Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
21. sep 2010

@izabelkak tak ja mamicky s takymi nechtami fakt obdivujem 😀 ja by som si v tom nevedela ani snurky zaviazat..

izabelkak
21. sep 2010

@zojec mám ich v celku krátke, ale aj tak mám dosť problém s niektorými vecami, hold svoje som nikdy nemala ani trošku dlhé🙂

ešte som sa chcela opýtať či máte takú skúsenosť, že ak vám dieťa okaká nejakú plienku, a po vypratí a usušení sa do nej len vyciká, smrdí ako pokakaná? nestáva sa mi to stále ale občas áno, včera som fičala z ihriska že malá je stopro pokadená a ona mala v IB len ciknutú 😝 a to som začala dávať nappy fresh/mio fresh do každého prania.... na dovči už nehodlám nikde prať tak to musím minúť...

luciferova
21. sep 2010

@izabelkak a nemohla len prdknut?

Hlasim ( @miruss ) kapsovku bg 4.0 s prefoldom (aky je rozdiel s twofoldom? Len vo velkosti?) a v pohode, neprecikal mi nic 🙂

izabelkak
21. sep 2010

@luciferova nie smrdelo to aj keď som čuchla potom... ale tak uvažujem že som možno tie IB vkladky prala na 40-tke s inými vecami, pred dovolenkou už som mala ostatné plenuchy opraté, to by dávalo logiku, ale použila som nappy fresh... a niektoré baby tu tak perú furt na 40-tke? tak neviem no.. .ale stáva sa mi to občas aj s plenami opratými na 60tke...

áno rozdiel je len vo veľkosti, ale prefold mi príde do tej kapsy ideálny... a dala si len prefold?
ja som minule napchala dva BL štvorce a tiež to bolo v pohode, akurát že trochu objemné lebo sú zbytočne dlhé tak som musela vpredu aj vzadu kúsok ohnúťl...

zojec
21. sep 2010

@izabelkak a to mio fresh pridavas len do prania? skus na dve tri hodky do toho namocit a potom vyplachat este v studenej vode a tak dat do pracky.. mne sa tiez obcas zdalo, ze mi tie plienky smrdia.. ked mam ten pocit, tak urobim taku malu dezinfekciu 😀

miruss
21. sep 2010

@luciferova: To som rada, že zvládla noc v pohode. Prefold je väčší ako twofold. Prefold sa skladá na tri časti, twofold na dve. Takže prefold má viac savých vrstiev.

divoska
21. sep 2010

@zojec vyskusam, a jojo sak aj ja som setrna a kukam ze vybava sa mi uz k 400ke splha 🙂 😠 ale tak sak hadam casom odpredam +@emjee @zfidorka klasika dik za sharovanie 😀 zasnem co vy nevymyslite. hold ucit sa treba od najlepsich 😀

luciferova
21. sep 2010

@izabelkak
@miruss dala som original vnutro aj prefold zlozeny normalne na tri a tretine prehnuty, lebo mam chlapca 🙂 a parada 🙂 aj dnes som chcela dat, ale nedala som, lebo mal na sebe dlho kakinu a potom mal cervenu ritku, tak som mu supla pampersku so sudokremom....

izabelkak
21. sep 2010

@miruss ak sa twofold poskladá po šírke, tiež sa dá získať 6 sacích vrstiev ako u prefoldu, akurát je takto poskladaný o niečo kratší, tak ca. 3 cm tipujem, takže akurát o to to menej nasaje 3 x 3 cm ca. ... ja aj prefold skladám po šírke tá dĺžka no neviem, užijem ju niekedy? stále mi to príde dlhé? ale tak asi keĎ nebudem kapsy zmenšovať tak možno potom....

@zojec to ma nenapadlo, ja akurát máčam umelinkové plienky v PUERy aby som nepolepila flees žlčákom....

zojec
21. sep 2010

@izabelkak raz som skusila po 3 dnoch namocit na noc.. ale to potom velmi smrdelo uz za vsetkym moznym 😀 tak som dobu namacania skratila na 2-3 hodky a pomohlo.. potom klasika na 60tke.. a teraz svieti slniecko.. takze sa paradne susi 😉

izabelkak
21. sep 2010

@luciferova dala si obe origoš vkladky + prefold? či len tú vačšiu?
ja dávam prefold + tú menšiu origoš, tú tam mám len koli rýchlemu nasatiu...
ku twofoldu som zvykla dať tú vačšiu origoš vkladku....
ale zvažujem že miesto toho origoš mikrovlákna dám radšej ten bambus. frote štvorec 30x30 od kikka....

divoska
21. sep 2010

ja som ho posledne dva dni mazala rybacinou a na striedacku pudrom, a nechavala na uterakoch a plienkach aj navolno a uz je uplne dobre. lebo uz mal hudatko aj kozu odratu na stehienku. ale stale trvam na tom ze to je tym balenim, lebo doteraz sme problem s tym prekakavanim co som spominala, zaparenim a odratim nemali, prebalujeme rovnako kazdu chvilu takze nenechavam ho dlho v nicom. obcas sa clovek asi tym zapareninam a pod nevyhne.

zojec
21. sep 2010

@divoska asi sa nevyhnes..ale urcite zavisi aj od pokozky a citlivosti babatka.. moja ked bola taka mala ako tvoj, mala tiez casto zaparenu ritku.. ale nie nejak katastrofalne.. ja som tiez vtedy casto nechavala holou ritkou na podlozke.. vtedy boli aj horucavy.. posledny mesiac nemala zaparenu ritku ani raz.. pripisujem tomu, ze si ju nenamaca v kakoprde 🙂aj dnes som ju vybalila na slniecko k oknu.. ale uz zacina cestovat z podlozky na podlahu 😀

miruss
21. sep 2010

@izabelkak: Ja dám prefold na tretiny do Bum Hugger veľ. L na noc. A pasuje mi tam super.

luciferova
21. sep 2010

@izabelkak dala som tu vacsiu origos a prefold 🙂 a stacilo 🙂

moj nebyva casto zapareny, ale tu kakinu mal na ritke fakt dost dlho, mali sme navstevu a nejak som si nevsimla, ze tlaci (v tom zhone) a mal to len trosicku cervene, tak pre istotu som to vyriesila takto, aby od flisu v BG kapsovke nebolo horsie 😉

anlu
21. sep 2010

@zojec ja som zo zaciatku mala vsetko na suchac ale ked som vyskusala na patentky tak som zistila ze tie mi viac vyhovuju a nemam problem zabalit moje sidlo (naozaj je poriadne sidlo 😀 ) a to sa kazdy cuduje ako to viem zapnut 😀 😀 😀

anlu
21. sep 2010

len som citala posledne dve strany a citam, ze mate problem so zapareninami... aj my sme mali prve mesiace, az do krvi mala vystipany zadocek, vyskusala som snad vsetko ale pomohlo az telove mlieko od dr.Nona Solaris, to zabralo a za dva dni mala uplne zahojenu ritku

emjee
22. sep 2010

@izabelkak ano davam, iba kikko je mu malo, to ma po ciknuti mokre az na vrchnaky, rovnako malo mu je iba staydry do flipky, aj pod to davam bavlneny stvorec

izabelkak
22. sep 2010

@emjee ako aj my máme ten kikko mokrý aj z druhej strany ale šak vrchnáky zadržia tie potom pretriem alebo vyvetrám.... ale mi príde že tie kikko nasajú fakt dosť....
druhá vec je že tvoj malý je starší, takže ktovie čo bude u nás za pár mesiacov😀

katka888
22. sep 2010

baby, ma niektora z vas bambinex? my mame AIO a aj vrchne pulky a stale mi pretecu aj AIO aj vrchne nohavicky. pri inych plienkach nie. akoby okolo noziciek slabsie drzalo, alebo co.

emjee
22. sep 2010

@izabelkak zle som to napisala - nielen mokre z druhej strany ale precikane az na vrchnaky (proste aj tie su mokre durch)

zojec
22. sep 2010

tak dievcata dnes prisli weehuggerky... su krasne 😉 styl ako BG flip, ale zaklapky maju pekne bambusove, a pod tym je este pul zater.. zvrchu su trosku tvrdsie ako flipky.. opracovanie krasne.. suchac drzi veeelmi.. myslim, ze sa ani rocne dieta z nich nevypne 😉 hadzem do pracky, zajtra testnem.. vkladacka do toho celkom v poho.. 70%bambus 30 bavlna.. mam velkost 2, este trosicku vacsie na 5,5kg babo, ale na siroke balenie budu super 😉 odporucam

ivanajelinek
22. sep 2010

@zojec Tak potom informuj. Ja tiez rozmyslam, ze objednam uz tu druhu velkost. Ja som este ani nezacala latkovat a len by som nakupovala 😀 Ale hadam cochvila sa dockam...Teraz som objednala cez e-bay v nemecku nejake vlniaky.Sice uz pouzite ale ved nestali vela. Tak uvidim, zajtra by mali prist, tak ich nalanolinujem a potom aj vyskusam...

izabelkak
22. sep 2010

@emjee aha dokelu takže PUL-ky komplet mokré?? to je sila teda, tie bamboo hour asi potom fakt využijem ešte naplno🙂))

sulky
22. sep 2010

baby,poprosim radu.
Plienky bamboo extra patentky a suchy zips - vsetky farebne variacie su rovnakej kvality? Je niektora plienka lepsia niektora horsia? ALebo su uplne rovnake?

katka888
22. sep 2010

@zojec
diky za inspiraciu, uz rozmyslam co by som dokupila... 😉 cize to je ala BG flip a do toho vkladacky? ako stay dry alebo organic? ked ja uz tych puliek mam dost. 😒 skor ma zacina lakat nakupit nejake kapsovky, do tych som sa zalubila za posledne dva dni a mam len 4 ks.

limoni
22. sep 2010

dievcata, tak my este prosim vas poradte k pracim vecickam na latkovky, kupila som si: ecover praci prasok na farebne, frosch praci gel na biele a farebne, lovela praci prasok (to som si skor na oblecko kupila), zlcove mydlo denk mit a puer prasok

nemam ale nic na dezinfekciu, myslim nieco ako nappy fresh a len kvoli tomu sa mi neoplati robit objednavku, viem ze aj puer ma nejake dezinfekcne ucinky, no je to hlavne bielidlo, vsak? takze na farebne nepouzitelny
je ocot ako dezinfekcia dostatocny?

zojec
22. sep 2010

@limoni neboj este urobis nejednu objednavku na plienocku a potom si hodis k tomu aj dezinfekcny prostriedok.. 😀 ja som mesiac tiez prala bez neho a v pohode.. 😀 😀 ocot by to mohol vykryt... sice sa pridava na zmakcenie vody, ale myslim, ze ma aj nejake dezinfekcne ucinky.. aj ked neviem ci prave na konci prania...

majkafer
22. sep 2010

Ahojte, čakám druhé bábo a som rozhodnutá používať látkové plienky, poznáte plienky BAMBINO MIO? V Ružomberku je detský obchodík, kde ich majú. Info o nich je dobré, aj cena sa mi páči, ale neviem, či budú dobré. Poraďte mi, prosím 🙂

elixia
22. sep 2010

@zojec a co teraz pouzivas ako dezinfekcny prostriedok? Ja zatial tiez nic nemam...