Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tortelinka
13. jún 2012

@peluskovo fotka...k prispevku som sa este nedostala

lyongirl
13. jún 2012

mamičky, čo máte pulky na suchý zips, ako je našitá vrstva na brušku o čo sa pripína suchý zips? Je to prišité o pul vrstvu, či nejaké ináč? Pýtam sa preto, že som si kúpila homemade pulky a vlastne tá vrstva o čo sa pripína sucháč je prešitá cez pul a malý mi zaspal vo štvorci a na brušku a komplet mi to pretieklo, tak neviem, či preto, že dlho spal a mal len štvorec, alebo cez šev, pretože je prešitá pul vrstva...hmmm....snáď som to napísala zrozumiteľne, pulky mám doma všetky na patentky...

tunylyk
13. jún 2012

@lyongirl na bumkinsoch to presitie vidim,problem som nespozorovala,pri flipkach je to este prekryte vrstvou latky

susul
13. jún 2012

@lyongirl mne pretiekla cez suchy zips AIO bumkins, ked bola ta bambusova vkladacka nacucana, nakolko krpcek teraz travi veela casu na bruchu, tak si myslim, ze to je zrjeme aj tlakom na ten suchy zips. Ako pise tunylyk, na flipkach je to podlozene latkou a na bumkins normalne prisite o pul.

myska2233
13. jún 2012

@lyongirl tak skus jej napisat🙂 bolo by fajn...dakujem. som nevedela ze maju

lyongirl
13. jún 2012

@tunylyk
@susul ďakujem vám, tiež si myslím, že to bolo tlakom a obrovskou nádielkou moču, možno plienka nestíhala a tieklo vrchom, keďže spal na bruchu a fakt dlho, pulky boli zjavne na bruchu dosť vlhké...

@myska2233 idem napísať 🙂

lucinka4
13. jún 2012

@peluskovo chcela by som sa spytat ako pouzit u vas DM kupon..uz som cez eshop objednavala,da sa tam niekde dat do poznamky,ze DM kupon?

a este sa chcem poradit? latkujeme zatial len tak napoly lebo nemam dost plienok ale najviac mi asi vyhovuju all in one, stay dry vrstva,jednovelkostne? ktore odporucate?a kde dostanem stay dry vstrvu len na vlozenie do plienky?diky za rady

peluskovo
13. jún 2012

@lucinka4
posielam IP

zfidorka
13. jún 2012

@lucinka4 su aj tenke stay dry vkladacky, napr. imse vimse, alebo sa da kupit stay dry latka suedecloth cez www.detivbavlnke.sk, ale podla mna sa taka samostatna bude krutit, ja by som ju podsila nejakou savou vrstvou, napr. nejakou bambusovou latkou...
ktore plienky pouzivas?

babiolla
13. jún 2012

halo prosim prosim o rady, mam niekolko otazok.
robim s malym bezplienkovu, ma tri mesiace do plienok len cika aj to asi len tak 50%. rada by som zacala s latkovkami, no nechcem nakupit hned celu vybavu len stvorce a vrchne nohavicky a uvidime co to da. ak mozem par otazok 🙂 prosim poradteeee
1. odporucili by ste kupit bambusove stvorce, alebo bavlnene stacia?
2. akej velkosti maju byt stvorce ( 😀 xixi mozno blba otazka)
2. niekto tu pipsal, ze na vrchnych nohavickach by som nesetrila, aku znacku odporucate?
3. vrchne nojavicky odporucate len PUL, alebo aj fleesove mozu byt. resp. aky je v tom rozdiel

dakujem dakujem dakujem uz sa chcem do toho pustit 😵

ianitka
13. jún 2012

@lyongirl nakoniec si objednala tie Bambi roxy? sorry, dnes je den blbec skor som nestihala?

ianitka
13. jún 2012

@myska2233 ja som uz parkrat pozerala Miofresh v tescu v TT a nenasla som, ale nepytala som sa 😒

kkl82
13. jún 2012

@babiolla vrchne nohavicky su nielen na leto idealne vlnene, odporucam loveybums lightweight, ja sa ich neviem nabazit 🙂 a stvorce bambusove su lepsie, lebo su savejsie, jemnejsie a navyse aj prirodzene antibakterialne. ale na druhej strane, neviem, ci su dostupne aj ine ako kikko 70x70 - tento rozmer uz na novosklad dlho nevyuzijes, kedze tvoj maly ma uz tri mesiace (u mojho maleho 7 kg vychadzaju len tak tak). stale ich mozes davat narovno, ale pri vlniacikoch tam uz bude riziko okakania. my tiez vacsinou kakame mimo plienku, ale obcas sa podari aj do... takze by bolo dobre mat aj nejake pulky, ja na stvorce narovno davam flipky, ale maly sa mi sem tam vyhodi na brusku, kde je ta zaklapka z pul, co sa dotyka priamo telicka 😒
takze mozno bude rozumnejsie zvolit bavlnene stvorce 80x80 a do toho nejaku savu, napr. bambusovu vkladacku a zakryt to vlniacikmi...
este nech mi niekto vysvetli, preco som bola tak velmi proti vlniacikom od zaciatku a teraz nechcem pouzivat nic ine??? 😝

lyongirl
13. jún 2012

@ianitka nie, ešte neobjednala...

baby ja normálne nevychádzam z úžasu, čo som dala pred 2 dňami foto tých tepláčkov, čo bola jedna nohavica dlhšia, tak manžel ich bol včera vrátiť v Tescu. Ja som tie biele neoprala a boli tam také malé fliačiky, malý mi v nich celý deň behal po byte štvornožky, takže bolo na nich vidieť, že boli oblečené, opraté vyzerajú úplne ináč, veď to poznáte, neopraté sú také vyťahané...no tak ich vrátil, nech to dajú na reklamáciu, nám vrátili peniaze a dnes idem do Tesca pre pečivo a len tak mrknem očkom do regálu, keď idem okolo detského a čo nevidím? Hneď na vrchu naša vrátená sada teplákov. Prídem bližšie, obzriem ich a fakt sú to naše tepláky, tie páskové mali jednu nohavicu dlhšiu, biele mali fľaky a boli bez vygnetky, cenovky a zopnuté tým pípacím kódom. Tak som ich zobrala na informácie a hovorím predavčke, že asi budem trápna, ale...v tom ma ona prerušila, chytila sa za hlavu a hovorí mi, že tieto tepláčky ste boli vrátiť, že? A ja, že nie, môj manžel ich bol vrátiť, vtedy som zistila, že ich vlastne vracal u nej. Tak som jej povedala, že či sa nehanbia, dať tie tepláky naspať do regálu, na to mi ona vraví, že to nie sú určite ony, že tie išli automaticky na reklamáciu. Tak ja jej hovorím, že ako je možné, že majú jednu nohavicu dlhšiu ako naše, že tie biele je vidieť že sú neopraté a majú fľaky, ako mali naše a že nemajú cenovku. No nezmohla sa ani na slovo. Povedala som jej, že sa môže hanbiť a že dúfam, že to viac v regáli neuvidím, že či by sa jej páčilo, keby si to kúpila. Je toto normálne???
Viem, že to je trochu mimo tému, za čo sa ospravedlňujem, ale nedalo mi to nenapísať, hádam to admini nevymažú 🙂

lucinka4
13. jún 2012

@zfidorka zatial mam easy fit rainbow http://latkoveplienky.com/node/85 (tu som velmi spokojna s velkostou,Martinka je este malinka a pri tejto nie sme dole kopcom ked lezi na rovnom, real easy hip hip baby http://latkoveplienky.com/content/real-easy-vel-m (tato je vyborna,co sa tyka satia a stay dry je super akurat je velka a Martinka je v nej este krpec a ma vyssie zadok ako hlavicku 😒 ) , a potom som kupila od @vrn u nas "na dvore" anavy s nohavickami a este jedny mam ale su akurat v pracke a nenapadne ma nazov

handricky
13. jún 2012

@lucinka4 -
pozri vycuc z clanku o stay dry: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
- Bum Genius Flip Stay dry Newborn (2 vrstvy mikrofroté a 1 vrstva suedeclothu) 14x30cm
- Bum Genius Flip Stay dry (3 vrstvy mikrofroté a 1 vrstva suedeclothu), jednoveľkostná
- Ella ´s House Bum booster (2 vrstvy konopno - biobavlneného flisu +1 vrstva polarflisu)
- Ella´s House Bum liners (1 vrstva polarflisu)
- Little Lamb (1 vrstva mikrovlákna)
- PoPoLiNy
- B ´bies

ale ako pise zfidorka, ak mas savu plienku a nepotrebujes dalsie 3 vrstvy a ide ti iba o stay dry, kup si suedecloth a podsi ho niecim, lebo z rubovej strany je klzky a hladky, bude sa krutit a utekat od zadku🙂
alebo si mozes kupit aj metraz - mikroflis a nastrihat si obdlzniky , vobec nemusis obsivat, cize takmer hotove stay dry

lucinka4
13. jún 2012

@handricky chce to odo mna prihlasenie ako pro ale to nie som tak mi ten link nejde 😒

myska2233
13. jún 2012

@ianitka ak si z tt tak som objednala v bambini...

ianitka
13. jún 2012

@lyongirl Preto chodim do Tesca minimalne 😝

@myska2233 myslis ten Miofresh? tak im napisem, nech mi jeden zarezervuju 🙂

handricky
13. jún 2012

@lucinka4 aha, vzdy zabudnem ze sa mam prihlasit ako obycajny smrtelnik 😝 . tak takto:
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...

lyongirl
13. jún 2012

@myska2233 Miši ja som ti objednala ten Miofresh 🙂, teda neviem, čo si si objednala v Bambini, akosi to nechápem 😅

klaudia74
13. jún 2012

Ahojte! Viete mi poradiť, či je medzi Tots Bots Easyfit V2 a Rainbow nejaký rozdiel okrem farby? A tie nové V3 majú aj iný strih, či len iný materiál? Ďakujem!

myska2233
13. jún 2012

@ianitka áno miofresh...len neviem kedy to príde som si vystavila objednávku a zatiaľ nebola expedovaná tak to by malo znamenať že ešte nie je na predajni...zajtra keď bude kedy tam skočím a spýtam sa potom môžem dať vedieť. aj cena je dobrá 6,25,-

zfidorka
13. jún 2012

@lucinka4 dobre su aj kapsove plienky, vkladacky nemaju sice prisite ako aio, ale to je vyhoda, ze tam mozes v pripade nudze dat aj nieco ine...
jednovelkostne kapsove so stay dry su wonderoos v2 a bum genius 4.0 - pri tych bum genius budes musiet casom vymenit original mikrovlaknovu vkladacku za bambusovu, wondroos ma original bambusovu vkladacku...

lilyen2011
13. jún 2012

Ja mám doma "bum genius" - sú to vrchné nohavičky, do ktorých môžem dať 1, alebo 2vkladačky

- jedna je taká dlhšia a hrubšia a druhá je menšia a trochu tenšia (ak dám len tú dlhšiu je to akoby "denná plienka" ak obe "plienka na noc" )
- veľkostne sú od 0-3r - sú na cvočky po dĺžke a na bokoch suchý zips (ako pri jednorázovke)
- osobná skúsenosť - podľa mňa sú úplne super, dobre sajú, malá nie je ani vyhádzaná a pod. - pri bežnom nosení nepretečú (samozrejme ak by v nich bola malá x hodín, určite by pretiekla každá plienka 😝 )

- periem ich na 60C, oddelene (vyberiem tie vkladačky z gatiek) a sušia sa mi asi 12h (večer povešiam a ráno sú suché)

- žiadne komplikácie - taký štvorec na to a taká vkladačka na to ... riťku robili, len keď bola malá úplné mimi, od cca 6mes sú ok a vôbec neobmedzujú v pohybe.
- pri 2deťoch mi stačilo 20ks (syn mal len na noc a malá non-stop), prala som každý (druhý) deň a v pohode stíhali schnúť.
- nič sa nežehlí, len to chce asi 10min času, kým si ich "poskladám" (vkladačky do gatiek) a hotovo 😎

- podľa mňa sa to oplatí oproti jednorázovkám, lebo toto vydrží dosť dlho (aj keby ten suchý zips po neviem akej dobe prestal chytať, nie je to drahé vymeniť ten kúsok za nový pásik suchého zipsu a fičíme ďalej)

- viem len to, že sa nesmie dávať aviváž, lebo tá znižuje saciu schopnosť vkladačiek
- môžu sa prať aj v mydlových vločkách, no ja používam bežný tekutý prášok na biele oblečenie 😉

susul
14. jún 2012

@kkl82 pokial sa Vasa mala z flipiek vyhadzuje pri kontakte s pul vrstvou na zaklapkach tak riesenim by mohli byt Wee Hugers gatky, tie su z vnutornej strany na kontaktnych miestach potiahnute biobavlnou, ta je na dotyk jemnucka. Ich nevyhodou je, ze pri zlom zalozeni vkladacky tie zaklapky zvyknu navlhat. Ja to pri flipkach robim tak, ze nedavam plienku pod zaklapku. Lebo mne tiez maly akosi citlivo reaguje na umelinu. A vlniaciky su super, ja ked som citala tuto temu, pri zostavovani vybavy, tak som moc nerozumela, tomu, ze z coho su baby take nadsene, ved vlna a este tolko roboty s lanolinovanim, furt to niekomu prevlhalo....,no a potom som si povedala, ze vyskusame, no a tiez sa mi zdaju naj. Len stale sa mi nedari nalanolinovat ich podla mojich predstav 😀

peluskovo
14. jún 2012

@klaudia74
tots bots easyfit v2 su bud vo farebnej verzii s potlacou, alebo v jednofarebnej verzii / rainbow / .
Nove easyfit 2012 nemaju save vnutro z bambusu ale z mikrovlakna, su rychlo schnuce , pomerne save / podla testovania/
easyfit sa uz nebudu vyrabat s bambusom

peluskovo
14. jún 2012

@klaudia74 p.s. jaaj, ty si sa pytala na strih, tak nie, ten je ten isty, iba ten chobot nie je bambus ale mikrovlakno 🙂

peluskovo
14. jún 2012

@kkl82 ked davame flipky / vlniaciky sa peru, susia a pod / tak na brusku nedavam vkladacku pod zaklapky, takze na brusku sa ondrikovi nedotyka pul s pokozkou

babiolla
14. jún 2012

@kkl82 dakujem, super tipy!! 😉