Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miruss
2. jún 2010

@mneme ja mám fakt šťastie. Lebo aj Zuzka spí od 3 mes. bez kŕmenia v noci a kojila som ju rok. 🙂

ludmilabb
2. jún 2010

nam prisiel fajny nedoplatok za vodu tak mm hned povedal, ze latkove plienky velmi ekonomicke nie su 😢 periem dost casto, do kelu clovek sa snazi byt eko ale ide to hlboko do vrecka a to mame pracku triedy A aj za elektrinu sme doplacali takze to bude mat suvis, plus investicia do plienkovej vybavy to ani mm nevie kolko som dala sa plienocky, by sa dosomral 😅
@mneme mne tiez dost smrdia plienky urcite je to prikrmami bavlnene stvorce tak necitim ale HD ci BL vkladacky uz dost

izabelkak
2. jún 2010

@mneme tak si dobre urobila šak čo aj keby boli trochu vačšie vždy lepšie ako malé....

a to pri tom fakt spíš? mne to preberie aj keď len na chvílu ale som hore takže budíček každé 2 - 3 hod., origoš čínska basa 😀 ale tak som rada že kojím tak sa vlastne nesťažujem 🤐

asi s tým GB to bude tak, je fakt že som ich nemáčala ale preprala v rukách ale dala som na ne frosh a vypláchala no a na druhý deň mierne smrdkali....

ale tie IB ma pekne štvú, nakoniec musím kúpiť BG kapsu, čo som mala v pláne keď bola akcoška, no potom som sa presvedčila že netraba 😝 a teraz zrazu treba🙂)) ako šla by som do BBH magic no ale ktovie kolko nám M-ko vydrží a predpokladám že tá BG kapsa je štíhlejšia?

sulky
2. jún 2010

@izabelkak , @mneme, ja mam vlniaciky Mkove a mame rok a pol. Oni su fakt dost priestranne.

@izabelkak , BBH magic Mkove ti vydrzia este asi pol roka. Ja ich zapinam na posledny gombik. Mame 11.5kila. Ale dlhsie by som ich uz neodporucala nosit. No ale na pol roka sa ti to oplati,potom :predas 🙂 Take plenuchy predas aj keby si nechcela 🙂
Co sa stihlosti tyka, su skoro rovnake.

miruss
2. jún 2010

@izabelka BG kapsa je štíhlejšia a ešte som ju nikdy nemusela dovypchať, zatiaľ je to moja naj plienka.

mneme
2. jún 2010

@izabelkak presne to som si s tou velkostou povedala 😉

bg kapsa je neporovnatelne stihlejsia ako bbh, to je sice super, ale dost objemna plienka.

no a jasne, ze v noci spim - teda pokial ide iba o kojenie. vzdy si ju len prehodim na prislusnu stranu a snivam dalej. rano neviem kolkokrat sme takto boli hore. dokonca muz mi hovori, ze sme sa este v noci aj stihli "porozpravat", ale ja si to nepamatam. horsie su noci, kedy martina nechce len pit, ale ju aj bolia zuby a place ☹

inak vam mozem napisat pikosku - dnes mi pretiekla blueberry minky kapsa 🙄 to som myslela, ze je neprecuratelna plienka a vydrzi tie 4 hodky. holt, u nas asi nie 😔

dahlia23
2. jún 2010

@ludmilabb to nebude plienkami, neboj... my sme 2 roky plienkovali Lenku a teraz Juraja... A každý rok za vodu preplatok. Elektrika bola tiež v pohode, dokým u nás 16 h denne nešli 3 počítače ☹

@izabelkak ja tie GB hodím vždy do vedra po kúpaní, malému tam dávam mydielko s kozím mliekom 🙂 tak možno preto nesmrdia 🙂

inak, dávam do pozornosti akciu v TN - miruss k nám zasa zavíta s plienkami 🙂

dahlia23
2. jún 2010

@mneme, tiež ma napadlo, že moč prikrmovaných detí smrdí ináč ako dojčených... tak uvidíme, či aj nám potom nezačnú smrdieť. inak, aj aj normal PULky vždy preplácham večer... lebo som lenivá nalanolínovať vlniaky, tak mi treba 🙂

sulky
2. jún 2010

@dahlia23 , s izabelkou sme sa zhodli, ze BBH vlniaky su asi prve vlniaky ktore netreba lanolinovat 😀

monikajan
2. jún 2010

Ahoj @baskaj a aj ostatne babenky,
budem kupovat viac materialu zo sijemdetem, myslim aj ceny budu dobre, v Eurach a bez postovneho z Ciech. Ale bude to tak do mesiaca, kym sa to zrealizuje. Ak mate niekto zaujem o nieco konkretne (co maju momentalne na sklade), napiste, dam Vam vediet ceny. Som z Tn, mozny aj osobny odber.

mneme
2. jún 2010

@sulky ty ich pouzivas bez lanolinovania?

sulky
2. jún 2010

@mneme jasne, zatial ich nebolo treba. Absolutne nepretekaju, nevlhnu.Ten material je dost hruby. A maju dvojitu vrstvu medzi nozickami.

izabelkak
3. jún 2010

mne ten matroš nepríde vyslovene hrubý, je to iná úprava vlny, navyše nie je to merino, ale nepichá a keby to bolo v jednej vrstve nie v dvoch -tá je skoro po celých vlniakoch mimo okrajov...

@sulky a Ty si ich prala ale nenalonílovanala? lebo tým vraj ten matroš zmakne, a aj zanosením sa mení..... ale viem si predstaviť že fungujú aj bez lanolínu.... ale ja som lanolínovala už len koli tomu že som čítala že tým zmaknú....

sulky
3. jún 2010

baby,pomoooct. Dnes mi prvy krat pretiekli BBH vlniaky 😒

Vcera vecer som to asi zakrikla.

sulky
3. jún 2010

Ale viem aj dovod.Myslela som si ze zasa nebudeme v noci vela cikat, (ako to bolo za posledne 3dni),a dala sommu iba BL bambusovu s oganic vkladackou. A rano bola cela plienka uplne premocena, takze mi pretielkli vlniaky zvrchu a niekde aj zboku.

sulky
3. jún 2010

@izabelkak , chceš vidieť ako vyzerajú magic BBH na bábätku?

izabelkak
3. jún 2010

@sulky aj mne sa to včera stalo, malá mala v zavazovačke prefold, keď som vnoci skúšala ešte bol suchý a potom som bola lenivá oprobovať a trošku aj mne z nich pretieklo ale to je normálne keď je plienka durch...

@sulky videla som v bazáre máš túfotku, ale podľa fotky je to tá verzia čo je jednoveľkostná nie? malá v nej vyzerala v 7,5 mes.takto....

sulky
3. jún 2010

jeej ty ju mas? som nevedela.

sulky
3. jún 2010

myslela som tuto

izabelkak
3. jún 2010

@sulky hej mám ju, lenže tým že mi vypovedali asi tie IB potrebujem niečo do kočíka keď ide malá na dlho s našimi....... inak dnes už tá magic zase vyzerá inak, minule ju malá mala bola taká chutnučká, len ja si nepomožem krajšie mi tie deti v látkovkách pripadajú v tých gaťušách kde je všitý klín.... včera mala podedené rifle boli teda riadne velké a široké a aj tak si v nich ledva sadla....

nebudeš mať také oblečko? zatial máš len to pyžamko... aj to by nebolo veru od veci.... už mi tie overaly s kilometrovými nohami aby sme zapli na plienku lezú na nervi...

sulky
3. jún 2010

možno časombude aj oblečko 🙂
Inak to pyžamko si zobrala jedna mamička ako letné kraťasky. Oni sú trojštvťové , a niektoré farby vôbec nevyzerajú ako pyžamo.

sulky
3. jún 2010

napriklad tie zelenkave, ružové a natural,v skutočnosti vyzerajú ešte krajšie ako na fotke 🙂

sulky
3. jún 2010

davam do pozornosti novinku,

zvýhodnené sady bumGenius Flip organic. Jedny vrchne nohavicky a 3 kusy vkladacich plienok sty dry:
http://klingacik.sk/detail/708/bumgenius-flip-s...

alebo jedny vrchne nohavicky a 3 kusy vkladacich plienok organic:
http://klingacik.sk/detail/707/bumgenius-flip-o...

emjee
3. jún 2010

baby, ktore mate susicku, co z plienok v nej susite? totiz na mojich stvorcoch je napisane, ze nesusit v susicke (sa mi to zda divne, ked zehlit sa mozu na 3. stupni a susit vobec 😝), ale su to take obyc, takze tie mi nebude luto hodit do susicky napriek zakazu 😀 urcite tam nebudem davat pulky a aio, ale co ostatne - hlavne hamburgery, bi bamboo extra, twofoldy, TB bambusove, ... ?

zajaciq
3. jún 2010

@emjee hamburger som nedawala kwoli flisu,ten wyschne a susicka by pipala. TB bambusky aj konopne ano, krasne zmakli. Aj wnutro GB

dugyna
3. jún 2010

ahojte akurat som bola na poste pre novu plienocku tak sa musim pochvalit , kuknite aka je krasna a chutna 😉

dugyna
3. jún 2010

to budeme mat k ruzovym satockam 😉

avila
3. jún 2010

Baby, viacvrstvove popky ste daktora pouzivali?

sulky
3. jún 2010

@avila ,ano,moja sestranica 🙂 Preco sa pytas?

matja
3. jún 2010

avila, ja tiež