Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sulky
15. mar 2011

@juliakocka , ja periem plienky v ekologickom prasku, alebo v pracich gulickach. Na skvrny ktore nejdu dolu je super puer.
Cca kazde 2 tyzdne pridam do prania nappy fresh na dezinfekciu plienok.

emjee
16. mar 2011

@michaela80 tebe sa fakt pozdava ta vkladacka? ja som nou tiez bola volakedy nadsena, momentalne vsak moje nadsenie vyprchalo - bbr minky je po 2-2,5 durch (s oboma vkladackami plus bl stvorec) 😝 😝 😝 neviem co s tym 😠

jazmina83
16. mar 2011

Dobre ranko mozete mi prosim poradit? Som zaciatocnik v latkovani a chcela by som vediet ci k tejto plienke potrebujem este vrchne nohavicky..ak nie, aka je tam nepremokavost?
latkoveplienky.sk/produkt-detail/anavy-bambusova-plienka-extra

dakujem 😉

zojec
16. mar 2011

@jazmina83 na anavy bmb potrebujes vrchne nohavicky 😉

jazmina83
16. mar 2011

@zojec 😖 no toho som sa obavala..naco su potom takeho pekneho vzoru ked zadocek zdobit nebudu 😀 dakujem ti 😉

lucinka83
16. mar 2011

@jazmina83 to aj mne bolo luto, ale ta plienka je fakt super!!!

lucinka83
16. mar 2011

@sulky kde kupujes ten nappy fresh?

jazmina83
16. mar 2011

@lucinka83 Ahoj a co ty tu 😀 ? tiez plienkujes? 😵

lucinka83
16. mar 2011

@jazmina83 jasne, ja uz od zaciatku 🙂 je to ako droga :DDDD

michaela80
16. mar 2011

@emjee mne blueberry pekne drzia...a davam tam iba vkladacku 2/3 konopna zvysok je to biele ...a v pohode mi vonku aj 3 hodky vydrzi...tu malu zvyknem davat do ebayovych plienkok... 😝

michaela80
16. mar 2011

@zfidorka no tam som to nasla len ja tu velku vobec nevyuzivam...rozmyslala som ci z nich neurobim tie malinke....lebo zbytocne lezia v skrini...

jazmina83
16. mar 2011

@lucinka83 veru..droga a poriadna a drahy nechape ako mozem sediet od rana od 6tej pri pocitaci a hladat plienky 😀 tak ale chlap nepochopi 😝 na tuto si teraz brusim zuby ale ani za svet ju nemozem nikde najst 😠

hhenike
16. mar 2011

@michaela80 ahoj. pozerala som link, co si dala na vcera, ze budes objednavat plienky. Aj mne sa pácia 🙂. Písu tam, ze sa majú prat na 40 stupnov 😨 ..... Más uz nejaké z tých plienok? Skutocne neznesú 60?

michaela80
16. mar 2011

@hhenike mam ich asi 20 a davam prat kapsy na 40 a vkladacky na 60 a takto periem vsetky plienky a BG, BBM, CI GRO VIA.. Podla mna kapsu staci prat na 40 na dlhomprograme a aj davam predpierku...

lucinka83
16. mar 2011

@jazmina83 presne🙂 aj moj mi vravi, ze plienkomaniak 🙂 ide to ruka v ruke so satkovanim, dojcenim...

hhenike
16. mar 2011

@michaela80 aha, jasne. no ale ty más inú výbavu ;).... My sme zatial hlavne v novosklade a mám len pár kapsových. Kvôli tým pár kusom mi príde zbytočné prať na 2x. Hm... tak skusim radsej pohladat také, co môzu íst na 60.

michaela80
16. mar 2011

@hhenike ja soim nasla na ebay aj take co mozu ist na 60 len musim pozriet ktory predajca to mal...

michaela80
16. mar 2011

@hhenike nasla som ich http://cgi.ebay.co.uk/8-Washable-Cloth-NAPPIES-... vychadzaju okolo 6-7 Eur...

alusha
16. mar 2011

dievcata, tie cinske plienky v pohode znesu 60 stupnov, ja ich tak periem a nic im nie je... aj ked ich pouzivam malo...

hhenike
16. mar 2011

@michaela80 @alusha...díky. Ja ich tiez neplanujem nejak pricasto pouzivat. Len majú take krááásne vzory ;) tak si chcem spravit radost 🙂

dankakk
16. mar 2011

Ahojte🙂 viem, že to bude trosku mimo témy... Potrebujem radu. Uz mám nejakú tu plienkovu výbavu, na začiatok budem balit do klasických stvorcov-kikko. Ale do porodnice budem musieť ísť s jednorazovkami. Ktoré su najlepsie, teda najmenej drazdia pokozku, nezáleží na cene. A koľko ich asi tak budem potrebovať, kým prídeme domov?

lenka47
16. mar 2011

@dankakk ja som mala kupene huggies newborn a v pohode, ale v podstate som aj v porodnici pouzivala latkove lebo papierovych som mala len par na zaciatok a potom mm zabudol doniest tak mi sestricky dali klasicke stvorce, takze vacsinu casu aj v porodke sme boli v latke 🙂 na den pocitaj aj 8-10 plienociek ze vymenis aspon u nas to tak bolo

cuki
16. mar 2011

@alpiinka sa tes len na pranie, vesanie a skladanie, zehlenie vynechaj, nie je to treba a znizuje to savost plienky. A toooooolkoto casu usetris 🙂 😉

zojec
16. mar 2011

@dankakk myslim, ze to je uplne jedno ake donesies do porodnice.. ja som mala myslim pampers premium, ale tie newborn z dm su vyhodnejsie lebo maju aj male 25ks balenie myslim.. to ti bude asi aj stacit na tie 4 dni 😉
@jazmina83 to je aka znacka tie plienocky? podobne su ecconappi SWB... ja by som si uz podla vzoru plienky nekupovala.. mam tu jednu taku a v najblizsej dobe skonci na bazare... 😠

dankakk
16. mar 2011

@lenka47
@zojec vďaka baby 🙂

alpiinka
16. mar 2011

@cuki ja mam v plane zehlit na zaciatku akurat stvorce a neskor uz asi ani to nie, dnes sa susi prva varka stvorcov na balkone a uz som ich 2x kontrolovala, ci nie su suche, ze by som ich zacala zehlit a skladat 😀 😀

klapinka
16. mar 2011

ahojte baby, nemate skusenost s tymito vkladackami
http://www.bumgenius.com/flannel-wipes.php
ake su? ako rychlo schnu??
Dikees

zuzkaro
16. mar 2011

@klapinka teda nie som si ista ale z popisu to nevyzera na vkladacky ale len na dake utierky na utieranie soplikov ci zadocka namiesto vlhcenych 🙂 ale mozno baby, ich pouzivaju aj ako vkladacky, neviem 🙂

zojec
16. mar 2011

@klapinka skusenost nemam, ale z toho co pisu, to nie su vkladacky, ale bavlnene utirky na tvar a ritku . predpokladam, ze to budu 2 vrstvy bavlny. cize schnut dlho nebudu. ale savost do plienky nepostacujuca 😉