Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

handricky
7. okt 2012

@rolla20 little lamb nohavickova mas:samotne nohavicky su 3 vrstvove
1, vrstva frote tkaneho 90% bambus/10% polyester
2, vrstva frote tkaneho 90% bambus/10% polyester
3, stred je syntetika kvoli rychlejsiemu schnutiu
a vkladacka ma 2 vrstvy rovnakeho frote, vkladacka je dlhsia, mozes ju dat po celej dlzke a tak mas celkom vseho vsudy 5 savych vrstiev. alebo ju naskladat len na predok, tak mas celkovo 7 vrstiev vpredu a 3 vzadu.
Tkane frote hrubne viacej ako pletene, cize je mohutnejsia aj tvrdsia ako Bamboozle.
Ta savost je porovnatelna ale to sa treba opytat mamiciek v praxi 😀
Ja mam na noc Froty nohavickove (2 vrstvy bambus frote +1 vrstva stay dry) do toho prefold bambusovy Flisy75/25 po poskladani 6 vrstiev a do toho (obcas) kratku 3 vrstvovu bambus/konope Shorty.
Do tej nohavickovej sa da narvat aj viac, ale to uz by bol mega balik

handricky
7. okt 2012

@ivanka.7 ty si este nevytiahla wonderoo? vidis ani odomna este nemas. tak to mas este zajacov v klobukoch 😀

ivanka.7
7. okt 2012

@handricky mam ich vytiahnute ale pouzila som ich len parkrat, ked som zalozila nocnu plienku a mala sa do nej v tom momente pos... ale tak, ze to ostalo cele len na separacke a vkladacke, tak som do plienky strcila wonderoo vkladacku a zalozila ju znovu 😅 a od teba si brusim zuby na metraz, rozmyslam ze by som predsa len trochu opustila svoju lenivost a skusila si daco usit :D uvidime :D

ianitka
7. okt 2012

@ivanka.7
@susul
@juliam
dik... ja som z tych blueberry nadsena kvoli vzoru - mam tie krasne opicky...
ale fakt som ich mala len ako zalozne ku flipkam...

inak sa tu niekolko desiatok stran dozadu riesil problem s pretekajucou freetimkou (albertom) - nepamate ako to baby riesili? minule mi pretiekla uplne vpredu... 😕 doposial som sa na nu mohla spolahnut

ianitka
7. okt 2012

@miroslavusienka ja nemam ziadny vak na plienky - ked sme mimo domu tak uplne neekologicky plienku hodim do saciku - tych je doma vzdy pozehnane - aj ked neviem, kde sa liahnu 😝, tak vzdy mam v kociku zopar pre pripad...

ja kym sa rozhybem vybrat nejaky vak - tak maly uz bude odplienkovany

ianitka
7. okt 2012

@ivanka.7 u nas su kakacie - zelene flipky - mam istotu, ze najma cerstvo oprane su hned pokrstene 😀

ianitka
7. okt 2012

@biba321 no to zacinas s latkovanim asi tak ako my s @lyongirl - s vynimkom, ze moje dieta ma tych 9 kg az teraz...

naveen
8. okt 2012

@kryska5 no ved im vravim, ze to co miesaju z toho maste a pozeraju sa na mna divne, ze co to po nich chcem 😀 davaju mi vzdy lanolin na bradavky ...

lucinka4
8. okt 2012

Kocky,v com periete latkovky? Doteraz som prala v Baby prasku od amway ale plienky boli po case citit:/ kamoska mi poradila mio fresh tak som dala ale neviem ci sa mi z toho mala nevyhadzala, resp mala akoby zaparenu ritku. Je pravda,ze mala predtym aj jednorazovky kdze sme boli u svokrovcov.

tasiko
8. okt 2012

Baby ktore mate itti bitti, tutto su uzsie ako d'lish? Chcem vyskusat ale nechem moc uzku....

susul
8. okt 2012

@ianitka mme pretekala albertka cez sev, ja som mala, ale kapsu, ja som ju reklamovala a reklamacia mi bola uznana.

@lucinka4 ja periem v deckom prasku bez parfemacie z dm, do predpierky davam prasoka do hlavneho praniaminimum prasku a davku miofreshu, par kvapiek teetree oleja a plakanie navyse

lubka231
8. okt 2012

@ianitka aj mne preteká freetime a to mám tri. Sú dosť slabé. ☹

lubka231
8. okt 2012

@susul ahojky kde kúpim ten teetree olej.

susul
8. okt 2012

@lubka231 u nas kapsovka BG sedi velmi dobre ale freetimka sa im podla mna nevydarila, ale su tu kocky, co si ju pochvaluju. U nas nevydrzala ani tolko co obycajny stvorec poskladany na novosklad. Skusala som ju dovypchat aj vkladackou navyse, ale nic nepomohlo.
Olecek som kupovala na klingacik.sk, ale maju ho zvacsa aj obchodiky predavajuce latkovky na nete a minule som videla okejceky aj v raciopredajni..

@lucinka4 u nas to bolo so zapachom najhorsie teraz v lete, pomohlo ocikanu plienku preplachnut, predsa-len ostane tam menej mocu. Teraz ich uz neplakam, ale uz ich ani nie je citit, sama netusim cim to, ze v urcitych obdobiach smrdia a potom nesmrdia.

ivanka.7
8. okt 2012

@lubka231
@ianitka ja mam dve freetimky, aj bez toho svu (mirror) aj so svom (lovelace) a nepretiekla mi este ani jedna a to ju veru mala mala vonku aj 3-4 hodiny bez dovypchatia - zatial. Nepouzivam ich nijako casto, dostane sa na ne cca kazdy 3x ked ideme dakam von (nepocitam kazdodenne prechadzky, tie dava mala s dovypchatym stvorcom)
@susul

janocka
8. okt 2012

@lucinka4 ja periem detske veci (aj plienky) v pracom gele Frosch alebo v Ecover, spokojna som

lyongirl
8. okt 2012

@handricky ďakujem ti veľmi pekne, že si si na mňa našla čas a takto krásne si to rozpísala, klobúk dolu, rozumieš sa materiálom, čo ja teda vôbec...
mám doma Lolipop aj Bambi roxy, je pravda, že Lolipop nedovypchávam, ale práve včera ma napadlo, že ak ju dovypchám, tak bude asi podobná bamboozle. Bambi roxy dávam so štvorcovou vkladačkou, tiež som neskúšala vyplniť niečím iným, ale veru idem testovať tvoje vkladačky + Lolipop...

Vedľa mu to nejde, ale na žmýkanie nie je, vpredu má vkladačku mokrú a smerom k zadku už povačšinou nie, ale asi nestíhať vpredu sať a preteká na oblečko, alebo prevlháva, si myslím, asi dáva veľké dávky a nestíha sa to vpiť, keď už je vpredu mokrá...

brca
8. okt 2012

Ahojte, zacinam s latkovanim, tak sem chodim citat dobre rady 🙂 vybavu mam uz nakupenu, zatial som v celku spokojna. Vacsinou som nakupila bambusove plienky. Na prechadzku a v noci pouzivam pampersku, lebo chcem tie bambusove nohavicky viackrat vyprat, az saju, tak ich zatial pouzivam cez den. Davate na noc plienky so stay dry vrstvou? Lebo neviem si predstavit ze by mal mat maly tu plienku 5-6 hodin na prdelke mokru... Chystam sa vyrobit si stay dry zo suedclothu ( ci ako sa to pise ) . Nemate s tym niektora skusenost?

handricky
8. okt 2012

@brca niekto dava stay dry na noc, niekto nie. podla toho ako znasa mokro. ja davam stay dry, ale iba na noc. suedecloth je jeden z dvoch materialov, co sa pouziva na stay dry (okrem microfleece, fleece). Takze v pohode, vyrob zo suedecloth. akurat to niecim podsi /nejaky bambus, bavlna, uterak.. podla toho co mas doma.. Lebo samotny pasik nastrihany sa ti bude smykat, utekat z pod zadku. Suedecloth je sam o sebe taky klzky z tej rubovej hladky strany

brca
8. okt 2012

@handricky dakujem za radu. Este otazka, adi hlupa ale ten material je este len na ceste, nazivo som ho nevidela, tak preto otazka - zalezi na tom, ktora strana bude na vrchu? Ked spominas hladku stranu - ta ma byt dole?

handricky
8. okt 2012

hej. tou cesanou s jemnymi chlpkami (ala semisovou) na vrch smerom k zadku. ta hladka klzka je spodna strana.
Ak si si objednala aj nejaky bambus alebo biobavlnu, alebo teda cokolvek, sprav si trebars 2 vrstvy niecoho + 1 vrstva suedecloth.
@brca

brca
8. okt 2012

@handricky mohla by byt aj klasicka plienka ako podsivka? Alebo potom mam dost bambusovych vkladaciek tak mozem aj tie pouzit. Ale plienok mam viac 🙂

lyongirl
8. okt 2012

@handricky ešte mám jednu otázku, ktorá tvoja vkladačka by bola savosťou podobná Bamboozle? Nejaká z pleteného bmb froté, koľko vrstvová?
Píšeš, že sú materiálovo podobné Wonderoo vkladačke, takže aj savosoťou sú podobné, či to už nevieš? Lebo ak mi majú celé gaťuše nasať to, čo nejaká 3 vrstvová vkladačka z pleteného bmb froté, tak radšej si kúpim vkladačky, ako celú plienku, lebo vkladačky výdu lacnejšie...aj keď tá plienka je krásna a o farbách ani nehovorím, samoška by som ju musela dovypchať, ale to si dovypchám radšej teda Bambi roxy, alebo Lolipopku... juj lákajú ma, ale cena momentálne nepustí...

handricky
8. okt 2012

@brca to som este neskusala🙂 ci to nebude velmi tenucke.. sprav jednu, uvidis.. ja som zatial experimemtovala iba s hrubsimi materialmi ako klasicka plienka. A podla mna ked das 2-3 vrstvy klasickej plienky + suede, bude to OK

handricky
8. okt 2012

@lyongirl ja zial nemam taky matros ako je bamboozle, resp. wonderoo. Oba su velmi podobne. Je to hrubsie pletene bambusove frote (gramaz dost nad 400g/m2). Ale nikde som nenasla presne zlozenie. Moze to byt 70% bambus/30% biobavlna, moze to byt aj 90% bambus/10% polyester. Predpokladam, ze to druhe. 100% bambus to urcite nie je, inak by sa strasne zrazal. jedine ze by bol uz od vyroby 10 x opraty a vyzrazany🙂 A navyse 100% bambus by ovela viac hrubol. Takto do toho vobec nevidim. Ja mam frote 320g/m2, 70%bambus/30%biobavlna. Coz je tensie. Ale ked spravis prefold z 3 vrstiev, budes mat po zlozeni 9 vrstiev🙂 tak bude hrubsi a savejsi ako wonderoo🙂

Wonderka ma po zlozeni 6 vrstiev, Bamboozle maju dokopy 5 vrstiv +1 syntetika vo vnutri. Coz je skoro rovnako. Gatky ti nasaju o nieco viac, ale len preto ze ti viac obopnu cely zadok, lebo su to gatky 😀 . Ak das wonderoo vkladacku do Bambi Roxy, tak mas rovnaky efekt. Ale inak Bamboozle su prijemnejsie, maksie nez lolipop bambusky alebo little lamb. tos mas dilemu 😵 Vlastne ty mas aj aitu nohavickove nie?
No ty uz fakt moc toho nevyspekulujes..

lyongirl
8. okt 2012

@handricky aitu mám vrchné velúrové nohavičky so všitým pulom, nie nohavičkové plienky...
Nohavičkové mám Lolipop a Bamby roxy...
Teraz mám fakt dilemu, ale hrozne ma tie bamboozle lákajú, bože ja som sprostá, veď to poznáte, na čo aj vymýšľajú toľko plienok, potom len človek kupuje a kupuje...

lyongirl
8. okt 2012

@handricky a to froté je ktoré 320g/m2, 70%bambus/30%biobavlna ? Mne si šila froty cubes 210g/m2...

lyongirl
8. okt 2012

@handricky už som našla... 🙂

handricky
8. okt 2012

@lyongirl hej, ty mas froty cubes 210g/m2 - 4 vrstvy.lebo sme hovorili, ze 2 vrstvy 320g/m2 bude malo (to wonderoo bude savejsia) a ze 3 vrstvy bude velmi hruba. no uplne to chapem, aj mna bamboozle lakaju🙂 a tie farby. keby som si nesila, urcite si kupim🙂

lyongirl
8. okt 2012

@handricky a ty odkiaľ vieš všetko o tých materiáloch, že pletené saje viac, ako tkané atď... a bamboozle si aj držala, alebo keď máš taký prehľad, tak vačšinu plienok si videla, alebo máš doma?