Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

anelisa
12. jún 2011

ahojte 🙂 a co hovorite na stvorcove plienky popoliny (80*80)? oplati sa nimi doplnit zasoba stvorcov?
Citala som, ze s kremom na zadocek pri latkovkach opatrne, viem, ze viacere baby aj tak pouzivaju z casu na cas....moze byt aj sudocrem alebo radsej nieco ine (spominala sa tu napr. nivea sos)?
Dnes som mala rodicov a svokrovcov na navsteve, tak som im robila prehliadku plienok, asi doteraz rozmyslaju ci som normalna, ked sa dokazem vytesovat z plienok ako keby som vyhrala milion 😀

gabika84
12. jún 2011

@anelisa ja som si popolini kupila (10ks), k tomu 12 kikko lux, a 20 mam happy square (povodne som ich tolko nechcela, ale teraz mozem povedat, ze prave tieto MaM vyzeraju zo vsetkych najlepsie-najkvalitnejsie) cena je vyssia ako pri ostatnych, to je pravda. ale aj tak- pri kupovani celej vybavy je ten cenovy rozdiel pri stvorcoch z mojho pohladu zanedbatelny 😎

zfidorka
12. jún 2011

@anelisa mne sa popoliny 70x70 zbehli cca 15 cm 😅 , inak kvalita podobna starym dobrym socikom 🙂
sudocrem je dost husty, je mozne sa sa otlaci na plienku, kym nivea sos sa pekne hned vstrebe... ved vyskusas, sudocrem budes mat v baby boxe co dostanes v porodke 🙂

ninan2
12. jún 2011

@zfidorka Ahoj, chcela by som spytat - povodne som ako stvorce chcela kupit Happy square 80*80, ale zdaju sa mi primoc velke na male babo - rozmyslam teda nad Kikko bambus z Dmky, 70*70. Ktore maju vacsiu savost, a zrazia sa pripadne este pranim na nizsiu velkost?

zfidorka
12. jún 2011

@ninan2 MaM happy square sa trochu zrazia, na male babo novosklad zahnes 🙂 kikko bambus sa zdrcnu do obdlznikov (aj ked mozno ked budes prat na 40, tak nie, ja periem vsetko na 60) a z toho pojde novosklad uz tazsie... uplne postacujuce su podla mna kikko lux eko, aj ked su oproti MaM tensie... no ved pozri moj album, mam tam popisane ako sa mi zrazili 🙂

ninan2
12. jún 2011

@zfidorka hmm no planovala som prat skor na 60C... A ten novosklad sa ako dlho ma davat? A myslela som, ze bambus je lepsi, preto ten Kikko bambus.

labutka
12. jún 2011

@ninan2 novosklad ma vyznam ked babo kaka prazenicku. Ale skladat ho mozes aj dlhsie, ako ti to vyhovuje a kym sa ti do toho babo zmesti. 😉 Ja som ho tusim skladala vyse 4 mesiacov. A da sa skladat aj z obdlznika, sedel mi viac nez zo stvorca.

ninan2
12. jún 2011

@labutka Ahoj 🙂 a ty by si ktore z tych 2 plienok doporucovala?

sulky
12. jún 2011

@anelisa, ak chces davat kremik preventivne, cize castejsie,najlepsie je nejaky bio, prirodny. Sudocrem a niveu daj az potom ak su uz zapareniny.

labutka
12. jún 2011

@ninan2 ja mam 6ks kiko bambus farebne, aj 5ks MaM, tato kombinacia sa mi dost pozdava. Iny matros, iny rozmer, obidvoje su dobre. 😉 Doplnila som to este viacvrstvovkami a na doma mi to stacilo. este som mala v zalohe par bavlnenych stvorcov, pripadne davala nohavickovu alebo kapsovku. Na von som balila do kapsoviek.

labutka
12. jún 2011

@ninan2 a tak jak pisala zfidorka, novosklad z 80*80 cm stvorcov som zozaciatku na chrbte zohybala. S tych mensich tusim chvilu tiez, to si uz ale fakt nepametam. 😅

ninan2
12. jún 2011

@labutka aha oki, dik za radu 🙂

lilly2711
13. jún 2011

Ahojte, chcela by som vas poprosit o vase nazory na vrchne vlniaciky natahovacie: aku znacku mate oblubenu a co vam najviac vyhovovalo. Chcem si kupit a ocenila by som nazory skusenych mamiciek. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
VELKA VDAKA

Chcem ich na pouzitie od najmensieho dietatka.

jankkka75
13. jún 2011

ahojte dievcata, chcem sa spytat na vas nazor, chcem latkovat od zaciatku a zatial mam nakupenych
47 klas. stvorcovych plienok
10 jednovelkostnych biobavl. plienok popoliny
3 PUL nohavicky
6 jednovelkostnych AIO kapsoviek
a separacky
chcela by som sa spytat ci mi to na zaciatok bude stacit, alebo ci este nieco treba 🙂 nechcem toho zbytocne moc, ale ani malo. (radsej postupne doplnat co nam bude vyhovovat) moc dakujem za vase odpovede ....

labutka
13. jún 2011

@jankkka75 chyba mi nocna bambusova plienka, aspon 2-3 ks, a snappi sponka na tie stvorce. Pripadne vak na pouzite plienky, aspon taky cestovny.

labutka
13. jún 2011

@lilly2711 u mna vyhrali natahovacie loveybums.
Pripadne natahovacie disany alebo woll shorties od babyidea.
Vlniaky by som pouzivala hlavne na noc, ak ti babo nebude kakavat. Dovtedy odporucam skor flisaky, v pripade okakania su jednoduchsie na udrzbu.

jankkka75
13. jún 2011

@labutka snappi sponky sa chystam objednat, a uz par dni pozeram aj po bambusovych plienkach, len neviem ci tie 70x70 alebo 30x30?

jankkka75
13. jún 2011

@labutka a este rozmyslam nad tymi zavazovacimi disany

lenadka
13. jún 2011

baby ak niektora chcete separacky poslem vam ich/darujem 😉 nepouzivame 😉

labutka
13. jún 2011

@jankkka75 skor by som vzala nohavickovu na den, u nas jednoznacne vyhrala stretchka latkovky.sk/produkt-detail/bamboozle-stretch
zavazovacky su alternativa namiesto snappi sponky, zober na skusku, ci ti budu vyhovovat. Ja som balila zo snapkou.

eridani
13. jún 2011

@lilly2711 Zalezi na co tie vlniaciky chces pouzit. Dobre su BabyIdea longies/shorties, tie su zaroven aj oblecenim, takze netreba uz nic na ne. Ak chces dalsie oblecenie navrch, tak napr. spominane Loveybums. Na plienku narovno zas BoJ.

eridani
13. jún 2011

@jankkka75 My sme tiez od zaciatku pouzivali novosklad so snapkou. Mne to prislo jednoduchsie ako viazat zavazovacie plienky, ale kazdemu vyhovuje nieco ine. Niekomu zas vadi skladat novosklad a radsej viaze. Treba vyskusat co bude vyhovovat vam.
Savejsie bambudove plienky vyuzijes ked uz babo nebude v noci kakat a teda nebude treba v noci tak casto prebalovat. Na zaciatku som davala novosklad aj na noc a prebalovala rovnako casto. Ked sa to ustalilo, tak sme presli na noc na bambusove. Velmi spokojni sme boli s Anavy.
Ked pozeram na ten tvoj zoznam, tak by som k tomu zobrala este nejake vlniaciky alebo flisaky. Je to priedusnejsie nez PUL.

lilly2711
13. jún 2011

@eridani vdaka, pacia sa mi tie BabyIdea longies/shorties, kedze byvam v chladnej krajine a v dome, tak by mi vyhovovali, ale planujem kupi jedny podla nich dat urobit kopiu mojej tesuske so zlatymi rukami 😀 len neviem, kde sa da zohnat kvalitna vlna vhodna na vlniaky.
Ak niekto vie, nech poradi, ci hodi link, vdaka

euka210
13. jún 2011

@labutka a da sa dat na novosklad aj zavazovacka? Alebo len Snappi a do zavazovacky poskladany stvorec na obdlznik?

smejkoh
13. jún 2011

@lilly2711 Ahoj, ja som objednavala vlnu na vlniaky z detivbavlnke.sk. Este som videla ovciu vlnu aj na stranke pletenie.sk. Len ked si zo zahranicia, tak neviem ci ti to pomoze.

ninan2
13. jún 2011

Inak pre novorodenca asi bambusove vkladacky nevyuzijem, ze? Kvoli castemu prebalovaniu... Staci ich dokupit az neskor - a kedy asi tak?

luciole
13. jún 2011

@majka1981
@smejkoh
@zojec
@mamusia
@gia111 ďakujem vám kočky za rady. Tak sme preliečili zapareninky, našťastie to išlo celkom rýchlo a začali sme s vylučovacou metódou. Zatiaľ to naozaj vyzerá na tú neznášanlivosť vlhkosti. Sme teraz len na FLIPkách, BG kapsovkách, bez separačiek a musíme aj trochu krémovať, ale takto sa nám nezaparí. + dávam 2x plákanie, to určite nezaškodí, zvlášť keď sa lovela dobre nerozpúšťa a zostáva mi v násypke, tak predpokladám, že jej zostáva kopec aj v prádle. Snáď časom bude tolerovať aj prírodné materiály, človek by čakal, že by to malo bábätko práve znášať najlepšie, no čo už 😉

loobka
13. jún 2011

ahojte maminy, potrebujem poradit. Mam 2 a pol mesacneho synceka, s ktorym od dnes latkujeme. Takze sledujem kazdy jeho prejav "nepohody", ktory by mohol suvisiet s novymi plienkami. A moje otazky:
1. je dieta v latkovych plienkach v suchu, ci nie? napr.kapsove plienky, s ktorymi sme zacali...
2. separacne plienky - pouzivat ci nie? najskor som dala, pekne zachytila celu "davku" prazenice, ale na dotyk bola mokra, maly mal z nej aj pozachytavane na pindurovi a navyse aj taky cerveny fliacik na konci pipika, asi co mal opretu o tu separacku..mali ste takuto skusenost?
3. totsbots easyfit - ten "chvost" co sa da vytiahnut z tej kapsy (ci ako to mam nazvat) ma byt strceny vnutri, alebo vybraty von?
dakujem

labutka
13. jún 2011

@euka210 ak sa ti chce skladat, mozes dat aj novosklad a na to zavazovacku, ale jednoduchsie je bud novosklad a snappi, alebo slizik a zavazovacka.

@eridani @jankkka75 ja by som na noc davala bambusky. Ak si kupite nove plienky, treba ich pomaly zabehnut, aby ziskali svoju savost. Ja som vnoci prebalovala len raz (ked nebolo nakakane), davala som stay-dry vrstvu.

@ninan2 bambusove vkladky zacni davat, ked budes mat pocit ze stvorce nestihaju. Kup zopar na zaciatok a budes ich mat prichystane a ked ti budu malo, dokupis.

labutka
13. jún 2011

@loobka
1. Ci je dieta v suchu, si urcis sama. Ak mas kapsovku, pravdepodobne ma stay-dry vrstvu, pozri si to na stranke kde si ju kupila, pripadne daj vediet ktoru plienku mas, a povieme ti ci stay-dry ma alebo nie
2. Papierova separacka zachyti kakanie, pre teba je to ulahcenie prace s plienkou. Po ocikani ostane mokra a dietatko ti na mokro moze zareagovat. Mozes skusit flisovu separacku, s tej kakanie treba splachnut prudom vody v umyvadle a dat oprat. Takisto ti dieta moze na nu zareagovat.
Kazdy z nas je iny, to si musis odsledovat sama, na co je tvoje babo citlive 😉
3. Chobot strc po ususeni naspat do kapsy, naskladaj tak ako potrebujes (napriklad chodiacim chlapcom viac dopredu, chodiacim dievcatam viac dostredu, leziacim detom na chrbte viac dostredu alebo dozadu, leziacim na brusku viac dostredu alebo dopredu)