Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

luciac
3. apr 2013

@majamat
@ivanka.7 dakujem za odpovede. No ja hlavne potrebujem plienky, ktore mi vydrzia ked mala spinka v noci bez prebalovania 8 hodin, a ked spinka vonku v kocariku 4 hodiny, aby sa jej to vetralo bolo priedusne..lebo ked je dnu tak je bud bez plienky alebo ju prebalujem po kazdom cikani, aby sa jej ta otvorena zapareninka hojila. preto hladam nieco vhodne na to, myslite, ze su najvhodnejsie tie AIO?a tie vrchne nohavicky dychaju?

marykaha
3. apr 2013

@evening_star ja mám dobrú skúsenosť s bambi roxy - sú dosť veľké a aj dobre savé

majamat
3. apr 2013

@luciac AIO nie su zle, ale su tam pouzite tie pul nohavicky a tie su najmenej priedusne. tie vlnene by ti boli najlepsie a ak chces nieco, co dlho vydrzi, mozes teda pouzit vkladacky, neviem isto, ale tusim bambusove su najsavejsie, alebo nohavickove plienky. aj vkladacky a aj nohavickove plienky byvaju z roznych materialov. a na vrch mozes dat tie vlniaciky. ak pouzijes vkladdacky, tak mozes ich skombinovat aj s tou obycajnnou plienkou ako novosklad s vlkadackou. ten link, co som dala, tam to tusim aj bolo, ze na zb´vysenie savosti sa da k plienke pridat vkladacka. neviem ake su vlniaciky na kozu a ako som pisala, niekomu mozu vadit, ale to su skor vynimky, preto by som urobila nieco aby sa koze nedotykali. dam ti to tu znovu. http://handricky.eu/ako-latkovat/novosklad takze mozes tento novoskla+vkladacka a na to vlniaciky. tu su http://www.ekoplienky.sk/uvod/vrchnenohavicky/v...
alebo nohavickove plienky - http://www.ekoplienky.sk/uvod/latkove-plienky/n... a na to vlniaciky.

inak link na tu stranku ti nedavam preto, ze by si si to tam mala objednat. nechcem im robit reklamu, ale maju celkom dobry vyber a dobre sa to pozera. kludne si objednaj kde chces. aj peluskovo ti poradi a ma inzeraty aj tu na MK. a aj ine sa najdu.

majamat
3. apr 2013

@luciac ozaj, aby som nezabudla, nohavickove plienky drobia dost velku ritulku. neviem ake velke mas dieta, ale ako som niekde citala, pre babo je asi neprijemne, ked ma vyssie ritulu ako hlavicku. ak chces savu plienku a zvlast na noc, asi by som pouzila nejaku tu nohavickovu, tak ti tu kocky snad poradia, ktora nie je moc objemna a je dost sava.

majamat
3. apr 2013

mam otazku. su nejake plienky AIO (SIO) kde netreba zakazdym prat vrchne nohavicky?

tinika
3. apr 2013

@diapozitiv01 krasne su ked ja kupovalal som take nevidela mam len biele

diapozitiv01
3. apr 2013

@tinika
To je uplna novinka, ja mam biele tiez a jedny oranzove. Ale tieto vyzeraju fakt cool 🙂

tinika
3. apr 2013

inac tieto su tie nedobre? http://www.setriza3.sk/zlava/4498/vesele-latkov... kamoska ze skoda ze nekupila tak reku nema co lutovat

handricky
3. apr 2013

@tinika dobre nedobre.. su to kapsovky. vyhoda: maju stay dry - cize zadocek v suchu. nevyhoda: stay dry je polyester - umelina, urcite by aspon 1 kapsovka mala byt vo vybave kazdej mamicky - oceni, ale nie vsetko z kapsoviek. pokozka ti nedycha (aj ked je sucha), predstav si seba po 2 roky s flisovou mikinou medzi nohami. dalsia nevyhoda: vzdy peries cele, lebo vkladacka sa dava do vnutra kapsy, cize nemozes len vymenit vkladacku, ked mas pocikany vrch. dalsia nevyhoda: je tam iba 1 3 vsrtvova mikrovlaknova vkladacka., Toto ti staci tak na 3 mes, mozno ani to nie.. Neskor budes musiet dovypchat niiecim savejsim ( mozes pouzit aj klasicku bavlnenu plienku), aleno potrebujes aspon 2 ks tych mikrovlaknovych vkladaciek.
Inak takychto plienok mas aj tu na MK a na mimibazare za 6 eur kopec, keby si lutovala, ze akcia skoncila🙂
Ak clovek hlada savu kapsovku, tak radsej Bambi roxy slovenske za prijatelne ceny alebo wonderoo a pod..
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...

handricky
3. apr 2013

@majamat AIO vzdy peries cele, lebo zosite v kope. teda save jadro je zosite s vrchnymi nohavickami. preto sa volaju AIo. Neda sa oddelit.
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
SIO nemusis prat zakazdym, lebo vkladacka je odnimatelna od gatiek. gatky peries iba ked su navlhnute, citit mocom a pod.. teda nie zakazdym, niekedy ich mozes nechat iba prevetrat. U SIO je vlastne rozdiel medzi vrchnymi taky, ze vrchne su iba z PULU, ktory utries do sucha a pod.. Kdezto SIO maju vzdy okrem toho samotneho PULU este nejaku vnutornu vrstvu (najcastjesie polyesterovy suede alebo mesh), aby mali kde byt prichytene patentky, cize tam je o trosku zlozitejsia udrzba samostnych gatiek nez ked mas iba klasicke vrchne.
Viac tu https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...

A este ak peries za AIO aj kapsovku, tak tam mozes teoreticky vybabrat tak, ze vkladacku nedas do kapsy ale priamo pod zadok. a ak sa ti neprecura cez cele gate, tak nemusis prat.. to je vlastne na tom istom principe ako SIO.

tinika
3. apr 2013

@handricky to nie pre mna to pre kamosku :D ja mam sice tiez kapsovky ale aspon teraz ked citam tvoj prispevok som rada ze mam aj aio dost :D hoci kapsoviek viac ale som troska sklamana teraz som obla v tom ze kapsovky su ok oproti pamperskam urcite su lepsie nie?

handricky
3. apr 2013

@mamama11 skus bambi roxy nohavickove velkost c.2, na to asi bambi roxy ich pulky alebo potom vlniaky. inak neviem o ostatnych ze by boli take velke.

handricky
3. apr 2013

@tinika jasne oproti pamperskam je vsetko ok🙂

tinika
3. apr 2013

@handricky ecobu presne tu istu co mas v albume mame len ma rozculuje ten suchy zips. akurat uvazujem kupit nove lebo niektore su nam uz male napr. anavy easy a tots easyfit

handricky
3. apr 2013

@luciac pozri u mna v profile clanky o plienkach, mam tam vsetko vyfotene z vnutra: AIO, SIO, kapsovky, vrchne.. tak lepsie pochopis rozdiely, co ako davat, co sa ako kedy perie a pod..
V podstate mozes zacat stvorcami klasickymi, aj komancovskymi az mas doma. a na to 2-4 ks vrchne pulky. casom mozes dokupit nejaku vkladacku na dovypchatie /trebars nejaku 3 vrstvovu kratku, az by ti tie bavlnene nestacili. a ked budes chcet mat stay dry - zadok v suchu, tak mozes prihodit stay dry liner.
na noc das nohavickovu a na to pulky alebo vlniaky.
a potom mozes dokupit 1 ks kapsovky a 1 ks AIo alebo SIO. a potom sa rozhodnes ktory system ti najviac vyhovuje a dokupis dalsie.. zacni s malom.

tinika
3. apr 2013

@handricky ja mam kopu plienociek :D s niektorymi somvelmi spokojna s niektorymi menej :D vlniaky napr. sa mi neosvečili neviem čo som robila zle pri lanolinovani ale hned ked som ich pouzila premokli :((

handricky
3. apr 2013

@tinika gro via mam 3 ks, na vsetkych suchac odisiel po 3 mes.. nie je to taky klasicky suchac. takze jedine ak na patentky. ono vyrobcovia maju taku svoju politiku, rataju ze kupis vrchne a k tomu budes potrebovat nahradne vkladacky, cize autmaticky gatky s vkladackou stoja tusim 16,50, samostatne gatky 14,90 a nahradne vkaldacky 2 ks 12 eure. inak vkladacky su biobavlnene, niektore baby sa stazovali, ze tolko nenasaju, ja som ich nikdy neskusala. ja som pouzivala len tie gatky ako vrchne, takze neviem. samozrejme nevyhoda, su to prioritne SIo, cize okrem pulu maju cesany polyesterovy mesh, ten moze navlhnut alebo nasmradnut, ak ti vkladacka nestiha. Cize trosicku zlozitejsia udrzba ako klasicke pulky. ale inak su strihovo uzsie ako vacsina puliek, cize ocenia najma tie mamicky, co nechcu medzi nozickami taky balik.. a su o 1,5-2 cm kratsie v sede (moja mlada ma 11 kg a bude mat 2 roky, cize mne je to suma fuk, ale tazsie dieta s tym asi neodplienkujes), cize aj ked vacsina vyrobcov uvadza ze plienky su do 16 kg, treba si vzdy vsimat aj miery - hlavne sed.

tinika
3. apr 2013

@handricky ja som nevidela nikde rozmery :( moj ma 16m a 13kg

handricky
3. apr 2013

@tinika ono malo kto to uvadza, co ja viem, tak len bambi roxy. a ja tiez meriam vsetky gate, co sa mi dostanu pod ruku a potom hadzem na stranku.. alebo potom treba oslovit obchodik, kde chces kupovat, radi ti zmeraju.. a tiez hocijaka mamicka tu na Mk, co dane gate ma, ktore chces kupovat. si tu porovnavaju strihy a velkosti a pod..

gabika783
3. apr 2013

@diapozitiv01 koľko ťa vyšlo poštovné?

diapozitiv01
3. apr 2013

@gabika783 som neobjednavala, iba som nasla link. Je to horuca novinka. A cochvila tu mame tyzden plienok, tak budu velke akcie10-20 percent dole, chystam sa kupit este zopar kuskov.

strociatka
4. apr 2013

babule latkarky, ktore ste uz odplienkovali, prosim vas, zacali ste kedy? v akom veku? som taka na rozpakoch, lebo JA by som uz chcela, cica ma 16 mes, ale nedokazem ju udrzat na nocniku, tak som zufala, hned sa mi postavi, ze aka sranda.. Nedari sa mi nacvik na nocnik 😠 a to som citala, ze latkovane deti to rychlo pochopia, to sa asi netyka toho mojho 😠 😖

petah82
4. apr 2013

@strociatka v lete mal 18-20 m, skusala som, nezaujem, nechcel sediet ani nahodou, ani na zachode. Ked siel nahy po izbe, zrazu kukal dole ako sa pocikal, on vobec netusil, ze to na neho ide a co sa deje... Latkovany od narodenia. V 22m som vytiahla nocnik s hlavou kacky, ze snad sa mu zapaci, ze moze sa drzat ako na konikovi a vycikal sa, odvtedy za 2 tyzdne sme sa odplienkovali. Ani von v zime som mu nedala, radsej domov s docikanym bezala, nech sa uvedomi. Neplietla som ho plienkami. Ma len na nocne spanie, teraz cez velku noc sme sa preucili na velky zachod a v pohode pochopil za den🙂 este mate cas🙂 skus v lete, ale ja som na nasom videla, ze vobec nevie, co od neho chcem a vobec nevie, kedy to ide, tak som to nehrotila. Ked bol pripraveny slo to rychlo a samo🙂

strociatka
4. apr 2013

@petah82 dakujem, len je to pre mna taka zahada, starsiu som odplienkovala za dva dni, hned pochopila, co od nej chcem a toto male sa na mna kuka tymi svojimi obrovskymi ocami, ze mama co ti sisisi? Najhorsie je, ze hlasila, ze je pokakana a teraz na to s..e, kludne si do vlastnej nadielky sadne a spokojne sa hra 😠 opica usata

majamat
4. apr 2013

@strociatka my sme latkovali len chvilu a to prave v obdobi, ked mala 14-17m. potom sme cez leto skusali nocnik a nic. tak som sa na to vykaslala, ale teraz, pred mesiacom to zacalo. krasne cikal a a uz aj kakala do nocnika, len sa mi nejak pokazila. zacala sa pocikavat, do toho este ochorela a idu nam posledne stolicky. takze sa stale trapime s plienkymi.

strociatka
4. apr 2013

@majamat
@petah82
no neviem baby ci nie som ovplyvnena, moja mamina nas mala 3och a to viete, ze len latkovali a hovorila mi, ze v tych casoch bolo zvykom, ze rocne deti uz odplienkovavali a do 18tich mesiacov boli deti odplienkovane uplne bezne a takmer vsetky. Takze neviem co si mam mysliet, ci to neviem? Asi to mojej slecne neviem dostatocne vysvetlit, ze by uz mala... 😝

majamat
4. apr 2013

@strociatka viem, ze to tak bolo, ale dieta si vie vraj uvedomit vyprazdnovanie v obdobi od 18-24m. su vynimky a niektore deticky sa to naucia bez problemov aj skor, ale ak sa to ucia skoro a nie su pripravene, tak sa to ucia dlho a je to tazke. myslim si, ze dieta na to musi prist same. moja v 18m ani za svet sediet na nocniku. bola to hroza. pocikavala sa na zem, parkrat sa riadne smykla na tom a udrela si hlavu, potom sa aj naucila udrzat, ale brusko nafuknute tvrde a do nocnika sa ani za svet nevycikala. rovnako to bolo aj s wc. ked mala 2r a nieco, zrazu som ju parkrat dala na nocnik, vycikala sa a vychvalila som. ju po par dnoch sa uz dokonca vedela vypytat. po 2t sa do nocnika uz aj vykakala. no po 1-2t sa zas zacala pocikavat. mame teraz fakt blbe obdobie. poobede sa mi zobudila s placom, ze ju bolia zubky. sopliky ma uz vyse tyzdna, zatekaju jej do hrdielka, vadi jej to, kasle, je urevana a este mava aj rastove bolesti noziciek. no uz aby sa slnko ukazalo, lebo neviem, ci ma vyznam ju nasilu tlacit na nocnik, ked sa neciti dobre.
e este si nechce dat ani za nic poodsavat sopliky. sama to ani nezvladam, ked je mm v praci. akurat steockami sa da, aj ked pri tom sa tiez brani. no ked jej pohrozim vysavacom, tak si to da. da si nastastie uz aj kvapky kvapnut, aj ked pri tom tiez vystraja. no najidealnejsie by bolo poodsavat poriadne.

handricky
4. apr 2013

@strociatka hehe, moja ma 22 mes. od 18 mes plynuje komunikuje celymi vetami ako 4 rocna, ale ked jej poviem, ze ma ist na nocnik, tak povie ze nema cas a prevrati ocami, ze ona ma predsa plienky, oznami ze ma mokru, sama si ju da dole, odnesie do kybla s vekom, zoberie cistu, vlozi do vrchnych a prebaluje sa. samozrejme vsetko to okomentuje. tak zastrelim sa 😀 momentalne mame spotrebu asi 15 plienok denne - horsie jak novorodenec, lebo po kazdom cvrknuti sa ide prebalit.

strociatka
4. apr 2013

@handricky tak to mas vybavene, ty len operies a ono sa to prebali samo 😀 a aj si vybera,ktora sa jej aktualne najviac paci?

majamat
4. apr 2013

@handricky 😀 parada.