Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
11. aug 2011

@crysmile ja latkove vlozky do podprdy pouzivam popoliny vlna+hodvab, pouzivam ich len na vonku...

zfidorka
11. aug 2011

@iron ak su tie stvorce libstat, podla toho co som citala na ceskej diskusii sa kvalite socikovskych rovnaju len stare, tieto novsie su tenucke... mozno @labutka by vedela porovnat nove lbt napr. s MaM

katka888
11. aug 2011

@zfidorka
z pouzivania mam pocit ze socikovskym sa vyrovnaju kikko lux eco, mas s nimi skusenost?

crysmile
11. aug 2011

@zfidorka a kolko ich mas? a to aj nejak impregnujes?

pele
11. aug 2011

Ahojte baby,
ja rozmyslam nad latkovkami, ale je ich strasne vela druhov a znaciek...zatial som nezacala, lebo sa stracam v tom, neviem si to presne predstavit, ako sa viazu, co su niektore terminy, co pouzivate...proste zaciatocnik🙂 Tak som sa rozhodla aspon opytat vas konkretne. Hladam take latkove plienky, ktore predovsetkym najrychlejsie schnu. Hned za tym je pre mna dolezite, aby sa s nimi jednoducho pracovalo a jednoducho sa udrzovali. Zaroven mam dceru 10 mes. a v noci ju neprebalujem, takze mozno na noc nieco ine ako na den, co aj bude dlhsie schnut, ale aby to v pohode salo...a vydrzalo. mate nejake tipy pre mna?
Isla by som aj na nejaku prezentaciu plienok, alebo posedenie s niekym, kto ma skusenosti, lebo verim, ze 'latkovky; su siroka tema..nerobieva sa nieco take?

labutka
11. aug 2011

@zfidorka @iron skoda ze ste toto nerozoberali vcera, mohla som ochytat... 😉
stale si myslim, ze MaM sa nevyrovnaju zatial ziadne stvorce, LTZ su tensie aj kikko bambusove. kikko lux eco mi prisli dost podobne ako ltz, ale nemala som ich tak, ze v jednej ruke ltz a v druhej kikko 😀

@crysmile vlozky do podrdy sa neimpregnuju. treba ich v rukach oprat. inak tie popoliny vlna hodvab odpourcam radsej pletene, tie tkane ma dost kusali, bboli nenositelne 😝

labutka
11. aug 2011

@pele neiem odkial si, prezentacie sa robia. vacsinou ich organizujeme v nejakom materskom centre, ktore ale cez prazdniny tiez prazdninuju 😉 takze treba pockat este mesiac, a nieco sa urcite rozbehne.

crysmile
11. aug 2011

@labutka diky za radu.. no ja vlastne este neviem akemu matrošovi dam prednost.. tie co su bambusove tie su drahe a ja potrebujem nieco fajn save.. neviem ci vlna hodvab je savy.. celkom ma zaujali tie ellas house, tie su s konope, aj som ich mala v rukach, ale ci si urobit zasobu len z nich, alebo radsej kombinovat.. neviem este...

mimuka
11. aug 2011

ahojte už som 2x lanolínovala vlniačiky disana a stále mi trocha prevlhnú, Lanolínujem ich kúrou imse vimse...tam je napísané že sa to má nakoniec vtpláchať v octovej vode a nechať 10 min. pôsobiť. robíte to tak? či to mám dať rovno z lanolínovej vody sušiť a vôbec to nepláchať?

lulukn79
11. aug 2011

@crysmile ja mam len tie ellas house 2x a som s nimi spokojna.iba okraj (to sitie) je pod priliehavym trickom vidiet ak je tenka podprda 😉 .

@iron @zfidorka @katka888 @labutka ja mam vsetky druhy 🙂 MaM, klasicke socikovske, Kikolux aj LTZ a v takomto poradi by som ich aj hodnotila. MaM su aj po oprati makucke nepouzivam ich ako plienocku tak neviem kolko nasaju (bolo mi ich luto) 🙂 socikovske dobre saju su po oprati tiez celkom makke Kiko tiez dobre saju, ale pranim tvrdnu, tak ich musim pred pouzitim posuchat LTZ tiez nepouzivam ako plienku, lebo po oprani a aj posuchani zostavaju tvrde a pre babatkovsku ritku podla mna draplave. LTZ sa socikovskym podobaju tym tkanim

iron
11. aug 2011

no teda, dobre vediet tieto rozdiely...

taanak
11. aug 2011

Najnovsie su po veeeelmi dlhom case k dispozicii opat vysokogramazne stvorce 80x80 od Imse Vimse - gramazou a kvalitou podobne ako MaM Happy Square. Bohuzial vychadzaju drahsie, ale na rozdiel od MaM su v biokvalite. 😉 Uz jednu mam, otestujem, ale najskor musim oprat 🙂

katka888
11. aug 2011

@lulukn79
ja preto plienky zehlim, u nas asi je to vodou su vsetky stvorce strasne trde, drsne a ked ich susim na okne, tak vietor ich rozfuka do nepouzitelnych tvarov. takze zehlim a raz za cas davam do prania avivaz... inac by som detom na zadok davala asi drevo

iron
11. aug 2011

inak co ja mam doma socikovske, tak jedny su tvrde a ine su makke....tak ja fakt neviem. Ja osobne som ich pouzivala pod hlavicku alebo ako prebalovaciu podlozku. Ako stvorce pouzivam kikko bambusove. A nezehlim, nestiham, to je luxus pri mojon nijakom case. Ale kedysi som zehlila okraje aby neboli take zalomene.

lulukn79
11. aug 2011

@katka888 ja som na zaciatku zehlila, ale teraz uz nie. teraz mi ich Z. pred poskladanim pokrci a od toho su tiez maksie 😀 niekedy ich skladam aj na 3x kym ich ulozim. sa tak hrame 🙂

katka888
11. aug 2011

@lulukn79
ja som viki zehlila az ked boli uz fakt tvrde aj po suchani, lebo obcasne pouzitie avivaze im pomohlo a nesusila som na vetre, lebo bola zima a susili sme doma, ale teraz pre maleho avivaz vobec nedavam, ten vietor tu na poschodi, ked dam von na slnko susit, to este dototo... tak kvoli malemu prezehlujem. ale posledne dni mu netreba vela, kedze mu davam najma kapsovky a BG stay dry posledne 2 tyzdne

kloranebb
11. aug 2011

Poradte mi co kupit na noc pre trojmesacne babo - ci mi postaci stvorec a kvalitna bambusova vkladacka alebo treba nieco ine poriesit...

Kapsove plienky sa pouzivaju vacsinou tak k lekarovi na rychle balenie ci aj na doma bezne? Ktore kapsove plienky su fajn a zaroven sa vnutorne vrstvy pripinaju patentkami? Dakujem za pomoc

etuska
11. aug 2011

@kloranebb
ja davam kapsovku Bum Genius aj na noc ak nemam suchu inu plienku.Vrstvy sa sice nepripinaju patentkami ale vsetko drzi na mieste tak ako ma.

Pre mensie babatko som na noc davala Little Lamb -bambusku

estterka
11. aug 2011

@pele ak chces preposlem ti take velmi oplopate rozdelenie plienok do ip,co som posielala kamoske.kukni moj profil,aj ja som zacinala pri starsom babatku.v noci neprebalujem,niekedy ma aj 12 hodin plienku a ziadny problem 😉

etuska
11. aug 2011

@pele
aj nam na noc postaci Ella´s House-obcas ju este dovypchavam bambusovym stvorcom

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/etuska/album...

katka888
12. aug 2011

@kloranebb
zavisi od toho kolko v noci napiska.ja davam teraz malemu, ma 6 tyzdnov nohavickove bambusove plienky a to od znacky tots bots plienky flexitots a bambooozle strech, od znacky anavy bambusovu plienku a baby beehinds bambusovu . prebalujem raz v noci. to iste som robila pri starsej, ked sme od 6 mes zacali latrkovat.
dnes mal maly vynimocne bum genius kapsovu plienku na noc, lebo v nej zaspal a potiahla, ale ja davam na noc radsej nech ma na pokozke plienky take, aby mal na pokozke na noc bambus,
na vrch davam vlniaciky anavy
kapsovky mozes kdekolvek pouzivat, oproti stylu vrchne nohavicky a nejaky storec, alebo nejaka vkladacka byvaju kapsovky praktickejsie na pouzitie, preto ich baby skor pouzivaju na vonku, ale kvalitne plienky by mali mat aj dobru savost a tym padom vydrzat tie 2-3 hodky. ja napriklad davam malemu kapsovky aj na doma, on ked zaspi, taha aj 2-3 hodky takze prebalujem menej casto, rpeto su mi vhodne kapsovky aj na doma. starsia zato piska casto a pomenej, jej davam socik stvorce s vrchnymi
nase oblubene kapsovky su Bum genius teraz je verzia 4.0., potom wonderoo, dalej plienky typu AIO ktore ale maju aj kapsu tak od tots bots easyfit v2.
co sa pripina jadro patentkami su snap in one plienky, my mame doma gro via.
potom su aj all in one plienky kde pripnes vnutro patentkami od znacky anavy a to anavy easy, tie su take tenulinke, nam pri prvom pouziti pretieklo kaki okolo noziciek, ale neskor problem nebol, tym ze su tak etenulinke a lahke, a pretiekli nam pri prvom pouziti / je mozne, ze som zle zapla /, tak ich skusam zatial len na doma.

jonki
12. aug 2011

baby chcem sa vas spytat ci sa vam niektorej stalo aby sa na BG Flipkach poskodila latka (PUL je zatial neporuseny) tesne pri patentke. Je to prostredna patentka na zmensovanie, mame 8 a pol mesiaca a tu prostrednu velkost sme pouzivali ani neviem kolko....snad 3 mesiace(uz sme na najvascej) nie je to nejako skoro...nemali by vydrzat viac? zavadit sa o nic nemohla....vzdy je na flipkach minimalne bodycko.

careamell
12. aug 2011

Ahojte, prišla som opäť po radu. Chceme ďalšiu plienočku na noc, zatiaľ sa nám osvedčila Bamboozle Strech. Malý má 4 mesiace a ciká ako cisterna v noci. Ktorá plienočka má väčšiu savosť? Little Lamb nohavičková alebo Bum Huger? Prípadne aká vkladka do nich aby vydržala čo najdlhšie? Prefold alebo Twofold?Ďakujem

miruss
12. aug 2011

@careamell: Mne sa na noc skvele osvedčila Bum Hugger plus prefold.

sima.p
12. aug 2011

@miruss @careamell aj mne + ešte dalšia bambusová vkladka

careamell
12. aug 2011

@sima.p
@miruss Ďakujeme 🙂

luba41
12. aug 2011

ahojte, vedeli by ste mi povedať, či vkladačky z Itti Bitti Tutto by pasovali do Itti bitti d´lish? vďaka

miruss
12. aug 2011

@luba41: Podľa mňa nie lebo sú o dosť väčšie ako do IB SIO.

mimuka
12. aug 2011

@zfidorka
@labutka
@taanak prosím viete mi poradiť..už som 2x lanolínovala vlniačiky disana a stále mi trocha prevlhnú, Lanolínujem ich kúrou imse vimse...tam je napísané že sa to má nakoniec vypláchať v octovej vode a nechať 10 min. pôsobiť. robíte to tak? či to mám dať rovno z lanolínovej vody sušiť a vôbec to nepláchať? už sa mi lanolínujú ďalšie vlniačiky, tak by som potrebovala vedieť, že čo robiť....vďaka

labutka
12. aug 2011

@mimuka ja namocim do kury vecer, davam lanolin od oka. Vodu mam taku mliecnu, mam v lavori asi 10cm a nevidim na dno. Vlniaky rano 2-3 krat vyplacham v cistej vode a dam susit.obcas zakrutim do uteraka aby som odsala dalsiu vodu, vyschnu rychlejsie.
Nemas slabu kuru? Aku plienku davas pod ne, a aka je mokra?