Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

k_a_j_k_a
28. okt 2011

@siss_sz ma to na sebe ako kedy. Niekedy hodinku, niekedy o cosi viac. Sa mi zda, ze cikava v poslednej dobe dost narazovo, len na nocniku mi nechce sediet. Teda respektive si chviklu posedi a potom zdrhne.

siss_sz
28. okt 2011

@k_a_j_k_a no podla mna skus castejsie menit... velke deti viac cikaju...mojmu tiez uz nestaci co predtym neprecikal, teraz sa nejak rozcikal..ma v podstate tolko ako tvoja - 74cm a 7,7kg (ale len 8mesiacov skoro)...ale hovorim, teraz sa "rozcikal" a aj na noc mi nestaci, to, co predtym..a tiez sa mi castejsie stavalo, ze mi obyc.stvorec precikal..takze davam iba na hodku/dve... aleed ideme von alebo niekam tak davam vkladacky, alebo take usiteee...

k_a_j_k_a
28. okt 2011

@siss_sz dakujem, skusim castejsie menit. Mne mala precika aj jednorazovky, co pouzivame na noc. Sa nam este nestalo, ze by sa precikavala, okrem toho posledneho tyzdna. ☹

siss_sz
28. okt 2011

@k_a_j_k_a no presne..aj mne sa stalo..v noci nechcem menit, lebo sa kv.tomu tak preberie, ze nespi potom hodinu... ale precikal aj jednorazovku... aj "moje stare kombinacie"..tak som musela dopovypchavat a uz sme zase oukej... 😉

k_a_j_k_a
28. okt 2011

@siss_sz tiez nechcem v noci prebalovat. Spavame cele noci, cize sa nechce vstavat ani mne a ani sa mi nechce budit malu. Dufam, ze aj mne sa podari zase najst nieco co chvilku vydrzi. Najradsej by som bola, keby sa skamaratila s nocnikom 🙂

miruss
28. okt 2011

@k_a_j_k_a : Podľa mňa jej už nestačia savosťou iba štvorce. Skús pridať bambusové vkladačky alebo bambusové štvorce babylucy alebo nohavičkové plienky.

katka888
28. okt 2011

@k_a_j_k_a
nasej vikuske asi do roka a pol stacili stvorce s flipkami uplne v pohode, prebalovala som kazdu pol hodinku, kazdu hodinku a pol, ako kedy....,
teraz jej dat stvorec je ako jedlo pod jeden zub.... skoda namahy, davam jej flipky a orginal vkladacky BG stay dry na den a prebalujem tak kazdu hodku, hodku a pol ked sme doma, na noc jej davam original vkladacky bum genius organic ak pred spanim stihla piskat na nocniku / tiez tam nechce sediet /, skonttrolujem ju, ked idme spat, ak ma napiskane, rpebalim do nejakej bambusovej nohavickovej. zvacsa v noci nepiska, len ak sa v noci prebudi zo spanku.
ak mi dojdu stay dry, a davam stvorec, tak k nemu stale prihodim bambus vkladacku, zvacsa ich mam z inych plienok, osvedcila sa mi vkladacka z easyfit od tots bots, tu plienocku davam malemu, jemu este vkladacku na dovypchatie netreba, tak ju pouzivam prave viki so stvorcom.
nechcem kvoli viki rozsirovat vybavu, mozno by som neskor vyuzila pri mladsom, ale kedze sa pomaly snazime odplienkovat, predsa mame 20 mes tak uz pomaly pomaly skusame, tak az tak neriesim vyssiu savost.

zfidorka
28. okt 2011

@k_a_j_k_a ja som si k stvorcom nasila bambusove vkladacky, presne kvoli tomu, aby to bolo savejsie a takto ma na ritke bambus (co ja povazujem za lepsi material ako bavlnu)... mozes pozriet moj clanok moja zostava, mam tam vkladacky popisane...
ale aj tak prebalujem po kazdom popiskani, co je cca kazdu hodinu (ale cast odchytavam aj do nocnika)...

kilecko
29. okt 2011

caute baby, tiez sa snazim s malou latkovat. Kapsovky ale neznesie, vzdy mrnci ked jej ich obleciem, tak pouzivame klasicke stvorce s PUL nohavickami. Zacala sa jej ale zaparovat ritka, aj ked plienky menim casto, Vy nemate problem so zapareninami v latkovkach? ako to riesite?

zfidorka
29. okt 2011

@kilecko aky ma vek mala?

k_a_j_k_a
29. okt 2011

@katka888 @zfidorka @miruss dakujem Vam. Budem musiet nieco vymysliet, nech malu stale neprezliekam. Dnes som skusila zase inak poskladat plienky a na spanok som jej gatky poriadne vypchala a boli sme bez nehody 🙂

lemurko
29. okt 2011

Ahojte, chcem sa opytat ci niektora pouzivate kapsove plienky Wonderoo2 a Itti Bitti Tuto. Ja som kupila z oboch, ale som z nich sklamana, nakolko zatial vzdy ked ich maly mal, tak mal navlhnute aj oblecenie. Maly ma 3 mesiace. Obe tie plienocky maju tu minky upravu su super makkucke, tak ma mrzi, ze to vzdy dopadne tak, ze je krpec cely mokry. Navlha to od noziciek. Pouzivam s original vkladackami aj jedno aj druhe. Zatial je malicky, takze nicim nedovypchavam. Plienka je precikana (navlhnuta) aj po jednom ciknuti. Robi vam to tiez? Okrem tychto pouzivam este BG s vkladackami Stay - dry a tam sa to nestava, rovnako pri bambusovej Tots Bots s vrchnymi nohavickami. Tie kapsovky a all in one sa mi pacia kvoli jednoduchosti pouzivania a aj manzel ich vie prebalit. Je normalne, ze to takto preteka?

zfidorka
29. okt 2011

@lemurko wonderoos 2 som davala malej od narodenia, nemala som s nou problem... mas ju zmensenu? je dost tesna zapnuta okolo noziciek? davas do nej obe vkladacky? ja som zo zaciatku davala len malu vkladacku a k tomu malu bambusovu vkladacku, napr. baby lucy maly stvorec 30x30, lebo velka vkladacku som tam nevedela dobre napasovat...
to iste by som povedala aj na IB tutto - ma ju dobre zapnutu, tesni mu to dobre okolo noziek?

lucinka83
30. okt 2011

baby, ktore vrchne PUL nohavicky su dost velke na bumhugger vyplneny prefoldom? Mne sa zda, ze Flipky nestacia. DAKUJEM

zojec
30. okt 2011

@lemurko tiez by som sa priklanala k nazoru, ze ich nemas dobre utiahnute okolo noziciek a cika prejde popri.. mne wonderoo nepreteka absolutne a to ju davam na noc len s jednou bmb vkladackou..
@lucinka83 myslim, ze wonder wraps, ale vraj aj tieto su super velke: http://www.ekoplienky.sk/product/baby-beehinds-...
ak na noc, tak jednoznacne vlniaky od baby idea 😉

lemurko
30. okt 2011

@zfidorka
@zojec mam ich zmensene, okolo noziciek su tesne, az sa mu otlacaju gumicky. Vacsinou mu prevlhne len jedna strana, kedze ako chlapcek cika inak ako baba. Pouzivala som len jednu vkladacku zatial. Tak skusim obe original a viac mu to zatiahnut. Pri tych wonderoos je vlastne ta vnutorna flisova vrstva aj na tych gumickach a to mam teda mokre vzdy a od toho aj oblecenie. Ale to len mierne, to mi az tak nevadi. To je ta uprava nie minky, ale tie lacnejsie.

zfidorka
30. okt 2011

@lemurko nemoze to byt tym, ze ked ma pindura na boku a ako zacne piskat, ze to ten flis nestiha vsiaknut a pretecie to po flise? mozno baby co maju chlapcov by mohli poradit ako ich balia...

zuzanamolnarova
30. okt 2011

@zfidorka Mohla by som ťa poprosiť o radu, chcela by som si dať ušiť so švagrinou vkladačky. Vieš mi prosim ťa poradiť aký materiál by som mala kúpiť z webstránky deti v bavlnke - , taký by som potrebovala ktorý dobre saje. ďakujem 🙂

zfidorka
30. okt 2011

@zuzanamolnarova podla mna ma najlepsiu savost a zaroven netvrdne bambusovy cesky flis stredny, dobre je dat 2 vrstvy, aby to rychlo schlo,
ak ich chces vkladat do kaps tak rozmer 30x40 cm,
ak davat do vrchnych nohaviciek (napr. flipiek), tak bud predosly rozmer, alebo 60x10 cm (ja ich davam na stvorce alebo viacvrstvove ako dalsiu saciu vrstvu), ako kontaktnu vrstvu s pokozkou navrch mozes dat bud bambusovy aksamit (prirodny material), alebo suedecloth (robi pocit sucha)

katka888
30. okt 2011

@lemurko
ked mu das wonderoo, okolo noziciek skontroluj, ci ta flisova vrstva nevytrca smerom von, ak ano, zatoc ju dovnutra. potom by ti nemalo pretekat.

katka888
30. okt 2011

@lucinka83
vrchne od little lamb podla mna.... okolo noziciek maju siroke kridelka, cize sa do nich zmesti aj objemnejsia plienocka

sima.p
30. okt 2011

@lucinka83 na hamburegerku vypchatú prefoldom nám Flipky naozaj nestačili, pretrčalo to, aj tie wonder wraps ju len tak tak obopnú, nie je to ono. Najlepšie mi na hambáča sedia: Tots Flexiwrap, Bummis Super Whisper Wrap s obrázkami (mne sa veľmi páčia), Thirsties Duo wrap obrázkové. Baby, ja som chcela už len vlniaky používať, ale momentálne je dávam PULky, lebo jednoducho nám tie vlniaky do rána prevlhali. Ja neviem fakt prečo, či som ich zle nalanolínovala alebo čo.

katka888
30. okt 2011

@sima.p
ja davam posledny tyzden malemu nonstop vlniaky / okrem dneska, sme mimo domov a nemam snap sponku a kym by som mu natiahla vlniaky , tak sa mu novosklad rozpadne 😀 /
ja ked mu dam dole vlniaky a ma riadne napiskane, tak su vlhke, ale kym odvetrame, prebalime.. tak su uz suche.
skus na ne dat kvapku vody / nalej kavovu lyzicku/ ci ti ostane voda navrchu, alebo nie, resp. skus kuknut, za ako rychlo ti "preschnu" / myslim, ci tak rychlo ako u nas /

sima.p
30. okt 2011

@katka888 no aby som to upresnila, mala som na mysli po celej noci. Malá má 2 roky a 3 mesiace a plienkujeme už len na spánok. Momentálne ich má oboje len oprané a nie sú nalanolínované.

katka888
30. okt 2011

@sima.p
ahaaa, som zle precitala 🙂 no my po noci tiez mame navlhnute, nechavam rpevetrat. ale nie su pretecene. niekedy mam akoby pocit, ze su vlhke aj zvonku, ale maly je aj spoteny, tak ono je to tak dokopy. ale este sa mi pri pouzivani vlniacikov u starsej aj u mladsieho nestalo, zeby pretiekli a bolo mokre oblecenie. ale zvnutra po takej noci su obcas dost vlhke.. ako pisem, nechavam prevetrat a periem az ked sa mi zdaju, ze uz nevonaju za lanolinom / alebo trosku malemu pretecie pri kakani samozrejme /

katka888
30. okt 2011

@sima.p
joj a ked ich mas take mokre, plienka je tiez uplne premocena? ja viki / 20 mes / v noci aspon raz kuknem, ci nahodou nepiskala , ona nepiska cez noc, len ak sa na nieco uplne zobudi a znova zaspi, tak asi v tom case zvykne napiskat / , ak sa neprebudi, tak plienocka je sucha. ze ak ma uuplne durch mokru plienku, ci nepomoze ju raz v noci prebalit, napr ak ides neskor spat,ak vtedy...

sima.p
30. okt 2011

@katka888 no ked ona má práveže mokré aj pyžamko, napr. na boku.

katka888
30. okt 2011

@sima.p
no, nebudem sa pytat, ci jej nie su vlniaciky volne , asi to kontrolujes / inac, ktore vlniaciky mas na mysli? nam napr anavy su okolo noziciek velke a je tam fuga /, takze predpokladam, ze to bude lanolinovanim... ked nalanolinujes, skus to s tou lyzickou a vodou

sima.p
30. okt 2011

@katka888 väčšinou nosí Baby Idea Shorties, máme aj Anavy, ale tie používam menej, najmä na denný spánok, nesedia tak dobre na plienke ako Tie BI. Najprv som lanolívala Ulrich kúrou, posledné 2 razy kúrou s lekárne.

katka888
30. okt 2011

@sima.p
aka je ta ulrich kura? ja pouzivam disanu kuru. a stavalo sa ti to aj rped tym, ci len teraz, ked si mala lanolin z lekarne? asi bude zadrhel v postupe, a ja ti neviem poradit, kedze pouziam disanu. z lekarne som chcela vyskusat, ale nedostala som sa ku kupe. a BI shorties si baby pochvaluju, tie planujem na jar dokupit aj ondrikovi. my mame teraz disana, popoliny anavy a uz mam zalusk aj na Bundles of joy, ale to uz vacsie cislo namiesto disan ked vyrastieme