Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

hhenike
23. mar 2011

@jajusa suhlasim so @zojec, ze ak planujes pouzivat stvorcové, tak zbytocne objednavas tolko nohavickových. Ked ich uz chces, tak si skus objednat po jednom kuse z viacerych druhov a tak otestujes, co sa ti viac pozdava. A najmensie nohavickove by som vobec nekupovala. Stvorce su podla mna naj pre male babatko 🙂

alusha
23. mar 2011

@jajusa suhlasim s babami, BL by som uz nekupovala, predala som ich ako prve, hlavne flanelky a postupne aj ostatne a vrchne gate tiez nie su dobre podla mna... niet nad flipky a gro baby, u nas teda vyhravaju od dnes flipky na suchy zips 🙂

mirkadena
23. mar 2011

Baby, ak niekto používa látkové vložky Imse Vimse alebo by chcel začať používať, tak kuk moje inzeráty, sú nepoužívané, neprané .... 😉 🙂

katka888
23. mar 2011

@jajusa
z nohavickovych odporucam okrem anavy aj baby beehinds, tots bots.

wvwvw
23. mar 2011

@hhenike takze rozhodnute, beriem pack 2+6 BG flip stay dry.... neskor mozeme organic dokupit....
Dakujem...

este jedna vec - separacne vlozky - mozu byt od Imse Baby???

vdaka

hhenike
23. mar 2011

@wvwvw este mi napadla jedna vec, podla mna, ked chces skusit, tak si radsej objednaj viacvrstvovu plienku Anavy, ja som s nou velmi spokojna: http://www.ekoplienky.sk/product/bambusova-viac.... Mám aj tú organic vlozku do Flip aj túto viacvrstvovú anavy. Cenovy rozdiel je asi len 1,30 ale si myslím, ze tá anavy je ovela lepsia materiálom a pritom tvarovo je skoro taká istá ako organic vkladacka. Takze ju miesto nej kludne mozes pouzit a este sa dá vyuzit aj na nohavickový sklad. A je to bambus nie bavlna, takze aj lepsie saje. Tie saparacky, co spominas, nepoznam.My pouzivame tieto http://www.ekoplienky.sk/product/imse-vimse-sep.... Ale davam ich len do kapsovych plienok, aby som ich chranila.

wvwvw
23. mar 2011

@hhenike presne tie separacky mam na mysli 😉 len som sa asi zle vyjadrila promin

divoska
23. mar 2011

@erika12345 novosklad na to pulky, na to dupacky a na to dva stvorce zopnute snapkami. na to jak som nikdy neplanovala balit nasiroko tak som ho tych 5-6 tyzdnov tymto prepoctivym sirokym potrapila riadne... aj seba 🙂

sima.p
23. mar 2011

Baby, inak neviem, prečo sa toľko trápite nad širokým balením, ale už sa od toho upúšťa, vraj je to zbytočné aj ako prevencia, a ak už je naozaj problém, tak široké balenie problému nepomôže, potom už treba nejaké remence, či abdukačnú perinku.

lulukn79
23. mar 2011

ahojte, chystame sa na kurz plavania a tak uvazujem, aku plienocku pouzit do sauny? zvladnu to gumicky v plienkach alebo to mam poriesit radsej alanou?
chcela by som dat usit nejake vkladacky, len neviem, z ktoreho bamboo matrosu, aby dobre sali, a aby neboli v mokrom stave take tvrde ako napr. prefold od BI

sulky
23. mar 2011

@jajusa , Baby Lucy by som vymenila urcite za tots bots, baby beehinds 🙂
@sonkab, LL cislo 2 ti je zbytocna, pre 8 mesacne babo urcite cislo 3. Ale pravdu povediac, su aj savejsie plienky na noc 😎 LL by som davala na den.

sulky
23. mar 2011

@lulukn79 , gumicky ti vpohode vydrzia, okrem baby lucy, to by som neriskovala 🙂 My sme do sauny chodili tiez v latkovkach.

zojec
24. mar 2011

@lulukn79 saunu podla mna v pohode..zvladne akakolvek AIO plienka 🙂 ved tam budete len chvilocku.. 🙂 matros co sa savosti a tvrdosti po oprani tyka.. mne sa najlepsie osvedcilo french terry... a som ich uz vyskusala :D dobre je aj bmb obojstranne frote, ale nesaje az tak dobre a dost zle sa z neho sije, lebo je elasticke :( na male vkladacky 10x30 je vyborna kombinacia konopny flis a akskamit, ale to je tvrde ako cert po oprani, ale taka mala sa da posuchat a ostane krasne makka 🙂 ale ak schces robit 30x40 french terry je super 😉

wvwvw
24. mar 2011

ahojte. co viac odporucate podla vasich skusenosti - plienocky POP IN alebo BG Flip stay dry?

luciferova
24. mar 2011

Ahojte, viem, ze ste to tu uz pisali, ale nepamatam uz...ake plavky su naj?

sulky
24. mar 2011

@wvwvw , BG flip sty dry. ALe nedaju sa porovnavat, lebo pop in je prirodny material na zadocku, a sty dry je umelinka pre pocit sucha. Ale ak by som si mala vybrat tak urcite BG 🙂

wvwvw
24. mar 2011

@sulky a nebude to robit problem v lete, ked je v tom umelina?
Na POP in je treba vrchne nohavicky, asi nie vsak?

hhenike
24. mar 2011

joj, konecne som objednala plienky aj na noc... tesim, tesim 🙂 Toto je fakt navykové :D

wvwvw
24. mar 2011

@hhenike kolko ta uz zhruba vysli vsetky plienocky. Ja sa bojim, ze tomu casom prepadnem obdobne a bude to stat cele viac ako jednorazovky.... 😎

luciferova
24. mar 2011

Jaj happy nappy su splash about 😅 o je zistenie ... A ake mam objednat malemu? Ma 10,5 kg ale je taky stihly...

sonkab
24. mar 2011

@sulky a existuju aj trojky ? Lebo na nete je napisane, ze cislo 2 pre deti do 17kg, hned sa mi to nezdalo. Ja som chcela kupit tots bots bamboozle stretch, ale bolo mi povedane, ze LL je najlepsia nocna plienka ☹ Co uz, bude mat maly na leto do zahrady, bez vrchnakov. Alebo predam Alenke (tej kamoske co som k tebe vyslala 🙂

sonkab
24. mar 2011

@lulukn79 my v saune nepouzivame plienocku, malemu prekryjem ritku a pisulaka stvorcom a plienku davame az vonku. Naco sa parit v plienke, radsej ho necham este chvilku prevetrat.

katka888
24. mar 2011

@wvwvw
jednorazovky ta za 2,5 roka vyjdu min na 1000-1200 eur / v akcii /.
pranie do 250 eur aj s lacnejsim praskom, a aj keby si mala celu zostavu z kapsoviek / 40 ks po 15 eur / tak je to 600 eur, co to vies aj popredat pri mat na dalsie babo 😉 😉 😉

wvwvw
24. mar 2011

@katka888 ja hlavne chcem aby to bolo zdravsie pri miminko. ale vidim, ze stale to vychadza aj financne lepsie. Vies mi prosim povedat, ci BG Flip stay dry nebudu vadit v lete alebo sa mam pokukat aj po inych kusoch... napr. POP in

hhenike
24. mar 2011

@wvwvw ;), poviem ti to asi takto: Pri velmi hrubom prepocte mi vyslo, ze na jednorazovky by som za 2 - 2,5 rokov minula cca 1000 - 1300 EUR (pri akciových pamperskách alebo nie uplne najlacnejsich plienkach). Co sa týka spotreby energie a vody a pracich prostriedkov (zatial periem v slyze, uvidím ako bude dalej) ratam tak 200 EUR na dva roky, no ale dobre, nech je 300. Stále mi ostáva minimálne 700 EUR na nákup plienok 🙂. K tomu dost skoro planujeme aj druhe babo, takze mi vychadza, ze sa to urcite oplatí 🙂 aj z financneho hladiska.
Co sa týka mojej výbavy, ja mam tych plienok fakt len malo. Doteraz som minula cca 260 EUR (vrátane toho, co mi este nedoslo ale som uz zaplatila) + mala som zdedených asi 15 starých stvorcov. Este by som si chcela na doma nejaké aj usit, ale to uz len z uterákov, ktoré sme dostali do "výbavy pri svadbe ;) a ktoré by som asi aj tak vsetky nepouzila lebo ich je habadej. Takze asi tak. A si myslím, ze by som si s tým mala vystacit. No uvidím, ako sa to bude vyvíjat, ked bude syn rást..... Mozno by som este nieco objednala, ked budú nejaké akcie, alebo len tak pre radost (do tých 700 eur sa urcite vojdem ;)))

wvwvw
24. mar 2011

@hhenike ake mas zatial vo svojej vybavicke? myslim okrem klasickych stvorcov....

hhenike
24. mar 2011

@wvwvw Vrchné gate mám 3 Flipky a 1 Gro via wonder vraps (tie zatial velmi nevyuzivam, lebo sa mi zdajú mohutné na bábätku ale inak sú makucké a príjemné a baby ich tu velmi chvalili a zdá sa mi, ze budú dobré na noc). Kapsové mám zatial dve: wonderoo v2 minky a GB 4.0. Nohavickú jendu Anavy jednovelkostnú. Okrem toho mám 3 stay dry a jednu organic vkladacku k Flipkám, jednu viacvrstvovú plienku Anavy a dva BI prefoldy (tie som zatial tiez napouzila, ale na noc budú urcite dobré). Nové som kupovala stvorcové Kiko bambusové a Popoliny bavlenené (po 3 kusy) + asi tých 15 starých stvorcov. S tým fungujem doteraz - ako vravím, zatial len cez den.
No a mám objednaných 5 kusov kapsových plienok z ebay - su lacnejsie, nie su certifikovane, ale chcem vyskusat, aké budú.
A dnes som objednala dalsiu wonderoo kapsovku, lebo je uzasná. a 4 nohavické plienky: Bum Hugger, konopnú Ellas house, Tots bamboozle Stretch a Flexitot jednoveľkostnú. Tak uvidíme 🙂 Joj, a este som poprosila kamosku, nech mi ustrikuje jedny vlniaky, tie este tiez nemám.

hhenike
24. mar 2011

@wvwvw a co sa tyka financnej stranky, odporucam clanok @zhrkz 😉

zfidorka
24. mar 2011

@jajusa suhlasim so @zojec 😉
este poznamka k tej swb kapsovke, zobrala by som na vyskusanie len 1 ks...
lvb na patentky az na vacsie babo, ked tolko nekaka, cize az velkost M, na novoska by som zobrala nejake natahovacie vlniaky - napr. disany, alebo popoliny(predpokladam ze to chces na noc, ked tam mas zavazovacie a nohavickove)...
ked zoberies flipku, gro baby, imse vimse a anavy flisove - to budes mat 4 vrchne, to bude dost... gro baby az tak po 5-6 tyzdnoch pri priemernom babu, prve tyzdne vykryjes najmensimi imse vimse..