Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

labutka
27. nov 2010

Este ma napadlo, kamoska co zila v australii mi hovorila, ze mali pracku plnenu zhora a susicka bola plnena zboku a zavesena na strope. Ze tam to tak funguje. Len nevedela, ci susicky boli take od vyroby, alebo ich vesali dole hlavou.

zojec
27. nov 2010

@labutka 😕 😕 😕 fiha... xi xi to som este nepocula

luciferova
27. nov 2010

Asi to fakt vklzlo medzi bubon a gumu, ale ak to netesni nafest, tak vlastne v tej dolnej casti pracky musi byt vkuse natecena voda, nie? 😕

izabelkak
27. nov 2010

@labutka zhora plnená práčka je podľa mňa riziko len vtedy ak tam plienky sypeš, ak však zasunieš vak do bubna nemal by byť problém, ešte je sa môže stať že tam čosik padne ak je práčka otvorená...
pri praní je jednoznačne rizikovejšia pračka plnená z boku, ja separačky periem v sieťke, no mala by som aj malej ponožky ale som lenivá, tie sa tam zaseknú len občas, ale asi to nebudme flákať aby som nepokazila novú práčku🙂)))

milvasik
27. nov 2010

@divoska Cau mojo, no sak uz som sa chystala hned z porodnice jak som dosla napisat, ale na jednej strane mala kakacka a na druhej jej straaaasne zvedavy brasko, co ju len hladka a bozkava, ked ma dobru naladu, samozrejme. Ale uz som sa aklimatizovala, tak budem tu otravovat. Tu je fotka nasej kočky-je dost nasiroko?🙂 a dakujem vsetkym za rady, samoska.

albao
27. nov 2010

@milvasik boozinku,ta je krasna! 😵 My cakame tiez o mesiac podobny uzlicek 😝

Chcela som sa opytat vas, skusenych latkarok - cakame prve babo, takze nemam ziadne skusenosti. Objednala som vselijake plienocky, uplne najpraktickejsie sa mi zatial zdaju tie Flipky, ale som rozmyslala ako mam zahnut tu vkladacku? Zohnem a dam ju u dievcatka na zadocek? Ci dopredu na brusko? Kde je lepsie aby mala ten zahnuty koniec vkladacky? 😕

zojec
27. nov 2010

@albao najlepsie vpredu aby netlacilo na chrbatik 😉

albao
27. nov 2010

@zojec ahaaaa, dakujem 😉 A inak na vypchatie takej flipky pouzivate aj stvorce? Som rozmyslala ako ich zuzitkovat po prvych mesiacoch a bud by som si z nich priamo usila vkladacky alebo mozno by ich stacilo zlozit. Len neviem, ci by to nebolo potom tucne balenie 😀

abnka
27. nov 2010

Ahojte žienky,
chcem sa opýtať , čo si myslíte o mojej predstave plienok :
Zatiaľ mám 25ks obyčajných štvorcoviek, chcem ich používať na úplného novorodenca - vrchné nohavičky by som dala asi pullky - alebo vlniačiky, neviem.
A potom by som chcela kúpiť plienočky : buď Gro Via alebo BumGenius Flip stay dry. S koľkými kusmi plienok mám cca rátať ? Aj tak ich môžem kupovať až postupne, preto mám ten "záchranný systém" so štvorcovkami.... Ktoré z tých dvoch značiek by boli lepšie ?
Alebo ešte rozmýšľam nad nohavičkovými bambusovými, na tých sa ale píše že treba použiť vrchné nohavičky. Hrozí tam nejaké pretečenie ? Je výhodnejšie používať plienky, na ktoré netreba vrchné nohavičky, alebo je to len marketingový ťah na zvýšenie ceny ?
A ešte mám otázku, ktorý z materiálov je najlepší ? bambus, froté, bavlna ?

zojec
27. nov 2010

@albao jasne , do flipiek stvorce nadherne pasuju.. a nerobia velky zadocek.. 🙂 daju sa poskladat na tretiny a potom su uzucke 😉 inak pri novoskovi je vsetko velke 😀 ale to trva len mesiac max. dva zavisi od toho ake velke babatko sa narodi..

@abnka na zaciatok by ti tych 25 stvorcov mohlo stacit aj ked neviem neviem.. mozno aj viac by sa uzivilo, ked budes mat ukakanca ako @divoska, ja som mala 40stvorcov a na zaciatku dom ich tocila vsetkx pri prani kazdy druhy den .. , ja osobne by som ti odporucila BG sadu 2 gatuse a 6 vkladaciek... gro via nemam, tak neviem posudit.. ale flipky su fakt velmi dobre.. paasuju na nohavikovu plienku, mozes do nich dat stvorec, vkladacky.. su take univerzalky
co sa tyka nohavickovych.. potrbujes vrchne nohavicky, to je pravda, ale nie je to marketingovy tah.. 😉 ide skor o to, ze si mozes vybrat co das na ne.. ci vlniaky, ktore su 100% prirodne a priedysne, flisove, alebo pul nohavicky, kt. su tiez priedysne, ale synteticke ..pri AIO plienkach si nevyberies, tie su vo vacsine s pulom navrchu.. nohavickove plienky su preto vhodne na noc s vlniakmi, ritka celu noc krasne dycha a nezaparuje sa 😉
co sa tyka materialu, jednoznacne bambus, saje 3x viac ako bavlna... frote moze byt aj bambusove... to je tiez fajn.. dalej dobry material je konope, ale trosku tvrdne po oprati..

zojec
27. nov 2010

@milvasik inak krasne ruzovucke kacatko 🙂to mas ake pulky? nasiroko je ajajaaaaaaj 😀

albao
27. nov 2010

@zojec No vyborne! Tak ked doperiem tuto varku plienociek, dam sa do pocitania vybavicky 😀 Ale myslim, ze stvorcov uz mame dost, asi tak 30-40 😀

zojec
27. nov 2010

@albao tak to by ti malo stacit.. 🙂 ja ich pouzivam aj teraz vo velkom na doma.. ale jasne ze uz nemam taku spotrebu.. teraz mi tych 10-15 staci na dva dni, pomedzi to AIO, na noc nohavickove.. niekedy neminiem ani jeden stvorec.. zavisi aky mame den a ci sa nam chce nocnikovat 😀

milvasik
27. nov 2010

@zojec Neviem ti povedat co je to za znacku, nie je na nich nic napisane. Priniesla mi ic kamoska zo Svajciarska, ale inac ten material aj farba zvrchu je presne taka ista ako napr.Bum genius3.0, len su to gatky. Ale to vrchne je pul a este to ma na sebe akoby frote latku a neperiem ich zakazdym, len necham presusit, cize mi to pripada ako AIO. Mame este aj krasnu opicu a zajka, tak pridam niekedy fotky🙂

albao
27. nov 2010

@zojec noo, ja by som mala este nejake AIO kupit pre tatinka 😅 Nech prilozi ruku k dielu 😝 Zatial mame na skusy taku najjednoduchsiu plienocku "Tots Easy Fit bamboo", ale mne sa aj tak najlepsie zdaju tie flipky. Lebo tato, ked sa zmensi na male babo, tak urobi "hrbol" .

divoska
27. nov 2010

@albao chlapa treba zapriahnut hned od zaciatku. poucila som sa z chyb na zaciatku vztahu 😀 😀 teraz chalan veselo stvorce, vkladacky, hocico co treba. jedine patentkove plienky nelubi az tak jak ja, ale uz si zvykol, zistil ze to aspon maleho nezobudi jak suchy zips ked ho v noci prebalujeme v polospanku

albao
27. nov 2010

@divoska 😀 tak hned od zaciatku? 😅 Dobre, dam na teba 😉 Na zaciatok som myslela, ze by stacilo keby zvladol okupat, ale tak tu plienocku po kupani zvladne zalozit uz 😀

limoni
27. nov 2010

@albao presne ako pise @divoska, len svojho chlapa nelutuj, on sa urcite nauci aj stvorce na novosklad, len ho k tomu pust a bude, urcite ti to dobre padne ked nebudes musiet zakazdym prebalovat sama
flipka je ozaj super, das do nej hocico a este ti odporucam kapsovku Bum genius napr. ked pojdete k pani doktorke, ja teraz idem dokupit hlavne kapsovky

@milvasik nadherna babika blahozelam, si si skonsolidovala skoro po porode, mne to trvalo 2 tyzdne 😀

@abnka tak ja som to napr. so stvorcami aj prehnala 50 😎 no pouzivam napr. aj ako osusku MaM stvorce su take vacsie, takze sa nestratia, vrchne PUL aspon troje urcite a nohavickove plienky a vlniaciky natahovacie Disana/ Popolini na noc a vlniaciky na patentky na den

albao
27. nov 2010

@limoni 😀 vy ste baby echtovne! 😉 Ale dam na vas, skusime to od zaciatku 😉 Vsak on sam ma v latkovkach podporuje a kolegom vysvetloval, ake je to financne vyhodne ... tak nech sa zapoji 😅

egyptanka
27. nov 2010

@albao no ja ti poviem, ze ked som sa ucila podla obrazku skladat novosklad tak mi to neslo, maturovala som nad tym, plienka rozlozena a nic, nedarilo sa ... prisiel muz, kukol na Manuál, prvy krat nic a na druhy krat sa mu to podarilo ... takze on ucil skladat novosklad mna 🙂
co sa tyka plienok tak vzdy prichystam, ze ktoru ... snazim sa kupovat suchace alebo ked na patentky tak mu pridem ukazat do ktorej patentky, ale minule ma prekvapil, ked sam zamaturoval a bez mojej asistencie zapol patentkovu plienku.
Takze tak je u nas 🙂

albao
27. nov 2010

@egyptanka pozeram, ze tatinkovia sa aktivne zapajaju 😕 A ja ze su na vsetko dobri okrem prebalovania 😀
Ten novosklad som si uz skusala a teda som pekne nad tym rozmyslala! Nakoniec som si ansla asi 2 dalsie navody na internete aby som to pochopila 🙂

divoska
27. nov 2010

presne ako pise egy, toto mame spolocne, ja som bola z toho navodu debil, vedela som ze musim zavolat neho. je pravda ze v praxi ho do novoskladu sice balil dlhsie ako ja, ale odkedy pouzivame stvorce zlozene na obdlznik tak uz je skoro taky rychly ako ja. aj ked oni sa tam vacsinou vypravaju a somariny robia, takze to je zas ine 😀 ale fakt ho zapoj, @albao neni nad tatkov co vedia co treba robit. viem ze od neho nemozem chciet aby mu vytieral zaparene faldikove miesta, strihal nechty a vselijake ine tortury, to by nerozchodil chudak 😅 , ale nech len pekne prebaluju a odlahcuju nam obcas od bolesti chrbta prebalovanim a nosenim deti 😀 😀

lulukn79
27. nov 2010

@divoska no vidis ten moj mm aj nechty ostriha a ponosi, ale do toho novoskladoveho prebalovania sa nejak nehrnie

zojec
27. nov 2010

@divoska mojmu sa inak velmi prebalovat tiez nechce.. navela, navela prebali a patentky tiez z duse nenavidi.. mala kebyze nema bodynko, tak isto strati plienku.. 😀 ale nechavam ho.. lebo raz sa to naucit musi.. 😉 inak novosklad mi tiez chvilu trval.. pre tych co maju stale problem, veeelmi podrobny opis u mna v albume aj s fotodokumentaciou 😀

zojec
27. nov 2010

@lulukn79 inak u nas tiez nie je lepsi nosic ako ocko 😉 on rad nosi aj v satke... a nechty strihal on kym bola B. mala.. teda mensia, lebo mala je este stale 😀

emjee
27. nov 2010

u nas tato nenavidi snapkove plienky 😀 pri patentkovych sa furt pyta, ze do ktorej zapnut (akoby som vedela naspamat, sak skusim a bud je dobre alebo malo alebo vela 😀)

marianas
28. nov 2010

Ahojte, mám takú menšiu otázočku: Môžem sušiť látkové plienky a vkladačky na sušiaku, ktorý sa pripevní na radiátor? Čiže nie sú priamo na radiátori, ale len v jeho blízkosti. Ďakujem za odpovede.

luciferova
28. nov 2010

@marianas podla mna ano

dnes spal krpec 3,5 hodky, po spanku som mu vymenila plienku a o chvilu mal mokre teplaky aj pancusky 😀 mal flipku a precuraj ju, to sa mi stalo prvykrat 😅

luciferova
28. nov 2010

musel mat riadne plnu cisternu 😀 😀 😀

dankakk
28. nov 2010

Ahojte baby. Idem si pre radu 🙂 objednávam si plienky a našla som celkom v poho cenu za sadu plienok bambino mio - 3 vrchne gatuse + 12 viacvrstvovych vkladaciek. Máte s týmito plienkami skúsenosť?