Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

risolino
27. máj 2013

@mary939 my teraz fičíme len na Bambiroxy, aj v noci, aj cez deň... podľa mňa super sajú 🙂 a to už poriadne pišká 🙂 drobec ich používa asi od 15mesiacov... máme jednu aj wonderoo, aj tá je v pohode 🙂

vejula
27. máj 2013

ahojte dievčata. Idem sa k vam poradiť, čo treba všetko ak chcem latkovať a kolko to cca a stoji? Moja dcerka bola doteraz na klasickych jednorazovkach a 2 dni dozadu dostala hnusnu plienkovu dermatitidu a vyzera to hrozivo, tak silno uvažujem, že prejdem na latkovky. Môj synček odrastol na jednorazovkach a nikdy nemal žiadnu reakciu na akukolvek plienku, tak ma to celkom prekvapilo. Ak by ste vedeli tak prosim poradte. Vdaka

ivanka.7
27. máj 2013

@oskvarka ja som po prvom mesiaci presla uplne na latkove vlozky do podprsenky. Tocila som 4 pary, na zaciatku som mala vela mlieka, takze som ich hned prepierala v ruke aby stihli schnut, potom uz to bolo lepsie. Mne sa velmi oplatili, kedze som za ne dohromady dala asi 10 eur a musela som ich pouzivat vlastne rok 🙂 Mala som 3 pary bavlnenych (netusim znacku) a 1 par bambusovych little lamb - tie ma v ponuke @peluskovo
Pohodlnejsie by pri mojej produkcii mlieka bolo mat viac tych parov ale zas po tych prvych mesiacoch uz to nebolo treba, cize s tym prepieranim to stacilo.

majamat
27. máj 2013

@ivanka.7 ja som pouzivala Avent, hlavne von. este v porodke som mala jednorazovky a za den som bola schopna minut balik. raz som malu pri kojeni fajne omocila a bola som v soku, preco je mokra to od mlieka. 😵 tak som si kupila Avent. potom som doma nosila okolo seba omotanu aj plienku, lebo pre mna to bolo malo. keby sa sili aj vacsie. stale som bola mokra, no neskor to ustalo.

ivanka.7
27. máj 2013

@majamat njn, ja som tiez v porodnici minala hrozne vela jednorazovych vloziek, stale som menila. A doma som vecne mavala mokre kosele, lebo vlozky nestihali 😀 paradoxne mi latkove sali viac ako jednorazovky 🙂 ale kolkokrat som musela aj malu prezliect, lebo kym som ju z jedneho prsnika dojcila, tak druhy naplnil komplet vlozku, moje tricko aj jej body 😀

majamat
27. máj 2013

@ivanka.7 presne to sa stavalo aj mne. nastastie to neskor ustalo a nastastie sa mi mala narodila v zime. no neviem, co by som robila cez leto. stale flaky na tricku.

jagu81
28. máj 2013

Ahojte, zvažujem možnosť prechodu z klasických jednorazoviek na bambusové plienky. chcela by som poradiť aké by ste mi odporučili pre moju ročnú dcérku (zhruba 12kg) ponuka je totiž široká a neviem si vybrať. Ďakujem za vaše rady 😉

majamat
28. máj 2013

@vejula aj by som ti poradila, ale nemam take skusenosti od narodenia. urcite ti niekto napise.
@jagu81 ja som po roku latkovala nachvilu, ale skoncili sme po 3m, lebo mala z toho bola nervozna, ze ju casto prebalujem. ja som nemala ani ponatia co kupit a nechcela som moc investovat, kedze som sa obavala, ze to uz moc nevyuzijeme. ja som kupila lacne kapsove plienky, ale nie su moc dobre a 2 vrchne nohavicky a mam 2 bambusove plienky. no ak by si chcela pouzivat len tieto lepsie - kapsove, nohavickove bambusove, alebo AIO,SIO, tak by ta to asi dost draho vyslo, kedze ich potrebujus aspon na 2 dni a aj dost dlho schnu niektore. hlavne tie bambusove. na doma by sa dali vyuzit este aj stvorcove klasicke plienky, skombinovane s vkladackami z bambusu. mozno nejake, co vela nasaju, kedze mas uz vacsie dieta. a ak chces bambusove nohavickove plienky,napr. na von a spanie, tak je ich fakt vela, no cenovo vyhodne su Bambi roxy a myslim, ze si ich aj pochvaluju a na to vrchne nohavicky - vlniaciky, alebo pul. kedze mas velke dieta, tak by ta cenovo lepsie vysli mozno aj dvojvelkostne. tie na ich stranke vychadzaju dokonca len 9e na ks, ale maju maly vyber. bambi roxy maju dokonca nejake nove ambusove, co by mali vela nasat a teraz za akciovu cenu. http://www.bambiroxy.com/

majamat
28. máj 2013

toto su tie nove Bambi roxy http://www.bambiroxy.com/category/latkove-plien... vyzeraju dobre, len mohli urobit viac farieb.

@jagu81 pozri. vyberaj velkost M-L, alebo tie, co nemaju tu naznacenu velkost, su v oboch velkostiach. http://www.bambiroxy.com/category/latkove-plien...
http://www.bambiroxy.com/category/latkove-plien...

a tu su jednovelkostne http://www.bambiroxy.com/category/latkove-plien...
http://www.bambiroxy.com/category/latkove-plien...

henee
28. máj 2013

@vejula ja osobne by som kúpila pár 10-15 štvorcových plienok, ale už 80ky a do toho nejaké bambusové vkladačky (my ešte stále natom fičíme a už má malý 14,5 mesiaca) a na odskúšanie si kúp 1-2 kapsové plienky, 1-2 nohavičkové, 1-2 AIO alebo SIO a z toho čo ti najviac sadne to dokúpiš a ostatné predáš, každej maminke niečo iné vyhovuje je to veľmi individuálne 😉

oskvarka
28. máj 2013

@majamat wow tie nove vyzeraju dobre... jaaa jasi zase chitim nakupovaciu maniu ja mam jednofarebne rada a aj moje oblubene farby trafili-ň.. a vyzeraju super savo..

majamat
28. máj 2013

@oskvarka ved to. juj, ako ti zavidim. ja nemam pre koho nakupovat. pozerala som aj latky - bambusove a tieto plienocky su robene z tych najsavejsich. myslim, ze tato znacka sa v pohode predava a ze nebudu mat problem s predajom a ani testovat nemusia. a su za dobru cenu. mozu sa pouzit ako nocne a nocne plienocky su teda celkom drahe.

oskvarka
28. máj 2013

@majamat no hej ale ja som uz minula 200 ecok cca aj viac asi.. a bambi roxi som objednavala ked bol tyzden plienok mali akciu som si kupila tie obyc. jednovelkostne bambusove ich.. s tym ze ma vysli le 9,5 alebo tak nejak ale tak uz mam nakpene.... na mna najhorsie posobia tie zlavy :D keby aspon nebola v akcii :D

majamat
28. máj 2013

@oskvarka 😀 😀 😀 teraz by ti take ani nebolo treba, lebo taketo save plienocky treba hlavne vacsim detom, takze mozes aj pockat a mozno casom budu aj ine farby.

behulka
28. máj 2013

@vejula ak máš doma nejaké štvorcové plienky, stačili by Ti len vrchné nohavičky 2ks na začiatok, ak by si látkovky dávala len doma cez deń.
Ak sa zapáčia dokúpiš niečo savejśie, možno i nejaké z tých moderných výmyslov SiO, AiO a spol. Dcérke však môže vadiť mokro, treba s tým počítať, alebo jej nemusí sadnúť niektorý z umelých materiálov používaných na moderných plienkach s tzv. stay dry vrstvou pre pocit sucha.
Kedysi som rátala cenu komplet základnej výbavy od narodenia do odplienkavania a zmestila som sa do 150.
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/behulka/clan...

oskvarka
28. máj 2013

@majamat no s farbami som spokojna.. len sa bojim ze taka dobra cena uz nebude :D.. som psycho :D:D... ale inak presne to mi je jasne ze aj tieto bambusovo bavlnene budeme mat az na neskorej bo by v nich malo babo ritku ako mravec nehovoriac o tom ze taku savu nebude potrebovat este .. nie to este savejsiu.. ale pri tych co som kupila sa spolieham na to ze ich aspon kku zaciatku par krat poskusam a preperu sa a tym zvysia savost..

oskvarka
28. máj 2013

@behulka si mala len jedny PUL a same vlniakciky ?..

ellysa
28. máj 2013

@marianka0101 ahoj ja neporadím zostavu, na to sú tu baby odborníčky ale odporúčam látkové plienky, ja som z podobných dôvodov začala látkovať pri dcérke, do 8m mala neustále opakované kvasinkové infekcie, keď ma lekár upozornil, že to môže mať následky pre ňu aj v dospelosti-zrasty, neplodnosť neváhala som a kúpila látkovky odvtedy mala podobnú infekciu len raz (z bazéna) a to má tri roky pri synovi som už neváhala a látkujeme od narodenia

majamat
28. máj 2013

@ellysa teraz mi napadlo, ze my sme mali od narodenia stale zapareniny a tiez z jednorazoviek. v 8m sme boli u gynekologicky, lebo mala synechiu, cize zarastenie posvy blankou. este chvilu a uz by sa jej to uplne uzavrelo a nedokazala by cikat. predtym som netusila, ze nieco take existuje, kym sme sa na MK o tom nebavili a zistila som, ze aj mala to ma. nastastie som si to vsimla, inak by blanka mohla casom aj zhrubnut a bolo by to horsie. mozno by sa to muselo tiesit skalpelo. urcite to mala s tych opakovanych zaparenin.

vejula
28. máj 2013

@henee
@behulka dakujem dievčata... kamaratka prave ide predavať latkovky, tak idem kuknuť snad budem mať lepšiu predstavu otom celom ked to uvidim na vlastné oči, lebo takto je to pre mna takéééé ťažko predstavitelné cele

jagu81
28. máj 2013

@majamat ďakujem ti za info, idem to popozerať 🙂

behulka
28. máj 2013

@jagu81 @majamat plienky vyzerajú super, a ani tá cena nie je až taká astronomická - čoho by som sa však obávala je veľkosť plienky - ten sed 46 bude pre väčšie dieťa podľa mňa málo. Treba odskúšať.
@oskvarka miminku obliekam z 90% vlniaky. Staršiemu odplienkovanému už len na denný spánok dávam pul-ky. Vlna mi je príjemnejšia než pul a naviac to vyšlo o dosť lacnejšie. Pletené sa dajú prepliecť na väčšiu veľkosť znova a znova... a nakoniec na čapicu, ktorá sa po doslúžení časom rozloží niekde v komposte. Pul sa musí vyhodiť a skončí na skládke, či v spaľovni. Na upokojenie je to však v porovnaní s množstvom jednorázoviek takmer nič.

mary939
28. máj 2013

daju sa uz zohnat plienky MaM Happy Square 80x80?

majamat
28. máj 2013

@behulka veru mas pravdu. pozerala som na tie miery plienociek, ale nemam az taky prehlad. zdalo sa mi, ze sa tu pisalo o vyssich cislach. premerala som sed v plienkach a nohavickach, co mame doma. tak najmensie mame tie smejdove kapsovky - babyland, babycity - sed 44cm, potom pulky wee huggers - 46cm, GB flip - maju dokonca 49cm a este mam nohavickove plienky baby lucy- tiez okolo 49cm. dost dlhe sa mi zdaju Bamboolik, ale posobia na mna, ze su dlhe a uzke. kamoska ich ma, ale je zrejme v nemocke. ak sa bude dat, tak jej ich dam premerat. ja keby kupujem plienky mam v tomto vyhodu, lebo mam male dieta a keby mam dalsie, asi vacsie nebude. sme obaja mensi.

majamat
28. máj 2013

@behulka ozaj, este mi napadlo, ze nohavickove plienky by asi mohli byt trosku mensie ako vrchne nohavicky, aby boli pod nimi pekne skryte. veru babylucy mam problem natlacit aj do BG puliek.

majamat
28. máj 2013

toto je dobre. ake male babetenko v BG http://www.ekoplienky.sk/gallery/izabelka-1-tyz...

oskvarka
29. máj 2013

@mary939 ja som objednavala z bionosu .. prave vcera som sa konecne dostala na postu tak uz ich mam... ale kukala som uz ich nemaju.. maju ich napr tu http://www.mujeobchod.cz/happy-square-80x80cm-r... ale je to ceska stranka...

skorinkas
29. máj 2013

ahoj. Chcela by som sa opýtať, či v mydlovom slíze môžem prať všetko detské oblečenie,alebo len plienky. Nestane sa nič farebným vecičkám???

lu2112
29. máj 2013

@skorinkas ja perem vsetko v slize a vobec to neskodi farebnym veciam 😉

skorinkas
29. máj 2013

@lu2112 dík.vyskúšam aj ja