Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

rolla20
2. aug 2012

@lyongirl ja som zatial vysolila za plienky 270evri a to este idem dokupovat, cize pocitam, ze na takych 350eur za uz hadam skrotim a zastavim 😵

lyongirl
2. aug 2012

@rolla20 Vierka ja som dala za plienky cca 493€, ale popredala som za 120€, takže stále som o 100€ dala viac...ale mám krásne kúsky, ktoré by som nevymenila za nič na svete 🙂 a dúfam, že som to všetko zrátala a nikde sa nepomýlila, píšem si čo kupujem a aj čo predávam, aby som mala prehľad, ale možno som na niečo zabudla...
a čo ideš dokupovať? Ja asi nepotrebujem nič, na noc dávame zase jednorazovky a ak sa malý rozciká, tak budem potrebovať hádam len vkladačky...

myska2233
2. aug 2012

@lyongirl no mi hovor....ja som do toho praskla už 300 euro...(na ale ruku na srdce nemusela som len no nekúp tie pekné vzory:()
a už mám vyrobené aj prvéééééé stay dry vkladačky alá Ikea hacker🙂 potom dohodím postup ako som robila do fotoblogu 😀

myska2233
2. aug 2012

@lyongirl domi mi už v noci fičíme len na BR🙂 a supééééér...dokonca bola jedenkrát ráno úplne suchá plienočka🙂 ale to asi zato, že ten večer sa tak pred spaním jašil, že išiel spať mokrý takže asi všetko vypotil a do plienky sa už neušlo 😀

rolla20
2. aug 2012

@lyongirl este vkladacky od handricky, kapsovku little lamb, miofresh a potom neskor nohavickovu little lamb a bambi roxy. ja mam nizku cenu, bo mam hlavne stvorce, ja kapsovku nemam ziadnu, az teraz tu little lamb

lyongirl
2. aug 2012

@rolla20 ináč na vkladačky od handričky sa stále chystám aj ja, ale čo, keď mi tak málo čurá, že ich netreba? 😀 A kaspovku chceš na von, či? Bambi roxy asi na noc, že?

rolla20
2. aug 2012

@lyongirl ano kapsovku po doktoroch, nech machrujem 😎 a tie nohavickove na noc a od handricky vlastne hllavne prefoldy na dovypchatie na noc

zfidorka
2. aug 2012

@levice13 tak este vyvesit na slniecko 🙂 ked nie, tak dalsim pranim to bude miznut...

indys
2. aug 2012

dievcata mam otazku.ako casto vam lakaju cisto kojene babtka.moj ma 3 mesiace a kaka 1 do tyzdna,ale ma dost problemy s bruskom.viem,ze kojene deticky takto mozu kakat,ale myslela som si,ze sa len obcas stane,ze nebude mat dlhsie stolicu a nie,ze to bude pravidli

blovitc120
2. aug 2012

@indys co by som ja za to dala 😀, moj kaka tak 5x denne a uz mi to lezie na nervy statocne, dcera kakala asi 2-3xdenne. Poznam babu, ktorej syn kym bol len dojceny, kakal raz za 10 dni a bol v poriadku, potom sa to upravilo na 1x denne

zuzanamolnarova
2. aug 2012

@indys my sme síce nemali problém s kakaním, nakoľko sme boli na UM ale jednej kamarátke teiž kakala malá ako tvoj Jurko - raz do týždňa každý štvrtok - a tiež ju to strašne potrápilo a myslím si že nejak od 6 mesiaca sa jej to upravilo na častejšie intervaly 😒

levice13
2. aug 2012

@latkove_plienky práve pozerám tú stránku, dnes už asi 5x. a akurát kukám, že plienka stuffable je už vypredaná ☹ práve na túto som si robila zálusk. škoda. ale keby sa ešte niekde jedna našla, tak sa poteším. a mám otázku, prečo sa plienky PoPnGro, Smartipants, Bababoo perú na 40-tke. to ma trochu odrádza. všetky plienky mám na 60-tku...to by asi bolo dosť nákladné prať 3 plienky samostatne. neskúšali ste to prať na 40-tke, že čo to urobí? lebo mám aj Max Bambou aj kapsovku B´bies, tiež sa majú prať na 40-tke a periem ich spolu s ostatnými a nemám pocit, že by sa s nimi niečo udialo.

latkove_plienky
3. aug 2012

@levice13 stuffable uz nenajdem ☹
s tym pranim to tak udava vyrobca. Ja periem vsetky na 50, idem ich kuknut.
BabaBoo aj Smartipants sa mozu na 60, pri POPnGRO je uvedene ze na 40, ale nic sa im podla mna nestane.

myska2233
3. aug 2012

@levice13 no nanajvýš sa ti troška zbehnúúúú 😀 ja mám tiež b´bies max bambou tam je dokonca uvedené, že sa majú prať na 30°C a periem ich s ostatnými na 60°C🙂 a mám dokonca aj nejaké kapsovky kde je na štítku uvedené, že "ručné pranie"...čo som pipi...dnes akurát prvýkrát skúšam prať na 40°C tak som zvedavá...

behulka
3. aug 2012

@olivia6
veľké pul nohavky boli Bummies, tie by snáď oblieklo aj 4 ročné dieťa, ale teda sucháč som tiež po čase prešívala.
@lyongirl ja som pri prvom používala tiež froté uteráčiky na noc, keď už boli doma, a naviac to bolo bez roboty. No dávala som ich pod švorcovku, alebo medzi nohavičky a plienku, nie priamo na telo,v našej vode boli ako šmyrgeľ po čase. 😖
@myska2233 separačky by malo stačiť nastrihať, fleese sa nepára
@peluskovo ďakujem za prehľad 🙂 veru, prekvapilo ma, že všetky kapsovky sú umelé.

lyongirl
3. aug 2012

@behulka vidíš, to ma nenapadlo, že budú ako šmirgeľ, čo počítam, že budú, lebo vodu máme riadne tvrdú...no neva, zatiaľ nám ich netreba, malý čurká málo 🙂

myska2233
3. aug 2012

Dievcata, ktore mate extendor na predlzenie bodyciek mohla by ste mi niektora napisat aky to ma rozmer?

maticap.
3. aug 2012

Baby, prosim Vas, co okrem MioFreshu sa da pouzit na zmakcenie vody? Ocot som este neskusala,lebo obvykle mam medzi plienkami aj nejaku tu bambusovu, resp. PUL-ky a tym to vraj nerobi dobre.... Mame v TN strasne tvrdu vodu a tie plienky su potom ako z plechu.... 😖

blovitc120
3. aug 2012

@maticap. Podla mna Miofresh nie je na zmakcenie, ale na dezinfekciu alebo bielenie. Na zmakcenie krystalova soda napr. A mam podobny problem s vodou ☹

maticap.
3. aug 2012

@blovitc120 ahoj, ja viem, ze mioresh je na dezinfenkciu, ale kupodivu boli po nom plienky podstatne makksie... 😨 nerozumiem tomu, ale je to tak 😵 . Krystalova soda? Kde sa ju da zohnat?

tortelinka
3. aug 2012

@maticap. ja sodu kupujem v terne alebo v jednote

maticap.
3. aug 2012

@tortelinka dik, pohladam a ake pouzit davkovanie?

tortelinka
3. aug 2012

@maticap. neviem, supnem od oka..cca dve lyzice?

rolla20
3. aug 2012

@tortelinka takze aj ja chcem skusit a mam hladat krystalicka soda, hej?? to je ine ako soda BB??

blovitc120
3. aug 2012

@maticap. davkovanie je aj na sacku uvedene. Maju v Tesco, Kauflande, v podstate takmer vsade okrem DM drogerie. Moje plienky su tvrde po Miofreshi rovnako ako bez 😝

baska1
3. aug 2012

Dobrý den, ma niektora skusenost so znackou Aitu? Maju zaujimave plienocky a aj ceny su prijatelne, tak by som možno ich chcela vyskusat. Dakujem

lyongirl
3. aug 2012

@baska1 ja mám z aitu vrchnú nohavičky velur pul a flees pul a sú suprové, som spokojná, ale napr. sestrinmu malému pretekali, on je učúranec...
má ich aj
@myska2233 a ona má aj vrchné pulky Lucida, tie mali dosť ostré sucháče, také riadne tvrdé, ale nech sa vyjadrí ona, ako je spokojná. Čo sa týka plienok, ja by som určite niečo vyskúšala, len nám nič netreba, takže ak máš niečo vyhliadnuté, tak skús, majú krásne prepracované veci 🙂

ikuza
3. aug 2012

@indys my kakame aj 5 krat denne a je to niekedy na nervy. Tak neviem, co je lepsie, ci raz za tyzdne, ci tak casto ako my 🙂. 😉

lowike
3. aug 2012

@indys kojené bábo môže kakať aj raz za týždeň aj 10x za deň a je to v poriadku - my sme tiež kakávali aj 5-7 x denne, keď išli zuby tak aj častejšie a zapierať tie plienky - no otras ...to asi odmena za to, že látkujeme 😀
už som si hovorila, že keby mala kakať len raz za týždeň a poriadnu nálož, tak to by sopm jej na ten čas dávala asi jednorazovku 😉 ale toto nie je náš prípad - až teraz, keď dávam príkrmy sa to mení na 1-2x denne ...

ramzesa
3. aug 2012

Ahojte látkarky 🙂. Hlásim sa... úspešne látkujeme. Väčšinou sme na AIO a kapsovkách a sem-tam dám bambi roxy nohavičkovú. Štvorce fakt len výnimočne. Bojím, aby sme sa zasa nezaparili 😝 . Pekne sa pretáčame, snažíme sa už aj loziť... čiže nemám pocit, žeby nás nejak látkové peľuchy obmedzovali v pohybe... aj keď s holým zadočkom je to o inom 😉 .

@levice13 neviem, či si dobre pamätám... Ty si sa pýtala na Bumkins AIO? Ja som s nimi spokojná, ale len na deň. Cez noc ich malá komplet prečúra... ale to bude asi tým úzkym jazykom. Čo sa mi nepáči, že sa mi tá bambusová časť zvlnila 😒 , ale na funkcii to neprekáža 🙂 . A nejak som lenivá ten jazyk tam pchať 😒 , ale to je už môj problém. 😅 Patentky na reguláciu veľkosti sú trošku slabšie ako napr. na BG alebo Wonderoos, ale nezdá sa mi žeby sa nejak často rozopínali... len ak nejak potiahnem plienku... 😝 Mám aj kapsovku Bumkins a s ňou som taktiež spokojná 🙂 , tú si viem dovypchať koľko chcem a navyše je krásna 😅 .

@peluskovo dlho som tu nepísala a kým som dokončila vlniačiky (po vypratí majú hrozný tvar 😀 ), tak som aj zabudla, že ako mám ten lanolín dávkovať 😅 . Nepamätám sa, či Tvoj overený recept bol totožný s tým na fľaštičke. Môžeš mi napísať? Ďakujem 🙂. /mne totiž pretiekli a teraz neviem, či je chyba v tej vlne, ale asi skôr vo mne, ale skúška s kvapkami vody bola úspešná 😖 /