip, lebo aj Wonderoo minky a obyč majú napísané, že sa dajú sušiť... ešte sú kompletne nové, ani som ich raz nevyprala, tak daj info či môžem aj posušiť 😀

tinika
10. nov 2011

@larosa no len ja nemam ako ju dat hore kedze mam plnenu zhora a keby aj kupim novu tak sa mi tam nezmesti spredu plnena bo su sirsie

larosa
10. nov 2011

@tinika to je škoda, tak držím palčeky nech sa dobre sušia aj v obývačke 🙂

crysmile
10. nov 2011

@larosa neboj, dockas sa.. 🙂 pohladkaj brusko..
pre mna je susicka velky pomocnik, tiez ani kosele nezehlim.. ja frote plienky mam este po dcerke, haipa daipa pastelky, po vysuseni na slnku su ako rašpla.. takze tie vylucne susim v susicke.. vsetko co ma pul, to v susicke nesusim, jednoducho to dam k radiatoru, nie nan... je to rychlo uschnute.. co sa tyka mikrovlakna, aj to susim s ostatnymi plienkami.. ziadny setrny program nedavam, davam riadny do skrine.. alebo na zehlenie, ked chcem mat plienky rovnejsie.. samozrejme ich nezehlim, ale take polomokre poskladam aspon na mensi stvorec a potom uhladim, necham tak doschnut na kopke..
@tinika ja som si prvu odlatkovala so susenim na radiatore.. bambus. frote bolo tvrde, vlastne vsetko.. ale je tu a spokojna.. neboj, toto blbe obdobie zleho schnutia prejde a na jar uz budeme vesat vonku..

tinika
10. nov 2011

@crysmile no len to nie len plienky su problem :D a frote nemam ja tie bambusky dlho susim tak dam na radiator ale to zase teplo odobera tak to bude sranda

katka888
10. nov 2011

@tinika
ked objavis uzku susisku daj vediet 🙂 my mame spredu plnenu pracku ale tu uzsiu kvoli kupelke

luba41
10. nov 2011

@katka888 a aký typ práčky máš, prosím ťa? Lebo ja zháňam spredu plnenú, ale užšiu ako 60cm 😒

katka888
10. nov 2011

@luba41
super, AEG tusim, manezel vyberal asi 3 mesiace, ti poslem vece link lebo nie som doma a neviem kuknut typ
ma aj hygienicky program na kt periem pplienky a do bubna vojde 6 kg

zuzanamolnarova
10. nov 2011

@zfidorka ešte jedna otázočka 😀 aj suedecloth ide chlpatou stranou na ten bambus? alebo opačne? 😝

crysmile
10. nov 2011

@tinika tak to by sa vam fakt ta susicka sikla.. lebo ja nemam problem, vyperiem a prehodim do susicky.. a po vysuseni sa musi hned skladat, aby si to mala rovne, inak sa to dokrci.. ale to ziadna robota oproti zehleniu.. viem ze jedna dievcina tu z MK to mala v detskej izbe, ale podla mna to viri prach a je to aj dost hlucne.. takze ja radsej v kupelke, vyhreje to podlahu a aj byt..

tinika
10. nov 2011

@crysmile ja jedine na balkom mozem dat hihi inde miesto nemam :D

crysmile
10. nov 2011

@tinika nooo, tak vidis, ty to poriesis 😀

katka888
10. nov 2011
katka888
10. nov 2011

@tinika
susedov nemas? kupite na poly 😀

luba41
10. nov 2011

@katka888 vďaka, aj tá je široká. Ja by som potrebovala so šírkou max. 55cm 😒

katka888
10. nov 2011

@luba41 jaj sirku mzslis, tak to nemas menje ako 60, pri predu plnenych su uzsie na hlbku maju tak od 47 cm , ak potrebujes uzsiu, tak zhora plnenu, tie su uzke 40 cm a hlbka 60 cm.

lowike
10. nov 2011

@zfidorka @crysmile ďakujem za odpovede 🙂

@tinika ja som tiež túžila po sušičke, lebo máme doma dosť vlhko - ale na obale plienok Kikko LUX som čítala, že sušenie v sušičke znižuje ich životnosť - tak asi to tak bude aj s ostatnými plienkami .... (+ mám vysnívanú sušičku, čo stojí cca 800 EUR, tak zatiaľ ešte počkáme a keď sa nám o pár týždňov narodí bábo a budem právať ako divá, uvidíme, ako to bude doma s tou vlhkosťou a potom sa rozhodneme...)

crysmile
10. nov 2011

@lowike tak ja mam momentalne 90perc vlhkost a v lete bola 60perc.. bez susicky by mi tu neuschlo nic a smrdelo by mi to zatuchlinou.. ja susim plienky uz tri mesiace a netusim ci sa znizuje ich zivotnost.. ale inu moznost nemam... inak co viem, tak po prani sa mi zbehli plienky - popolini 70*70

tinika
10. nov 2011

@katka888 hej mam hihi ale oni maju velke deti tak asi im tak nesuri :D ze plienky susit :D

anelisa
10. nov 2011

@sladkasue my bezplienkujeme, ale len tak zlahka 😅 teda kaka vacsinou do misky, v poslednej dobe sa tam zvykne aj vycikat, ale aj tak cika dost vela do plienky. Ja sa ani nesnazim o to, aby cikala/kakala vylucne do misky.
Hlavne, ked v noci spi, tak som rada, ze spi a neprebalujem. Vacsinou v noci kojim uz len raz a ked nie je pokakana, tak posledne noci pri kojeni neprebalujem, lebo sa zbytocne rozoberie a potom je to tazsie zo zaspavanim, takze asi to bola blba nahoda, ze akurat tak vela cikala, mozno sa nejak pomrvila a prevlhlo to.
A kikko bmb velke stvorce (myslis 70*70?) + BL male bmb stvorce do kapsovky davas navyse k original vkladackam, ci namiesto nich?

anelisa
10. nov 2011

@argyro no ked prebalujes 2-3x v noci, tak sa da spolahnut, ze neprecika, len ona mala wonderoo celu noc a asi nestastnou zhodou nahod to prevlho, lebo predtym ju uz mala asi 2x celu noc a nestalo sa to.

zfidorka
10. nov 2011

@zuzanamolnarova suedecloth tou chlpatejsou na zadocek... nemas napr. bg kapsu, alebo flip stay dry vkladacku? tie maju suedecloth...

zuzanamolnarova
10. nov 2011

@zfidorka Ďakujem mám ich, len som nevedela že to je ono 😀

anelisa
10. nov 2011

@katka888 to kontrolujem vzdy, ci nevytrca vnutorna vrstva.....mozno sa to nejak dokrutilo, ked sa mrvila.
Tie nohavickove plienky su mi nejake nesympaticke, mam 2 TB bamboozle stretch, ale pouzivam ich len ked nemam uz nic ine 🤐 O bum hugger som citala, ze zvyknu smrdiet (alebo som si to pomylila s nejakymi inymi, teraz uz neviem).......takze o tych som doteraz ani neuvazovala.