Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

euka210
10. okt 2012

@behulka dakujem za vysvetlenie. No v lete boli stale na slnku, lebo balkon je na juh, ze som myslela ze tym slnkom boli take tvrdsie,

zdraveplienky
11. okt 2012

Dievcata, uz naozaj len posledne kusy Bumkins AIO suchy zips, kto ma zaujem, nevahajte 😉

miroslavusienka
11. okt 2012

prosim vas tie, co latkujete od narodenia. chcem na zaciatku davat stvorce na novosklad+pul a na noc kapsovky alebo nohavickove+pul. zaujimalo by ma, ci ste pouzivali na zaciatku nejake separacky alebo nie (a ak ano tak ake). neviem ako bude moje mimi, ale deticky z okolia mali trochu kaky skoro v kazdej plienke zo zaciatku. ked nedam separacku, da sa to pekne vyprat zo vsetkych druhov plienok (stvorce, kapsovky, nohavickove)? dakujem

zdraveplienky
11. okt 2012

@miroslavusienka pre male deticky su vhodne celulozove separacky

vojann
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
duratlicka
11. okt 2012

Daju sa vlniaciky pouzivat aj na noc? Lebo na viacerych strankach pisu, ze je nutne castejsie prebalovanie, takze asi na noc velmi vhodne nie su, zvlast ked moja je taky pocikancek, ze? Ak to nejde, poradte prosim nejake dobre PUL nohavicky, co sa daju dat na nohavickove BL panda. Dakujem🙂

behulka
11. okt 2012

@euka210 slniečko by malo pekne bieliť. Ešte ma napadlo, že pri veľkom množstve slizu môže prádlo zašednúť, no nie zožltnúť. Inak neviem 😒 Tvrdé plienky môžu byť dôsledok tvrdej vody, ale aj presušenia. No pokiaľ sa sušia vonku a fúka vietor tvrdé by nemali byť.
@duratlicka vlniačiky aj na noc, aj pletené, pokiaľ je pod nimi dostatočne savá plienka, čo by tá BabyLucy mohla byť. Ak by nestačili, pomôže vlnený obdĺžnik naviac. Pul som nedávno písala, že najdlhšie vydržali práve najlacnejšie BabyLucy. Tie sú naviac priamo stavané na ich plienky.

lyongirl
11. okt 2012

@handričky dnes mi prišli Wonderoo vkladačky, ty si sa ma pýtala v IP: Ozaj, ako sa ti zrazili wonderoo (po akom dlhom pouzivani?). dik za info. toto ma tak celkom zaujima.
Takže som ti písala, že má 41x32cm a používam ju 6 mesiacov. Preto som ti čisto z vedecko-výskumného hľadiska 😀 pofotila používanú a novú 🙂. Nová má 39x36cm. Myslím, že rozmer po pol roku je super, nakoľko sa moc nezmenil, nasaje dosť a je stále príjemná na dotyk 🙂. Na fotkách je aj detail, ako vyzerá po pol roku prania, ako sa to froté zmenilo, akurát si nepamatám, či bola presne v tej istej farbe, ako tá nová, lebo farby sa dosť líšia, ale to je úplne nepodstatné 🙂

ivanka.7
11. okt 2012

@duratlicka ja pouzivam na noc len vlniaky 🙂 mam take, kde je v strede este jedna vrstva merino upletu navyse, ale pouzivala som aj loveybums jersey na noc (cize pomerne tenke vlniaky) 🙂 treba vediet, kolko vrstiev dat. Dnes mala Eli na noc BL organic s wonderoo bambus vkladackou (original vkladacku som nedala) a v pohode jej to stacilo cca 23,00-09,30

vojann
11. okt 2012

@duratlicka my sme tiež dávali na noc len vlniaky. Najprv disany, potom rôzne iné . V podstate nepretekali žiadne. Ale ja som nemala veľkých ucurancov 😉 mohla som dávať v pohode hociake nohavickove. Skôr pretiekli pulky.

peluskovo
11. okt 2012

@duratlicka aj ja davam na noc vyhradne vlniaciky, nepochopila som tu vetu, ze je nutnejsie castejsie prebalovanie v suvislosti s vlniacikmi

peluskovo
11. okt 2012

@miroslavusienka ja som davala little lamb, lepsie mi pridu disany, kedze maly kakal nonstop, davala som iba na von, na doma nie, krasne to zislo osprchovanim a aj vypralo, nemala osm nikdy flaky

lyongirl
11. okt 2012

@peluskovo určite to myslela tak, že vlniaky skôr navlhnú a prepustia, ako pul...

ak sú dobre nalanolínované, tak by nemali prepustiť 🙂
@duratlicka

zfidorka
11. okt 2012

@lyongirl ak peries v komercnom prasku (s bielidlami), tak farba vybledla, presne ako mas na foto...

lyongirl
11. okt 2012

@zfidorka no, periem v takých, síce v minimálnom množstve, taká 1/5 odporúčanej dávky, ale periem 🙂

handricky
11. okt 2012

@lyongirl diky moc za vedecke poznatky 😀 😀 . 100% bambus to urcite nebude, ten by sa na dlzku spral po 6 mes aj o 6-8 cm. mohlo by to byt 70%bambus/30% biobavlna, ale to by sa dlhsie susilo. vhladom na to ze ju tiez mam doma, ale zatial opratu 3x, a vzhladom na dobu schnutia- myslim, ze to bude 80% bambus/20% polyester. 😵lebo keby vyrabali takto vysokogramazne frote v cisto prirodnom prevedeni, asi by to neskutocne dlho schlo. tot moj sedliacky rozum. by the way, pisala som do hip hip baby, ze ake zlozenie, este mi neopisali a neviem, ci sa dockam 😝

handricky
11. okt 2012

@duratlicka ja tiez mam na noc iba vlniaky. 2 vrstvove merino a lanolinovanie dost flakam. vnutri tenka nohavickova bambusova plienka a bambus prefold (po zlozenie 6 vrstiev), obcas este prihodim 3 vrstvy kratke (ked viem ze vela vecer pila). Takze spolu 8-11 vrstiev. neprebalujem v noci. rano plienka nacucana, vlniaky trocha vlhke, ale pyzamo v pohode.

euka210
11. okt 2012

@behulka no my tu mame praveze makku vodu, preto davam plakanie naviac a slizu davam uz viac ako predtym, lebo mi to slabo slo dolu...jedno Veto...cca 500ml.

ivanka.7
11. okt 2012

Aaa tak sa pridavam k babam s pretekajucou freetimkou lovelace 😒 doteraz mi nikdy nepretiekla, asi nebola poriadne nasiaknuta alebo co, ale dnes pekne krasne rovno cez ten sev 😒 Tak skusim zafenovat (len co si poziciam fen, lebo take doma nevediem) a ked to nepojde, tak som zvedava co, lebo v maili objednavku sice mam, ale papierovu fakturu som urcite vyhodila... a to som si naivne myslela, ze som vynimka.

ivanka.7
11. okt 2012

@handricky ty si ako ja :D loviky uz minimalne 4x oprate a furt drzia, nelanolinovala som ani nepamatam :D

susul
11. okt 2012

@ivanka.7 staci ti len cislo faktury. Pre mna freetmka asi najhorsia plienka, strih, sev cez stred, pretiekla vzdy. 100% uspesnost

ivanka.7
11. okt 2012

@susul ja mam aj jednofarebnu mirror a ta mi nikdy nepretiekla a bola aj poriadne nasiaknuta (nema sev)... mam ju rada, lebo je v nej sucho a nic nikam nemusim pchat; len ta lovelace no... nemala som sa nechat zlakat vzorom

duratlicka
12. okt 2012

Pytam sa,lebo s vlniakmi zatial skusenosti nemam,ale vyskusam🙂Este posledna blba otazka - neskriabe ta vlna?To je len taka spomienka z detstva,ze co bolo vlnene,priserne kusalo.Preto sa pytam.

katkacagy
12. okt 2012

Ahojte látkarky, poraďte mi, prosím, ako správne zabaliť dieťa naširoko. Dávam novosklad + plienka na obdĺžnik + pulky, ale zdá sa mi, že keď dám jednorázovku a na to plienku a poštolky, tak má nožičky viacej od seba. Ako sa používajú poštolky pri látkovaní? Namiesto puliek alebo na ne? Ďakujem

handricky
12. okt 2012

@duratlicka klasicka vlna skriabe trocha viac, resp. je taka menej prijemna na telo (napr. disany su 100% vlna). hladaj merino vlniaky (100% merino vlna). je to najjemnejsia vlna, ani nezistis, ze je to vlna.

biba321
12. okt 2012

Baby mate pls niektora skusenost s AIO bumkins?

ivanka.7
12. okt 2012

@biba321 Ja mam a mam ju rada. Neurobila by som si vybavu len z nej, ale ten kus co mam, vyuzivam dost. A teraz co vidim tu akciu, tak ma len pocetnost plienok odradila od kupy, pokojne by som prijala este jednu. Teraz trosku objektivne - savostou nam staci, mala ju mala aj (latkarky necitajte teraz) 4-5 hodin uz, ked som bola vonku a nemala kde pohodlne prebalit a nepretiekla - ale moje dieta az tak vela necika. Dotykova vrstva je bambus, po oprati je dobre trosku ho povystierat, trochu sa v tej plienke "krci". Ma klasicky chobot - vnutri si naskladas ako potrebujes - niektorym dievcatam vadilo, ze ho ma z opacnej strany ako tots bots easyfit, ze sa im to zle sklada, ale mne to nevadi.

lubka231
12. okt 2012

@ivanka.7 myslíš že ich môžem reklamovať a ako to dokážem že pretekajú? 🙂

ianitka
12. okt 2012

@ivanka.7 A teda sa freetimka da vyreklamovat?
ja uz na nu prilis nervy nemam... pouzivam ju na doma

ivanka.7
12. okt 2012

@lubka231
@ianitka Tak ja neviem, to je skor otazka na niektoru z dievceniec s eshopmi, ale my teda mame s muzom eshop tiez (nie s latkovkami :D) a v ramci udrzania si dobrej povesti a spokojnych zakaznikov by sme podobnu vec urcite riesili... a keby nam nevysiel v ustrety vyrobca, tak strata tych par eur stoji za dobru povest a udrzanie si nejakych hodnot, ktore pre ten eshop chceme

Ale tak ja skusim najskor samozrejme ten fen 🙂 nechce sa mi ju vracat :D