Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

standu
24. aug 2009

zitaje najjemnejsie PULky su podla mna IV organic/fox....dizajnovo-funkcne sa mi este pacia aj thirsties, sissik ich chvalila no a mame este totsky, tie su najtensie z toho co mam a SWB, aj ked su tvrdsie, ale ok. davam ich len na noc, lebo su nam tie Lka este velke ale na hambac OK..

IV mam najradsej ale su dost uzke medzi nozkami. vraj najmaksie su LL ale velmi uzke.

emmka3
24. aug 2009

jeeej zitaje, vy ste uz odpienkovani a este nemate ani rok a pol ... pekne 😵 ... no co ja som mala moznost vyskusat, tak jemne su IV Organic, ale aj Softky ...

standu
24. aug 2009

no veru, az teraz som si uvedomila, ze ste mladsi a bezplienkovi 😵 no ja neviem kedy krpanu odplienkuje ked na nocniku vrieska ako keby ju na noze brali ☹

baskaj
24. aug 2009

ahoj kočky!

ja sa vás chcem spýtať na to, či máte niektorá skúsenosti z posielaním vecí z Ameriky. že či mi neviete povedať, že či je poštovné total-brutal drahé, alebo či sa dá... chcem objednať manducu a neviem, či na poštovnom neprerobím. ja viem, trochu odveci v tejto téme, ale zdá sa mi, že si tu niekto nechal posielať plienočky z ameriky, či nie? dííík! 🙂

emmka3
24. aug 2009

standu a skusala si uz rovno WC? mozno tam by sa jej pacilo, sesternicin syn sa odplienkoval za tyzden, lebo sa mu zapacilo cikat "ako chlap" rovno do zachoda 😉 😀

baskaj
24. aug 2009

jeeej, našla som tému ebay a tam vedia viac... tak už nič 😅 🙂

standu
24. aug 2009

emmka..........moja je taka drobna chuducka ze este aj serble su jej velke, takze redukcia tiez 😀 mozno zato sa jej aj na tom serbli nepaci, lebo sedi na dne 😵

marcelka11
24. aug 2009

standu, pridam vlastnu skusenost - dcere som "ponukala" nocnik asi od 15 mesiacov, no nevydrzala ani 2 sekundy, ked mala asi rok a 3/4 kupili sme redukciu na WC, dopadlo to podobne. Nuz a tesne pre 2. narodkami som kupila treningove nohavicky a v priebehu tyzdna potrebuje plienku uz len na spanok. Myslim, ze tie gatky k tomu prispeli ale hlavne to chce zrelost dietata, urcite nenutit. Krasne sa vypyta, sem tam sa stane nehoda, ale je to pohodicka. Dokonca ked chce uputat pozornost, vie ze staci povedat "kakam" alebo "pisam" a ja som v pozore. Nuz da sa to aj zneuzit 😀
Uz som si myslela, ze prebalovat budem do stuzkovej🙂

standu
24. aug 2009

vdaka 😉
aj ja myslim, ze to pride samo a do tych 2 rokov je to podla mna ok. ona vie, kedy co robi ale oznamovat mi to este nema potrebu a ked ju rozbalim, cika mi na povel ale len poleziacky 😅 takze ja si zatial hlavu nerobim, aj ked su sikovnejsie deticky ako ona ale myslim, ze pri prijimackach na VS nebude nikto zistovat, kedy sa odplienkovala 😀

utaninka
24. aug 2009

Kočky, tak vidím, že vy už riešite nočníky 😉 Ja už neriešim (staršia dcéra) a zároveň ešte neriešim (prcek v brušku). Chcem sa vás opýtať: používate niektorá separačky flísové, alebo Imse Vimse stay dry? Mne dnes došli pobjednané flísové od Tots Bots a tie IV Stay Dry, hneď som utekala a vkúpelni robiť test "suchosti" a bola som dosť sklamaná ☹ Aj zo separačiek Popli v krabičke. Žiadne sucho sa nekonalo. Zlepší sa to vypratím? To separajdy za 30 Sk ešte zvyšné po prvej dcére zostali po mojom špeci teste celkom celkom suché. Hoďte svoje skúsenosti. Vopred dík.

Inak, k tým nočníkom ešte - standu - máš pravdu 😀 A navyše - fakt je pravda, hoci som tomu pred tými štyrmi rokmi neverila, že RAZ sa to detičky naučia, len žiadny nátlak. Moja sa doslova "čvachtala" v úplne nacucaných štvorcoch, nič nepovedala, nesťažovala sa a deň po svojich druhých narodkách si sadla na nočník a do dvoch mesiacov sa odplienkovala úplne - aj v noci.

standu
24. aug 2009

no papierove separacky nie su moc na pocit sucha, len zabranuju zaspineniu plienky od kaky...mikroflisove su na sucho. ja som kupila obyc flis v metrazi.
malej zo zaciatku latkovania robilo velmi zle mokro, aj obyc stvorec, biobavlna, bambus..vsetko. takze som davala vsade flis. casom si zvykla a dnes uz ju ani nemastim a umyvam len cistou vodou a mydlom 🙂
ja som mala len popli aj to som minula len zopar, lebo zapareniny malej presli az do ekzemov, vdaka popli (podla mna robili este vacsie mokro ako samotna plienka)

baby tu separacky riesili zopar desiatok stranok dozadu.......no ale tu nieco najst.......vsakze 😵

inak niekde som citala, ze dieta je psychicky zrele na odplienkovanie cca okolo 20mesiaca....takze zatial som v pohode 😎

sissik
24. aug 2009

zitaje ja mam PUL thirsties, IV| soft a BL fix. nedam dopustit na thirsties a aj vlniaky su fajn.

zitaje
24. aug 2009

Vdaka baby za rady. Keby som vedela, ze bude v dohladnej dobe dalsie babo, isla by som asi do vlny, ale takto sa mi s tym nechce - lanolin a tak, navyse ona ma v noci taky husty ten moc, ze komplet vsetko hned prepieram, aj tie vrchne pulky, lebo tak divne posmrdkavaju...
Takze najlepsie vychadzaju asi tie IV organic a soft - mylim ze rozdiel je len v tom, ze organuic su zvonka bavlnene, ze? Tie thirsties kde najdem?
Inak moja mala v roku mala fazu, ze minula asi dve plienky za den, aj som sa cudovala, ze nejaka je dobra, ale potom sa naucila chodit a tak zacala zase cikat do plienok, no ale ako prislo leto, tak som jej zrusila plienky na doma a tak sa jej to zapacilo, ze radsej cika do nocnika, nez znasat plienky. 😵 Uz ju to zjavne nebavilo, co som velmi rada. 🙂

zitaje
24. aug 2009

Diky dudri! 🙂

emmka3
25. aug 2009

zitaje, rozdiel medzi IV Organic a Soft je v tom, ze Organc ma uplet aj z vonka a aj zvnutra, Soft ma z vnutra take umyvatelne ...

standu
25. aug 2009

organiky su asi take jemnejsie myslim......skoda, ze mam dost PULiek inakby som iste sla este do thirsties 😵

andrea12737
25. aug 2009

Ahojte kocky, na chvilku vam tu vtrhnem. Ake su podla vasich skusenosti(ak s tym teda nejake niektora mate) 🙂 Popoliny UltraFit frote prir.? dakujem za kazdu reakciu 🙂 je frote ovela menej save ako taky organic?

dahlia23
25. aug 2009

zitaje, čo hovoríš, že Ti po noci posmrdkávajú tie PULky, tak to sme mali tiež. chvíľu sme fičali na jednorázovkách alana a potom mi niekto poradil vlniaky. kúpila som si ručne robené, nalanolínovala a zrazu bolo po smrade. škoda, že som to nevedela skôr. teraz už na vlniaky nedám dopustiť. 🙂

aleela
25. aug 2009

Ahojte, pisali ste,z e kupujete nejaku deku v Ikea, z ktorej strihate separacky, tusim deka Irma. Teraz maju v Jysku tuto deku
http://jysk.sk/210/451/453/4500603/a/catalog

je to deka Basic, fleecova....
myslite, ze je to rovnaky material ako ta z Ikey? Dala by sa pouzit na separacky, alebo je to uplne zly material?
Dakujem za odpovede.

olinka6226
25. aug 2009

aleela myslim ze tu uz niekto tuto deku kupoval, podla mna je uplne ok.

weronique1
25. aug 2009

Ahojte, poradite mi pls s vlniakmi? Mame farebne od disany a neviem, ako ich mam oprat - lepsie povedane v com a v akej teplote. Treba nejaky specialny sampon na vlnu? Pototm by som ich asi mala nalanolinovat, len som zabudla postup, takze ak mi pomozete aj s nim... Budem rada, ak mi prezradite, ako ich pouzivate (noc/den) a ake plienky do nich konkretne davate. Dakujem

matja
25. aug 2009

aleela, ja mám tiež deku z Jysku (ale inú) a nenapadlo mi študovať vopred, či je to z dobrého materiálu alebo nie... Proste je to flisová deka a to my stačilo. A flis je 100 % polyester, takže materiál sedí 😉

snikol
25. aug 2009

Ahojte.Chcem sa opytat na ake velke cca strihate tie flisove stvorce a ci davate jednu vrstvu do plienociek,alebo viac vrstiev?A este chcem otazocku na kolkych stupnoch periete Itti Bitti plienocky? 😉

snikol
25. aug 2009

Este mam na vas otazocku ak mate skusenost ktore stvorce su lepsie kiko,alebo farebne bavlnene poppolini?? 😉 🙂

ludmilabb
25. aug 2009

weronique ja som si tiez objednala vlniaciky od Disany farebne, lanolinovu kuru mam k tomu tiez viem ze predtym sa to musi naimpregnovat a prat vlniaciky sa nemaju casto, peru sa asi najlepsie rucne

standu
25. aug 2009

weron mali by sa rucne samponom navlnu, ale myslim, ze ani detsky samponik im neublizi....ususit, lanolinovu kuru rozrobit s trochou vriacej vody, doliat studenou, namacat par hodin, vyzmykat vytocit v uteraku napr.
mne sa vlniaky osvedcili cez den so stvorcom na draka, ci na novoska plus vkladka a na noc ich natiahnem aj na hambac ci BLbamboo

snikol ja som flisky strihala na obdlzniky cca vo velkosti vkladaciek. jedna staci 😉 so stvorcami neporadim, my mame sociky a imse
IB tak ako vsetky plienky uz periem len na 40 s Miofreshom ale ani na 60 sa im nic nestalo

weronique1
25. aug 2009

standu: a ako casto ich pravas? nasa mala cura ako vodovod a BL bamboo precura ako nic, tak sa trochu obavam pracnosti okolo udrzby

snikol: IB periem na 60, tak ako ostatne plienky a zatial su uplne v pohode

standu
25. aug 2009

asi tak cca po 6 tyzdnoch....ani neviem 😔 nie casto 😉
moja cez noc hambac riadne zasmradi 😖 ony maju samocistiacu schopnost, krasne sa vyvetraju a narozdiel od puliek neposmrdavaju. striedam na noc SWB pulky a loviky a SWB periem po kazdej noci. takze udrzba je ok 😵
aj ked navlhnu mocom staci ich presusit. ak prevlhaju na oblecko treba zopakovat impregnaciu... prvy raz treba lanolinovat gate 2X

snikol
25. aug 2009

standu,weronique vdaka.tym IB neskodi miofresh?citala som na nom,ze nie je doporuceny na farebne pradlo.tak s tymi kiko a poppolini stvorcami nema nikto skusenost??