Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
7. mar 2012

@kkl82
ja som davala novosklad snad az o mesiaci... ondrik mal 2,8 kg a 48 cm

ebenka
7. mar 2012

@eridani
@katka888
nemozem prebalovat v noci. to som uz skusala ked sa pokakal a boli sme dve hodky hore. vesely a vyspaty 😀 😒
neviem ci je ta plienka durch premocena. je sice uplne mokra, to je naozaj po celej precuranej a prekojenej noci prirodzene, ale ci sa da zmykat, no musim si to vsimnut dnes. v kazdom pripade ju dovypcham a skusim dat aj ine nohavicky. nejaky prefold mam aj ja. dam ho dnes. dakujem a dam vediet 😉

katka888
7. mar 2012

@ebenka
mne sa inac osobne zda, ze ak mame durch mokru plienku, tak ked ma maly vlniaciky, ze mu to este spiolu s nimi lepsie udrzi ako s PULkami...

ebenka
7. mar 2012

@katka888 velmi sa mi do tych vlniacikov nechce. nejako sa na to necitim. mam dost prace aj bez lanolinovania 😉

katka888
7. mar 2012

@ebenka
mne vyhovuju, lebo ich periem len raz za cas, bud ked ich pokaka, alebo ked uz citit... a potom po vyprati dam do kury a az potom schnut... sice je to zdlhavejsie, kym doschnu / po vyprati este stoja v kure / ... ale zase mam potom pokoj aj na mesiac

sylvia78
7. mar 2012

Ahojte mamicky, vyzera to s nami tak, ze budem musiet prejst na latkove teda bavlnene plienky, prosim vas o radu kde a ake mam nakupit, ja mam sice doma tie obycjne ale co dalej, nikdy sme ich nepouzivali a teraz vidim, ze su vselijake tie vrchne plienocky tak som uplne stratena, neviem aku velkost a kde ich kupit, kde su lacnejsie a teda nech aj kvalitne. Mame 13kg ale sme chudy len dlhy jak tyzden pred vyplatou xi. Dakujem moc pekne za vase rady

katka888
7. mar 2012

@sylvia78
napis ci uz chodite na nocnicek, kolko piska, ci casto a malo, alebo obcas a vela...
osobne pre taky vek by som vzala sado bum genius organics, mas tam 2 vrchne nohavicky, ktore chrania pred navlhnutim oblecenia a 6 vkladaciek, ktore su z biobavlny, su nasite viacvrstiev, cize dobre saju. mozes do tych vrchnych nohaviciek davat aj klasicke stvorcove bavlnene "socik" stvorce, ale tie nemusia uz zvladnut vacsie davky ... kuk tu: tak to asi vyzera: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/katka888/alb...

na von, k doktorovi a pod by som brala plienky, ktore su pokope, v celku, ako jednorazovky, ze cele das na zadocek, cele vymenis a das do prania, najdes ich na googli pod nazvom kapsove plienky alebo plienky typu vsetko v jednom / all in one - AIO / , tych by som vzala tak 4 na zaciatok, uvidis, ako ti zapasuju a na noc by som brala nohavickove plienky, tie su cele z latky, najlepsie z bambusu ale treba na ne vrchne nohavicky / tak ako som popisovala to na den / .. tiez asi 4 ks by som brala na zaciatok
kuk v mojom albume: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/katka888/alb...

osobne by som si vybrala kapsove /AIO pre vacsie dieta: little lamb velkost 2 , wonderoo a bum genius 4.0 a bum genius freetime,
na noc nohavickove: tots bots bamboozle, litlle lamb velkost 2, bambi roxy velkost M-L,
na ne by som vzala vlniaciky bundles of joy, alebo Bavy idea shorties. ale mozes aj obycajne vrchne nohavicky napriklad thirsties, litlle lamb, blueberry.

plienky najdes bud v BA, su tam tusim 2 obchodiky, alebo si daj do goolu "latkove plienky" a najde ti asi 10 eshopov s latkovymi plienkami

ak nieco, napis sem a my ti "okomentujeme" 🙂

sylvia78
7. mar 2012

@katka888 dakujem moc moc pekne, uvidim jak dopadneme, dopredu kupovat nebudem, je to dost penioazkov a radsej zainvestujem inde.

Na nocnik sa mu nechce, zlenivel, bo ked mal 9-10mes tak som nemala sni jednu pokakanu plienku, pytal sa na nocnik ako sa postavil na nozicky a zacal chodit od 10-11mes tak zanevrel na nocnik. ale neodmiete ho, ked ho posadim tak sa vykaka aj vycika ak teda potrebuje ale vacsinou sa schova xi. A teraz, co prebalovanie to jacanie a nechce plienku. V oblasti slabin sme sa vyhadzali, ale nechutne, doteraz sme to nemali, dr mi dala imazol a teda este sa to zhorsilo, tak sme kupili Pytiol a zacina to byt lepsie, neviem co to je ale dr povedala ze ta plienkova dermatitida vyzera inak, doteraz sme nic takehoto nemali jaaaaaaaaaj chudatenko, ale keby mu to chcelo pomoct na nocnik jaka by som bola spokojna

Cika vela lebo za den vypije okrem cca pol litra mliecka este tak 3 az 6 flias po 300ml nesladeneho caju alebo vodicky, takze plienky kypia

sylvia78
7. mar 2012

@katka888 jajaj pozrela som tvoje odkazy jaj a hlava ma rozbolela xi, nejak sa v tom nevyznam, no musim si to napisat a s papierikom ist na nakup, teda ak by som bola donutena. Dakujem

majka1981
7. mar 2012

@sylvia78 ja by som skusila casovanie - posadit po neakom case na nocnik, zaviest neake tie iste situacie (po jedeni, po spanku, po vypiti flasky, po vychadzke) aby nebol v mokrom a kludne mu mozes dat aj len pancuchy a do toho klasicky stvorec, takto budes rychlo vediet, ze cikal a preoblecies ihned 😉

sylvia78
7. mar 2012

@majka1981
dakujem moc, to je dobry napad, toto aj robime po spinkani ide na serblik ale niekedy nic ani cik, ale tu plienku a pancuchy skusim, vdaka

majka1981
7. mar 2012

@sylvia78 nemas za co...

kloranebb
7. mar 2012

Baby ja vas nechapem ako to myslite ze davate klasicky stvorec??? To ma dieta potom ako poprodnu vlozku len tak zacapenu medzi nohami? Ved to je moc hrube. Ci ako?

Aky je rozdiel medzi bum genius organic a flip stay dry? Nevadi ze pri tych vkladackach ma dieta dost vela pul materialu priamo na tele (na bokoch mimo vkladacky)?

eridani
7. mar 2012

@sylvia78 Zakladne rozdelenie najdes napr. na tejto stranke: http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c... . Skus si to preklikat a popozerat. Tiez mnohe baby tu maju fotky vo fotoblogoch a clanky o latkovych plienkach. To na zaciatok hodne pomoze zorientovat sa. Pozeram, ze si z BA, su tam dva kamenne obchody, jeden na nam. Hraniciarov v Petrzalke a jeden na Liscich Nivach. Tam mozes ist poobzerat plienocky. Kym si si nie ista co presne chces, tak nemusis kupovat nic, len ta moznost vidiet tu ktoru plienku nazivo a moznost si ju ohmatat sa tiez hodi.
Vyrazky by bolo dobre zistit co sposobuje. Pokial sa lekarka vyjadrila, ze plienkova deratitida to nie je, tak problem moze byt niekde uplne inde a ani zmena plienok nemusi pomoct. Nemoze to byt napr. alergicka reakcia na nejaku latku v jednorazovkach? Alebo mozno vo vlhcenych obruskach (ak pouzivate), tie tiez zvyknu obsahovat pekne svvinstva. :-/ Kazdopadne by som sa najskor zamerala na to zistit co presne mu sposobuje problemy. Popritom umyvat len cistou vodou a vela vela vetrat.

wewe22
8. mar 2012

@kloranebb stvorec sa dava bud na rovno poskladas ako ked davas na pampes kvoli klbikom alebo na novosklad ten prichytis snapi sponkou je to objemnejsie ale nie je to az taka katastrofa
organic je stvorec ten poskladas je objemnejsi stay dry je obdlznik s vrstvou stay dry pre pocit sucha ja mam stay dry som velmi spokojna a ten pul je v pohode aj mne sa to zdalo vela holeho ale je to ok ja ich mam najradsej ani kapsovky nepouzivam tak rada ako flipky

dadenka1
8. mar 2012

Ahojte maminky.. Študujem látkovky na plné obrátky, pomalinky a opatrne si kukujem výbavičku, ideme adoptovať dieťatko, takže nevieme aké veľké bude, a aké plienočky nám sadnú.. takže sedím denne hodiny pri nete a šmírujem... 😀 Ztiaľ mám vo výbavičke pár AIO a kapsových, jednu nohavičkovú, jednu vrchnú tu z bazárika... a asi 30 štvorcov.. už dokúpim tak maximálne po 2 kusy z každého druhu samozrejme onesize, keďže neviem aké veľké bude bábanko... Najviac ma oslovili BG, Anavy a momentálne som si zamilovala aj POP IN... ktorý inet obchod sa vám čo sa cien týka najviac pozdáva? Som z TN, u nás je kamenný obchod noseniedeti.sk, akurát tam ešte nie je tých plienočiek veľa druhov... odkiaľ kupujete vy?

sylvia78
8. mar 2012

@eridani Dakujem velmi velmi pekne, ano akurat zistujeme od coho je problem, no asi to bude vlhcenymi utierkami aj ked ich pouzivam moc malo,asi vysadime uplne a aj na von si vzdy nabalim mokru handricku.

Bez vasich rad mile mamicky by som bola uplne stratena, keby som veru pred porodom mala vase rady tak urcite hned zacnem latkovkami, len v okoli som nemala ziadnu znamu s mimcom, tak som v podstate o nich ani nevedela. Dakujem za rady

juliam
8. mar 2012

@dadenka1 ak chceš používať na doma štvorce, tak ti treba aspon 3 vrchné gaťuše, mne sa na novosklad osvedčili hlavne Thirsties duowrap, Little lamb a mám aj BG flipky. na noc používam nohavičkové bambusové plienky, tých mám 5 - TB bamboozle stretch, 2x Anavy, LL,BI bamboo extra + navrch flísové gaťušky, ideme ale prejsť na vlniačiky. nekupuj teraz toho veľa, dokúpiš neskôr, keď budeš vedieť, čo vám vyhovuje. ten POP IN systém ja nemám, ale páči sa mi celkom. uvidíme v lete, keď budeme chodiť častejšie von, ako budeme fungovať. plus si potom ešte nezabudni dokúpiť nejaký kýblik s vekom alebo vak na plienky, žlčové mydlo, mio fresh na dezinfekciu... ohľadom cien a e-shopov posielam IP 😉 a držím päste, nech máte bábätko čím skôr doma 🙂

komisakpd
8. mar 2012

aky je rozdiem ledzi GRO VIA AIO a gro via shel?

napr:http://www.ekoplienky.sk/product/gro-via-aio-obrazkova...

http://www.ekoplienky.sk/product/gro-via-shell-... viem ze tu treba dokupit vkladacku..ale inac, kvalita a pod

janulkan
8. mar 2012

@dadenka1 k tym POP IN, nohavicky su uplne super, gumicky aj okolo noziciek, suche zipsy drzia perfektne, len plienocka robi pri mensom babatku velku ritku 🙂 a kedze to je bambusove frote (teda tie bambusove vkladacky) tak trosku tvrdnu pranim, dream dry zase tolko nenasaju...
plienocky vsetky mam objednane z eshopov, zial u nas v okoli nie je ziadny kamenny obchod ☹

dadenka1
8. mar 2012

@janulkan no ten náš trenčiansky tiež poslabšie, bo sú zameraní hlavne na šatky.. ale aspoň čo to sa poradím a poskúšam.. takže si s POP IN spokojná? plánujem na skúšku kúpiť, keď uvidím niekde akciu..

lujza123
8. mar 2012

baby viete mi narychlo poradit ake plienky na noc pre 2 a polrocnu? Cez den je uz skoro rok bez plienok ale na noc stale potrebuje....teda ak sa jej podari vstat skor tak ma plienku suchu ale ked spi dlhsie..

janulkan
8. mar 2012

@dadenka1 celkom aj ano (ked sa drobec narodil pouzivala som ich na siroke balenie 😀 ), predpokladam ale ze viac ich budem vyuzivat ked uz maly prestane kakat 3x denne v roznych casoch - preto teraz radsej pouzivam nohavickove, novosklad alebo nohavickovy sklad a na von kapsovky, mam dve SIO plienky a obe teraz pouzivam pomenej 🙂

dadenka1
8. mar 2012

@janulkan čo sú to SIO plienky?

janulkan
8. mar 2012

@dadenka1 snap in one - (system pop in patri medzi ne) plienky vsetko v jednom ale daju sa porozopinat vkladacky do nich - rychlejsie schnu, niekedy staci napr vymenit len vkladacku a nohavicky sa nemusia prat po jednom pouziti

dadenka1
8. mar 2012

@janulkan aha.. ďakujem

kloranebb
8. mar 2012

Co keby som dala do itti bitti obycko vkladacky co mam? Nemusela by som kupovat tolko originalnych. Co vy na to?

kloranebb
8. mar 2012

@lujza123 zobud ju skor 😉 bude rezim a zadarmo

kloranebb
8. mar 2012

@juliam aj ja chcem do ip 😉

kloranebb
8. mar 2012

@janulkan nove POP in to je ina krasa. Pozerali ste na nosenie deti? Velmi zaujimave...kupime si? 😀